Zdjęcie w tle
Al-3_x

Al-3_x

Osobistość
  • 903wpisy
  • 1189komentarzy
Jeśli miałbym sie zastanowić nad rzeczywistymi powodami Elona Muska do zakupu Twittera to podałbym obecnie trzy.

  1. To możliwość lepszego reklamowania swoich innych firm jak Tesla czy SpaceX.
  2. Możliwość lepszego wywierania politycznego wpływu na rzeczywistość USA, a jak wiadomo Musk ma ostatnio takie ambicje od kiedy zaczął krytykować Bidena i zbliżył się do republikanów.
  3. To jest według mnie chyba najważniejszy powód, a mianowicie możliwość trenowania swojej sztucznej inteligencji. Według niektórych szacunków sztuczna inteligencja może stać się w przyszłości jedną z najbardziej dochodowych biznesów Elona. Obecnie będzie trwał wyścig o rozwój sztucznej inteligencji i kto zostanie w tyle ten może sporo przegrać.

#elonmusk #twitter #biznes #polityka #sztucznainteligencja #antykapitalizm
2cf55ffb-712d-4f60-837b-a8f69b5b0a12
Nemrod

Reklama SpaceX? Więc ile rakiet już kupiłeś? Ile satelitów już wysłałeś?

Musk nie słyszał, że można sobie kampanię reklamową wykupić bez kupowania całej platformy?

Póki co ma gigantyczną stratę na tym zakupie, ile reklam by mógł mieć za te mld $?

VanQuish

Ja bym dodał 4. Chciał przykozaczyć przed fanami i wodzić za nos CEO Twittera jak swoich fanów, potem podpisał jeden papierek za dużo i musiał kupić po zawyżonej o kilkanaście miliardów cenie.

Zaloguj się aby komentować

Postmodernistyczny filozof, Deleuze sprzeciwiał się idei istnienia odgórnej hierarchii i porządku w społeczeństwie. Zamiast tego opowiadał się za społeczeństwem funkcjonującym niczym kłącza. Żeby lepiej to zobrazować posłużę się przykładem internetu. Internet nie ma odgórnej hierarchii i funkcjonuje niczym sieć lub też kłącza które łączą ludzi z całego świata, a każdy kto ma do niego dostęp może się w nim wypowiadać i wpływać na ogólny dyskurs. Komunistyczny filozof Źiźek zauważył jednak, że w ramach rozwoju tego nowego medium komunikacji stara władza wcale nie została zagrożona, a wręcz przeciwnie. Politycy czy biznesmeni zdobyli nowe narzędzie do oddziaływania na rzesze ludzi. Przykładem mogą być politycy mają konto na twitterze czy sam Elon Musk który tego twittera zwyczajne kupił. Poza jednak internetem rzeczywiście zdajemy się obserwować pewną zmianę myślenia. Już od jakiegoś czasu w polityce czy geopolityce nie mówi się o określonej grupie trzymającej władze, która odgórnie kształtowałaby społeczny paradygmat, lecz o różnych ośrodkach siły, które na siebie wzajemnie oddziaływają. W ramach społeczeństwa sieciowego, nie tylko politycy i biznesmeni, ale każda instytucja czy grupa, a nawet jednostka może być takim ośrodkiem wpływu i kształtować otaczającą nas rzeczywistość. Warto więc o tym pamiętać, że nawet wy macie teoretycznie taką możliwość.

#revoltagainstmodernworld #filozofia #spoleczenstwo #polityka
23574899-0b10-482e-ace3-5694325ca84a
Alky

Baudrillard zauważył, że oddziaływanie nuklearne (komórkowe) będzie znacznie gorsze od dawnych dużych ośrodków przekazu, ponieważ brak centrum (takiego jak radio i telewizja) będzie oznaczał propagandowy totalizm.

Zaloguj się aby komentować

Wygranie wyborów przez Trumpa już na zawsze powinno się zapisać w historii ludzkości jako wydarzenie przełomowe. Nie dlatego, że Trump był jakimś wybitnym prezydentem który uczynił amerykę znowu wielką, ale za obranie kursu bardziej izolacjonistycznego dla swojego kraju co mogło być szokiem dla tych którzy byli pewni, ze tendencje globalistyczne są nie do zatrzymania. Wygrana Bidena w kolejnych wyborach mogła sugerować, że wszystko wraca na stary kurs, ale tak się nie stało. Biden utrzymał bardziej protekcjonistyczną politykę Trumpa na wielu obszarach, a do tego wybuchła potem pandemia, która pokazała słabość trzymania prawie całej własnej produkcji w krajach takich jak Chiny. Nawet gdy pandemia minęła to wybuchła niedługo potem wojna na Ukrainie, a rywalizacja USA i Chin zaczęła się zaostrzać. Świat zaczął więc znowu odwracać się od idei globalnej wioski. Zwycięstwo w zimnej wojnie i wynikająca z tego dominacja zachodniego porządku nad światem nie okazała się być tak wieczna jak przewidywał Francis Fukuyama.

#polityka #geopolityka #rosja #chiny #usa #revoltagainstmodernworld
bbd25fed-a98b-4ce5-9766-1ce5122dcaa1
def

A pamietasz jak ponizyl dude jak kazal mu podpisywac papiery na stojaco?

Topia

Widać analogię do upadku Rzymu. Teraz życie jest szybsze, postęp jest szybszy, to też upadek jest szybszy.


Stany straciły możliwość globalnej projekcji siły. Nawet jeśli nie teoretycznie, bo militarnie daliby radę, to politycznie/realnie. Nie są więc już supermocarstwem.

Alky

Trump gada to, czego chcą słuchać rednecks i hillbillies, polityka USA nie zmieni się niezależnie od wyniku wyborów również dlatego, że w US of A masz realny podział władzy, więc prezydent (jako szef rządu) jest wykonawcą woli Kongresu.

Zaloguj się aby komentować

Faszystą może zostać najczęściej jeden z trzech typów jednostek. Pierwszy to pragmatyczny libertarianin który zdał sobie sprawę, że w warunkach demokracji nie będzie możliwości osiągnięcia pełnego wolnego rynku na lata bo każdy wybrany rząd o bardziej lewicowych poglądach może nałożyć jakieś nowe regulacje. Ewentualnie naprawdę boi się, że komuniści mogliby dość do władzy i jest gotów poprzeć mniejsze zło...

Drugi typ potencjalnego faszysty to zawiedziony światem socjalista. Przykładem może być chociażby sam Mussolini i jego otoczenie. On i wielu innych ludzi z jego kręgu przynależało do socjalistycznego ruchu w młodości. Wydaje mi się, że takie jednostki często są bardziej ideowe niż typ pierwszy i pewne marzenie zbudowania lepszego świata u nich pozostaję, ale wierzą, że będzie to możliwe w ramach idei silnego państwa.

Trzecim typem jest z kolei tradycjonalista który naczytał się Juliusa Evolii. Często bardziej niż na kwestiach ekonomicznych bardziej skupia się on na koncepcjach rasy, religii, narodu, tradycji. Dla niego faszyzm to przede wszystkim sprzeciw wobec nowoczesności i progresywizmu.

Współcześnie wydaje się, że dominuje typ pierwszy oraz trzeci i doszło wręcz do utożsamienia w USA libertariańskiego ruchu z odradzającym się współczesnym, faszyzmem. U nas również o faszyzm oskarżamy taką Konfederacje. Ciągle jednak spotykamy ruchy narodowo-bolszewickie, które zdają się bardziej przyciągać typ drugi jednostek do siebie. Osobiście myślę, że typ drugi w końcu wróci do łask.

Uważam tak bo pragmatyczny sojusz libertarian i skrajnej prawicy jest na dłuższą mete nie do utrzymania. Skrajna prawica już wykazuje silny dysonans poznawczy gdy wielkie firmy reklamują znienawidzone przez nich produkty LGBT i opowiadają się raczej za ściąganiem większej ilości imigrantów bo zawsze tania siła robocza. Prędzej czy później do głosu dojdzie lewicowy faszyzm, który zamiast wychwalania wolnego rynku pójdzie w innym kierunku.

#socjologia #filozofia #faszyzm #polityka #antykapitalizm #revoltagainstmodernworld
51e0e8ee-6291-4af3-862f-10312fc14a8d
Skylark

Wielu libertarian w USA tez raczej zaklada klamerke na nos glosujac na Republikanow. Ich sojusz z religijna prawica jest raczej skutkiem nagonki na nich z lewej strony, plus niemozliwosci sukcesu trzecich partii w obecnym systemie wyborczym.


Ale wiesz, po jakims czasie spedzonym w dupie, ludzie zaczynaja sie tam urzadzac - i wielu tez juz pogodzilo sie ze swym losem, i pokochalo Wielka Prawice. Ale jest to w mniejszym stopniu skutek jakiejs pragmatycznej premedytacji (wiekszosc z nich chcialaby byc pozostawiona w spokoju, bez wiekszych ambicji), a w wiekszym zwykly syndrom sztokholmski. W koncu ile razy mozna mowic sobie, ze glosujesz na kogos, kto wlasciwie ma cie gdzies i jest to kompromitacja twoja i twoich idei, zanim wyprostujesz sobie dysonans po prostu stajac sie zwyklym wyznawca.


A to, ze jak w USA w polityce jakis kretynski nurt zagosci, natychmiast skutkuje jego kopiami w Europie, to inna sprawa. Nie ma od nich ucieczki w cywilizowanym swiecie.

Topia

@Al-3_x Chcesz rozmawiać o pojęciu, którego nie rozumiesz.


Faszyzm nigdzie nie zakłada rasizmu, jest z natury antyreligijny, nie jest wolnorynkowy...

PioterCiemiezyciel

Jak narazie to największymi faszystami jest progresywna lewica

Zaloguj się aby komentować

@dsol17 nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie pod twoim wpisem więc spytam cie o to jeszcze raz w ramach własnego wpisu. O co ci chodzi z tym Elonem narzekającym na osoby trans, że mnie do niego wołałeś? Bo ja nigdy nie negowałem tego, że on krytykuje LGBT i wiem, że ma popsute relacje z córką z tego powodu. To bynajmniej nie ma dużego wpływu na moje osobiste zarzuty co do jego osoby ani nawet w żaden sposób ich nie obala. Ja tylko wskazywałem, że to człowiek z silnymi powiązaniami finansowymi z Saudami, którzy mu pomogli z zakupem Twittera, że duża część jego fabryk Tesli jest w Chinach i Elon poparł roszczenia tego państwa do Tajwanu, że od jakiegoś czasu wspiera narracje Putina w kwestii Ukrainy, że nie umie zarządzać Twitterem, że przed tarapatami finansowymi ratowały go dotacje rządowe, które zapewniał mu kolega z Cia, że zdaje się wyznawać dość niebezpieczne ideologie, no i ogólnie, że to chciwy kapitalista z przerostem ambicji, a do tego hipokryta bo w imię wolności słowa banuje swoich krytyków.

#elonmusk #politka #revoltagainstmodernworld #antykapitalizm
598534cb-8738-4907-9fd6-0ba34e6fa003
Thereforee

>więc spytam cie o to jeszcze raz w ramach własnego wpisu


???????????????????

A może tak jakby kliknąć tutaj?:

94134613-d182-4de0-b8ae-62cc55192f53

Zaloguj się aby komentować

Wykop chyba nigdy nie był specjalnie jakimś miejscem z przyjaznymi ludźmi gdzie prowadzono by dyskusje na wysokim poziomie. Mam jednak wrażenie, że od kiedy powstał wykop 2.0 to nastąpił jakiś ostry regres. Ruska propaganda wzrosła do nieprawdopodobnych rozmiarów. Podobnie jest z ilością szuryzmów i patologii. Inna kwestia, że wykop coraz bardziej przypomina Pudelka. Popularny tam temat rzekomej zdrady Lewandowskiej (niezależnie czy to prawda czy nie) tego dowodzi. Wykopki nieustannie tam spekulują czy i z kim żona, naszego piłkarza go zdradza i oburzają się bez ustanku z tego powodu. Nie tyle więc sami interesując się plotkami o celebrytach, co zwyczajnie je tworzą. Mam więc wrażenie, że większość inteligentnych ludzi, albo uciekła z tego miejsca, albo po prostu siedzi na niszowych tagach.

#wykop #hejto #bekazwykopu
572146b9-cca8-4f7f-9ef4-601d1674cc8c
Erebus

@Al-3_x tak szczerze to ty ze swoimi wysrywami na temat kapitalizmu nie plasujesz się dużo wyżej w hierarchii

Bojowy_Agrest

@Al-3_x nie chcę być panem marudą i niszczycielem dobrej zabawy, ale od kiedy mam (czy raczej: miałem) tam konto tj. 2008, to wypok od zawsze był w tej "gorszej fazie" i "dobrze to było" xD

Bojowy_Agrest

Ale tak już zupełnie serio, to non stop przez te wszystkie lata tam nie siedziałem, bo bym w Tworkach czy innej Choroszczy skończył. Pamiętam, jak "kiedyś to było" i wypok stał głównie ciekawostkami, polityka była z automatu na #czarnolisto i jeszcze nie wynaleziono mirko. Nieironicznie nie był to portal ze śmiesznymi obrazkami, a jak zaczęło się coraz więcej memów pojawiać względem "wartościowych" treści to miałem poczucie, że "poziom spada".


Pamiętam protest pod sejmem. Pamiętam protesty ws. ACTA


Pamiętam, jak wypok był wylęgarnią kuców i, znów nieironicznie, JKM był widziany jako polityczny mesjasz (xD).


Chyba jedyną rzeczą, która się przez te wszystkie lata nie zmieniła to syndrom oblężonej twierdzy o lewaków xDDDDD


W sumie to myślę, że przede wszystkim lat mi doszło i jak jeszcze lurkowałem to wszelkie famemma, patostreamy i inne danielmagicale od razu szły na czarno i zrozumieć nie mogłem, jak mogły to być najpopularniejsze tagi na mirko xD

Lukato

@Al-3_x A czego ty wymagasz od fanów patostreamów, Fame MMA i Magicala? XD Wykop to miejsce w którym znajdziesz wartościowe treści pod niektórymi tagami na mikro, ale większość to chłam po przeczytaniu którego najpierw masz ubaw. A następnie zadajesz sobie pytanie ilu takich debili mijasz codziennie w realnym świecie.


Jak jest jakieś znalezisko o policji, że poturbowała patusa, to hurr durr, bo biednego Sebastiana zła milicja poturbowała. O milicji tylko źle, bo to bandyci w mundurach. CHYBA, ŻE akurat odstrzelą murzyna w USA albo np. Ukraińca w Polsce. To wtedy hue hue, dobre chłopaki, murem za mundurem, policja ma działać zdecydowanie, dobrze zrobili, mogli wpakować jeszcze więcej kulek.


Tam po prostu siedzą debile, którzy w większości odreagowują nieudane życie i mają chwilę rozrywki jak wrócą z kołchozu przed pójściem spać. Tak jakbyś chciał dyskutować na poważne tematy z jakimś Bogdanem z produkcji, który dzień rozpoczyna od małpki pod Żabką.

Zaloguj się aby komentować

Nie dziwi mnie śmierć Nawalnego. Właściwie to dziwi mnie, że przetrwał on tak długo. Spodziewałbym się jego śmierci lata temu skoro nawet bliscy Putinowi potrafili ginąć w niespodziewanych okolicznościach. Większość opozycji w rosji już też dawno nie żyje więc czemu w jego przypadku miałoby być inaczej?

#rosja #wiadomosciswiat #polityka #nawalny
688780bc-a01d-46df-ba6b-2af54c3d441c
VanQuish

No nie może go tak od razu zabić. Poczekał aż troche sprawa ostygnie. Ludziom się nudzi. Siedzi w więzieniu nic nie robi, jest niegroźny. A tak umarł w czasie po tragicznej akcji propagandowej z Carlsonem. Odwrócił od tego uwagę. No, a Putin wzruszył ramionami, no zmarł bywa. No i jako argument właśnie powie, że gdyby chciał go zabić to zrobiłby to od razu.

Sahelantrop

@Al-3_x Śmierć Nawalnego świadczy o tym, jak silny czuje się w tej chwili Putin. Wcześniej Nawalny, bez powiadamiania prawników i rodziny, został przeniesiony do łagru za kołem podbiegunowym. Możliwe, że o był test, na ile silne są jeszcze rosyjskie kręgi opozycyjne na Zachodzie. Kiedy się okazało, że praktycznie nie znaczą nic, a zwycięstwo Trumpa i co za tym idzie, zmiana strategii amerykańskiej wobec Rosji, są przesądzone, Putin uznał że byłoby miło, gdyby Nawalny nie dożył wyborów.

Al-3_x

@Sahelantrop ale wręcz przeciwnie. Poczuł sie teraz mocno zagrożony.

Sahelantrop

@Al-3_x Ma coraz mniej powodów do niepokoju. Ukraina praktycznie została przez USA porzucona. Europa co prawda powoli się zbiera, ale przysłówek "powoli" jest tutaj kluczowy. W Rosji nie zagraża mu już nikt, społeczeństwo jest całkowicie spolegliwe, jakakolwiek opozycja, również wojskowa, spacyfikowana. Gospodarka Rosji przestawiona została na tryb wojenny i teraz Władimir Władimirowicz może poczekać, aż Ukraina wykrwawi się do reszty. Najważniejsze, że Amerykanie nie będą już przeszkadzać.

jajkosadzone

A moze zwyczajnie w swiecie od warunkow w wiezniu nie wytrzymal i zmarl?

Bez dodatkowego celowego zabijania?

dziedzicpruski

@jajkosadzone Nawet jeśli nie wytrzymał warunków, to na jedno wychodzi.

Zaloguj się aby komentować

Nagła deklaracja Putina. Trump już zareagował

Putinowi czasem zdarza się powiedzieć coś mądrego.

O to, który z kandydatów będzie lepszy dla Rosji na stanowisku prezydenta, był pytany w środę w wywiadzie Władimir Putin. I co może zaskakiwać, wskazał na Joe Bidena.

Biden jest osobą bardziej doświadczoną i przewidywalną. Jest politykiem starej szkoły. Będziemy jednak współpracować z każdym przywódcą Stanów Zjednoczonych, któremu ufa naród amerykański - powiedział Putin w wywiadzie dla państwowej telewizji Rossija 1.

W praktyce mogła to być zwyczajnie polityczna gierka. Paradoksalnie fakt, że wspiera Bidena mógłby pomóc Trumpowi (ciągle panuje narracja że Trump to agent Putina,a te słowa temu przeczą). Z drugiej strony nie da się ukryć, że ma on racje. Z trzeciej ciekawa jest też reakcja samego Trumpa.

Właściwie rosyjski prezydent Putin właśnie powiedział mi wielki komplement. Powiedział tylko, że wolałby, aby prezydentem był Joe Biden, a nie Trump. To komplement 

Były prezydent USA przyznał równocześnie, że "dobrze się dogaduje" z Putinem. Zapowiedział, że kiedy wygra wybory prezydenckie, "natychmiast rozwiąże konflikt między Rosją a Ukrainą"

Wszyscy wiedzą jak Trump reaguje na swoją krytykę, ale tutaj zachował się co najmniej wyrozumiale. No i pytanie czy Trump tutaj stara sie podtrzymać po prostu opinie, że będzie się umiał z nim dogadać w kwestii Ukrainy pomimo niepochlebnego komentarza? Czy może raczej po prostu ma do niego słabość xD?

#usa #wybory #rosja #polityka #wiadomosciswiat
b8529ec4-e5f7-4721-ae19-fd3a2e8d4500
dez_

Szachy 5d w natarciu

KochanekJaroslawaKaczynskiego

Jemu nie zdarza się mówić ani nic mądrego, ani nic głupiego. On mówi to co sprzyja osiągnięciu celów. Myślę, że tak należy na to patrzeć.

sireplama

Putin wspiera Trumpa... No kto by pomyślał?

Zaloguj się aby komentować

Kwestia wpuszczania nielegalnych imigrantów do USA jest dość ciekawa. Ogólnie to statystyki nie pokazywały by za Trumpa ta liczba znacząco spadła w porównaniu do rządów Obamy. Natomiast za Bidena nastąpił gwałtowny wzrost przypadków nielegalnego przekraczania granicy. Wywiązał się z tego powodu wręcz spór między Kapitolem, a Texasem. Jeśli mam być szczery to nie sądzę by Biden jakoś specjalnie się cieszył z tego powodu. Pamiętam, ze był on skłonny dokończyć mur Trumpa na pewnych odcinkach wbrew swoim przedwyborczym zapowiedziom. Sam też powiedział do imigrantów, żeby tu nie przyjeżdżali na początku swojej kadencji. Jego brak bardziej stanowczych może wynikać z faktu, że nie chce on po prostu wkurzać swoich wyborców. Na demokratów wciąż głosuje dużo latynosów i osoby o bardziej lewicowo-liberalnym profilu. Więc nie doszukiwałbym się tu jakiegoś spisku demokratów mimo wszystko.

#usa #wybory #polityka
3cf6feef-2adc-4e08-9123-ec6380a478ae
rakokuc

Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, a jak już zdobędziesz władzę to po prostu działasz w interesie swojego kraju. O ile oczywiście nie jesteś kompletnym oszołomem. Pokazała to chociażby Giorgia Meloni we Włoszech, która mocno spuściła z tonu, kiedy dorwała się już do władzy.


Także nie dziwi mnie, że Biden chciał kontynuować coś co zaczął Trump i wierzę, że niespecjalnie podoba się Bidenowi nielegalna imigracja.

Zaloguj się aby komentować

Skoro mamy walentynki to chciałbym poruszyć temat związków. Mam bowiem spory problem z blackpillem. Mianowicie bierze on na warsztat przekonanie, że ładniejsi, lepiej zbudowani i bogatsi mężczyźni łatwiej zdobywają potencjalne partnerki po czym je absolutyzuje do skrajności. Koniec końców u wielu osób pojawia się wręcz przeświadczenie, że seks uprawia jakiś promil mężczyzn o wyglądzie modela, sylwetce Schwarzeneggera z dwoma metrami wzrostu. Jest to oczywiście głupie bo i przeciętny samiec ma jak najbardziej szanse na zdobycie dziewczyny. Wystarczy wyjść na ulice by to zobaczyć.

O ile mogę się zgodzić, ze istnieją pewne biologiczne tendencje, które wpływają na nasze upodobania co do określonego wyglądu osobników płci przeciwnej to działają one w sposób bardziej skomplikowany niż się to fanom blackpilla wydaje. Porównam to do kwestii naszych nawyków żywieniowych. Istnieją dla przykładu ludzie którzy lubią pizze z ananasem (ja) albo sernik z rodzynkami choć duża część społeczeństwa za tym nie przepada. Są też ludzie którzy wolą sok jabłkowy, albo pomarańczowy. Niektórzy wolą lody czekoladowe, a inni waniliowe. Z bardziej radykalnych przykładów to my się oburzamy o jedzenie robaków ale są plemiona które traktują to jako normę. W niektórych krajach je się też psy czy koty choć my czulibyśmy się czymś takim zniesmaczeni. W tym przypadku oprócz biologi działa tu również sama kultura, która również na nas wpływa czemu blackpillowcy wiecznie zaprzeczają.

Podobnie jest z doborem partnerów. Choć większość mężczyzn może woleć duży biust u kobiet to część woli małe piersi (na przykład ja). Są mężczyźni którzy wolą niskie partnerki, a inni wysokie. Gusta są więc różne, a blackpill to uogólnia. Dochodzą do tego też różne fetysze, a nawet kwestia odmiennej orientacji seksualnej, która w ogóle wywraca nasz sposób dobierania partnerów. Nie da się więc tu wyprowadzić jakieś jednej stałej co do tego jaki typ osoby lub jedzenia preferujemy. Jesteśmy stosunkowo różni.

Po drugie osoby które kierują się wyglądem możesz spotkać u obu płci (powiedziałbym, że u mężczyzn nawet częściej choć to może wynikać z faktu, że jesteśmy w tym uczciwsi xD). Wciąż jednak nie tylko sam wygląd się liczy bo mimo wszystko charakter też ma znaczenie. Szczególnie gdy planujesz dłuższy związek. To nas właśnie odróżnia od zwierząt. Uważam więc, że przeciętny mężczyzna z interesującą osobowością i stabilną sytuacją życiową wciąż może sobie spokojnie kogoś znaleźć nawet jeśli nie wygląda jak idealny samiec alfa. Po prostu może to być dla niego trudniejsze.

#blackpill #przegryw #psychologia #socjologia
e1b204a8-3816-459a-90fa-3f75f819e0eb
pokeminatour

Blackpill obalilem sobie już dawno samodzielnie swoim przykładem.

192cm, szerokie barki i cute babyface - jakieś części kobiet się podobam fizycznie co widać po tym jak się patrzą i jak "łakną kontaktu" , nawet zdarzyło mi się by same pierwsze go inicjowały w rzeczywistości, ale to niczego nie zmienia bo u większości kobiet po dość krótkim zapoznaniu " nie czują chemii". Podejrzewam że wyczuwają spektrum autyzmu ( jeszcze nie zdiagnozowane ale większość się zgadza). Nawet jak któraś się skusi, bo pociąg fizyczny jest silniejszy to maślane oczka szybko znikają i relacji pomimo sporych różnic w wyglądzie na plus dla mnie nie daje się utrzymać.


Krótko mowiąc można się podobać fizycznie ale nie oznacza to że kobiety poczują zauroczenie a dla wielu kobiet jest to niezbędne by wejść w związek.

Według mnie to czy któraś poczuje zauroczenie jest miksem wielu cech zarówno fizycznych jak i psychicznych w tym bardzo ważna rolę odgrywają wzorce/traumy z dzieciństwa.

Zauroczenie jednak mija a wtedy by utrzymać związek ważny jest charakter.


Ważne jest też środowisko gdzie ludzie się poznają. Co innego jest gdy poznaje się np w szkole/na studiach gdzie te interakcje są naturalne, w takim środowisku znaczenie wygladu jest mniejsze niż na tinderze bo oprócz wygladu widać jest też wiele róznych rzeczy, mniejsza jest też konkurencja, daje to pole do manewru przeciętnym ludziom.


Na tinderze zaś wygląd ma kluczowe znaczenie, odsiewa się kandydatów w pierwszej kolejności po wyglądzie, do tego proporcje facetów do kobiet , ilosc kandydatów jak i samo to że łatwiej jest napisać niź złapać kontakt w rzeczywistości działają mocno na niekorzyść. Ale nadal, sam wygląd nie załatwia sprawy jak głosi Blackpill, bo będzie się miało pary, niektóre nawet będą pisać pierwsze i prowadzić rozmowę ale jak przyjdzie co do czego to spierdolenie umysłowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) zablokuje szansę na związek. W przypadku przeciętnego mocne zaniżenie standardów na tinderze - polowanie na wieloryby może pomóc zbudować stabilny związek , od autystyka nawet one uciekają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Następna