Pan Aleksander przedstawia błędy projektowe fundamentów turbin wiatrowych. #wtgjarezza trochę w temacie.
https://www.youtube.com/watch?v=7EWfaw5Dqko
#technologia #oze #budownictwo może też trochę #stepujacybudowlaniec
Pan Aleksander przedstawia błędy projektowe fundamentów turbin wiatrowych. #wtgjarezza trochę w temacie.
https://www.youtube.com/watch?v=7EWfaw5Dqko
#technologia #oze #budownictwo może też trochę #stepujacybudowlaniec
Zaloguj się aby komentować
Robil ktos z was samemu zywice epoksydowa w garazu czy podobnym pomieszczeniu? Chce zrobic w przyszlym tygodniu, ale mam dylemat co do produktu. Pewnie wszystko jeden pies do takiego zastosowania, ale moze ma ktos doswiadczenia? Sklaniam sie ku temu produktowi z filmiku:
https://youtu.be/YO4yRxMs928?si=pfZ_HR_h3RGVWMMa
#budownictwo #architektura #budujzhejto #dom
Jak mam w garażu piękny wzór lastryko xD Techniplast. Przyjemna robota, duży wybór tego na miejscu masz w Bricomanie.
Kładłem też na balkony, ale tutaj Weber purseal z warstwą przeciw UV i jestem bardzo zadowolony, bałem się trochę jak będzie się zachowywać na łączeniach z obróbką blacharska, ale trzyma się dobrze
@bartek555 Z techniarta 200 aq tydzień temu. Łatwiej niż myślałem, efekt fajny ale teraz bym wziął +20% żeby taką równą skorupę zrobiło, no ale ja malowałem miksokreta, na anhydrycie będzie jeszcze lepiej wychodzić. Buty ze szpilkami się przydają, potem można aerację trawnika zrobić xD Na zdjęciu świeżo po malowaniu.

Zaloguj się aby komentować
Ludzie, trochę zgłupiałem, więc chciałbym zapytać mądrzejszych ode mnie.
Mam działkę, która jest objęta MPZP. Działka ma przeznaczenie MNU (mieszkaniowe jednorodzinne i uslugowe), klasa gruntu RV. No i chłop wymyślił, że postawi sobie domek 35 mkw na zgłoszenie. Urzędniczka, do której poszedłem by "rozpocząć procedurę" poinformowała mnie, że "uuuu ale to trzeba najpierw złożyć wniosek o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej". Jako, że nie miałem czasu drążyć, odstawiłem temat do dalszej analizy. Zawsze byłem przekonany, że takie wyłączenie robi się dla działek rolnych lub tych gdzie nie ma MPZP. Czy coś się zmieniło w tej kwestii i biurwa miała rację, czy była niewyspana i wolała mnie odesłać z kwitkiem? Pomożecie?
#budownictwo #budowadomu i #prawobudowlane
@Banan11 taki kraj że co urząd, co gmina to inne podejście 😁
Przy zgłoszeniu, z tego co wiem, a sam składałem dwa razy, to wrzucasz na dziennik podawczy wniosek z mapka, rysunkiem i opisem, im lepiej i profi wygląda, tym mniejsza szansa ze ktos cos sie doczepi. I czekasz 2 tygodnie chyba, jak gmina nic nie odpisze to możesz robić.
Będziesz chodził się pytać urzędniczki to się dopytasz i zawsze coś znajdzie bo to taka mentalność że się nie da i trzeba jeszcze to i tamto. A jak trzeba wydać opinie na piśmie to się okazuje że już nie są tacy do przodu.
@Banan11 sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana niż poprzednicy opisują. Ważne jest też pochodzenie gruntów - mineralny/organiczne. Pamiętaj też, że twój budynek musi spełniać wymagania postawione przez MPZP dotyczące kształtowania nowej zabudowy.
Jeżeli będziesz potrzebował pomocy to daj znać na priv, prawdopodobnie na każdym etapie będę potrafił Ci coś doradzić
@dez_ @argonauta @Heterodyna @pigoku @wonsz zostawię tu komentarz ku potomnym. Dzięki @Fen udało się potwierdzić, że jeśli nawet w MPZP działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkalną lub usługową, ale jest ona w rejestrze gruntów oznaczona jako rolna, leśna, pastwiska, łąki itd, to trzeba wystąpić z wnioskiem o wyłączenie z produkcji rolnej, itd. Warto to wiedzieć, bo koszty mogą być bardzo duże. Jak duże - patrz tabelka. Oprócz jednorazowej opłaty, płaci się przez 10 kolejnych lat!
Dlatego kupując działki, oprócz MPZP sprawdzajcie rejestr gruntów (w wypisie jest zawsze taka informacja lub w geoportalu - nie zawsze).
Finalnie - u mnie przed zgłoszeniem budowy, muszę wyłączyć grunt pod planowanym budynkiem z produkcji rolnej. Plusem jest, że nie będzie mnie to nic kosztować.


Zaloguj się aby komentować
Też myślałem w tym roku gaz zainstalować, refundacje z "Czyste Powietrze Brudny Goju" są całkiem spoko i klarowne, urzędnicy doradzają kompetentnie - ale jednocześnie musiał bym zlikwidować piec na drewno i zaślepić komin (sprawdzają to), więc jak by coś jebło, to nie miał bym backupu.
W dodatku dowiedziałem się że za parę lat ogrzewanie gazem ma być zakazane (ups, Nordstream j⁎⁎⁎ął i już gaz nie jest eco?). Na Pompę Ciepła na razie mnie nie stać, w każdym razie nie na taką jaką bym chciał.
Więc tak jak Otoke, zostaję przy starym dobrym piecu na drewno, chatę se docieplam z własnej kieszeni, i niech się pi⁎⁎⁎⁎lą.
Clown World (za nasze pieniądze).
https://twitter.com/rafalhubert/status/1769664393011236957
#bekazekodebili #dom #budowadomu #budownictwo #ogrzewanie #termomodernizacja #ekologia


Zaloguj się aby komentować
Jest dokladnie tak jak powiedziane w tym filmie. Pamietam ze w pierwszych miesiacach zycia w uk, starsznie mi sie te domy i ulice niepodobaly. Teraz sam mieszkam w domu z lat 1920 (w blizniaku, a nie szeregowcu) ale jest mega angielski, i mega przytulny. I przestaly mi sie podobac polskie standardy. Prawie wszyscy znajomi w polsce maja malo przytulne wnetrza, takie bardzo sterylne hotelowe.
I tak, mam dwa krany w lazience, a swiatlo zapalam sznurkiem
Nawet ciekawe jak czlowiek moze sie szybko przystosowac.
Zaloguj się aby komentować
Majstry, Inżyniery sprawa jest.
Blok z wielkiej płyty AD1981, ścianka o grubości 15 cm z tynkiem wygląda jakby była albo prefabrykowana albo lana (po odkuciu tynku widać beton z kruszywem). W ścianie jest otwór drzwiowy który chcę powiększyć "w górę". Obecnie siedzi tam metalowa stara futryna. Powiększenie to raptem 5 cm.
Pytanie: czy wyciąć otwór i nie bawić się w nadproże czy jednak to nadproże założyć? Ściana jest wykonana z jakiegoś betonu który strasznie ciężko się odkuwa. Pozdrawiam
#remontujzhejto #budownictwo #remont



Zaloguj się aby komentować
Cześć. Zdecydowałem się na deskę kompozytową na taras. Czy możecie polecić gdzie najlepiej kupić takie deski? Na zdjęciach i w sklepach (np w Castoramie) wszystkie wyglądają ładnie i równo, ale jak to wyglada w rzeczywistości po kilku latach? Odkształcają się itp? Jakiego polecacie producenta? Rzucił mi się w oczy producent DLH, który daje 25 lat gwarancji na swoje produkty. Czy ktos miał z nim styczność? Ma ktos jakieś doświadczenie w temacie?
#budownictwo #budowadomu #ogrodnictwo
Ja robiłem balkon, zamawiałem z LiderWood, brałem to co w linku plus akcesoria. Na ten moment jestem zadowolony, ale rok jeszcze nie minął od użytkowania. Montowałem tak jak Mario Budowlaniec i jego patent z dobijaniem deski z buta z utwardzonym czubkiem był chyba najbardziej pomocny, młotkiem gumowym ciężko szło, a tak to pyk-pyk. W Casto, OBI, LM imho gówniane te deski i wyglądają, jakby miały po sezonie albo dwóch popękać. Zwróć uwagę na przekrój tej deski co wrzuciłem - mocniejsza konstrukcja niż przy kwadratach.
@Kemot tak jak mówi @Piechur kup sobie troche na zapas bo skubana się kruszy (przynajmniej ta której używałem z casto). Upadnie coś cięższego rogiem? Dziura. Staniesz na krąwędzi która nie jest wzmocniona pod spodem? Ułamie sie albo ukruszy. Kolorek blednie po kilku latach w słońcu. Tyle dobrego że są dwustronne to można je sobie obrócić i jest spokój.
Zaloguj się aby komentować
Lecimy z gipsowaniem 🫡juz zaczynam czuc ten dom, ale jeszcze kilka miesiecy pracy. Pierwszy projekt kuchni juz jest, gipsowanie i malowanie zajmie z 1,5 miesiaca, potem podlogi (wybrane, tylko zaplacic i umowic termin). Pompa ciepla niedlugo bedzie podlaczona. Z zewnatrz ocieplenie w trakcie, tesciu robi sam jak mnie nie ma, wiec powoli, ale stabilnie. Jakos to zaczyna sie zbierac ku koncowi.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Fit for 55, dyrektywa budowlana UE - zagrożenie dla bezpieczeństwa budynków z Wielkiej Płyty.
Rozmowa techniczna, bogata w detale, bardzo dużo ciekawych informacji.
#fitfor55 #ekonomia #nauka #technologia #ciekawostki #mieszkanie #budownictwo #ciekawostki
#budujzhejto #budownictwo #elektryka
Budowlane Tomki przychodzę z pytaniami dwoma do bubli na jakie pozwoliłem przy budowie swojego domu.
Bubel numero uno - brak przepustów na WLZ, zasilanie i sterowanie bramy/furtki
Bubel numero secundo - brak uziemienia fundamentowego.
1. jak najsensowniej wprowadzić te kable? Odkopać fundament i przebijać się? Wyciąć pasek izolacji fundamentu i puścić po chudziaku?
2. Uziom otokowy, pionowy? Pionowy najchętniej bym umiejscowił w garażu przy rozdzielnicy, tylko czy można wbijać szpile w budynku?
Zaloguj się aby komentować
Ostatni dzień rotacji a foreman daje mi rozbiórkę na 80 metrze.
Za to widoki w pytkę. (Zdjęcie z widokami ze wczoraj).
#budownictwo #norwegia #bhp


Zaloguj się aby komentować
Boże czy ty to widzisz?? #hydraulika #budownictwo

Zaloguj się aby komentować

Mosty zwodzone kojarzą się nam bardziej z oblężeniami średniowiecznych zamków niż czasami bardziej współczesnymi. Jednak jeden z takich mostów – Tower Bridge – jest jedną z najbardziej znanych budowli Londynu. Charakterystyczne wieże połączone wysoko zawieszoną kładką od ponad stu lat łączą ze sobą...
Weź mi ktoś znajdź drzwiczki rewizyjne ale bez zawiasu, zdejmowalne, 20x50... Drzwiczki, nie panel na który płytkę się nakleja, bo płytki zapasowe to się już wszystkie zbiły
Wszystkie są na zawiasy, a to musi być zdejmowalne.
#remont #budownictwo #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czołem!
Ma ktoś może doświadczenie z kupnem projektu budowlanego ze strony wybieramprojekt.pl ?
Jestem zdecydowany na projekt, który akurat na ich stronie jest najtańszy, jednak sama strona w ogóle mnie nie przekonuje xD
Ten sam projekt jest też np. na extradom.pl oraz na kilku innych stronach.
#pytanie #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym zobaczyć taki dom/ek
#niewiemjakotagowac #budownictwo #diy trochę #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Papieza wybralim! Pierwsze palenie zaliczone ;)
#architektura #budujzhejto #budownictwo


Zaloguj się aby komentować
Zainspirowany schodami #stepujacybudowlaniec postanowiłem też coś zbudować do mieszkania, takie oto łóżko.
Finalnie trafiło do innego mieszkania ale w sumie to jestem zadowolony
Foto przed woskowaniem.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Hej,
czy ktoś z Was wie może dlaczego dopływ od kibelka wydaje taki gwiżdżący dźwięk? Jest tak za każdym razem, kiedy skorzysta się z toalety
Tutaj filmik: https://streamable.com/59hh5j
#kiciochpyta #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie #hydraulika #budownictwo #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Fugi Sopro, Boże jakie to niedobre. 3 godziny męczyłem się z goownem. Bez kitu. Od Atlasa chyba najlepsze fugi do płytek. Sopro dodaje wiaderko do produktu aby łapać klientów co się nie znają i liczy się design i ładne wiaderko niż worek z jakościową fugą. ~wybór klientki nie mój. #budownictwo #remontujzhejto #budowlanka
Zaloguj się aby komentować