Zdjęcie w tle
Fausto

Fausto

Fenomen
  • 232wpisy
  • 1519komentarzy
Fausto userbar

HEX: 49 20 6c 6f 76 65 20 6b 6e 6f 77 6c 65 64 67 65

"Czy nowe prawo pozwala na większą inwigilację niż dotychczas?
Wojciech Klicki podsumowuje to tak:

Ustawa nie pozwala na większą inwigilację, niż miało to miejsce dotychczas.

Prawnik dodaje jednak, że powyższe nie oznacza, że problemów z PKE żadnych nie ma. Zwraca uwagę, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w wyroku z 28 maja 2024 r. (ze skargi m.in. właśnie Wojciecha Klickiego) stwierdził, że sądy nie sprawują realnej kontroli nad tym, co robią służby. Według Klickiego zmian wymagają nie tylko zasady dotyczące retencji danych telekomunikacyjnych, ale też zasady kontroli nad tym, jak sądy wyrażają zgody na kontrolę operacyjną. Ale — to już nasza opinia — brak mechanizmów kontrolnych działań służb dotyczy zarówno starego jak i nowego prawa."
#prywatnosc #technologia #informatyka

https://niebezpiecznik.pl/post/czy-sluzby-beda-podsluchiwac-nasze-komunikatory-czyli-o-nowym-prawie-komunikacji-elektronicznej/
Fausto userbar

Zaloguj się aby komentować

Bez sensu. Graliby normalną piłkę swoją, jak zawsze, to nie. Narobili nadzieji podczas meczu, a teraz szkoda, bo mało brakowało.
#mecz
Fausto userbar
ZohanTSW

Dokładnie to samo pomyślałem, spisani byli na straty to grają jak z nut, aż liczę na zwycięstwo z Austrią i fartowny remis z Francją

Zaloguj się aby komentować

smierdakow

Nie zniechęcajcie się tytułem, bo artykuł bardzo mocny i ciekawy, o tym co się dzieje w szpitalach psychiatrycznych przez alkoholików (którzy albo świrują od chlania albo świrują, bo przestali chlać) i o tym, jak wielkim obciążeniem są dla psychiatryków alkoholicy i jak lekarze zamiast leczyć zwyczajnych pacjentów muszą się szarpać z menelami

AndzelaBomba

@Fausto musiała być duża libacja na skwerku xD

piksel169

Przypominam — alkohol to narkotyk, pod względem uzależnienia i wyniszczania stoi w jednym rzędzie z np. heroiną i kokainą.

Polacy o tym zapomnieli.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Mała polecanka.

Czasem trafiam na niszowe kanały, perełki na YT.

Jakiś czas temu wpadłem na Dama Kier i łyknąłem cały content w tydzień.
Tematy krążą wokół kultury internetu, for, chanów, deep webu, tora, brutalności i ogólnie ludzkiej ciemnej strony.

Autorka przedstawia tematy bardzo obiektywnie i raczej bez wrzucania w to własnych emocji, z jednej strony zachęcam, a z drugiej, jeśli ktoś nie jest świadomy, jakie gówna są w sieci, to może odczuć lekki szok ; )
#youtube #ciekawostki

https://www.youtube.com/@jul_jul/videos
Fausto userbar
Krecik_cygan

Spoko kanał ,w podobnych klimatach polecam czarne serce

Zaloguj się aby komentować

Zauważyłem w markecie reklame, żubrówki, nie wiem jak długo już jest, ale dopiero teraz rzuciła mi się w oczy. Moim zdaniem targetowanie reklamy alkoholu i to targetowanie na młodzież, jest obrzydliwe i niemoralne.

#alkohol #reklama #zalesie
Fausto userbar
708f5344-b9ba-4bbe-895b-60d6a4993e5b
wonsz

@Fausto ile wg. ciebie lat mają osoby uwiecznione w reklamie i ile masz ty?

prosto_w_srodek_dupy

@Fausto piwo perła też robi reklamy w młodym, dynamicznym stylu.

Zaloguj się aby komentować

Chciałem się podzielić tym, jak biolog molekularny Zuzanna Filutowska widzi rozwiązanie w temacie aborcji.

"Jeśli mówić, iż jedna komórka jajowa, zapłodniona lub nie (tu dotykam tematu antykoncepcji) zasługuje na taką samą ochronę jak w pełni wykształcony organizm – to ja żyję wiecznie i mam co najmniej kilka milionów lat – bo komórka jajowa, z której powstałam powstała tuż po wojnie, kiedy to urodziła się moja mama, a z kolei ta komórka jajowa, z której powstała moja mama pochodzi z roku 1916, kiedy to urodziła się moja babcia itd. Bo skoro jedna komórka i to co może powstać z niej byłoby prawnie człowiekiem to ja istnieję tak długo jak istnieją ludzie, ssaki, kręgowce…"

"Patrząc jednak na problem z drugiej strony…istnieją ekstremalne głosy, iż aborcja powinna być możliwa podczas całego czasu trwania ciąży…co jest oczywiście absurdem, gdyż tak jak fundament nie jest budynkiem, tak stan surowy otwarty czy surowy zamknięty już budynkiem jest. Nie zgadzam się więc, że można przerwać ciążę np. w 6 miesiącu albo 8."

"W takim razie, jeśli można przerwać ciążę to kiedy? Ustalmy pewne fakty – aby zrobić komuś lub czemuś krzywdę ten ktoś lub coś musi mieć czym tę krzywdę odczuć prawda? Tak jak nie można zrobić krzywdy wyciętej nerce tak samo nie można zrobić krzywdy zygocie."

"Tym, co nas wyróżnia jako jednostki, powoduje, że myślimy, czujemy i generalnie jesteśmy sobą jest układ nerwowy, tu raczej jest konsensus niezależnie od tego, czy ktoś wierzy, że to jedynie “pudełko na duszę”, czy nie. Zaczyna się on tworzyć około czwartego tygodnia. To że zaczyna się tworzyć to nie znaczy, że się utworzył…"

"Około jedenastego tygodnia płód zaczyna wykonywać bardzo słabe ruchy, są to skurcze indukowane przez nowo powstające neurony – są to losowe wyładowania elektrycznie. Nie są to ruchy w żaden sposób kontrolowane przez centralny układ nerwowy."

"Na podstawie powyższego uważam, że w I trymestrze kobieta powinna być w stanie przerwać ciążę, kiedy chce. U płodu w I trymestrze jest też możliwa diagnostyka prenatalna, należy jednak skończyć z hipokryzją – albo coś jest człowiekiem, albo nie. Jeśli nie to kobieta powinna być w stanie się tego pozbyć w zależności od swojego widzimisię."

"Uważam, że powinno się móc przerwać ciąże, kiedy się chce w I trymestrze i w tym czasie możnasprawdzić, czy i jakie wady ma płód. Jeśli ktoś zdecyduje, że nie chce takiego dziecka to niech przerwie ciążę. Po I trymestrze płód ma wszystkie biologiczne cechy człowieka więc aborcja w tym czasie jest już morderstwem, a nie mamy w zwyczaju mordować ludzi z wadami prawda?"
#aborcja #polska

Wypisała w skrócie moim zdaniem najważniejsze części wpisu, a całość wrzuciłem w komentarzu.
Fausto userbar
5tgbnhy6

Czyli jezeli sie kogos zabije w humanitarny sposob tak zeby nie cierpial to jest to ok?

Fausto

@5tgbnhy6 nie, kogoś nie.

5tgbnhy6

@Fausto no ale nie cierpi, a to jest podstawa argumentu o rozwoju systemu nerwowego.

5tgbnhy6

Pierwszy cytat to polaczenie budowania chochola (nikt nie proponuje ochrony niezaplodnionych komorek jajowych) i sprowadzania argumentu do absurdu (idac dalej: wszyscy jestesmy zbudowani z gwiezdnego pylu).

Anteczek

"Jeśli mówić, iż jedna komórka jajowa, zapłodniona lub nie (tu dotykam tematu antykoncepcji) zasługuje na taką samą ochronę jak w pełni wykształcony organizm" - to klasyczny chochoł - nikt nie mówi nic o ochronie niezapłodnionych komórek jajowych, a to na tym opiera się cała dalsza "argumentacja", która zresztą i tak jest błędna. Jako biolog ta pani to doskonale wie, więc musi świadomie wprowadzać w błąd. Dalsza argumentacja co do tego czym jest człowiek jest już zupełnie niezwiązana z biologią i jest czysto filozoficznymi rozważaniami pozbawionymi faktycznych podstaw. Z punktu widzenia biologii jest tylko jeden moment, jedna jakościowa różnica, która definiuje organizm - tj. czy posiada zdolny do samoreplikacji kod genetyczny. Po połączeniu się komórki jajowej i plemnika, rozpoczęciu procesu samoreplikacji, różnica jest już tylko ilościowa, tj. zmienia się liczba komórek. Organizm ludzki jest tak samo ludzki niezależnie czy składa się z jednej, czterech czy bilionów komórek.

Anteczek

Co nie znaczy, że czasami nie możemy podjąć decyzji, żeby taki organizm ludzki zabić. Ale przestańmy opowiadać bajki, że człowiek nie jest człowiekiem. Szczególnie obrzydliwe jest, że ta pani podpiera się autorytetem swojego wykształcenia, by wprowadzać ludzi w błąd. Jej twierdzenia nie są w żaden sposób naukowe.

Zaloguj się aby komentować

To jest historia o technologii

Ktoś wrzucał tekst o wydarzeniach w Mjanmie, ale cholera, wydaje mi się, że temat w kontekście internetu i technologii jest bardzo ważny i o tym co tam się działo powinnismy wszyscy przeczytać, aby wyciągnąć z tego wnioski.

"Z daleka może się wydawać, że rola Mety w kryzysie Rohingjów może być zawiła i dyskusyjna – chodziło o to, że moderacja coś spieprzyła, prawda? W państwie, na które nie zwracali szczególnej uwagi, tak? Pewnie wkradło się tu zaniedbanie i brak etyki, ale której firmie technologicznej nie przydarzyło się coś podobnego?

Mało tego – Meta pojawiła się w prasie oraz przed Kongresem, żeby przyznać, że spieprzyli sprawę i mają konkretne pomysły, jak to naprawić. Spędzało im to sen z powiek, jak powiedział w marcu 2018 r. Adam Mosseri, osoba odpowiedzialna za facebookową Tablicę.

Do tamtego momentu w 2018 r. armia w Mjanmie zamordowała tysiące ludzi Rohingja, łącznie z niemowlętami i dziećmi, a także pobili, zgwałcili, torturowali, zagłodzili i uwięzili tysiące kolejnych. Około trzy czwarte miliona Rohingjów uciekło z Mjanmy do wielkich, dotkniętych licznymi chorobami obozów dla uchodźców w Bangladeszu."

Zachęcam do przeczytania wszystkich czterech części.

#technologia #facebook #internet #religia

https://blog.lukaszwojcik.net/pl/meta-w-mjanmie/1-poczatki/
Fausto userbar
Skylark

Przeczytalem, bardzo ciekawe.


Ja mysle ze to jest jednak w duzej czesci historia o kraju od dawna ociekajacym krwia. Internet tylko to przyspieszyll.


A co do plonnej nadziei pokladanej w Internecie. To juz nie pierwszy raz... USA tez sie kiedys wydawalo, ze gospodarka rynkowa i Internet oslabia autorytarianizm w Chinach. Nie wyszlo to dobrze (dla USA, Chinski autorytarianizm ma sie swietnie).


Optymizm zwiazany z Internetem byl pokladany w zupelnie innym Internecie - tym z lat 90., w ktorym nie bylo jasnej dominacji zadnych firm, a nowe wezly komunikacji byly tworzone przez wzglednie zwyklych ludzi, czesto lokalsow. W Internecie, ktory (glownie z braku zainteresowania rzadow i wielkich pieniedzy) wygladal jak marzenie cyberpunkow. W Internecie, z ktorego dzisiaj zostal juz chyba tylko protokol TCP/IP.

Skylark

Jeszcze kolejna refleksja. Firmy typu Facebook czy inne Goowno sa tak dochodowe, bo maja bardzo niskie jednostkowe koszty wlasne, mimo dostarczania uslug ogromnym liczbom ludzi w wielu krajach. Te uslugi sa oczywiscie niskiej jakosci, opieraja sie na moderacji spolecznosciowej albo przez algorytmy (= darmowej dla firmy, ale za to podatnej na manipulacje).


Potem jest tak wlasnie jak z jednym moderatorem mowiacym po birmansku na calego Facebooka, albo historia z naklejkami przeciw nienawisci ktore propagowaly nienawisc. (Naprawde warte przeczytania, jezeli pracujesz w technologii), albo farmami trolli, albo lewicowym przejeciem Wikipedii, albo prawicowym przejeciem Twittera.

dsol17

@Fausto Z jednej strony no muzułmanie to muzułmanie i cholera tam wie. Z drugiej - Facebook/Meta będący amerykańską korporacją która chce zarabiać i w dupie ma wszystko inne ? Co w tym zaskakującego ?


Z drugiej strony - ta cała "mowa nienawiści" przeciw tamtejszym muzułmanom jest wspierana przez część tamtejszych władz i Facebook świadomie nic z tym nie robi,żeby nie wywalono go z tego kraju

Fausto

@dsol17 gdybyś przeczytał artykuły, to byś wiedział, że w pewnym momencie tamtejsze władze wyłączyły dostęp do facebooka, bo sama meta nic nie robiła z nagłym wzrostem negatywnych treści.

dsol17

@Fausto Tylko pierwszą część. Zachęcasz do przeczytania wszystkich - a sam nie przeczytałeś co ?

Przeczytaj część 3.

https://blog.lukaszwojcik.net/pl/meta-w-mjanmie/3-od-srodka/

W 2018 r. „New York Times” opublikował na głównej stronie relację z tego, co naprawdę wydarzyło się na Facebooku w Mjanmie, czyli że od około 2013 r. birmańska armia Tatmadaw rozwijała specjalną, ultratajną farmę nienawiści skierowaną przeciwko Rohingjom. Prowadzono ją z zacisza licznych baz wojskowych, w których nawet 700 pracowników pracowało na zmiany, aby stworzyć pozory zdecydowanego poparcia dla ludobójstwa dokonanego wkrótce później przez to samo wojsko[16].

W trakcie dochodzenia prowadzonego przez NYT w 2018 r., wszystkie te fałszywe strony nadal istniały.

Oto jak to działało: najpierw wojsko utworzyło rozległą sieć fałszywych kont i stron na Facebooku. Owe fałszywe konta i strony poświęcone były niepozornym tematom, takim jak uroda, rozrywka czy humor. Strony te nosiły tytuły takie jak „Piękno i klasyka”, „Gotowi na wszystko”, „Wy, nauczycielki”, „Kochamy Mjanmę” i „Pośmiejmy Się Trochę”. Następnie pracownicy wojskowi, niektórzy po przeszkoleniu u rosyjskich specjalistów od propagandy, spędzali lata na opiece nad stronami i stopniowym powiększaniu bazy obserwujących[17].

Następnie, korzystając z tej kolekcji długo pielęgnowanych fałszywych stron, grup oraz kont, propagandyści Tatmadaw wykorzystali wszystko, czego dowiedzieli się o algorytmach Facebooka do publikowania i wzmacniania wiralowych wiadomości, które przedstawiały ludność Rohingja jako część globalnego zagrożenia islamskiego, a także jako sprawców niekończącego się strumienia okrucieństw. „The Times” donosi:

Konta trolli prowadzone przez wojsko pomogły w rozpowszechnianiu treści, wyciszaniu krytyki i podsycaniu kłótni między komentującymi aby wprowadzać ludzi w złość. Często publikowali fałszywe zdjęcia zwłok, które ich zdaniem stanowiły dowód masakr popełnianych przez Rohingjów.[18]


Właściwie do tego wniosku doszedłem wcześniej bo uwaga: BYŁ LOGICZNY,ale jest on teraz potwierdzony. I co ty na to ? Śmiejesz się teraz z szura który ci odpowiada ? Przecież dsol to głupi szur,przecież cytuję twoją odpowiedź:

tamtejsze władze wyłączyły dostęp do facebooka

Jak widać rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana.

dsol17

@Fausto Tak więc podsumowując :


  1. Jak wynika z części 3 ostatecznie głównymi zaangażowanymi były farmy trolli koordynowane przez Państwo. Facebook tego typu tworów nie blokuje ze względu na to,że boi się konfliktów z politykami - utracił by rynek.

  2. dużo bardziej wartościowe są część 3 i 4:


https://blog.lukaszwojcik.net/pl/meta-w-mjanmie/3-od-srodka/

https://blog.lukaszwojcik.net/pl/meta-w-mjanmie/4-lacznosc-za-wszelka-cene/


I przy okazji:

@Skylark ma rację:

Ja mysle ze to jest jednak w duzej czesci historia o kraju od dawna ociekajacym krwia. Internet tylko to przyspieszyll.

Zaloguj się aby komentować

Nowe polskie wątki w aferze Russiagate. Węgierski portal, polski tygodnik i rosyjski propagandzista
Węgierscy i czescy dziennikarze w ramach Russiagate odkryli kolejny portal informacyjny, który miał być finansowany przez Rosję. To węgierski Visegrad Post. Ma on aż czterech polskich partnerów, w tym prawicowy portal Do Rzeczy i związany z nim portal Sovereignty.pl
#wiadomoscipolska #rosja

https://oko.press/polskie-watki-w-aferze-russiagate
Fausto userbar
cweliat

@Fausto i tak sobie zyjemy w takiej zjebanej rzeczywistosci, ze dotrze to tylko do tych, co i tak tego typu szmatlawcaml by sie najwyzej podtarli. A dla szurow to bedzie wlasciwie dowod, ze to Co taki Visegrad Post czy Do Rzeczy pisza, to prawda, skoro lewagi az taka nagonke prowadza

Zaloguj się aby komentować

„otwarty model mówiący po polsku ma jeszcze jedną zaletę. Umożliwiałby szersze zastosowanie sztucznej inteligencji w polskich bankach czy instytucjach ochrony zdrowia. Są to podmioty, które ze względu na kwestie regulacyjne nie mogą wyprowadzać danych na zewnątrz”.
#polska #technologia #sztucznainteligencja #ciekawostki

https://homodigital.pl/bielik-llm-wyladowal-polacy-maja-nowy-model-llm/
Fausto userbar
Quassar

No ciekawe. Ale teraz można samemu voice wytrenować mając czyjeś próbki nagrania.

dsol17

@Fausto Tak,ale to trzeba by móc uruchomić na współczesnej karcie graficznej a nie na serwerze i jakość może być różna. No ale trzeba będzie wypróbować Bielika. Qrę też.

Zaloguj się aby komentować

TEᔕT 2
#glitchart #informatyka
Fausto userbar
cfa4f6a4-fe61-4348-8e0d-456780307db8
Fausto

@Jaszczomp success fail

entropy_

@Fausto dwa razy odświeżałem stronę bo myślałem że się coś nie ładuje.

Dzięki, założony piorun xD

DiscoKhan

@Fausto akurat palcem przy sceollowaniu o obrazek zahaczyłem jak zacząły animacje wjeżdżać i było *wuteef?" Xd

Zaloguj się aby komentować

Śmieszno trochę.

"Analizy wykazały, że małżonkowie pijący zgodnie (oboje wskazali, że pili w ciągu ostatnich 3 miesięcy) przeżywali dłużej niż małżonkowie pijący niezgodnie (jeden z partnerów pije, drugi nie) i małżonkowie zgodnie niepijący. Analiza średniej ilości drinków tygodniowo wykazała kwadratowy związek ze śmiertelnością, tak że lekkie picie przewidywało lepszy wskaźnik przeżycia wśród osób i ich partnerów w porównaniu z abstynencją i intensywnym piciem. Co więcej, podobny poziom spożycia alkoholu pod względem ilości wiązał się z większym przeżyciem, szczególnie wśród żon."
#alkohol #zdrowie #nauka #ciekawostki

https://academic.oup.com/gerontologist/article-abstract/64/2/gnad101/7230161?login=false
Fausto userbar
Johnnoosh

Może wśród niepijących jest duży odsetek tych którzy mają problemy zdrowotne i nie mogą pić bo biorą dużo leków? Ci raczej wiadomo że żyją krócej niż ktoś zdrowy pijący jedno piwko dziennie, mimo że to też niezdrowe.

Zaloguj się aby komentować

Wiedzieliście, że 30 marca, to nieformalny dzień ateizmu? ja nie.

„Religia została ustanowiona przez ludzi bez religii, aby ich czczono, chociaż Boga nie ma. Pobożność została wprowadzona przez bezbożnych. Lęk przed Bogiem jest rozpowszechniany przez nielękających się w tym celu, żeby się ich lękano. (…) Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie.” ~ Kazimierz Łyszczyński

#ateizm #ciekawostki #cytaty
Fausto userbar
UmytaPacha

@Fausto codziennie jest nieformalny dzień czegoś

Fausto

@UmytaPacha potężny umysł

Zaloguj się aby komentować

Jak dla mnie gra super, w ogóle się tego nie spodziewałem. Najwyraźniej ubisoftowi aktualnie najlepiej wychodzą eksperymenty, bo assassyny i far crye to odcinanie kuponów.

Osobiście czekałem na PoPa w 3d, ale połączenie metroidvani oraz soulsów to strzał w dziesiątkę.
Walka i elementy zręcznościowe są przyjemnie wymagające. Muzyka idealnie dopasowana, jedynie na słiczu, gdy gram na tv grafika razi w oczy, ale w trybie przenośnym jest ok. Polecam, ja.

Edit. elementy backtrackingu nie męczą, co często odczuwałem w innych metroidvaniach.
#gry #nintendoswitch #ubisoft
Fausto userbar
ec92b735-72de-4698-b805-10971eb1baeb
Tylko-Seweryn

@Fausto jak dla mnie to obecnie jeden z ich lepszych tytułów i jeśli chodzi o Prince of Persie powinni w to iść. Ale chyba nie pójdą, gra się nie sprzedała jakoś bardzo. Niestety

Stashqo

@Fausto mi się marzy trochę prince of persia, ale od twórców ghostrunnera, czyli dynamiczne akrobacje, bieganie po ścianach i napierdalanie mieczem, ale na podkręconym poziomie trudności ;>

hellgihad

@Fausto Polecam Hollow Knighta jeśli ten PoP Ci się podobał.

Zaloguj się aby komentować

W amazonie pracownikom wyświetla się taki komunikat

Artykuł w komentarzu, serwis 404 za paywallem.

#praca #amazon #obozpracy
Fausto userbar
a451c379-7835-4958-94d3-0a60a442e15a
entropy_

@Fausto jebani skopiowali scenę z intra portal 2 xD

https://youtu.be/vw_HozTyCvI?si=L3Ecbcu-VshnMZ7A

koszotorobur

@entropy_ - tylko że w grze to były #heheszki a Amazon to tak na poważnie

BTW odświeżyłem sobie z 3 miesiące temu Portal i Portal 2 na Switchu - eh, jakie to są świetne gry

w0jmar

@koszotorobur 

Co to jest "switch" - serio pytam.


A gry - super!

DiscoKhan

@Fausto przecież to i tak jest nic, jak były szkolenia z tego, że powinno się uważać na typów ktorzy chcieliby założyć związek zawodowy... To był ostro pochrzaniony temat. Tutaj to jest lajt w porównaniu.

Guma888

W czasach pandemii byłem w jednym z magazynów zrobić pewne pomiary. Tak się złożyło,że było to w dzień kobiet. Co 20 minut chyba odtwarzany był komunikat "naszym wszystkim Paniom życzymy by były uśmiechnięte,zadowolone i PRACOWITE.

Zaloguj się aby komentować

#memy #elektronika
Fausto userbar
5ff2adb4-ba37-40ff-8889-82841c4aeadb
Felonious_Gru

@Fausto ten men byl million razy

LondoMollari

@Fausto Czego się spodziewałeś zadając tak nieprecyzyjne pytanie?


Jakbyś przynajmniej podał napięcie źródła i spadek napięcia na LEDzie (ewentualnie jego kolor) i prąd diody, to byłoby co liczyć. Tak to sobie powróż z fusów, ewentualnie użuj funkcji szukaj.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Pracownik Google’a oskarżony o kradzież tajemnic AI na rzecz Chin.
"Zgodnie z aktem oskarżenia, który powrócił 5 marca i został wcześniej zapieczętowany, Ding, 38, obywatel Chińskiej Republiki Ludowej i mieszkaniec Newark w Kalifornii, przeniósł poufne tajemnice handlowe Google i inne poufne informacje z sieci Google na jego osobiste konto, jednocześnie potajemnie powiązując się z firmami z siedzibą w ChRL w branży sztucznej inteligencji. Ding został aresztowany dziś rano w Newark."

Nigdy się małpy z chin nie nauczą.

https://www.justice.gov/opa/pr/chinese-national-residing-california-arrested-theft-artificial-intelligence-related-trade

#informatyka #sztucznainteligencja
Fausto userbar
koszotorobur

@Fausto

Nigdy się małpy z chin nie nauczą.

No ale sęk w tym, że oni od lat się tak "uczą" - i uczą się na tyle skutecznie, że zaczynają tworzyć już swoje zaawansowane technologie (a nie tylko skopiowane), które mogą za kilka(naście) lat prześcignąć te z zachodu...

Do tego oni na poświęcenie tych kilku osób co zostaną złapane są przygotowani - złapią jednego czy dwóch a 10 dalej funkcjonuje...

Fausto

@koszotorobur dlatego są małpami

koszotorobur

@Fausto - są ludźmi - i do tego się szybko uczą

A na dodatek chcą się w końcu uniezależnić amerykańskiej technologii i zastąpić ją swoją: https://www.msn.com/en-us/money/other/china-intensifies-push-to-delete-america-from-its-technology/ar-BB1jsUTZ - oczywiście większość tej "ich" technologii jest zbudowana na bazie tej "pożyczonej" z zachodu

Zaloguj się aby komentować

@dsol17 Zainspirował mnie do poczytania trochę o QAnon.

Pierwsze co mi się rzuca to, że Trump jest kreowany na obrońcę moralności i walki ze złem. Trump, człowiek z ego wielkości Trump Plaza. Człowiek, który zachęcał ludzi do buntu przed policzeniem głosów wyborczych, a po tragedii, która się wydarzyła na Kapitolu, miał zero refleksji (aresztowanych nazwał zakładnikami).

Osobiście uważam, że za qanon, stoi ktoś z administracji Trumpa. Podczas kampani do wyborów, które wygrał, pokazali, jak bardzo rozumieją siłę dezinformacji w internecie. Postanowili wykorzystać na swoją korzyść, niemałą grupę osób podatnych na wszelkie teorie spiskowe - to taka moja teoria spiskowa.

Sam qanon pisze w dość tajemniczy i pełen niedopowiedzeń sposób, to jest jak paliwo, dla osób, które się prześcigają w interpretacji tych tekstów. Wystarczy sobie przypomnieć cykada 3301, jak internet był podjarany i zostały stworzone tysiące teorii.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę. Widzieliśmy to na przykładzie pandemi, gdzie teorii wszelakich było mnóstwo. Wiemy, że taka teoria nie musi być trafna w 100%, może się stać coś delikatnie powiązanego z nią i zostanie to ogłoszone jako wielki sukces ("widzicie szury miały racje"), oczywiście wszystkie nietrafione, zostały zapomniane i wyparte. Tak samo jest w tym przypadko, bo nietrafionych przepowiedni trochę nasz qanonek ma.

Jestem na początku mojej przygody z qanon, ale uwielbiam styl chanów, forów, zamkniętych grup internetowych, więc chętnie zagłębie się w ten spisek, mają nawet swój slang i aplikacje ^^           WWG1WGA

Napisałem ten wpis i uświadomiłem sobie, że jest bardzo podobny do tego co wypuścił @Al-3_x ale uznałem, że i tak opublikuję, bo mogę.

#qanon #teoriespiskowe #chcesienauczycpisacteksty #usa
Fausto userbar
Al-3_x

@Fausto Qanon to dziwna rzecz. Ja najbardziej lubię teorie, że to jednak PsyOps zrobiony przez Cia i są na to nawet pewne poszlaki. No Trump jest tu mocno wybielany pod dosłownie narracje, że to jakiś wybawiciel, ale jak się lepiej przyjrzeć jego przyszłości to się dociera do bardzo ciekawych faktów. Zresztą jak na człowieka który miał walczyć z deep statem wpuścił do administracji ciekawe persony za swojej kadencji jak neokonserwatystę Johna R. Boltona, bankiera Goldman Sachs, Stevena Mnuchina i byłego bankiera Rothschildów Wilbura Rossa, który wcześniej był u demokratów. Miał nawet zaprosić samego Kissingera do współpracy. Takich ciekawych nazwisk jest więcej.

maly_ludek_lego

Ogladalem bodajże ten i wydaje mi się , że jasno z niego wynika, że to wlasciciel 8chana jest qanonem. Szczególnie to pióro mnie przekonało.

dsol17

@maly_ludek_lego ten podcast to gówno z mainstreeamowych mediów. Nie,właściciel 8kun najprawdopodobniej NIE JEST Q. Q to przypuszczalnie organizacja. I jeszcze raz do ciebie i @Tangas : nie ma "qanon" - jest Q i są anony.

dsol17

@Fausto na początek: nie ma qanon. Jest q i są anony.


Dobra,chyba faktycznie wezmę się za tą serię.

Zaloguj się aby komentować

Następna