Zdjęcie w tle
jaczyliktoo

jaczyliktoo

Fenomen
 • 68wpisy
 • 642komentarzy

Na Wy.... Hejto śmieszek poza kontrolą, w rzeczywistym świecie bardzo poważny człowiek.

Tak mnie naszło, bo temat CPK jest mocno grzany i tu również trwa dyskusja, za czy przeciw. Chciałbym się z Wami podzielić, jak w praktyce wyglądał ten temat w ujęciu CPK - obywatel.

Jeśli o mnie chodzi, to temat budowy przebiegu trasy szybkiej kolei, dość mocno mnie dotyczył, bo przebiegał stosunkowo blisko mojego domu. Ostatecznie stanęło na prawie 1 km ale mogło być bliżej. Dla osób takich jak ja organizowane były konsultacje społeczne w gminach. Ludzie z mojej gminy dość mocno się zaangażowali, bo w jednej z miejscowości do wyburzenia było około 70 domów. W większości nowiuteńkich, wybudowanych nie wcześniej niż 5 lat temu.

Udałem, się na jedne z takich konsultacji, inżynierowie pokazują slajdy, tłumaczą, że trasa wybierana pod kątem ochrony środowiska i niezamieszkanych terenów bla bla bla. Nagle, mimo że to nie był czas na zadawanie pytań, wstaje jedna osoba z publiczności i mówi:

"Panowie, wy posługujecie się mapami i zdjęciami satelitarnymi sprzed 12 lat. To co wtedy było polem pod lasem, teraz jest osiedlem domków jednorodzinnych."

Wśród fachowców konsternacja, rozglądają się po sobie, sprawdzają z jakiego okresu są zdjęcia, faktycznie 2012. Na czym stanęło, że to dopiero konsultacje, jeszcze będzie czas na zmiany i "zażalenia" jak będzie decyzja środowiskowa o przebiegu trasy i w ogóle Polska górą xD

Serio ta inwestycja robiona jest na większości odcinków tak prowizorycznie, że to się w głowie nie mieści. Jedna rzecz to zasadność CPK, a druga, sposób realizacji. Na przykładzie mojej gminy, około 70 rodzin, żyje w ciągłym rozkroku, wywłaszczą, nie wywłaszczą? Jeśli tak to ile zapłacą, czy przy galopujących cenach dadzą radę coś nowego kupić, postawić, nie polecam takiej sytuacji.

#cpk
9ec81083-1d72-4f8d-9ac6-895cb02b909d

Zaloguj się aby komentować

Kolejny kubek z kolekcji, przywłaszczyła córka i tak sobie siedzimy i kończymy śniadanie i nie muszę jechać tyrać na tego prywaciarza - wyzyskiwacza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problemy są tam, my jesteśmy tu. Pozdro i miłego dnia!
f46aba45-f4fc-45ee-afb3-3015bc836ad9

Zaloguj się aby komentować

Prezes NIK wspominał, że transakcja dotycząca Lotosu była zaniżona o min. 5 mld złotych. Skoro oficjalnie zaniżono, to istnieje ryzyko, że kwota zaniżenia trafiła do prywatnych kieszeni.

Jaka to skala pieniądza? Słyszymy 5 mld i nawet nie wyobrażamy sobie jaka to konkretnie suma. No to już spieszę z pomocą!

Wyobraź sobie, że masz 20 lat, zaczynasz pracę, a przed tobą 45 lat pracy do emerutury. Żeby pochwalić się zarobieniem 5 mld przez ten okres, twoje miesięczne wynagrodzenie powinno wynieść ponad 9,25 mln złotych. Twoja dniówka wyniosłaby ponad 440 tys, co oznacza, że godzina twojej pracy warta była ponad 55 tys zł.

Przekręt albo niegospodarność związana z tą tranakcją jest przerażająca.
#polityka #orlen #lotos
7cea2d02-51dc-4870-9992-cf99bea6a9da
Kahzad

@jaczyliktoo chętnie zobaczę oficjalny raport NIKu z konkretnymi wyliczeniami. Jest już może, czy na razie tylko "mowa trawa"?

gutek

@jaczyliktoo ja lubie uzywac tego porównania bo jakoś milion jest sobie łatwiej ludziom wyobrazić - milion sekund to 12 dni, a miliard to 32 lata😅

Zaloguj się aby komentować

Szeczerze, to dałem się złapać na zapowiedzi, że kanał zero, to będzie coś zupełnie nowego na polskim YT. Dałem im szanse, w końcu i tak zawsze czegoś słucham do wieczornego treningu. Pierwszy odcinek lizanie jajec Stanowskiemu, drugi odcinek lizanie jajec Dudzie, trzeci odcinek lizanie jajec pisowi + docinki obecnie rządzącym.

Serio mam wrażenie, że to pomysł pis na zdobycie młodego elektoratu, a fanatykiem teorii spiskowych nie jestem. Nie polecam kanału zero.
#kanalzero #polityka
bc0766a9-678e-4a8a-ba1e-5ad4767a6494
nomaej

Nie uwzględniając stronniczości partyjnych tych dziennikarzy ich wywody są po prostu irytujące. Być może to celowy styl, który mimo wszystko działa i trafia do wybranych odbiorców.... I o ile samego Stana jestem w stanie czasem wysłuchać tak w duecie z tym siwym prostakiem już nie idzie

randomowyrandom

@jaczyliktoo może to ta bogatsza telewizja niż Republika, którą zapowiadał prezes?

GrindFaterAnona

Nie polecam kanału zero.

@jaczyliktoo dziękuję. Nawet gdybys polecał, to nie wiem co by mi musialo odjebać, zeby z wlasnej woli tych dwoch pajaców (jeszcze w jednym programie) oglądać.

Zaloguj się aby komentować

Za namową @paulusll z kometarza robię wpis, dlaczego z własnego doświadczenia widzę, jak bardzo poprzedni rząd obrzydził ludziom chęć posiadania dzieci:

 1. Jestem za bogaty na żłobek/przedszkole publiczne, więc nie mamy szans na nie.
 2. Argument powyżej wydaje się błahy? Prywatnych przedszkoli i żłobków też brakuje, ludzie wokół Wrocławia zapisują dzieci zanim się urodzą.
 3. Mamy środki na kolejne dzieci ale, zbliżamy się do 40, każdy kolejny rok, większe ryzyko, że coś może być nie tak. Problem z badaniami prenatalnymi, czy sugerowanie odpowiedzialności karnej za aborcję, na pewno nie jest czymś co działa na korzyść decyzji o staraniu się o kolejne dziecko.
 4. Wyłączenie invitro na wiele lat.
 5. Preferowanie porodów naturalnych zamiast cesarek, nawet tam, gdzie są ku temu wskazania. Moja córka skończyła z wrodzonym zapaleniem płuc, bo lekarz kazał rodzić naturalnie, potem przyznał, że cesarka to "ekstra" usługa.
 6. Wytyczne KNF w zakresie wyliczania zdolności kredytowej, która zabrała ludziom szanse na własne "m". Niestety dzieci nie da się wychowywać na stancji.
 7. Pompowanie inflacji + stopy procentowe, nasz kredyt wzrósł dwukrotnie, podwyżka zjada równowartość utrzymania jednego dziecka.
 8. Fikcja bezpłatnej opieki zdrowotnej, poza pediatrą/internistą, można zapomnieć o tym, że w przypadku dzieci leczenie u specjaliaty jest bezpłatne, każda wizyta 200 - 300 pln, zabiegi między 5000 - 10000.

Chcieliśmy mieć więcej dzieci, jesteśmy świadomymi, ustatkowanymi ludźmi ale niestety zbyt wiele kazało nam poprzestać na jednym dziecku, a i tak nie mając pomocy od bogatych rodziców, czy do opieki przez nich jako dziadków, logistycznie uważamy, że dzieci to jest bardzo "trudny biznes" w dzisiejszych czasach.

#dzieci #niepopularnaopinia
#polityka
4692b369-6739-4c76-be1c-831fbbd329d8
NORIVOTSET

@jaczyliktoo rzad nie ma nic do tego po prostu ludzie zmadrzeli

wrukwiony

Rzuc prace, zacznij pic i bic zone. Zlobek sie znajdzie, jakas pomoc dostaniecie.

Zaloguj się aby komentować

Czy WOŚP ma sens? Ja tam nie mam wątpliwości, zbierałem już jako gówniak, jak jeszcze nie było tekturowych puszek ale takie z których jak byśmy chcieli, moglibyśmy wypłacić sobie całkiem niezły bonus (jak na tamte czasy, ale i teraz nie najgorszy), nigdy jednak tego nie zrobiliśmy i nawet do głowy nam nie przyszło, że moglibyśmy coś takiego zrobić.

Na zdjęciu moja córka i moja żona. Córka urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc, nigdy nie zapomnę jak na korytarzu oddziału neonatologii przypadkiem usłyszałem rozmowę pielęgniarek mówiących "tu u tej nowej, to jest słabo, tu to jest źle, chyba się nie uda." Nie życzę nikomu usłyszeć przypadkiem czegoś takiego, dwie godziny po porodzie, w którym się uczestniczyło. Na chwilę po tym, jak trzeba było zejść do wycieńczonej żony i powiedzieć jej "wszytko będzie dobrze".

Dwa tygodnie walczyła w inkubatorze z serduszkiem, z każdym kolejnym dniem pokazywała, że jakieś tam zapalenie płuc do dla niej pikuś.

Minęło prawie 5 lat od tej chwili i właśnie dzisiaj buszowaliśmy po wrocławskim rynku uzupełniając puszki uśmiechniętych dzieciaków, a młoda tłumaczyła, że orkiestrę, to ona zna i że musi pomóc, bo orkiestra kiedyś pomogła jej. Dzisiaj to okaz zdrowia i moje oczko w głowie. Całkiem możliwe, że wtedy bez tego inkubatora i tak wszystko skończyłoby się dobrze. Całkiem możliwe, że wcale nie było tak źle, jak źle to wyglądało w mojej głowie, chociaż tak jak pisałem wyżej, nie brzmiało to dobrze wśród personelu medycznego. Cały czas mam w głowie to uczucie i słowa, które sobie wtedy powtarzałem "to się skończy dobrze, nie po to zbierałeś te jebane pieniądze, żeby teraz było źle."

Możecie się śmiać ze mnie. Nie spuszczam się nadzwyczajnie nad orkiestrą, nie jestem psychofanem ale dobrze że są. Tak mi się zebrało dzisiaj, wypluć tę traumę sprzed prawie 5 lat. Dobrej nocy!
3f69affc-097e-4a47-afc5-060a58a743d2
ErwinoRommelo

Ja sie urodzilem miesiac przed terminem, 1,5kg, mama tez plakala przed takim akwarium, mowila ze byly takie male otwory w szybie coby mogla mnie posmyrac troche. Mloda jeszce was zadziwi, a co do wosp to wlasnke takie wpisy sprawiaja ze chce sie wplacic jeszcze troche.

KLH2

Możecie się śmiać ze mnie. 


Nie będę się śmiał, bo co by ludzie zrobili, gdyby zobaczyli moją reakcję na


 młoda tłumaczyła, że orkiestrę, to ona zna i że musi pomóc, bo orkiestra kiedyś pomogła jej

sireplama

Nie śmieję się, ale się uśmiecham

Zaloguj się aby komentować

Rozmieniłem dwie stówki, po 10 pln i ruszyłem z moimi dziewczynami na wrocławski rynek. Wyszukiwaliśmy dzieciaki z puszkami i moja 4,5 roczna córka obdarowywała wspomnianych. Pare dni wcześniej wytłumaczyłem małej czym jest WOŚP i jak zaraz po urodzeniu leżała w inkubatorze z serduszkiem. Jaka dumna biegała od puszki do puszki wrzucając pieniądze, tlumacząc wszystkim, że ona musi pomagać, bo kiedyś Orkiestra pomogła jej. Obdarowywane dzieciaki też zadowolone, wzruszyłem sie, nie ukrywam. Czuję dobrze człowiek
#wosp
1f118212-57bb-42b1-8975-1c17750cb541
Legard

@jaczyliktoo chyba przecieka mi dach bo oczy zrobiły się nieco mokre

jedzczarnekoty

@jaczyliktoo a o uranie jej opowiedziałeś?

rahul-das

Komentarz usunięty przez moderatora

Zaloguj się aby komentować

Drogie @hejto wszedłem na główną z poziomu komórki, przeglądarka firefox i dostaje info, że mam zostać patronem, no dobra wylogowało, myślę sobie. Problem w tym, że banera po prostu nie mogę wyłączyć, jedyna klikalna rzecz to przycisk "zostań patronem". Do strony dostałem się dopiero zmieniając url. Aha i okazało się, że wcale mnie nie wylogowało, patronem jestem, wiec baner zupełnie z dupki, chyba że to sugestia żebym płacił więcej Poprawcie to proszę, bo nowych to skutecznie odstraszy. #zalesie #hejto #administracja

edit. do wszystkich 'szerloków' krzyżyk pojawia się po kikukrotnym odświeżeniu, wrócilem na strone, żeby zrobić screen o jaki baner chodzi + wyswietlanie go patronowi ale gratuluje spostrzegawczości
065b2d7c-a83f-428d-ba85-7a5aa7a69b96
Cybulion

@jaczyliktoo plus mi przegladarka pierwszy raz odpalona krzyzyk jest od poczatku badum tss mozna sie rozejść.

a998bcaa-17d0-4773-8b2e-09adc143694d
end-stage-capitalist

@jaczyliktoo ja też go nie zauważyłem przez pierwsze kilka razy. Z hejto korzystam wyłącznie w przeglądarce mobilnej.

Thomash80

Mnie to zdrażniło do tego stopnia, że pomyślałem ok koniec zabawy na @hejto! Ale ok zostaje i czekam do nastepnego razu.

Zaloguj się aby komentować

Jeszcze nigdy tego nie robiłem ale czasem warto coś zrobić pierwszy raz, tak więc... obiad do oceny Krewetki na białym winie w sosie maślanym, bagietka czosnkowa no i rzecz jasna winko do tego z niewielkiej winnicy na Dolnym Śląsku - petarda w smaku! #gotowanie #kuchnia #jedzzhejto
7a5e2f4c-e9d0-4385-9a19-69e567f540f9
mBank

@jaczyliktoo „Krewetki na białym winie w sosie maślanym” krewetki na winie, sos na winie, to już krewetki na winie bym sobie darował, aromat zanika w sosie 👌

Pozdrawiam

K44

Zawsze jem po korek 🙂

315fa275-6fc4-4aea-9be7-4a5e101606a6
BoTak

Fajnie to wygląda, ale chłop się tym nie naje

Zaloguj się aby komentować

Co tam się odjaniepawla xD

#polityka #bekazpisu
e2405930-5c50-4a66-82a4-9e181cc837cb
tyle_slow

@jaczyliktoo pod nieobecność prezydenta (spotkanie z opozycjonistką z białorusi) policja weszła do pałacu prezydenckiego i zatrzymała polityków. Pytanie na jakiej podstawie weszli do PP? Podobno żadnych dokumentów nie pokazali i policja była "niegrzeczna', ale nie wiem czy ta wersja upadła.


Druga ciekawostka, że Duda próbując dojechać do pałacu nie mógł, bo autobus akurat przypadkiem "zepsuł się" w bramie wyjazdowej. Potwierdza to "przypadkiem" dziennikarz bodajże TVN, który "przypadkiem" akurat w nim był.


Państwo prawa, praworządność ;]


Tłuszcza się cieszy, a ja się zastanawiam do czego to nas doprowadzi.

lokal

Ten kalendarz na ścianie... i flipchart...

Zaloguj się aby komentować

Pani I prezes SN zarzuca niezgodność z prawem orzekania Izby Pracy ale o jawnym łamaniu art 250 Kodeksu Wyborczego, ws. Wąsika i Kamińskiego, przez "swoją" izbę, już się nie zająknie.

Dla niewtajemniczonych, z formalnego punktu widzenia odwołanie Wąsika nie powinno w ogóle być rozpatrywane, bo nie zostało złożone w sposób prawidłowy. To trochę tak, jak bym apelacje od wyroku zamiast w sądzie zostawił w knajpie obok, a sąd i tak by to rozpatrzył, oczywiście na korzyść tego, któremu na określonym rozstrzygnięciu zależało.

Odechciewa się w tym chlewie być prawnikiem, skoro najwyższa instancja, jawnie i wprost łamie przepisy, żeby przypodobać się karakanowi. I weź tu człowieku tłumacz klientowi, żeby dochodził sprawiedliwości przed sądem ¯\_(ツ)_/¯
#polityka #prawo
d2339b11-0abf-4df8-861d-a3cff5239ac8
217ae0f2-b283-441b-aab7-6833ca491c72
Lubiejeze

@jaczyliktoo 

Pani I prezes SN zarzuca niezgodność z prawem orzekania Izby Pracy ale o jawnym łamaniu art 250 Kodeksu Wyborczego, ws. Wąsika i Kamińskiego, przez "swoją" izbę, już się nie zająknie.


Pani prezes w swoim oświadczeniu (dodaję link poniżej) powiedziała, że nie poszli w myśl tego artykułu, ale w przeszłości były już sytuacje [tu je wymieniła], w których tak już zrobiono i te sprawy nigdy nie budziły wątpliwości.

Czyli w rozwiązaniu tego sporu prawnego poszła w myśl czegoś w stylu precedensu, ale nie znam się na prawie, by ocenić, na ile to jest legitne. Totalny burdel.


https://www.youtube.com/watch?v=NTKynZIk4ko&pp=ygUpb8Wbd2lhZGN6ZW5pZSBpIHByZXplcyBzxIVkdSBuYWp3ecW8c3plZ28%3D

Zaloguj się aby komentować

Kasie i Tomeczki z tagów #budowadomu i #sport jak bierzecie kredyt to uwzględnijcie ekstra te 10 - 15 tys i ogarnijcie sobie w domu saune, warte każdych pieniędzy
1b058c1f-9f56-48de-a2b6-58a289f2a0d4
bartek555

Dzieki, a jesli nie lubie sauny to tez musze? :(

ZohanTSW

Jak ma się podwórko to teraz za 12k w obi jest sauna na 3 osoby, ostrzę sobie zęby na to

libertarianin

Ja zastanawiam się nad sauną zew. Są takie gotowe wyglądające jak beczka kwadratowa. Firmy z pl z drewna robią

Zaloguj się aby komentować

Powiem Wam, że patrząc na to co się dzisiaj dzieje, dopiero teraz tak naprawdę czuję, że warto było stać do późna w kolejce do lokalu wyborczego.

PIS - tango down! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #bekazpisu
6ae1352d-0768-4875-8835-82ec43d223c3
100mph

A to dopiero poczatek...

Donek za Fur Deutschland i dziadka z wermachtu zrobi im z dupy jesien sredniowiecza ... i bardzo kwa dobrze!

Trawienny

W imieniu moim i moich dzieci - dziękuję.

libertarianin

A ja na odwrót - czuje że warto było do lokalu jechać wcześnie rano.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Najwiekszym przegranym całej tej inby Brauna jest Bosak. Chłopak zgolił tę monobrew, uczył się orać lewaków całe swoje życie, chodził po mediach i skrupulatnie udowadniał, że jest elokwentny, oczytany i nie można go zagiąć.

Braun powiedział sprawdzam i wyszło, że w sytuacji kryzysowej Bosak stoi jak karcony uczeń i nie wie co zrobić. Najwiekszy wygrany? Znowu Hołownia, przejął prowadzenie obrad, "wygrał ze złem", budowanie wizerunku prezydenta - kolejny level zdobyty.
#polityka
83aac05a-c497-43db-b458-369f75122320
Odczuwam_Dysonans

@jaczyliktoo no i prawidłowo, jakby to był ktoś ze stricte wolnościowymi poglądami któremu przyszło startować z ramienia Konfederacji, to może by mi było żal, ale to jest katolski zamordysta od narodowców, niech tonie z sobie podobnymi. Z resztą, no, nie popisał się w tej sytuacji.

Yes_Man

@jaczyliktoo Krzysio to taka nowa wersja prlowskiego aparatczyka. Ta sytuacja pokazała, że nie potrafi samodzielnie działać i myśleć. W sumie dobrze wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mrozny

@jaczyliktoo A ja się nie zgodzę - Bosak zachował się najlepiej jak mógł. Nie poparł Brauna w jego twierdzeniach, próbował go hamować na tyle na ile pozwalała jego solidarność partyjna. Cóż innego mógł on zrobić Twoim zdaniem?

Zaloguj się aby komentować

Następna