Ta mapa wypacza rzeczywistość ponieważ dużo spółek zarejestrowanych jest w Warszawie ale faktycznie prowadzą działalność w innych województwach. Pierwsza dziesiątka z województwa mazowieckiego byłaby pewnie wyżej w rankingu niż jedynki z innych województw, a najczęściej są tam tylko biura i siedziby.
Zaloguj się aby komentować

Ciotce ukradli spod cmentarza ogromny znicz z wygrawerowanymi inicjałami zmarłego męża. Nie minęły dwa dni (nie dotrwał do świąt), a już można go było odkupić obok innego cmentarza razem z innymi kwiatami / zniczami w pojedyńczych sztukach, 3 kilometry dalej. To chyba ekologiczny recykling w duchu zero waste niż w duchu świętym
Zaloguj się aby komentować

26 października MAKRO Polska świętowała dołączenie pięćsetnego sklepu do sieci Odido w formule Elevate. Placówka znajduje się miejscowości Bieńkówka w województwie małopolskim, blisko 50 kilometrów od Krakowa. Prowadzą ją państwo Natalia i Karol Jończyk.
Atrakcyjna oferta franczyzy miękkiej,...

Dzięki ogromnej światowej popularności TikToka współzałożyciel firmy ByteDance, do której należy aplikacja, został najbogatszym Chińczykiem.
Według rankingu najbogatszych osób, opracowanego przez Instytut Badawczy Hurun, majątek Zhanga Yiminga jest obecnie wart 49,3 mld dolarów (38 mld funtów) - o...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
To może być koniec darmowego prądu ze słońca. Szykują się wielkie podwyżki w opodatkowaniu fotowoltaiki?
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/9638107,to-moze-byc-koniec-darmowego-pradu-ze-slonca-szykuja-sie-wielkie-podw.html
#gospodarka #biznes #polska
Polecacie jakieś fajne książki z zakresu: psychologia, psychoanaliza, perswazja, budowanie relacji, czytanie ludzi etc? Na razie mam:
1.Wywieranie wpływu na ludzi - teoria i praktyka (Robert Cialdini)
2.Sztuka czytania w myślach. Jak zrozumieć innych i wpływać na nich tak, by tego nie zauważyli (Henrik Fexeus)
3.Czarna księga perswazji (Rintu Basu)
4.Sztuka prezentacji (Steve Jobs)
Z góry dzięki
#ksiazki #psychologia #biznes #rozwojosobisty
Zaloguj się aby komentować

Polski rynek pracy przechodzi gruntowną transformację i stawia przed firmami nowe wyzwania. Jednym z najważniejszych trendów ostatnich lat jest rozwój tzw. GIGeconomy. W centrum tego zjawiska znajdują się GIGworkerzy – niezależni specjaliści, którzy realizują projekty na zasadach zleceń,...

Wprowadzenie podatku katastralnego nam nie grozi. Prof. Marek Belka sugeruje, że nawet jego wersja wymierzona w spekulantów mogłaby przynieść katastrofę na rynku mieszkaniowym. Część spekulantów, którzy nakupowali mieszkania inwestycyjne, zaczęłaby je sprzedawać. Ceny na rynku w rezultacie by...
W sumie zabawne:
Na rynku pracy po raz pierwszy od 2002 roku pojawiły się zawody nadwyżkowe - pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na informacje uzyskane w Urzędzie Pracy w Warszawie. Jest za dużo nie tylko filologów i tłumaczy oraz grafików komputerowych. - Na stanowisko dyrektora zarządzającego do jakieś dużej firmy, dostajemy aż 400 CV. Dla porównania: kiedy szukamy inżyniera, otrzymujemy 20 aplikacji - przyznaje w rozmowie z dziennikiem specjalista zajmujący się rekrutacją pracowników.
#wiadomoscipolska #biznes
Opinie specjaliści zajmujących się rekrutacją pracowników to rak. Tak samo jak opinie portali ułatwiających znalezienie pracy.
To ile CV wpływa na stanowisko to jest miara z d⁎⁎y. Co da 400CV, skoro 95% z nich nie kwalifikuje się do wymagań w ogłoszeniu?
Zatrudniam wysoko wykwalifikowanych inżynierów z szerokiego IT. Niezależnie od tego jak bardzo precyzyjnie napiszę ogłoszenia, to i tak 75% CV odpada, bo są niezgodne z wymaganiami.
Gdy zatrudniałem do mniej wymagających ról, np. na asystentkę biura, to sytuacja wygląda tak:
krok 0 - prawie 500CV nadesłanych w ciągu jednego dnia
krok 1 - po weryfikacji angielskiego w CV (jak byk napisane minimum B2) zostało 100CV
krok 2 - po weryfikacji doświadczenia (wymagałem min rok w administracji biurowej) - zostało 20CV
krok 3 - po precallu (HR dzwoni i rozmawia z kandydatem, sprawdza czy człowiek w ogóle jest komunikatywny etc) - zostało 5CV
krok 4 - zaproszenia na rozmowę przyjęły 3 osoby. Jedna odwołała w ostatniej chwili, druga paniusia nie mogła w tym tygodniu bo przyjaciółka przyjeżdża i będzie oprowadzać po mieście (dafuq)
krok 5 - na rozmowie rekrutacyjnej odpadła jedna, bo mówiła do podłogi. Ani razu nie podniosła głowy.
krok 6, ostatni - do wyboru były 2 osoby. DWIE Z PIĘCIUSET CV. Oferta pracy złożona tej, która miała większe doświadczenie.
Zaloguj się aby komentować

Firma Suempol nabyła 100 proc. udziałów w brytyjskiej firmie Copernus Ltd, czołowym dostawcy świeżych ryb na rynku Wielkiej Brytanii. To kolejny krok w realizacji długoterminowej strategii Suempolu, która zakłada ekspansję na nowe rynki i dalsze umacnianie pozycji firmy w Europie i na...

Wkrótce minie rok od wyborów parlamentarnych. 15 października 2023 roku Polacy poszli do urn i wybrali swoich przedstawicieli. Rząd koalicyjny utworzyły trzy partie: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica. Ich przedstawiciele złożyli sporo obietnic wyborczych. Czy oczekiwania...

Aż 80 proc. franczyzobiorców po pięciu latach od startu wciąż prowadzi swoje firmy. W przypadku tych prowadzonych na własną rękę to tylko 20 proc. Tyle że… to nie takie proste. Zanim więc podpiszecie franczyzową umowę, przeczytajcie ten tekst.
Było pod górkę! Inflacja, pandemia, trudna sytuacja...

x-kom i NEONET podpisały umowę inwestycyjną, przewidującą docelowe przejęcie Neonetu przez x-kom, po uprzednim uzyskaniu niezbędnych zgód antymonopolowych i zatwierdzeniu układu z wierzycielami Neonetu - podał x-kom w komunikacie prasowym.
#biznes #technologia #internet #wiadomoscipolska
Solorz wygląda jakby już nie ogarniał co się dzieje dookoła, może być tak, że mu ktoś kazał wy⁎⁎⁎ać rodzinkę z interesu. Wcale bym się nie zdziwił. Akurat jego synowie mieliby złe intencje wobec interesu, który ich stary budował przez całe życie, gdzie teraz stary już ledwo kontaktuje i trzeba przejąć firmę. Solorz wygląda na takiego na tym nagraniu, że bez problemu by go metodą na wnuczka skroili.
#polsat #biznes

@evilonep tam jest taka akcja że nowa żona Solorza podobno naciska na Zygmunta aby usuną dzieci z spółek i zapobiega sukcesji. Sama robi czystki i zasiada w wielu spółkach i miała podobno nawet pomysł żeby Gawryluk obsadzić na prezydenta. Oczywiście babeczka jest mocnym zwolennikiem pisu i nie zdziwiłbym się jakby to była skoordynowana akcja służb albo parti. Podobno była inicjatorem współpracy Solorza z Sasinem, zna się z ludźmi Morawieckiego i jakby tego było mało odpowiada za skręt Polsatu w prawo.
Zaloguj się aby komentować

Według najnowszego sondażu, ponad połowa Polaków opowiada się za przywróceniem handlu we wszystkie niedziele, tak jak to miało miejsce przed 1 marca 2018 roku. – Od wielu miesięcy powtarzamy, że obowiązujące przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele są złe, irracjonalne, szkodliwe zarówno dla...
Program "Polska minus" idzie zgodnie z przewidywaniami.
Uśmiechnijcie się, bo jest fajnie!
#polityka #biznes #zwijaniekraju #polskaminus #tusk #po #ko

Zaloguj się aby komentować

Bezprawie urzędnicze to problem, który dotyka przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców. Więksi mają możliwości obstawienia się dobrymi prawnikami i doradcami podatkowymi, a mniejsi możliwości ucieczki w szarą strefę, gdzie urzędnicy mogą im naskoczyć. Cierpią więc głównie ci, którzy...
#nieruchomosci
Czy spotkaliście się w Polsce z osiedlami typy "trailer park" jak w znanym i lubianym serialu #trailerparkboys ?
W kontekście sytuacji mieszkaniowej może to być ciekawa i sprawdzona za granicą alternatywa. Zima jest u nas problemem ale w domkach jest ogrzewanie na gaz czy prąd. Jakby zorganizować taki plac, podłączyć media to może jest to pomysł na #biznes
Ciekawe jak z sytuacją z #prawo ?


@Lubiepatrzec To jest na pewno dobra alternatywa dla tradycyjnie budowanych mieszkań przez deweloperów. Zastanawiam się, dlaczego skoro marże deweloperów w Polsce wynoszą średnio 20% (średnio na świecie to 5%) to dlaczego nie powstają setki takich firm? Może w polską deweloperkę wpisane jest jakieś wysokie ryzyko, podatki, czy jakieś koszty, które aż tak bardzo podnoszą marże?

@Lubiepatrzec Ktoś miał taki pomysł w 2023 , ale udupili. https://aszdziennik.pl/144101,w-pyte-kurde-faja-mamy-pierwsze-opinie-mieszkancow-o-osiedlu-w-gdansku
Zaloguj się aby komentować