Zaloguj się aby komentować
Mam taki wkurw w pracy, że nie pytajcie. Pracuję w lokalnej agencji IT/E-Commerce/Marketing. Firma nie ma dużych dochodów, właściwie to moje przyjście mocno poprawiło dochody. Wiecie z czym mam problem? Z zespołem.
Mamy sprzedawać, ale absolutnie nie otrzymuję wsparcia. Osoby techniczne są delikatne jak płatki śniegu i mają pretensje, że muszą się w coś zaangażować. Firmy z 2-3x takimi dochodami mają tyle samo pracowników, a u nas nigdy nie ma na nic czasu. Oczywiście też wszystko muszę robić sam. Jak zadam pytanie, czekam kilka dni na odpowiedź. Często wymaga się ode mnie, żebym pełnił role Project/Account Managera, Handlowca i jeszcze nie wiem kogo w jednym. Mój szef zagłaskał na śmierć swoich pracowników, w efekcie czego moje "ciśnięcie do przodu", odbierane jest jako "wprowadzanie zamieszania, chaosu, wywieranie presji".
Problem w tym, że muszę to robić, bo musi być komunikacja przy sprzedaży, a sprzedaży się ode mnie wymaga. Szef jest rozdarty i sam nie wie co myśleć. Największy problem mam z 2 introwertykami, którzy reagują jak typowe baby "jezuuuu...łeeee..co ty ode mnie chcesz" XD A ja jako dział handlowy zarabiam na ich i swoją pensję. A NAJLEPSZE JEST TO, ŻE JEDEN Z TYCH ZRZĘD JEST WSPÓLNIKIEM FIRMY XDDD CZAICIE? CHŁOP BEZ SPRZEDAŻY MIAŁBY BRAK DOCHODÓW I MA PRETENSJE, ŻE COŚ ROBIE XD
Był drugi opiekun klienta, oddelegowany do innych rzeczy. Sam nie wiem co robi, chyba pomaga szefowi w jego drugiej firmie, ale oczywiście też ostatnio nie ma na nic czasu. Nikt w tej firmie nie ma na nic czasu, a gdyby nie moi podpisani klienci, to stałaby się nierentowna (mam dostęp do faktur i wszystko widzę, szef sam mówił, że te sprzedaże nam dały płynność finansową).
Dam wam fajny przykład. Klient chciał zerwać umowę. Płacił niemało. Pojechałem pogadać. Stanęło na tym, że trzeba wypracować nową strategię. Poprosiłem zespół o pomoc, żeby oszacować ICH czas pracy, budżet, nową strategię (robili według starej, ja tego klienta do opieki przejąłem miesiąc temu, pracuję tu 5 msc, a klient jest u nas 2 lata). 0 odzewu. Obiecałem w tym tygodniu z klientem to załatwić. Radź se sam XD
Mam możliwość podpisania kilku umów w najbliższym czasie, ale nawet pytanie "na kiedy możemy ustalić deadline na to i na to, na kiedy możecie zrobić to i to" spotyka się z brakiem odpowiedzi lub zrzędzeniem.
I to nie jest tak, że mogę się wy⁎⁎⁎ać, bo potem za brak sprzedaży po pierwsze rozliczany jestem ja, po drugie nie zarobię prowizji, po trzecie przy takim podejściu prędzej czy później firma będzie nierentowna xD
Szef wprowadził super panel do zarządzania projektami. Miał z tego korzystać zarówno dział IT, jak i dział SEO/Ads. I wiecie co? Nikt nic tam nie uzupełnia xD Ale boję się aż zapytać dlaczego, bo znowu "łebebebebebebe daj mi spokój"
I nie - nie mogę zmienić pracy, bo mieszkam w średniej wielkości mieście i nie ma tu dużo możliwości, po drugie mam tu sporo profitów w postaci nawiązywanych relacji z lokanym biznesem (wojewódzkim), a bardzo mi zależy na budowaniu swojej własnej pozycji, by w przyszłości samemu prowadzić jakąś działalność.
Nie zarabiam źle, dostałem podwyżkę ostatnio za to, że jestem zaangażowany, w każdej innej firmie w tym mieście bym miał gorzej.
Czuję się źle. Praca z toksycznymui introwertykami to najgorsza rzecz, jaką sobie można wyobrazić.
#praca #pracbaza #zalesie
a jaka jest perspektywa od strony tych pracowników, z którymi masz problem? Zasiedzieli się, przyzwyczaili do gadania szefa jak to źle ale ciągle dostawali normalne wypłaty? Jest ktoś od szeroko pojętego motywowania (najlepiej marchewką, bo kijem z tej pozycji startowej pracownika kiepsko wyjdzie), czy puszczone wszystko samopas? Pracownicy są zadowoleni?
Słuchałem ostatnio streszczenia książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (https://www.youtube.com/watch?v=m\_IpFq8OU\_k ). Był tam przykład, że z "nieroba" można zrobić "roba" za pomocą psychologii. Może wybierz kogoś rokującego i zrób to samo.
To nie będzie łatwe, ale musisz im w jakiś sposób przekazać swój punkt widzenia. Skoro bezpośrednia komunikacja nie pomaga, to chyba czas na pośrednią (lekkie manipulacje motywujące do działania).
Wygląda na to, że w organizacji pracy nie ma rytmu.
W Agile np. rytm zapewniają sprinty i dailies.
Sugerowałbym wprowadzenie jakiejś prostej metody do ewidencjonowania zadań i codzienne 15 minut z szefami zespołów.
Ważne, byś nie to nie Ty ścigał wykonawców, tylko ich szefowie. A na daily poniedziałkowe zapraszaj szefa szefów.
A potem idziemy po zespołach, i pytamy się o postępy oraz informujemy o deadlines, a na końcu prosimy, by się pochwalili co robią.
Pozostaje wtedy dopisać nowe zadania, zaktualizować stan istniejących, a im wytłumaczyć się przed szefem szefów czemu coś jest niedowiezione.
Zaloguj się aby komentować

Portugalczyk. Ma troje dzieci. Mówi czterema językami. Potrafi w pięć minut zwolnić pracownika. Oto Carlos Tavares w pigułce. Jego nagłe odejście ze Stellantisa, podwładni uznali za najlepszy prezent gwiazdkowy. W jaki sposób narobił sobie tylu wrogów?
stellantis #motoryzacja #gospodarka #samochody...
Jaki rodzaj słuchawek preferujecie?
Hej społeczności!
Zastanawiam się, jakie słuchawki są Waszymi ulubionymi i dlaczego. Osobiście najczęściej używam ich do pracy – słucham muzyki i rozmawiam online.
Ciekawi mnie:
Czy korzystacie z dokanałowych, nausznych czy wokółusznych?
Jak oceniacie komfort użytkowania przez dłuższy czas? Czy słuchawki nie są za ciężkie, a może uciskają głowę?
Jak z jakością dźwięku i wygodą?
Wolicie przewodowe czy bezprzewodowe?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami i poleceniami – może dzięki Wam znajdę coś nowego!
#słuchawki #muzyka #praca #technologia #gadżety #pytanie #pracbaza #programista15k
@Component2094 zawsze chciałem mieć fajne nauszne ale mam mały obwód kapelusza i wszytkie mi spadały.
Dodatkowo mam jakąś „zrywaną” budowę ucha i nic nie chciało się trzymać.
Do czasu aż przed laty sprawdziłem słuchawki Apple (były razem z telefonem) i się zakochałem. Nie dlatego że grały jakoś pięknie. Dlatego że w końcu nie wypadały! Były co prawda na kablu ale nie wypadały.
Później się szarpnąłem i kupiłem takie na BT. Cena jak dla mnie za wysoka ale nie wypadały. Później Apple namieszało i nowy model ma inny kształt. Spróbowałem i kupiłem AirPods Pro 2. Na szczęście najmniejsze gumeczki okazały się trzymać dość dobrze (nie mówię że idealnie). Więc na razie jestem na nie skazany.
Czy żałuje tysiaka na te słuchawki? Tak, jest drogo ale mają odpowiadającą mi jakość (jestem trochę głuchy) i funkcjonalność.
Nausznych które by mi z głowy nie spadały jeszcze nie znalazłem :/
Zaloguj się aby komentować
U was też w #korposwiat #pracbaza #praca #pracait szefostwo ostatnio zaczęło tak agresywnie ściągać ludzi spowrotem do biur z home office?
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym pomóc siostrze w znalezieniu pierwszej pracy. Jest spoko stanowisko jako sekretarka w bardzo fajnym korpo. Na start dla świeżej studentki robota marzeń i możliwość zostania w strukturach firmy, ale cv straszna bida. Kojarzę ze jest ktoś wśród nas kto rekrutuje/podkreca cv. Chciałbym zaczerpnąć troche wiedzy. Kojarzycie kto jest dobry w tym temacie?
#praca #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Od jakiegoś czasu dochodzi do mnie, że mam naprawdę duży komfort i stabilność w życiu. Można nawet powiedzieć, że jestem bogaty, jeśli mierzymy bogactwo w rzeczach trwałych.
Niedawno odeszła babcia i cały duży dom przechodzi na mojego ojca, a pół na mnie. Moja siostra go nie chce (bo mają z mężem 2 mieszkania i budują dom nad jeziorem). Rodzina już rozmawia co z tym będzie dalej. Jestem z dość konserwatywnej i chrześcijańskiej rodziny. Mój tata z ciocią wychowywali się w tym domu jako dzieci. Połowa (czyli jedno mieszkanie) należało do mojej rodziny jeszcze chyba przed II WŚ, potem to odzyskali. Dziadkowie tam zostali, a w latach 90 mój tata kupił drugą część. I tak w sumie przynajmniej częściowo w rękach mojej rodziny jest to jakieś 80 lat?
Na górze na razie po babci nic nie ruszamy. Na dole jest 105 m2, więc w 3 się mieszczę jeszcze z rodzicami. Na górze 95m2. Prawda jest taka, że gdybym miał dziś stały związek i plany na życie, to mógłbym już się ogarniać. Ale w przyszłości i tak ja będę za to wszystko odpowiedzialny, bo w rodzinie jest tradycja, że mężczyzna dostaje dom, a kobieta wszystko inne. Na ten moment daje sobie czas dla siebie - na oszczędności. Ale też z szacunku do mojej babci, chcę żeby to na razie pozostało jak jest, przyjdzie czas będzie rada, wciąż jest tam miejsce, by ją powspominać i wciąż są tam jej rzeczy, jej zapach i masa wspomnień.
Wiecie co jest piękne? Że moja 68 letnia ciocia, która od 45 lat mieszka 200km stąd przyjeżdżała tu regularnie do rodziców, po pogrzebie popłakała się i spytała czy może tu przyjeżdżać raz na jakiś czas na kilka dni, bo się tu wychowała. To jest piękne i już niezwykle rzadko spotykane, dziedzictwo rodzinne tego typu było bardziej powszechne lat temu 100-200 itd.
Moim marzeniem zawsze było, żeby to w rodzinie kontynuować. Marzyłem o rodzinie i marzyłem o własnym biznesie. Na rodzinę pewnie poczekam, bo singlem od prawie roku. A na biznes? Obecnie bardzo ciężko na to pracuję, bo obecna praca pozwala mi na budowanie dużej siatki kontaktów. Mam też przyjaciół i część z nich ma i kapitał i czas, byśmy podziałali coś razem.
Marzy mi się posiadanie własnej rodziny, ale też trzymanie całej razem, blisko siebie. I przyjaciół, których też z czystym sumieniem mogę traktować jak rodzinę. Brakuje mi tylko pracy na własny rachunek. Bardzo chciałbym na tym świecie zostawić coś po sobie przyszłym pokoleniom i gorąco wierzę, że mi się to uda. Mój dziadek zostawił sporo, mój tata po sobie też zostawi sporo, chciałbym być nawet lepszy od nich i dorzucić swoją cegiełkę do tego, by zabezpieczyć następne pokolenie.
Takie wartości są piękne. Rodzina, dziedzictwo, dbanie o swoich, ciężka praca na siebie. Motyw niczym z Ojca Chrzestnego. Trzymajcie za mnie kciuki. Jeśli nie zabraknie mi zdrowia, na pewno nie zabraknie mi siły psychicznej, motywacji i będę walczył o swoje.
#pieniadze #praca #biznes #gownowpis #przemyslenia

Zaloguj się aby komentować
Business Insider podaje za GUS, że 10% najlepiej zarabiających w Polsce na umowę o pracę to 12 700 zł brutto. Jest to niecałe 9 000 zł netto
Dane za czerwiec 2024
Natomiast wynagrodzenia.pl Sedlak & Sedlak podaje, że jest to 20% zarabiających.
#zarobki #praca #ekonomia


Zaloguj się aby komentować
J⁎⁎⁎ny drugi próg podatkowy... I tak mi to oddadzą przez zwrot podatku, bo będę się z żoną rozliczać, ale mimo wszystko tak przed świętami, gdzie liczyłem na więcej kasy, bo wypłacili mi zaległy urlop, bo akurat zmienilem pracę.
PS.
Tak wiem, o oświadczeniu do kadr, jednak wyleciało mi to z głowy.
#praca #podatki
Zaloguj się aby komentować
Jako, ze na hejto pojawia sie ostatnio sporo postów na temat zwolnień i szukania pracy, przypomnial mi sie trailer gierki, ktora za niedlugo wychodzi: Symulator bezrobocia xD.
Autor opisuje w niej swoje przezycia z tego czasu, na trailerze widac m.in. pasek poziomu leku, dopaminy, czy.. upojenia alkoholowago xD
Rel. czy nie rel?
#praca #pracbaza #korposwiat #bezrobocie #gry #heheszki #memy
Zaloguj się aby komentować

Polacy należą do najdłużej pracujących społeczeństw w Europie, co przekłada się też na wysoki odsetek osób odczuwających zmęczenie w pracy. Najczęstsze tego symptomy to znudzenie i brak motywacji, które na początku mogą się wydawać niepozorne, ale w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do wypalenia...
Przez komentarz @Michumi (siema cumplu) dot. DLP, zacząłem się zastanawiać jak to wygląda w innych firmach, a mianowicie podejście do sprzętu służbowego. Jak wasze firmy to rozwiązują? Chodzi mi o komputery używane w codziennej pracy, laptopy ew. stacjonarki
#it #komputery #remote #praca #pracbaza
#ankieta
@rm-rf na start dostałem lapka (wystarczający, lepszy niż prywatny xD), stację dokującą i monitory (imo za małe i gówniane matrycez szybko męczą się oczy, jak bym ich nie próbował ustawić, cały czas jest źle). Peryferia też, ale wolę swoją myszkę pionową i klawę mechaniczną, o słuchawkach nie wspominając.
W domu mam swoją stację dokującą i monitory, używam tego i do pracy i do zabawy.
Telefon? Dzwoni, działa 2fa, nie narzekam.
Co ważne - polityka firmy pozwala na instalację pingwina, co też uczyniłem
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
wracam do Was natchnięty Waszymi sugestiami i ruszam z… #HejtoZlecenie !
Zlecę kompleksową obsługę mojej firmy w zakresie:
identyfikacja wizualna,
strona internetowa firmy (5 podstron + blog),
szablony treści na media społecznościowe,
content marketing (w sensie stworzenie kompletu treści + „zaimplementowanie” SEO na stronie internetowej).
Branża doradcza, tematyka dość szeroka: dotacje, kierowanie projektami, audyty energetyczne… razem musimy ogarnąć jak do tego podejść (oczywiście możemy wskoczyć na kilka marek).
W tym poście proszę zadawać pytania. Oferty mogą być zarówno dostępne publicznie (w komentarzach), jak i na priv.
Oferta musi zawierać:
cenę netto,
termin realizacji,
link do portfolio,
kontakt do 2-3 ostatnich klientów, żebym mógł zweryfikować jakość współpracy.
Docelowo oddam do takiej samej obróbki 2-3 brandy i fundacje.
Wymagam współpracy B2B, nie interesuje mnie współpraca z Iksińskimi.
Pozdrawiam i liczę na Was!
#pracbaza #praca #stronywww #branding #it #zlecenia
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #zwierzeta #praca
@Coala dzięki za fajne zdjęcia w twoim wpisie.


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ej jak to wygląda od strony technicznej? Jestem obecnie na L4 od 9 dni, mój januszex z tego co słyszałem jest wściekły xD więc zdecydowałem się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Więc załóżmy do dziś mam L4, i że idę tam jutro, składam papier z wypowiedzeniem. Czy jeśli będę miał kolejne L4 od poniedziałku to przejdzie? Czy zapłaci za to januszex? XD i jak wygląda wtedy procedura? Wpisuje NIP firmy czy zusu? Dosyłam jakieś dodatkowe papiery? Nie chce zostać na lodzie jak będę szukał normalnej pracy #pracbaza #praca
mój januszex z tego co słyszałem jest wściekły xD więc zdecydowałem się rozwiązać umowę za porozumieniem stron
@zosiasamosia1 Pytanie czy w takim ukladzie januszeks będzie się też chciał porozumieć.
Jeśli nie to masz normalny okres wypowiedzenia zależny od czasu pracy, i to będzie podstawowy czynnik wpływający na Twoje ubezpieczenie.
Zaloguj się aby komentować

UK Antarctic Heritage Trust zapełnił wakat w najbardziej wysuniętym na południe urzędzie pocztowym świata, a także zatrudnił zespół do monitorowania dzikiej przyrody oraz przeprowadzania napraw budynków.
Jako profesjonalny „mistrz namiotów”, zajmujący się budowaniem wielkich namiotów na festiwalach...
Jakiś spam przyszedł, wysłałem to do Claude, ciężko było wygenerować odpowiedź, ale fajnie wyszła #ai trochę #heheszki #praca

Zaloguj się aby komentować
#studia
#programowanie
#praca
Na wstępie chciałbym podziękować użytkowniczce @moll, twoje rady odnośnie CV były zbyt skuteczne, w jednym momencie odezwały się do mnie 4 firmy, wybrałem jedną i odrzuciłem resztę. Pracuję już około miesiąca za 5700 brutto, umowa zlecenie ale w tym tygodniu otrzymałem 2 oferty:
1 - Z jakiegoś banku na 8k uop, umowa 3 miesiące, potem nieokreślony, oferta nietechniczna.
2 - Z firmy IT, 7.5k brutto, czas nieokreślony uop, bardzo dobry dojazd
Nie są to oferty przystąpienia do rekrutacji, tylko listy ofertowe, że podpisuję i za 2 tyg jestem w biurze.
Jeśli chodzi o wykształcenie, to jestem inż informatyki, ale wiem, że IT w polsce skończyło się razem z covidem
Teraz pytanie - czy warto zmieniać prace jeśli to jest różnica 2300PLN i lepsza umowa, a tu mi jest nawet ok? Gdyby to było rok temu, to bym się nie zastanawiał, ale po moich doświadczeniach z bezrobociem, panicznie boję się utraty pracy.
@Embed
Warto zmieniać, przez pierwsze kilka lat masz fajne perspektywy na dochody i naukę nowych rzeczy, serio, ja robiłem po fizyce podyplomówkę z metod wytrwarzania oprogramowania i było warto!!
Jak zdobędziesz sporo doświadczenia to już kwestia specjalizacji, powiedzmy, że 3-4 razy tyle da się spokojnie osiągać netto, ale już trzeba zarządzać ludźmi , osobiście ja pracuję w "firmie turystycznej, która chce być firmą IT ", pewno eksperci IT mają więcej, mi zywczajnie już od dawna starcza.
Zaloguj się aby komentować