Zdjęcie w tle
Biznes

Społeczność

Biznes

277
Hejto #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/

W ramach projektu Mój biznes za granicą PAIH zaprasza przedstawicieli MŚP do udziału w Akademii Biznesu, która przeprowadzona będzie w dniach 16-20 października 2023 r. w Warszawie przy ul. Bagatela 12. Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i narzędzi niezbędnych na różnych etapach ekspansji zagranicznej.

Kraków- Digital Dragons Academy Na pierwszych zajęciach spotykamy się wyłącznie stacjonarnie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego (ul. Podole 60, Kraków) już 14 października 2023 (sobota) o godzinie 11.00, a porozmawiamy o kwestiach prawnych związanych z profesjonalnym tworzeniem gier. Koszt udziału – 39,99 PLN.

Polskie startupy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości gospodarczej kraju. Jednak problem braku dostępu do kapitału inwestycyjnego oraz dynamiczne zmiany na rynku stanowią poważne wyzwania dla ich wzrostu. Santander Bank Polska chce wspierać rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i to dla nich realizuje w Polsce po raz pierwszy konkurs dla startupów i scaleupów „Santander X Award Poland Startup 2023”. Chcesz pokazać światu swój biznes? Wejdź na stronę konkursu i zgłoś się do 14 października br.

Wielkopolska W ramach projektu „LIFE AFTER COAL PL”, zapraszamy przedsiębiorców z Wielkopolski Wschodniej na bezpłatne szkolenie nt. „Innowacyjnych modeli biznesowych”

Ruszył nabór wniosków do konkursu „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP” w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. Wnioski można składać od 10 października do 19 grudnia 2023 r.

Najnowszy kurs Akademii PARP online z certyfikatem: „Zrównoważony rozwój w MŚP”. Sprawdźcie też inne kursy- finanse, prowadzenie firmy, marketing.

Gdynia- Nocne drukowanie w PPNT Gdynia | Pracownia Druku 3D

Od 10 października PARP przyjmuje wnioski do pierwszego etapu konkursu „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Dzięki realizacji programu, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej otrzymają wsparcie szkoleniowo – doradcze w opracowaniu modelu biznesowego GOZ-transformacji.

Starachowice- Ministerstwo Rozwoju i Technologii we wspólpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Starachowicach zaprasza na szkolenie dotyczące warunków i możliwości nawiązania współpracy z armią amerykańską stacjonującą w Polsce i dostarczania jej towarów i usług. Szkolenie odbędzie się 11 października o godz. 10 00 w auli głównej w siedzibie ARR pod adresem Ul. Mickiewicza 1A, 27-200 Starachowice.

Darmowy ebook Microsoft Excel 365 Bible

Rzeszów- Chcesz wzmocnić swoją markę osobistą na LinkedIn, wykorzystując potencjał sztucznej inteligencji i automatyzacji? Jeśli tak, to mamy coś właśnie dla Ciebie

Tylko do końca października polskie startupy w dowolnej fazie wzrostu mogą zgłosić swoją kandydaturę do Aulerów, najpopularniejszej nagrody społeczności startupowej. Zwycięzców wyłoni jury, w którego skład wchodzą najwyższej klasy eksperci: inwestorzy, founderzy oraz przedstawiciele mediów technologicznych.

23 października br. zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych aplikowaniem o dotację w programie „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” do udziału w webinarium przybliżającym zasady naboru i oceny wniosków. Konkurs jest realizowany z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) i ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia dla MŚP w procesie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.

Dyrektywa SUP dotyczy Twojej firmy? Nie wiesz, jak przygotować się do wdrożenia systemu kaucyjnego? Zapraszamy na bezpłatne webinarium Centrum Rozwoju MŚP, w trakcie, którego ekspert przybliży najnowsze kwestie związane z opakowaniami i odpadami w małej firmie.

W bezpłatnej bazie ofert „Partnering Opportunities”, prowadzonej przez sieć Enterprise Europe Network, pojawiła się nowa oferta współpracy międzynarodowej. Firma z Austrii specjalizująca się w przekształcaniu transporterów w samochody kempingowe poszukuje partnera w dziedzinie obróbki metali w zakresie aluminium do produkcji elementów pojazdów.

Zaloguj się aby komentować

#biznes #dotacje #startup Cześć, czwartek akurat wcześnie rano newsletter biznesowy Profil też na LN i TT https://twitter.com/Biznespigula. Przez lipiec i sierpień trochę krótsze info ale będzie. Jak co czwartek #biznesinfo #biznespigula #biznes #startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawę https://buycoffee.to/biznespigulka lub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu https://biznespigula.pl/

Wypłyń na szerokie wody i zdobądź grant w 3. konkursie INNOGLOBO.Swoboda przy wyborze zagranicznego partnera oraz doborze tematu to jego największe atuty.Celem konkursu jest udzielenie wsparcia polskim podmiotom w ich ekspansji na rynki zagraniczne w zakresie rozwijania, adaptacji czy implementacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych w szerokim kontekście geograficznym.

Spotkanie informacyjne, organizowane w formule on-line, poświęcimy naborowi wniosków w konkursie Hydrostrateg II.Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo albo jednostka naukowa. Udział kosztów kwalifikowanych przedsiębiorstwa lub przedsiębiorstw w całkowitych kosztach kwalifikowanych projektu wynosi minimum 40%. W skład konsorcjum może wchodzić maksymalnie pięć podmiotów.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poszukuje innowacyjnych projektów, które rozwiążą zgłoszony przez Główny Urząd Miar problem badawczy. Mowa o „wyznaczaniu granic ośrodków o różnej gęstości w radiografii przemysłowej oraz w przemysłowej tomografii komputerowej dla celów precyzyjnego wyznaczania objętości”.
Harmonogram konkursów NCBR. W harmonogramie znajdują się konkursy już ogłoszone oraz planowane do ogłoszenia w 2023 roku

Jesteś przedsiębiorcą z branży IT/ICT? Chciałbyś rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych? Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach 14 i 15 września. Rozwijaj swoją działalność na całym świecie.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Ambasadą RP w Berlinie zaprasza eksporterów jabłek oraz produktów powstałych na bazie tego owocu zainteresowanych rynkiem niemieckim do udziału w „Expo Jabłka” (dlaczego nie narodowa duma- cebula?) w ogrodach Ambasady. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 września w Berlinie.
Ośrodek Enterprise Europe Network zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klastrów specjalizujących się w nanotechnologiach do udziału w misji do Japonii (Tokio) w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2024 r., połączonej z udziałem w Nanotech Expo.

Kilka nowych ofert współpracy Euro Enterprise Network

Koniec września w Oslo tradycyjnie związany jest z jedną z najważniejszych imprez biznesowo-technologicznych w Norwegii i Europie Północnej Oslo Innovation Week To czterodniowe wydarzenie obfitujące w konferencje, warsztaty, seminaria i networkingi, odwiedzane przez kilkadziesiąt tysięcy gości – z Norwegii i całego świata. Uczestnictwo bezpłatne

Nowy kurs Akademii PARP: „Content marketing w biznesie”

To może być ciekawe- Komisja Europejska we współpracy z agencją Enterprise Singapore organizuje misję biznesową do Singapuru. Pobyt dla europejskich firm zaplanowany został na 30. października – 1 listopada. Polskie klastry oraz przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw mogą zgłaszać chęć udziału do 2 sierpnia br., drugi nabór do 5 września br. Organizatorzy pokrywają koszty biletów lotniczych oraz noclegów dla przedstawicieli wybranych przez siebie klastrów.

Entrepreneurship4all to nowa platforma e-learningowa opracowana dla Komisji Europejskiej, oferująca innowacyjnym startupom bezpłatny program szkoleniowy na 3 poziomach zaawansowania w tematyce przedsiębiorczość, wiedza finansowa, zrównoważony rozwój oraz kompetencje cyfrowe dla przedsiębiorców. Platforma będzie udostępniona za darmo od 1 do 31 sierpnia br.

Medical Innovation Incubator GmbH działający w Tübingen, specjalizujący się w promocji innowacji w technologiach medycznych, ogłosił nabór do programu akceleracyjnego 4C, którego celem jest przygotowanie branżowych startupów z branży MedTech do wyzwań na rynku globalnym.

Zaloguj się aby komentować

Hejto, czwartek info biznesowe, będzie trochę mniej info w lipcu i sierpniu. Profil też na LN i TT https://twitter.com/Biznespigula.. Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawę (choć mam swoją w domu lubię pić sojowe latte na mieście) https://buycoffee.to/biznespigulka lub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Link do bloga https://biznespigula.pl/
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w targach producentów akcesoriów i karmy dla zwierząt domowych – DIBEVO. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 października 2023 r. w Rijswijk, Niderlandy.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w targach spożywczych ANUFOOD India 2023, które odbędą się w dniach 7-9 września 2023 r. w Mumbaju. Zaproszenie kierowane jest do polskich firm z sektora spożywczego.
Warszawa- Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące eksportu do krajów Maghrebu. Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2023 r. w formule stacjonarnej, w godzinach 1000, w Centrum Informacyjnym PAIH przy ul. Bagatela 12 w Warszawie.
Sporo nowy ciekawych ofert w bezpłatnej bazie współpracy, prowadzonej przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP w ramach Centrum Rozwoju MŚP. 
Webinar- 3 lipca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Connect & Scale Up pt. „Cyrkularna transformacja biznesu: Praktyczne wskazówki i inspiracje”.
Można składać wnioski i ubiegać się o nagrody w ramach konkursu przeprowadzanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości „Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ)”. Łączna pula środków to aż 500 tys. zł
Konkurs NCBR Masz pomysł na system ograniczający ilość zanieczyszczeń w wodach powierzchniowych Znasz się na retencji w sieciach kanalizacji? Potrafisz zaprojektować węzeł wodny?
Przedłużony nabór konkursu SMART, większe dotacje. Nabór Ścieżka SMART skierowany jest do dużych przedsiębiorstw, planujących realizację kompleksowych projektów z zakresu: prac B+R, wdrożeń innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników i osób zarządzających przedsiębiorstwem, cyfryzacji i zazieleniania działalności przedsiębiorstw. Realizacja modułu B+R jest obligatoryjna. 
Dla branży gier, ciekawa opcja- Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy PARP, wspólnie z ZENIT – Centrum Innowacji i Technologii oraz ośrodkiem Enterprise Europe Network w Nadrenii-Północnej Westfalii zaprasza firmy z branży gier na spotkania informacyjno-kooperacyjne, organizowane w dniach 22-23 sierpnia w Kolonii, w ramach targów gamescom – największego na świecie wydarzenia poświęconego grom komputerowym i wideo.
Startup Booster Poland Smart UP Zapraszamy potencjalnych wnioskodawców – instytucje otoczenia biznesu działające na rzecz wzrostu innowacyjności przedsiębiorstw i gospodarki do udziału w spotkaniu informacyjnym przybliżającym zasady naboru i oceny wniosków w działaniu FENG „Startup Booster Poland Smart UP”. Podczas spotkania zostaną omówione kryteria wyboru projektów i zasady aplikowania o dofinansowanie w trwającym naborze.
panek

Jakbyś zrobił żeby tytuły punktów były pogrubione czy coś to by się łatwiej czytało, tak to trochę duża ściana tekstu

Zaloguj się aby komentować

Hejto, czwartek info biznesowe, sporo się dzieje. Profil też na LN i TT https://twitter.com/Biznespigula.. Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawę (choć mam swoją w domu lubię pić sojowe latte na mieście) https://buycoffee.to/biznespigulka lub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Link do bloga https://biznespigula.pl/
Szukasz informacji, jak wygląda postępowanie o udzielenie zamówienia na rynku międzynarodowym? Chcesz się przygotować do wzięcia udziału w przetargu dla agencji unijnej? Jesteś ciekawy, jak wygląda komunikacja z agencją unijną w ramach zamówienia? Zapraszamy na webinarium Centrum Rozwoju MŚP, w trakcie którego nasz ekspert wyjaśni najważniejsze kwestie związane z zamówieniami publicznymi na potrzeby agencji Unii Europejskiej.
Przyjmowanie zgłoszeń w konkursie PARP na najlepsze rozwiązania gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Na najciekawsze projekty czekają nagrody główne w wysokości 50 tys. zł oraz wyróżnienia w wysokości 20 tys. zł. Łączna pula nagród to nawet 500 tys. zł. Zgłoszenia będzie można składać do 27 lipca 2023 r.
Masz pomysł na rozwój firmy, ale nie wiesz, skąd otrzymać wsparcie? Posłuchaj ekspertów i gości PARP. „Porozmawiajmy o funduszach. 5 dróg do rozwoju Twojego biznesu” to cykl porad i inspiracji o nowych Funduszach Europejskich dla polskich przedsiębiorców z sektora MŚP.
Chcesz poznać najczęstsze błędy związane z komunikacją elektroniczną w przetargu? Nie wiesz, jak poprawnie podpisać ofertę? Zapraszamy na nagranie webinarium Centrum Rozwoju MŚP dotyczące komunikacji elektronicznej, w świetle prawa zamówień publicznych.
Dla branży medycznej i pokrewnych- spotkaniach b2b organizowanych dla przedstawicieli branży medycznej w ramach targów MEDICA 2023. Wydarzenie odbędzie się zarówno w formule online, jak i stacjonarnie.
Spotkanie informacyjne on-line dla potencjalnych wnioskodawców, dotyczące naboru wniosków w konkursie Ścieżka SMART na rzecz dostępności.
Dla branży kosmetycznej- webinar PAIH o rynku kosmetycznym w Japonii
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza firmy z sektora kosmetycznego do udziału w polskim stoisku narodowym organizowanym w ramach targów Eco Living Scandinavia, które odbędą się w szwedzkim Malmö w dniach 15-16 listopada 2023 r. Wydarzenie kierowane jest do producentów kosmetyków naturalnych, którzy myślą o rozwoju na rynkach skandynawskich.
Dla branży żywności- jak eksportować do USA
Dla branży kreatywnej, designu- Gdynia Design Days
To jest ciekawy webinar Alior Bank, Orange Polska i Grupa Maspex o współpracy ze startupami. Zbliża się Fireside chat powered by EY Polska&GPW
Mazowsze- Województwo Mazowieckie ogłasza rozpoczęcie naboru do IV edycji programu Mazovian Startup realizowanego przez Fundację Inkubator Technologiczny (Youth Business Poland).
ec82fe5b-5b91-42d7-a8a0-913d2b02f5ac

Zaloguj się aby komentować

Hejto, czwartek rano i newsletter biznesowy . Profil też na LN i TT. https://twitter.com/Biznespigula Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawę (choć mam swoją w domu lubię pić sojowe latte na mieście) https://buycoffee.to/biznespigulka lub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Link do bloga https://biznespigula.pl/
No to jest dopiero petarda, zaczęli z grubej rury: NCBR oraz Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP), bazując na porozumieniu o współpracy dwustronnej, ogłosiły pierwszy wspólny konkurs na projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie energii jądrowej (nuclear power).
Wydarzenie online 20 czerwca „Współpraca polsko-niemiecka w ramach INNOGLOBO”, zorganizowanym przez niemiecką agencję AiF Projekt GmbH, przy współudziale NCBR.
Również online 20 czerwca br. NCBR zaprasza do udziału w webinarze wprowadzającym do spotkań networkingowych z firmami tworzącymi zielone technologie i biorącymi udział w Akceleratorze Green Deal NCBR + PFR.
Warszawa „Dzień Informacyjny klastra 3 – Bezpieczeństwo Cywilne na rzecz Społeczeństwa. Możliwości w programach europejskich – Horyzont Europa, Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ISF) oraz Europejski Fundusz Obronny (EDF)
Sales Booster to autorski program EIT Food, który pomaga innowacyjnym startupom wchodzić na nowe europejskie rynki rolno-spożywcze. EIT Food wspiera startupy szkoleniami, coachingiem, doradztwem eksperckim i networkingiem, aby przygotować je do rozwoju i wzrostu na nowych rynkach. Aplikowanie do 28 czerwca, 21 czerwca webinar informacyjny
Wystartowała II edycja Konkursu „Mother and Child Startup Challenge” organizowanego przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.Inicjatywa ma na celu zrzeszenie pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań medycznych, firm, start-upów oraz państwowych podmiotów medycznych we wspólnej inicjatywie – poprawie jakości leczenia, a co za tym idzie zdrowia matek i dzieci
Dla większych firm- Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie w drugim konkursie Ścieżki SMART, realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Czasu na złożenie wniosku zostało już niewiele, ponieważ Centrum przyjmuje zgłoszenia do 30 czerwca br.
Aplikuj w konkursach ogłoszonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu FERS dotyczących poszerzenia kompetencji
Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Bangkoku zaprasza polskich producentów sprzętu i produktów, usług sektora medycznego do wspólnego stworzenia Polskiego Stoiska Narodowego na targach Techsauce Global Summit 2023.
Webinarium pt. „Zamówienia publiczne agencji Unii Europejskiej”, które odbędzie się 27 czerwca. Celem webinarium jest zachęcenie polskich firm do spróbowania swoich sił i przybliżenie podstawowych zagadnień związanych z udziałem, w przetargach organizowanych przez agencje unijne.
Warszawa, dobre spotkanie jeśli ktoś zajmuje się eksportem na ten region-Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące eksportu do krajów Maghrebu. Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2023 r. w formule stacjonarnej, w godzinach 1000, w Centrum Informacyjnym PAIH przy ul. Bagatela 12 w Warszawie.
Webinar branżowy- Rynek stolarki okiennej we Francji
Webinar ABC Eksportu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Ośrodek Enterprise Europe Network oraz Kancelaria Garrigues w Warszawie zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line nt nowej formy prawnej tzw. Fundacji Rodzinnej
Webinar „Jak bardzo zielona? Przyszłość branży budowlanej w wynikach badań Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego” odbędzie się 22 czerwca
Spotkanie online 19 czerwca . „Jak wykorzystać potencjał AI w biznesie?
Łódź (dawno nie było) 20-21 czerwca Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna organizuje opiniotwórczy oraz wizjonerski rethink digital fest – festiwal biznesowo-technologiczny, podczas którego zostaną przedstawione ciekawe trendy ze świata technologii oraz innowacji. Podczas 2 dni festiwalu zostanie dotknięta tematyka #DigitalFuture, w podziale na 4 bloki tematyczne: Sztuczna inteligencja, Cyfrowa gospodarka, blockchain oraz Cyfrowa Kreacja. Festiwal skierowany do biznesu, administracji publicznej oraz startupów/przedstawicieli firm technologicznych.
Szukasz informacji, jak wygląda postępowanie o udzielenie zamówienia na rynku międzynarodowym? Chcesz się przygotować do wzięcia udziału w przetargu dla agencji unijnej? Jesteś ciekawy, jak wygląda komunikacja z agencją unijną w ramach zamówienia? Zapraszamy na webinarium Centrum Rozwoju MŚP, w trakcie którego nasz ekspert wyjaśni najważniejsze kwestie związane z zamówieniami publicznymi na potrzeby agencji Unii Europejskiej.
Nowy kurs online PARP Content Marketing w Biznesie

Zaloguj się aby komentować

BurczekStefuha

@Scooter taguj #polityka

mozgogrdyczka

@Scooter jeszce chwila i w takim tempie będę miała coroczne (co pół-roczne przy tej inflacji) podwyżki bo mnie minimalna dogoni xD

tyle_slow

Szkoda że to takie ch... sztywna placa minimalna to jakaś pomyłka. Tempo podwyżek w sumie też...


Inflację podbijają i oby utracili władzę, inaczej giniemy...

Zaloguj się aby komentować

Scooter
Scooter
Osobistość
Tldr; Jak podawać stawki, pisząc do kilkuset klientów?
Powiedzmy, że szukam nowych klientów zagranicznych (Niemcy) jako freelancer.
Aby zarabiać w tej branży trzeba mieć mix kilku, nawet kilkunastu klientów, którzy mniej lub bardziej regularnie wracają ze zleceniami. Zlecenia są czasem małe, czasem duże.
Minusem tej branży w DE jest fakt, że raz podana przeze mnie stawka jest trudna do negocjacji w górę.
Potencjalnych klientów jest ok. 500 i będę wysyłał ofertę do nich wszystkich. W razie zainteresowania z ich strony, padnie kwestia mojej stawki - i tu pytanie, jak podejść do tematu, biorąc pod uwagę że będę pisał to do dużej liczby firm?
Stawki rynkowe oscylują od 10 do 30. 10 to stawka urągająca, 30 to bardzo dobra, pozwalająca na rozwój itd. (nie jest to stawka godzinowa, podaję jakieś liczby żeby zobrazować rozpiętość stawek)
1/ Podawać każdemu potencjalnemu klientowi tę samą stawkę, będącą wypadkową mojej docelowej wartości na rynku (30) i prawdopodobieństwa zdobycia regularnych zleceń (ok. 15-20) -> czyli np. 23?
2/ A może pobawić się w mix stawek, proponując niektórym klientom niższą (15-20), niektórym tę pośrednią (23), a niektórym tę najlepszą (30)? Ten wariant ma tę zaletę, że jednocześnie zrobię rozeznanie na rynku, jak klienci reagują na różne stawki.
#firma #biznes #freelance
tosiu

@Scooter ja zrobilem podział na wersje basic/standard/premium - i w basic jest mniej rzeczy, a w premium wiecej. Klient decyduje

Chakvi

@Scooter zniżki świetnie działają na dosłownie każdego, nawet na Elona Piżmo, jestem pewna, więc jak możesz, to polecam przetestować coś w stylu specjalnej oferty i wymyślić powód, dlaczego ją dajesz. Albo jakiś pakiet, który "pozwala zaoszczędzić 35%" (40x0.35=14 40-14=26)

Chakvi

@Scooter Kiedyś byłam w podobnej sytuacji. Szukałam sponsorów na konferencję i miałam możliwość dania zniżek do nawet 50%, ale wtedy wiadomo, mniej zarabiam. Target był podobny, kilkaset kontaktów. Dużo testowałam, to jest też kwestia copywritingu, tego w jaki sposób i gdzie wyślesz ofertę, w jakim tonie, itd., ale suma sumarum spore zniżki + solidny mający sens powód, dlaczego je daję akurat tej osobie/firmie, okazały się strzałem w dziesiątkę, i pozwoliły zrobić zwrot o 180* i z prawie żadnego zainteresowania, skończyłam z kilkoma dużymi sponsorami

Zaloguj się aby komentować

Następna