Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Tak mysle, ze kupie dzialke na dniach i zaczne z tesciem (a jakze) budowac takiego blizniaka na sprzedaz. Wg warunkow zabudowy idealnie sie wpasuje. No i podobuje sie mnie. 110 m2 uzytkowe, bez garazu. Na dzialce 1050m to wyjdzie nawet rozsadny ogrodek dla kazdej polowki.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj, 7 kwietnia, zakończyliśmy sezon grzewczy w naszym domu.
Tak wcześnie jeszcze nigdy nie skończyliśmy grzać.
Ogrzewanie rozpoczęte 19 października.
Co daje tylko 5 miesięcy sezonu grzewczego!
Przez ten czas poszło ~1800 kWh na grzanie domu, CWU, wentylację oraz pompkę obiegową podłogówki.
Dla porównania, w starym domu nierzadko zaczynaliśmy ogrzewanie już z początkiem września i kończyliśmy z końcem maja, czyli 9 miesięcy sezonu grzewczego.
#dompasywny #budowadomu #budownictwo
@GazelkaFarelka ja podliczalem koszty przez pierwsze dwa sezony, teraz mam juz w to wywalone, bo spalam caly czas tyle samo, szkoda mi czasu na to (grzeje pelletem). Na czym polega koniec sezonu grzewczego w domu jednorodzinnym? Pytam powaznie, bo kazde nowsze urzadzenie i tak nie pusci ciepla na dom, jesli temp wewnatrz nie spada. Jaka masz pewnosc, ze jeszcze nie bedziesz potrzebowala dogrzac domu? Moj kociol na dom nie puscil juz grzania od tygodnia, ale pelletem grzeje caly rok tez cwu wiec go nie wylaczam.
Czemu otagowalas "dom pasywny", masz taki wlasnie?
Zaloguj się aby komentować
Rynna służy po to, żeby zebrać wodę z dachu, a potem ja odprowadzić. No chyba, że w #uk, wtedy rynna służy głównie dla ozdoby i jest zamontowana pół metra od dachu.
#budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Skonczylem. Juz nie wyglada jak gowno.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Polozylem dzisiaj pierwsza warstwe gruntujaca zywicy epoksydowej. Jutro z rana warstwa docelowa i platki. Na razie wyglada jak gowno. Kolor troche tez jasniejszy, bo 10% dodatkowo wody.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Neverkurwaendingstory.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Halo budowlane świry, szukam jakichś polecanych forów, grup na fcb czy nawet stron www lub kanałów na YT którymi będę mógł się wesprzeć podczas planowanej przeze mnie dobudowy do domu. Na początek głównie chodzi mi o formalności. Nie wiem za bardzo od czego zacząć :v
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu
@IronFist Popatrz kto się w okolicy ostatnio budował albo buduje, jacyś znajomi i znajomi znajomych albo sąsiedzi i podpytaj o projektanta. Dostaniesz namiary na typa w twojej okolicy, który zajmuje się załatwianiem projektu i formalności, wie jakie dokumenty i gdzie, zna wszystkie panie Bożenki w starostwie powiatowym
@IronFist
Mam przykre wrażenie, że większość przedmówców zabrała głos niemając pojęcia o czym rozmawiają...
1. Sprawdź czy masz MPZP, jeżeli tak, to czy plan rozbudowy jest zgodny z przepisami.
1*. Jak nie ma MPZP to musisz złożyć wniosek o WZ.
2. Przygotować dokumentację projektową na rozbudowę domu. Żadne zgłoszenia nie wchodzą w grę jakby ktoś pytał.
Od tego musisz zacząć, a jeżeli nie wiesz co oznaczają skróty które użyłem to potrzebujesz biura projektowego, które zrobi większość za ciebie, bo ogarnięcie tej papierologii nie jest dla zwykłego śmiertelnika do przejścia - ot co polskie prawo xD.
W razie czego możesz się odezwać na priv - biuro projektowe i obsługa inwestycji na woj. pomorskim. Ewentualnie zdalna pomoc przy organizacji dokumentacji.
Zaloguj się aby komentować
W sumie dawno nie robilem apdejta z budowy, bo nie ma spektakularnych zmian, ale tak z grubsza:
- sciany oszpachlowane, od jutra szlifowanie (1000m2)
- nagralem wkoncu dekarza do dokonczenia daszku nad garazem (blacha)
- pompa ciepla stoi w garazu i czeka na instalacje za niecale 2 tygodnie
- zrobione dziury pod lampy na pietrze i na dole w lazience i pokoju
- wiekszosc lamp juz czeka na instalacje
- agd do zabudowy (piekarnik, mikrofala, plyta indukcyjna, okap) powinny dojsc jutro, bo kuchniarz chce je fizycznie pomierzyc w przyszlym tygodniu
- zamowiona duza szafa do pokoju na dol
- na poczatku maja wstepnie umowiony glazurnik do lazienki na dole (ten co robil regipsy)
- ostatnie 2 paraprty wewnetrzne beda jutro zalozone
- kotlownia przygotowana do polozenia zywicy, moze w weekend sie uda
- zamowione 42mb sztukaterii na 2 sciany
- nastepny tydzien trzeba podgonic z elewacja, bo ciagle jakies pierdoly na wczoraj
- wykopany row, puszczony przepust, a wlasciwie 2 rury drenarskie, zeby puscic nimi liniee do podlewania ogrodu pod podjazdem i chodnikiem bez potrzeby pozniejszego kopania
- czekam na umowe na normalny prad
- probki farb czekaja w garazu, generalnie bedzie wszedzie biel/ zlamana biel i 2 sciany ze sztukateria w jakis bezach
Chyba tyle, niby nic, ale duzo tematow zacxyna zie domykac.
#budujzhejto #architektura #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Stolica województwa Świętokrzyskiego - Kielce - to miasto wspaniałych realizacji powojennej architektury. Choć estetyka obiektów o wielkiej wartości została znacznie uszczuplona przez "niefortunne" modernizacje i ambicje, wciąż jest tu co oglądać. Oto socmodernistyczne budynki Kielc (wraz...

31 marca 1889 roku w Paryżu stanęła Wieża Eiffla. „Koncepcję konstrukcyjną i formę opracował Maurice Koechlin, inżynier o wyjątkowej pomysłowości, świetnie zorientowany w technikach konstrukcyjnych swoich czasów” – wyjaśnił historyk Martin Trautz.
Wybudowana na światową wystawę w Paryżu „wieża...
Jak potrzebuję takim czymś zakręcić o 45 stopni to tylko cięcie? Jak to potem uszczelnić?
#budownictwo #remontujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Patodeweloperka w Bydgoszczy, czyli wciśniemy Wam 5 pięter pod oknami
#patodeweloperka #budownictwo #bydgoszcz




Zaloguj się aby komentować
Wołam speców od #budownictwo Za ile mi to j⁎⁎⁎ie na mordę? Pod tymi belkami mam łóżko. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Do czego służą te czerwone elementy w ścianie budynku? #budownictwo #pytanie

Zaloguj się aby komentować

Polska Tradycja to nie tylko przybory codziennego użytków, pyszne staropolskie jedzenie czy skoczna muzyka. To także budownictwo wiejskie.
Architekturę po dzień dzisiejszy możemy oglądać w specjalnie urządzonych do tego skansenach. Skansenów (Parki Etnograficzne) w Polsce jest cała masa, a z roku...
No i tak to że leci , ogrodzenie robię #ogrodnictwo #budownictwo


Zaloguj się aby komentować
Kazdy polski budowlaniec i wykonczeniowiec be like:
https://www.youtube.com/watch?v=sebkjBe-Hu4
Pamietam, jak mojemu ojcu polozyli w kuchni plytki - kazda w inna strone. Przy lazience odpalil youtuba, bo stwierdzil, ze lepiej zrobi to sam i wyszlo idealnie prosto.
#budownictwo #takaprawda
Zaloguj się aby komentować
Hej, jestem kompletną nogą w kwestii jakiegokolwiek budownictwa, jest mi z tego powodu wstyd ale mam pytanie jak to zategowac bo mi trochę farba odleciała? Bo domyślam się że nie wystarczy pomalować i będzie super? #budownictwo

@disstnc skoro to dla Ciebie zupełnie obca rzecz, to proponuję tak:
1. Kup jak najmniejsze opakowanie cekol c45. (Są nawet rakie po 500g) albo nawet już w tubkach gotowy robią.
2. Do tego kup sobie szpachelkę jakąś niedużą, niech będzie 40 mm
3. Uchwyt i siatkę to zacierania.
4. Biała farba i wałek. Najlepiej jakiś mały zestaw malarski.
Za wszystko jakoś koło stówy wyjdzie.
Usuń szpachlą luźne kawałki starej farby, jak jest jakoś tak "sypko", to jeszcze może jakiś grunt by się przydał. Potem tę masę rozsmarowujesz w miarę na płasko i czekasz jeden dzień. Potem to zacierasz na gładko jak jest gładko, to malujesz jak nie jest, to dokładasz gipsu i zacierasz na gładko i malujesz. Jak to i taka akcja, to może nawet gruntu nie będzie trzeba, tego suchego gipsu nie dotykaj za bardzo gołymi łapami, bo Ci będzie farba odłazić potem.
Udanej zabawy 😀
@Modrak @disstnc Ja proponuję biedaopcję
najmniejsze opakowanie gipsu szpachlowego (2 zł dasz za kilo),
jakąś starą kartę kredytową (telefoniczną czy cokolwiek w tym stylu) byle plastikową, a nie papierową (wizytówki odpadają),
talerzyk płaski, nóż do smarowania (może być też widelec albo łyżeczka),
papier ścierny (tak naprawdę dowolnej gradacji, chociaż unikałbym może takich rzędu 5000
papier toaletowy,
farbę (wiadomo)
Coś czego nie unikniesz (chociaż możesz próbować
Rozrób na talerzyku gipsu używając noża (widelca lub łyżeczki ewentualnie) i przetrzyj to (to miejsce, o którym piszemy) cienko tym gipsem przy pomocy karty. Używając papieru toaletowego wytrzyj do czysta talerzyk i wybrany sztuciec
Potem (jak będzie suche) zrównaj to papierem ściernym z nieoberwaną farbą. Pomaluj.
Hint: nie lej na talerzyku wody do gipsu, syp gips do wody. Jak będziesz lał wodę do gipsu to zawsze jej nalejesz ostatecznie za dużo (możesz ją odsączyć papierem toaletowym w sumie, ale po co?).
Koszt? Zależy czy masz farbę. Jak masz to ok. 5 zł. Jeśli nie masz, to 5 zł + cena farby
Zaloguj się aby komentować