Zaloguj się aby komentować

Europa staje w obliczu poważnego kryzysu demograficznego i rosnących zagrożeń ze strony Rosji. Tymczasem w Afryce Subsaharyjskiej występuje wyż młodych obywateli. Południowoafrykański Instytut Studiów nad Bezpieczeństwem (ISS) proponuje sformalizowany werbunek młodych Afrykanów do europejskich...
Sporym mindfuckiem jest dla mnie że na monachijską konferencje bezpieczeństwa przyjeżdża z USA koleś i poucza Europę że 5000 lat historii powinno wszystkich nauczyć że imigracja jest czymś złym.
Odstawiam na bok czy ma rację czy nie. Nie mogę jedynie jakoś ogarnąć że tym kolesiem jest Marco Rubio, syn kubańskich imigrantów w pierwszym pokoleniu.
Dowcip z żaba i wędkarzem się przypomina
#usa #europa
@RobertCalifornia Tak tylko odpowiem: napisałeś: "Odstawiam na bok czy ma rację czy nie."
Tak więc cały ten wątek zszedł z rozmowy o przedmiocie dyskusji, na rozmowę o osobie która wygłasza jakiś pogląd. Innymi słowy, wpis szedł z poziomu merytoryki do ploteczki. Być może to ja tu jestem problemem, że oczekiwałem czegoś więcej.
Fajnie, gdyby taki format wpisów (które sprowadzają się do ad hominem w celu komentowania "prawaków") był jakoś otagowany, żeby można to było zablokować, i aby było jasne, że pod takim wpisem nie ma słów sprzeciwu nie dlatego, że ich nie ma, tylko dlatego, że nie opłaca się dołączać do takiej dyskusji.
Czy tak się farmi lajki na hejto? Czy może na dźwięk słowa „migracja” następuje strzyżenie uszami oraz nieuchronny grymas na twarzy, zakładający najgorsze?
Pytam, ponieważ przesłuchawszy pełną przemową Marco Rubio- co polecam ponad dwustu ludziom, tak ufnie lajkującym wpis OPa- nie słyszę „pouczania”, zaś zwyczajnie oświadczenie o kontroli migracji. Czy kontrola migracji oraz racjonalne podejście do napływu ludności stało się czymś tak kontrowersyjnym w naszych czasach? Czy może dyskurs odnośnie tej kwestii ogranicza się do półgłówkowego rzucania tekstem o kraju terrorystów jak tanim chwytem mam cię przy poklasku innych?
Tak czy inaczej OPie, gratulacje. Wysiliłeś się- o ile można to tak określić- na wpis osiągający kwik aprobaty, którego treść ewidentnie pokazuje, że przemowy nie słuchałeś, a jeśli nawet, to trafił do ciebie przekaz jak do wytresowanego psa pana Pawłowa. Lampka zapala się na słowo, słowo jest be. Reszty nie trzeba wiedzieć, po co komu myślenie?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ameryka gra brutalnie i zmienia zasady gry wobec Europy || Tomasz Wróblewski - didaskalia 174
#didaskalia #geopolityka #europa #usa
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=_1CLykmSnok
#memy #polandball #europa
Zaloguj się aby komentować
Rozdajo: Allegro 50zł (z założeniem na Mister Choc :P)
Jak wiecie, nałożyłem na USA sankcje, które trzeba respektować. Przechodzimy na alternatywy Polskie i Europejskie pod groźbą braku pioruna.
Kiedy mówimy baton, myślimy często o Marsie lub Sznikerskie. W niewielkim kawałku mamy turbo słodycz, która działa na mózgi jak kokaina. Niestety kupując batony wspierasz USA, czyli osłabiasz Polskę i Europę.
A to do Ameryki powinniśmy latać i tańczyć na ich gruzach WTC.
Co więc robić? Polecam tańszą i bardzo dobrą alternatywę w Lidlu - Mister Choc. Jest to marka własna Lidla, która oferuje bardzo dobre zamienniki chyba wszystkich batonów Mars Incorporated i co najważniejsze - w mniej żydowskiej cenie.
Czyli mamy taniej i europejsko (z tego co znalazłem informację, to batony są w Belgii produkowane, ale nie ma tego na opakowaniu ...).
Myślę, że wielu hejterów próbowało je i potwierdzą, że są naprawdę dobre. Jeśli jednak nie próbowałeś to zapraszam. Dawać pioruna i jedziemy z losowanem na bon Allegro 50zł. Będziesz mógł kupić Mister Choci do domu (albo coś innego, nie będę rozliczał, o ile z Polski lub Europy)
Losowanie w niedzielę ~20:00 (bo chyba w Hejtolos nie można z automatu ustawić, by losował?)
#hejtolos #rozdajo #europa #lidl

Wylosowany piorun z wpisu - @Mycha
https://hejto-los.pl/a28c8021-0eaa-49c0-b5b0-473774f00f11
#hejtolos
Wpis dodany za pomocą aplikacji hejto-los
Zaloguj się aby komentować
Myslę, że ludzie, którzy:
a) są w IT
b) wynajmują mieszkanie w dużym mieście
c) studiują
mają powody do obaw. Slyszeliście może o niepokojach związanych z imigracją w np Kanadzie bądź Australii? No to wszedł nowy 'deal' z Indiami, który dla niemieckich i francuskich korporacji jest i może wspaniały, ale dla przeciętnego pracownika w Polsce to tragedia. Również w IT.
Użytkownicy reddita już wywęszyli co w trawie piszczy i czego sam się obawiałem, gdy usłyszałem o tym dealu:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_26_227
"Ponadto kompleksowe ramy współpracy między UE a Indiami w zakresie mobilności, przyjęte jako protokół ustaleń równolegle z finalizacją umowy o wolnym handlu, stanowią dla nas doskonałą okazję do współpracy w zakresie ułatwiania mobilności pracowników, (...). Ramy współpracy ułatwią mobilność wykwalifikowanych pracowników, młodych specjalistów i pracowników sezonowych w sektorach, w których występują niedobory. (xD przyp. tłum.) Będzie ona również wspierana przez europejskie biuro prawne w Indiach, które jest pierwszym tego rodzaju podmiotem. Biuro to będzie pomagać indyjskim pracownikom, studentom i naukowcom w wyszukiwaniu możliwości w Europie, począwszy od sektora ICT, z zamiarem dalszego rozszerzenia działalności w przyszłości. Poparcie dla dialogu na wysokim szczeblu między UE a Indiami w zakresie edukacji i umiejętności dodatkowo wspiera te cele poprzez wzmocnienie współpracy w zakresie umiejętności, kwalifikacji i uznawania kwalifikacji oraz ułatwienie przepływu talentów."
"Umowa o wolnym handlu między Indiami a UE: UE zobowiązuje się do nieograniczonej mobilności indyjskich studentów"
https://m.economictimes.com/nri/study/india-eu-mobility-pact-aims-to-ease-movement-of-indian-students/amp_articleshow/127607591.cms
Więcej studentów myślicie? A słyszeliście o scammerskich dyplomach, który spowodował zalew nowoprzybyłych pracowników w Kanadzie, zatłoczenie w miastach, zatrudnianie "swoich" przez ten krąg kulturowy, wywalone w kosmos ceny wynajmu i wiele innych problemów? No to wygląda na to, że będziemy mieli powtórkę
Ale widzę, że nie tylko ja jestem lekko niezadowolony z tej nowej umowy:
https://www.reddit.com/r/europe/comments/1qonf89/europe_opens_its_first_gateway_office_to/
Kanada, Australia, USA powoli wycofują się z nieograniczonych wiz, a my cali na biało powtarzamy ich błędy.
Szkoda strzępić ryja..
Mam nadzieję, że zostanie to nagłośnione w polskich mediach.
#polityka #europa #uniaeuropejska #politykazagraniczna #it #programowanie
Kiedyś miałem delikwenta z tego kraju, CV na 4 strony: frontend, backend, devops, programowanie systemowe, drivery, firmware no poprostu wszystko. Ostatecznie jak się go zapytałem o drivery (bo przy tym głównie pracuje) powiedział że nie jest w tym ekspertem ale przy projektach zawsze mu kuzyn pomagał i tym razem jak nie będzie czegoś wiedział to go poprosi.
O tym że w aktualnej robocie muszę 2x sprawdzać czy ich dział testowy czegoś nie zataił nie wspominam.
===EDIT===
Nie wiem czy to moje wrażenie czy tylko pracowałem z takimi ludźmi ale większość hindusów poprostu boi się powiedzieć że czegoś nie wie i woli iść w zapartę. Co nie zmienia faktu że raz może dwa spotkałem naprawdę fachowców u nich.
Zaloguj się aby komentować

Europejskie lasy powiększają się bardzo powoli, ale Portugalia zdecydowanie odstaje od tej tendencji. Rekordowy wzrost zalesienia kryje jednak poważne kontrowersje i wysokie koszty środowiskowe. Powierzchnia lasów w Unii Europejskiej rośnie, choć w bardzo umiarkowanym tempie. W skali roku wzrost...
Wir polarny pęka na pół?
#meteorologia #zima2026 #mrozy #sniezyca #ciekawostki #pogoda #europa #usa

Zaloguj się aby komentować

Kolizja dwóch pociągów dużych prędkości na południu Hiszpanii, w której według lokalnych służb zginęło co najmniej 39 osób, to najtragiczniejszy wypadek kolejowy w tym kraju od ponad dekady. Poniżej przedstawiamy zestawienie najgroźniejszych katastrof kolejowych w Europie od 2000 roku. 28 lutego...
Jakbyście się zastanawiali w przyszłości, to Sylwester pod Barceloną kosztował dużo mniej niż średnie ceny w Zakopanym. Może i nie ma śniegu, ale też można pospacerować, jest morze, akurat w tym roku była pogoda, nie ma zbyt dużo ludzi. Zabawy sylwestrowej nie ma jakoś szczególnie wybitnej, ale dla mnie to akurat plus. Polecam.
#podroze #hiszpania #europa

Zaloguj się aby komentować
Państwa, które wysłały „wojska” na Grenlandię - dodatkowe 10% cła od 1 lutego. Od 1 czerwca wzrasta do 25% i tak zostanie aż do zakupu Grenlandii przez USA.
Pomarańczowy właśnie wepchną Kanadę i Europę w objęcia Chin. Gratulacje!
#usa #polityka #europa

@Dom_Perignon wejdź sobie na r/Conservative to się dowiesz, że to tak naprawdę są szachy 5D. Teraz całe UE wysyła wojska na Grenlandie, a jak nie to to się dowiesz że Trump przewidział że tak naprawdę Europa wraz z Chinami planują inwazję w perspektywie 15-20 lat i "odebranie" teraz Grenlandii ze złych rąk to w sumie jedyna szansa by się przed tym obronić. Ten cały kraj jest spierdolony razem z jego mieszkańcami. Nie tylko jakaś grupa lunatyków u władzy. Tam mają mózgi sprane propagandą niższego sortu niż ta ruska.
Zaloguj się aby komentować
Henna Virkkunen – komisarz europejska wysokiego szczebla – dołączyła do Mastodona kilka dni temu. Jest całkiem możliwym, że jest to pierwsze konto unijnego polityka w Fediwersie.
Tabela kont w mediach społecznościowych na oficjalnej stronie internetowej Unii Europejskiej jeszcze nie wskazuje nowego konta. Niemniej instancja, na której zarejestrowana jest pochodząca z Finlandii polityk, jest utrzymywana przez Komisję Europejską (adres kończy się na „ec.europa.eu”), co pozwala z wystarczającą wiarygodnością stwierdzić, że jest to autentyczne konto.
#kontrabanda #uniaeuropejska #finlandia #henna_virkkunen...
Linia Dmowskiego nie była zwykłą kreską na mapie. Była manifestem ambicji odradzającego się państwa, próbą narzucenia Europie własnej wizji ładu po Wielkiej Wojnie oraz odpowiedzią na pytanie, czym ma być Polska: państwem historycznym, narodowym czy geopolitycznym kompromisem.
Na paryskiej konferencji pokojowej strona polska – z Romanem Dmowskim jako głównym architektem programu – przedstawiła projekt granic, który wykraczał daleko poza to, co ostatecznie znalazło się w II Rzeczypospolitej. Owszem, domagano się terenów, które dziś uznaje się za „oczywiste”: całego Górnego Śląska, Pomorza Nadwiślańskiego z Gdańskiem, Warmii i Mazur. Ale...

Mołdawska przywódczyni Maia Sandu nie kryje, że jej państwu coraz trudniej jest "przetrwać" w pojedynkę. W związku z tym opowiedziałaby się za zjednoczeniem Mołdawii i Rumunii. Polityczka była pytana o swoje stanowisko w tej sprawie w brytyjskim podcaście "The rest is politics"....