Oglądam sobie, trochę z ciekawości (a trochę dlatego, że chciałabym zamieszkać "na swoim" a ceny mieszkań to kosmos), oferty całorocznych domów modułowych. Ogólnie wyglądają fajnie i wszystko brzmi zachęcająco, ale w zasadzie nie wiem, czy byłby to dobry pomysł. Nie mam działki budowlanej, więc trzeba by doliczyć koszt jej kupna, ale w tym pytaniu akurat chciałabym pozostawić ten problem na boku. Czy ktoś z Was ma taki dom modułowy? Albo orientuje się jak wygląda w praktyce użytkowanie czegoś takiego? #architektura #dom #budownictwo
@rain moj kolega zaraz zaczyna budowe takiego - ogrzewanie bedzie podlogowe, zrodlem pompa ciepla. w 3 miesiace gotowa chata. Konstrukcja z zelbetu. Uzytkujesz jak normalny, murowany dom, niczym sie nie rozni. Pompa ciepla to za⁎⁎⁎⁎ste i czyste rozwiazanie, a wlamac sie przez sciane z zelbetu...powodzenia xD wlamuje sie przez okna i drzwi, a nie sciany
Skurwodeweloperzy oczywiście już się nie mogą doczekać, bo kto to by słyszał, żeby ludzie mieli gdzie parkować swoje jedno, jedyne, pieprzone auto, po co ono komu.
Kilka miesięcy temu podawałem, że nawet istnienie tego prawa nie przeszkadza, jeśli ktoś się postara.
Na Ochocie w końcu ruszyła budowa TBSa o który od lat toczą się boje (specjalnie dla niego zlikwidowano prężnie działający bazar).
Budowa została zablokowana przez wojewodę mazowieckiego ze złego PiSu, ale władza się zmieniła, przyszło dobre PO, i już można.
Warto zrozumieć wagę tego co się dzieje - prezydent Stolicy publicznie się chwali, że W KOŃCU UDAŁO SIĘ (zobacz wideo) przepchnąć tą inwestycję, czyli ordynarnego wała. W miejscu gdzie on stanie od lat i tak nie ma już wolnych miejsc parkingowych, teraz będzie jeszcze gorzej.
No ale po co one komu. Mieszkania pójdą pod wynajem, you will own nothing and you will be happy.
W wolnej chwili muszę wyszukać za której władzy zmieniono przepisy dzięki którym teraz można budować tak blisko że da się nasikać do balkonu sąsiada z przeciwka. Chodzi o konkretny wzór matematyczny który określa, ile światła ma wpadać do mieszkania itd.
@Opornik prężnie rozwijający sie bazar na banacha. No dawno nic tak zabawnego nie przeczytałem. Mieszkałem, po drugej stronie ulicy. Ten prężnie rozwijający się bazar, to była wylęgarnia szczurów, bud pokrytych eternitem i chińskich podjebek. W klatce z kwiatami tymi 24h to wszyscy na⁎⁎⁎⁎ni. Dwa warzywniaki ma rogu go ratowały… generalnie nie miał podjazdu do jakiegokolwiek innego warszawskiego bazaru.
Nie bronię deweloperów, uważam że ten bazar powinien zniknąć 20 lat wcześniej.
@Opornik w uk to doszło dość daleko. Nie tylko legalne są mieszkania i bloki bez żadnych parkingów (np. ja mam takie), ale i są nawet inwestycje, gdzie mieszkańcy mają zakaz ubiegania się o miejskie pozwolenie na parkowanie, więc nie ma szans na normalny parking permit.
Ja,jeśli kupię samochód, to mogę się ubiegać o miejski permit w okolicy zamieszkania.
Jeżeli ktoś nie ma i nie potrzebuje samochodu to nie widzę problemu. Problemem jednak jest mentalność ludzi, którzy jednak potrzebują samochodu i twierdzą, że "jakoś to będzie" a później płacz. Ludzie kupią wszystko nawet jak im nie pasuje byle mieć coś swojego. Ostatnio widziałem największe kuriozum pod Wrocławiem. Domki z mini tarasikami (chyba z mieszkaniami w stylu góra, dół, nie bloki), chyba z 4m obok postawiona ściana wyciszająca i za nią obwodnica 4 pasy (2 w każdym kierunku) i rondo (czyt. samochody ciągle przyspieszają i hamują). To jest dopiero patodeweloperka i wszystko było sprzedane, ludzie mieszkają.
@bartek555 wiem z doświadczenia, że w c⁎⁎j ciężko umyć takie okna u Ciebie jest chyba nawet wyżej niż u mnie. Najgorzej jak zapierdalasz na drabinie, schodzisz a okazuje się że smugi wyszły xD za⁎⁎⁎ac się idzie
Wiecie że jak dotkniecie paragonu z Lerua Merlon tłustą łapą to wam wyjdzie śmieszek w lewym górnym rogu co jest odpowiednikiem 10 na skali fachowości.
Bardzo jestem ucieszon, gdyz regipsy pojawiaja sie. (Czytac glosem yody)
Duzy krok naprzod, zaczyna to przypominac dom :) moze jeszcze na koniec miesiaca wpadnie gipsiarzo malarz i w polowie marca bedzie z bani? Fajnie by bylo przyjechac na pomalowane i zaczac podloge.
@bartek555 super, mam nadzieję, że moi postarają się tak samo. Niestety na ten moment mam fundament i parter zbudowany. Zaraz lecimy z pietrem i dachem
Kojarzy ktoś który blok z wielkiej płyty, istniejący i aktualnie zamieszkany, jest w Polsce najwyższy? 10 pięter + parter to w lubelskim chyba max jaki widziałem. Ciekawe czy są jakieś wyższe?
To musiałby być jakiś późniejszy niż lata 70, bo technologia wielkiej płyty pozwalała wówczas tylko właśnie na 11 kondygnacji.
Czasem się widuje budynki z 11 adaptowanym piętrem z wcześniejszego "poddasza", ale w sumie nie wiem, czy to "wielka płyta".
Natomiast 10 + 1 to chyba standard jest (i 4+1)
Nie wiem też, dlaczego tylko 11 kondygnacji, tak po prostu słyszałem. Chętnie bym się dowiedział.
Można się dowiedzieć z wiki Rataje i Winogrady to systemy wielkopłytowe pozwalające na więcej niż 11 kondygnacji. Tak więc chyba ktoś mieszka w wielkiej płycie wyżej niż na 10 piętrze
Szereg w dużym mieście - wcale nie chodzi o Warszawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Opcja 1. Mniejszy hałas ogródka + orientacja wschód + trochę południe, okna skrajne na północ, później może pod koniec dnia trochę zachodniego światła, ogródek na północ.
Opcja 2. większy hałas, a prawie idealna orientacja na wszystkie okna, jeden budynek może trochę zasłania wschód, ogródek trochę głośno, ale na południe. Jak coś mogę walnąć 2 ekrany i #teamtuje.
Skłaniam się ku lepszemu doświetleniu, i tak jestem bardziej typem domownika, ale chciałbym znać zdanie innych w razie odsprzedaży.
Nasłonecznienie to też nie jest taka super opcja dla każdego, jak na⁎⁎⁎⁎ia słońce w lato to na dworzu jest za ciepło a wnętrze budynku też się nagrzewa ale za to w zimę jest lepiej więc co kto woli. Tak czy siak cisza najważniejsza
@Fletcher standard w korei i innych krajach azji, nawet w budynkach uzytecznosci publicznej. Nie wiem czemu nie chce zagoscic jako standard w europie. Ogunie spoko tylko musisz miec pociagnieta ciepka wode lub podgrzewanko jakies
Trafiłem na taki ultra-basic model w hotelu w Turcji - samą dyszę. Mega na upał i ogólnie po dwójce. Wiedziałem że coś w takim stylu chcę do chaty.
Polecam bidetkę - nie ma dodatkowych elementów w muszli, nie zajmuje tyle miejsca co bidet, a jeśli potrzebujesz, to bierzesz słuchawkę i się ogarniasz na kiblu. Przydaje się też znacznie częściej kobietom - też pomaga przy ogarnięciu się choćby w czasie okresu.
No i gitarka, takie tempo to mi sie podoba. Profile do gk w calej chacie zrobione w 5 dni, 2 dni piana i od czw zabudowa gk. Do konca nastepnego tygodnia pewnie bedzie zrobione❤️
@Acrivec @CzosnkowySmok jak pracowalem na statku u brytyjskiego armatora to ogladalem w tv program o brytolach, którzy kupowali zamki do remontu we francji i latami tam sobie dziubali i doprowadzali je do stanu uzywalnosci. Cos pieknego. Z jednej strony chcialbym cos takiego robic, z drugiej wiem, ze nie mam nerwow i cierpliwosci do takich ruinek i wynajmowalbym ludzi zamiast sam wszystko robic. Chociaz z drugiej strony byloby zrobione 100x szybciej i pewnie lepiej.
Ostatnio niedaleko mnie kupili taki palacyk, ktory do niedawna byl domem dziecka. Bylem tam kilka dni temu i cos przepieknego. Duzy teren, dwa budynki: jeden glowny, ogromny (caly do remontu), drugi mniejszy, z boku, juz wymieniony dach. Ehhh… moze na stare lata z jakimis dobrymi dofinansowaniami?