Wziąłem sobie książkę z rozpiski. Niestety nie ma wszystkch w moim mieście, oraz każda jest w innym punkcie to musiałbym rundkę po całym mieście robić. #ksiazki #psychologia

Wziąłem sobie książkę z rozpiski. Niestety nie ma wszystkch w moim mieście, oraz każda jest w innym punkcie to musiałbym rundkę po całym mieście robić. #ksiazki #psychologia

Zaloguj się aby komentować

Od września w każdej szkole powinien pracować psycholog. Dyrektorzy sygnalizują problem ze znalezieniem chętnych, szczególnie w mniejszych miejscowościach - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
#wiadomoscipolska #edukacja #psychologia
#owcacontent <- do blokowania moich...
Co robią nam traumy i stres: "Co nas nie zabije, nie musi nas wzmocnić” | SKRAWKI
#psychologia #podcast #skrawki
Zaloguj się aby komentować

00:00 - W dzisiejszym odcinku
02:00 - Wprowadzenie
03:00 - Dlaczego nie potrafimy tworzyć szczęśliwych relacji?
14:51 - Jak wziąć odpowiedzialność za siebie?
25:30 - Jacy rodzice nas wychowywali?
29:50 - Jak przestać obwiniać rodziców?
38:00 - Co mówi o nas nasza przeszłość?
50:28 - Dlaczego nie...
Po diagnozie ADHD miałem umówić się na sesję z psychiatrą w celu dobrania leków. I co zrobiłem?
Zamiast umówić się z psychiatrą na rozpoczęcie leczenia umówiłem się z psychoterapeutą...
#adhddoroslych #adhd #psychologia
@Pawelvk
Ja się na tym nie znam ale namieszam, natknąłem się kiedyś na takie informacje przypadkiem:
https://www.psychologytoday.com/us/blog/saving-normal/201604/stopping-the-false-epidemic-adult-adhd
Zaloguj się aby komentować
Kolejna wizyta u psychologa.
Wyszło, że mam zaburzone postrzeganie rzeczywistości bo porównuję się do ludzi z TOPu, oraz nie zauważam tych, którym się nie udało. Cały czas przewija się niskie poczucie własnej wartości, jednocześnie bym nie robił rzeczy wbrew sobie i jak czegoś nie czuję.Też trudno jest ustalić skąd się biorą moje lęki. Zadań domowych nie dostaję na ten moment, na bieżąco dużo się nie dzieje u mnie więc też nie ma co omawiać dokładnie spraw bieżących. Trochę nie wiem jak się rozpisać bo wszystkich szczegółowych nie chcę opisywać.
Miło jest mieć z kim pogadać, bardzo to fajne i podnosi na duchu.
@Tylko-Seweryn
#chwalesie #psychologia
@Dudleus Dzięki za ten wpis, bo w sumie to sam jestem teraz w takim dziwnym położeniu, że jestem w bardzo dobrej pozycji materialnej, ale przechodząc z własnej działalności na szukanie pracy mam obawy, że nagle jedyne do czego się nadaję to praca na kasie w biedronce.
Słusznie ktoś wyżej wskazał jako problem SM. Ja się naoglądam filmów z konferencji, śledzę kilku programistów, dla których IT to całe życie i przez to porównuję się tylko do takich osób, pomijając to, że statystycznie to oni są jakimś promilem całości i średnia wygląda zupełnie inaczej.
Człowiek powinien sobie chyba ustawić przypomnienie w telefonie, żeby regularnie sobie o tym przypominać
Zaloguj się aby komentować
Mam dylemat bo kontakt mam z 6 chłopakami, którzy nie ogarniają psychologii, a zawsze ogarnięte osoby, które coś kumały z psychologii mnie unikały ponieważ według nich jestem chory psychicznie,zaburzony i powinienem udać się do specjalisty. Jak dotychczas poszedłem do specjalistów i nie wykryto mi nic to zupełnie nie ma zmian jeśli chodzi o relacje. Zastanawiam się czy jeśli pokażę papier, że byłem u lekarza to ludzie zaczną mnie traktować normalnie.
#psychologia #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Jestem po 2 wizycie u psychologa.
Miło się gaada, na razie będziemy pracować nad lękami przed przyszłością bo sam nie potrafię powiedzieć z czego one dokładnie się biorą i poszuka się przyczyny. Mogę sobie na następne spotkanie rozpisać czego się boję. Poza tym jeszcze rozmawialiśmy o moim środowisku, jednej sprawie, przez którą może wynikać niska samoocena, ale to ja później zostawimy.
@Tylko-Seweryn nie wiem czy wołać.
#psychologia #chwalesie
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z tutaj obecnych przerabiał spotkania z #psycholog albo ma jakieś pojęcie o #psychologia ?
Potrzebowałbym pogadać, najlepiej prywatnie, więc dobrze jeśli ktoś mógłby mi chwilę poświęcić. Bardzo chcę komuś pomóc, a nie wiem jak. Cały czas szukam i im więcej się dowiaduję, tym większy mam zamęt w głowie. Może potrzebna mi chłodna perspektywa kogoś, kto nie jest w sprawę zaangażowany?
Ogłoszenie ważne do usunięcia wiadomości.
@moll @Dziwen @maximilianan @KLH2 @splash545 @piksel169
Dziękuję za chęci. Zaraz pewnie usunę ten wpis, ale chciałem Wam wszystkim najpierw podziękować. Zapiszę sobie ten screen i w razie potrzeby spróbuję się odezwać. Póki co kryzys udało się zażegnać, a żeby zadziałać systemowo pozwolę najpierw emocjom opaść.
Zaloguj się aby komentować
Jestem po wizycie u psychiatry.
Jestem sceptyczny wobec specjalistów, bo tutaj czy gdzieś indziej ludzie od razu jak mnie widzą są w stanie wypisać mi listę zaburzeń, które posiadam, techniki manipulacyjne używane przeze mnie. Natomiast u ludzi z papierami tak nie ma, doktorka luźna bardzo, dużo pytań zadawała bo sam z siebie nie mówiłem dużo, też staram się normalnie funkcjonować więc lęków jako takich nie ma. Na pytanie o alkohol nie umiałem odpowiedzieć jak zwykle bo nie liczyłem, ile spożywałem przed przerwą.
Obecnie nic mi nie stwierdzono, dostałem skierowanie na wsparcie psychologiczne, jak psycholog uzna, że potrzebna terapia to mam się zgłosić bo papier na terapię. Jeżeli problemy ze snem będą występować dłużej to też po jakiś lekki lek mam się zgłosić, teraz nie chciałem leków. Ze snem problemy mogą wynikać, z maskowanej depresji, ale to jeszcze nie można tak stwierdzić.
@Tylko-Seweryn chyba chciałeś być wołany
#psychiatria #chwalesie #psychologia

@Dudleus Chłopie, widziałem już kilka twoich postów, pod którymi, jak to sam określasz, "diagnozowano" cię. Ludzie po prostu ci mówili, na co wg nich być może cierpisz, wnioskując po twoim opisie. Za żadnym razem nie widziałem, żeby ktoś pisał, że na pewno masz daną przypadłość, tylko wszyscy ci zawsze mówili, że powinieneś iść po prostu do lekarza, co też zrobiłeś i chwała ci za to. Ale te brednie tonem pełnym pretensji, że ktoś cię tutaj diagnozował, świadczą o tym, że ty po prostu potrzebujesz atencji
Zaloguj się aby komentować
Znajomy, który studiuje psychologię poprosił mnie o wypełnienie testu osobowości na 120 pytań. Zdziwił się, że szybko to zrobiłem to ja do niego: "Już robiłem kilka takich testów, tu nie ma co się zastanawiać, wiem co mi wyjdzie". Po sprawdzeniu wyników wyszedł mi: melancholik, flegmatyk itp. ten do mnie:"zgadza się, nie oszukiwałeś". Ja wiedziałem jak będzie bo już mam doświadczenie w takich testach. #psychologia
Zaloguj się aby komentować
Jestem po pierwszej wizycie u psychologa. Mam problem czy pisać bardziej szczegółowo czy jednak to co mówiłem dokładnie zostawić dla siebie.
Stres był duży nie ma co ukrywać, będzie lepiej wiadomo. Bardzo sucho w gardle miałem od gadania, więc sporo wody piłem. Pierwsza zapoznawcza wizyta to powiedziałem mniej więcej o sobie, ostatnim czasie, jak sobie radzę w różnych sferach życiowych. Mówiłem o manii jednak ta diagnoza nie przeszła za bardzo, może później wyjdzie. Do przepracowania wyszła: niska samoocena, zagubienie, nie panowanie nad stresem.
Z niską samooceną są związane pewne wydarzenia, które się na mnie odbiły, przez co boję się nawiązywać relacji, też porównywanie się do innych.
Stresem to może w muzyce znajduję ujście, że mogę wszystko z siebie wyrzucić i się wypłakać. Temat muzyki jeszcze chcę pociągnąć w temacie samooceny wskazując fragmenty, z którymi się utożsamiam.
Fajne jest to, że mało ludzi wie o poradni to luźno terminy są dostępne i widzimy się za tydzień.
Po wszystkim na rozluźnienie kupiłem sobie flachę.
Jak macie jakieś pytanie to piszcie bo sam też nie wiem w jakiej dokładnie formie to pisać i ile szczegółów dać.
#chwalesie #psychologia
Zaloguj się aby komentować

Podobno wszystko jest dla ludzi, jednak i w tym „wszystkim” liczy się umiar. Jeśli zgubisz granicę w wydatkowaniu wewnętrznej energii na krótkotrwałe przyjemności i nie będziesz jej zasilać, twój „zbiornik” się wyczerpie. Jakie nawyki najbardziej osłabiają nas energetycznie – wyjaśnia psycholożka...
Misie bo jutro mam pierwszą wizytę u psychologa, bardzo się stresuję. Mam zanotowane, rozkminione co chcę powiedzieć. Jednak idę pierwszy raz to nie wiem czego się spodziewać, martwię się jak to jest otworzyć się przed kimś obcym, może zacząć temat, na który się nie przygotowałem. Już dzień przed się zamartwiam niepotrzebnie. #psychologia
@Dudleus przerobiłem trzech psychiatrów i czterech terapeutów. Kilka uwag które mam nadzieję Cię uspokoją;
- psycholog też człowiek. Może być zjebem, nieukiem, dzieckiem bogatych starych. Jak się nie dogadacie - zawsze możesz zmienić.
- psycholog ma płacone za rozmawianie o Tobie przez 45 minut. To nie Ty masz na nim zrobić dobre wrażenie, to on ma pomóc Tobie. To jest jego praca.
- gwarantuje Ci, że z listy poruszycie może jeden problem. Jestem pewien że nie doceniasz złożoności problemu, skoro musiałeś zrobić listę żeby zapamiętać całość
- może na koniec będziesz miał wrażenie, że namieszałeś. Może będzie Ci głupio bo czegoś nie odpowiedziałeś. Możesz i powinieneś powiedzieć o tym terapeucie i zapytać go jak było naprawdę - co pomyślał, dlaczego. I w razie czego dopowiedzieć/wyjaśnić swoje stanowisko. Po to terapeuta robi notatki, żebyście mogli do takich rzeczy wrócić.
- jeśli byłeś w stanie przewidzieć przebieg spotkania, to marnujesz czas (i ew. pieniądze). Te spotkania są po to, żebyś miał okazję na NOWĄ PERSPEKTYWĘ a nie powielanie schematu który jak rozumiem sam stwierdziłeś że Ci nie służy skoro poszedłeś.
Powodzonka, baw się dobrze
Zaloguj się aby komentować
Psychologiczne świry, poniżej "Morning and Evening Reflective Questions" stworzone przez mojego kolegę, terapeutę i doradcę. Używam tego od kilku tygodni i przynosi naprawde fajne efekty (w moim przypadku po okolo 2 tygodniach) w kontekście wypracowania wewnętrznego "obserwatora". Polecam.
W moim przypadku używam tego, jako jednego z kilku narzędzi CBT (Cognitive Behavioural Therapy, nie zielenina) w celu zbicia "anxiety" (wybaczcie angielskie słowo, wiem, że ma tłumaczenie, jednak niekoniecznie istnieje takie 1:1) i wypracowania metod walki z 'odkładaniem na później', które mam w repertuarze od 10 roku życia.
#psychologia #rozwojosobisty

Zaloguj się aby komentować

Osoby sięgające po sterydy w celu poprawienia swojej muskulatury cechuje znacznie większą impulsywność w podejmowaniu decyzji związanych ze zdrowiem. Wolą one natychmiastowe, mniejsze nagrody zdrowotne niż czekanie na większe korzyści dostępne w przyszłości - wykazali naukowcy z DecisionLab...
Według DSM V (Klasyfikacji Zaburzeń Psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) narcystyczne zaburzenie osobowości to stały wzorzec zachowań i reakcji emocjonalnych związanych z poczuciem wyższości (w wyobraźni i zachowaniu), potrzebą bycia podziwianym i brakiem zdolności do współodczuwania, rozpoczynający się u młodych dorosłych i występujący w różnych warunkach, charakteryzujący się co najmniej pięcioma cechami z poniższych:
Wielkościowe przekonania co do swojej wartości (np. wyolbrzymianie swoich osiągnięć i talentów, oczekiwanie bycia traktowanym lepiej niż inni, pomimo braku znacznych osiągnięć).
Pochłonięcie wyobrażeniami o nieograniczonych: sukcesie, władzy, doskonałości, pięknie lub miłości idealnej.
Przekonanie o byciu kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym, tym samym rozumianym wyłącznie przez osoby o wysokim statusie społecznym i bycie zdolnym do przebywania wyłącznie w towarzystwie takich osób.
Nadmierna potrzeba bycia podziwianym.
Poczucie bycia uprzywilejowanym (tzn. irracjonalne oczekiwania bycia traktowanym lepiej niż inni, pomimo braku znaczących osiągnięć).
Wykorzystywanie innych osób do osiągnięcia swoich celów.
Brak zdolności do współodczuwania: niechęć do rozpoznawania lub identyfikowania się z uczuciami albo potrzebami innych osób.
Częste poczucie zazdrości wobec innych lub przekonanie o tym, że to inni są zazdrośni.
Aroganckie, wyniosłe zachowywanie się lub postawa.
#psychologia


Zaloguj się aby komentować
zapytam też tu
Czy ktoś jako dorosły diagnozował u specjalistów autyzm? Chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje i jakie były poszczególne kroki
można na priv
głupie komentarze usuwam
#psychologia #pytanie #autyzm
Zaloguj się aby komentować
Nurtuje mnie problematyka zaburzeń i jak z nimi działać przez świadomość ile sam posiadam. Ciekawi mnie wasze zdanie na temat czy osoby mocno zaburzone powinny próbować na własną rękę "normalnie" funkcjonować w społeczeństwie. Niestety też nie wiem jak prawidłowo sformułować pytania do ankiety.
Czy osoby z zaburzeniami powinny wprost o nich mówić czy raczej je ukrywać? Nie chodzi mi o to by, na wstępie powiedzieć:"Hej, mam takie i takie zaburzenia więc proszę o cierpliwość wobec mnie.", tylko jak ktoś zauważy, że nie funkcjonuje się normalnie.
Wczoraj byłem na meczu na strefie kibica, jako, że jestem w manii obecnie to myślami byłem zupełnie gdzie indziej, bałem się czy widać po mnie, nie zrobię niczego głupiego za co będę się wstydził.
#pytanie #psychologia

@Dudleus tak jak kolega wyżej pisze, dopóki nie chodzi Ci o bieganie z nożem po tej strefie kibica to wyczyniaj co chcesz.
wiem że piszesz że masz etap manii i dobrze mi się mówi patrząc z boku. szukaj pomocy w swoich zaburzeniach, ale też tak po ludzku nie traktuj się nazbyt poważnie. przejmowanie się opinią wszystkich ludzi wokół, którzy mają Cię tak naprawdę w większości w d⁎⁎ie jest bez sensu. nie musisz dbać o swój wizerunek jakbyś miał zostać prezydentem USA. nawet jakbyś tam na tej strefie rozebrał się do gołej d⁎⁎y i zaczął robić salta to wszyscy jutro już to będą mieli w pompce. każdy jest tylko człowiekiem. idź gdzie chcesz i rób co chcesz. zawsze to lepsze niż kiszenie się w sobie.
Zaloguj się aby komentować