Ej ziomy, bo mi zalało trochę piwnice i kilka płytek podłogowych stoi w wodzie. Stanie Im się coś i czy można takie mokre kłaść, bo remont zaczynam 19 😂
#budownictwo #remontujzhejto
Ej ziomy, bo mi zalało trochę piwnice i kilka płytek podłogowych stoi w wodzie. Stanie Im się coś i czy można takie mokre kłaść, bo remont zaczynam 19 😂
#budownictwo #remontujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Dziś bardzo krótki wpis na temat systemu budynkowego który ma za zadanie wykrywać pożar i nie tylko.
Kojarzycie tego typu elementy na sufitach ścianach?
Tak, ten wpis będzie o takich urządzeniach, a raczej o systemie. Te wszystkie elementy są ze sobą połączone.
W tym wpisie zajmę się systemami adresowalnymi, ponieważ są zdecydowanie najpopularniejsze. W małych obiektach można spotkać systemy konwencjonalne z liniami dozorowymi, jednak to trochę drewno więc pominę.
Elementy składowe:
Centrala – jest to serduszko systemu, komputer centralny, skrzynka na ścianie, jedna lub więcej skrzynek przy dużych rozbudowanych systemach.
Czujki punktowe –...
Kuwa wiozlem dzisiaj kota do weterynarza, okazało się że ma gabinet ulice dalej niż mieszkam, no i to taka boczna uliczka z domami typu kostka, i jeden jest na sprzedaż i teraz siedzę i liczę wszystko co mogę sprzedać i mieszkanie i czy by nie wrócić na chwilę do projektowania bo chyba chce go kupić xD
Po remontował bym sobie taką kostkę w uj
#polskiedomy #mieszkanie #budownictwo #kredyty
@Sweet_acc_pr0sa Zanim sprzedaż kota i wszystko inne, sprawdź dogłębnie tę kostkę. Szczególnie piwnice, jeśli je posiada. One lubią wilgoć. Poza tym te domy były często budowane z czegokolwiek. Na przykład z "pustaków", czyli żużlu z odrobiną cementu, ubijanego drągiem na budowie. Dziś może to być po prostu, utrzymywany przez tynk, żużel. Widziałem taką rozsypkę. Oczywiście pułapek możesz znaleźć znacznie więcej, bo standardy były kiedyś charakter umowny.
Zaloguj się aby komentować

Zobacz kompleks See Sea Park w Japonii składający się z klastrów. To dzieło pracowni Osamu Morishita Architect and Associates.
Kompleks składa się z 72 jednostek w formie sześcianów, o wymiarach 4.8 m² na 2.4 m wysokości, wspartych na 15 filarach przypominających drzewa. Konstrukcja opiera się na...
Chlop sobie stelaze do kibli i bidetow zamowil i sie cieszy jakby to bylo niewiadomo co xD no ale fajnie, bo mozna powiedziec, ze zaczyna sie wykanczanie wnetrza.
#budujzhejto #budowadomu #budownictwo #architektura
Zaloguj się aby komentować
Da się to jakoś przetransportować bez hdsa ?
#budownictwo #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Pytanie do speców od #budownictwo czy #wykończeniówka
Chcę w pokoju dla dziecka nakleić tapetę. Ale na ścianie jest płyta KG i gładź. Da radę to zrobić w taki sposób, żeby przy ewentualnym ściąganiu kiedyś tapety nie trzeba było od nowa gładzi robić? Czy jak się już pójdzie w tapetę, to przy ściąganiu będzie wietnam?
Zaloguj się aby komentować
Witam inwestorów i budowlańców.
Szukam porady.
Jestem w trakcie budowy domu, do stanu deweloperskiego zostało: położyć styropian na chudziaka, zrobić wylewkę z rurami od podłogówki i ewentualnie zamontować kocioł gazowy.
Chciałbym sprzedać ten dom i nie wiem czy lepiej zrobić to przed odbiorem w obecnym stanie czy po odbiorze.
Pytanie jest takie.
Czy do odbioru domu potrzebny jest kocioł?
Jeśli tak to czy musi to być docelowe źródło ogrzewania czyli właśnie kocioł gazowy czy można np. wstawić narazie samą kozę bo mam dodatkowy kanał w kominie i jest taka możliwość.
Jak było u was przy odbiorze, na co zwracano uwagę?
#budownictwo #budowadomu #budujzhejto
Raczej do odbioru i zapisaniu domu jako do użytku mieszkalnego nadający się - potrzebne jest wszystko to by można było w nim mieszkać przez cały rok - to tyczy się także zatwierdzonego w projekcie, legalnego źródła ciepła (z jego odbiorem technicznym) jak i nawet ocieplenia budynku - sam stryropian zgodny z projektem wystarczy - elewacja nie jest musowa do odbioru.
No chyba, że ktoś, kto ma uprawnienia do podpisywania papierów odbioru Ci to przyklepie na gębę - wtedy to już inna bajka.
Zasadniczo łatwiej będzie Ci sprzedać dom po odbiorze, świadomy kupujący będzie się obawiał zakupu domu w budowie więc możesz sobie ograniczyć popyt.
Zrób wszystkie odbiory i dopytaj kierbuda czy koza wystarczy, on będzie wiedział najlepiej czy lojalny nadzór budowlany może się czegoś czepiać. Niektóre w ogóle nie bawią się w kontrolę jednorodzinnych.
Zaloguj się aby komentować
![Falkirk Wheel - winda dla statków w Szkocji [NIESAMOWITE KONSTRUKCJE] - Bryła - architektura na świecie](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/8fda9e3d8172e2bc2a6fe9e91f7979d3.jpg)
Widzieliście kiedyś diabelski młyn w Wesołym Miasteczku? Potraficie wyobrazić sobie podobną konstrukcję dla olbrzymich rzecznych barek? Coś takiego istnieje naprawdę! Mowa o Falkirk Wheel w Wielkiej Brytanii. To nie atrakcja w lunaparku, a jedyna tego typu na świecie winda dla statków umożliwiająca...
Podpowiedzcie mi proszę, jak tanio garnąć ocieplenie domku letniskowego.
Przekrój sciany to deska elewacyjna 2 gatunek, 1,5 cm/ folia wiatroszczelna/ szkielet z desek 45x45mm i wełna mineralna 5cm/ tu jakaś folia paroprzepuszczalna ale nie bardzo wiem jaka będzie dobra/ no i płyta OSB albo boazeria. O czymś zapomniałem, coś zmienić ? Oczywiście koszty grają pierwsze skrzypce/ a mi wydaje się, że ww. Schemat to minimum i optimum.
Edit: czy pomalowanie płyty OSB od spodu (tzn tej co będzie leżeć na fundamencie punktowym) przepracowanym olejem i impregnatem to za mało? Trzeba użyć bitexu?
#budownictwo #domszkieletowy
Zaloguj się aby komentować
Otwarty w 1950 r. i mogący pomieścić 32 000 widzów stary stadion baseballowy był siedzibą Nankai Hawks do 1988 r. kiedy to Hawks przenieśli się na inny stadion.
Odkąd stadion został opuszczony był on przystosowany do różnych celów, w tym jako sala koncertowa znanych międzynarodowych artystów, takich jak Madonna i Michael Jackson.
W 1991 roku firma z branży deweloperskiej wynajęła obiekt i wykorzystała go do zaprezentowania różnych modeli domów kilku firm budowlanych. Cały plac zabaw został przekształcony w małą dzielnicę mieszkaniową z fałszywymi ulicami, latarniami i samochodami zaparkowanymi przed domami. Domy ustawiono starannie w rzędach, a światła były włączone, aby stworzyć iluzję obecności. Ostatecznie stadion został zburzony, a obecnie w miejscu, w którym kiedyś mieścił się stadion i dawny salon wystawowy, znajduje się centrum handlowe.
https://themindcircle.com/old-baseball-stadium-transformed-into-a-model-residential-neighbourhood/
#ciekawostki #japonia #budownictwo #stadion #architektura

Zaloguj się aby komentować
Jak tanio, bardzo tanio zabezpieczyć OSB. chodzi o ścianę zewnętrzną, zależy mi by nie było widać struktury płyty. Coś w stylu tynku strukturalnego.
#budownictwo #budowadomu
Robiliście tak?
Zaloguj się aby komentować
Chce sobie zbudować taka mini piwniczkę na działce, gotowce chodzą po 6 tysięcy, wiadomo, że tyle wydać nie zamierzam :)
Pomyślałem o zakopaniu mauzera, ociepleniu go xpsem i pianką. Macie jakieś inne propozycje z czego to zrobić?
Chodzi mi jeszcze po głowie zbiornik oczyszczalni ścieków ale to już jest droższe niż mauzer :D
Od razu mówię, że betonowy zbiornik na szambo jak i inne rozwiązania które trzeba rozładować hdsem nie wchodzą w grę bo nie ma tam dojazdu dla takiego sprzętu. Tylko coś co można przenieść ręcznie w kilka osób.
#majsterkowanie #budowadomu #budownictwo


Zaloguj się aby komentować
Witam społeczności #remontujzhejto #remont . Planuje w swoim mieszkaniu wymienić podłogę, a jako, że obecnie jest ona dość zimna (mieszkanie na parterze, podpiwniczone) zastanawiam się nad położeniem płyt PIR pod panele winylowe (nie chce ogrzewania podłogowego, ponieważ nie wiem czy moje plany mieszkaniowe nie zmienią się w najbliższym czasie i po prostu szkoda mi planować większy wydatek na taki komfort).
Czy jest ktoś mi w stanie doradzić czy to ma sens? Czy to faktycznie zwiększy temperaturę podłogi? Jaka grubość płyt byłaby ok? Rekomendowane jest 8 cm (Thermano), płyty zaczynają się od grubości 3cm, czy to będzie duża różnica przy zastosowaniu płyty cieńszej niż rekomendowana?
Może też ktoś z #budownictwo będzie miał ochotę się wypowiedzieć.
Zaloguj się aby komentować
Jakis czas temu wrzucalem fotke z ulozonym styropianem i niektorzy eksperci stwierdzili, nie mam miejsca na posadzke. Tak wiec wyglada posadzka przy HS, zostal 1cm na panel (8mm + 2mm kleju).
#architektura #budownictwo #budowadomu #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #wroclaw #budownictwo oraz #stepujacybudowlaniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Niezła metamorfoza rudery. Film z cyklu jak z gówna zrobić coś.
https://www.youtube.com/watch?v=iS7c72Pl8OQ
#dom #budownictwo #budowadomu #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Mam takie nietypowe pytanie. Czy ktoś z was budował ogród zimowy/szklarnie? Poliwęglan czy może szyby hartowane ? Stal czy aluminium? Mam plan na wakacje i nie wiem jak się za niego zabrać, staram się rozrysować to na ten moment. zlokalizowany na płd dwie ściany podporowe budynek gospodarczy i dom .
#budownictwo #stepujacybudowlaniec
@paulusll ciężki temat, w zimie musi być dobrze zaizolowane żeby trzymać ciepło, w lecie będzie się pieruńsko nagrzewać, jesienią i wiosną będzie mokło - bardzo trudne warunki. Miałem coś takiego z drewna i za szkła - drewno długo nie wytrzymało, szkło się brudziło, w lecie nie dało się tam wytrzymać, w zimie i tak było zimno. Przemakało i ogólnie było bezużyteczne chyba, że pomieszczenie na graty to jest to czego szukasz. Po pewnym czasie belki zgniły i trzeba było zrobić nowy dach z blachy.
Zaloguj się aby komentować
Na bogato. Nie widzę tylko na ile takie rozwiązanie jest praktyczne.
#budownictwo #architektura #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować