Potrzebuję odświeżyć fugi - w jednej łazience są białe, w drugiej szare. Nie są powykruszane, tylko z wiekiem zmieniły kolor. Poleci ktoś jakiś pisak czy inne cudo do odświeżenia tych fug?
Robię małe sobotnie, popołudniowe #ama jestem architektem więc tag #architektura #budownictwo - mam doświadczenie w budownictwie kubaturowym od mikro skali (domy) po olbrzymie założenia powyżej 100k pow. użytkowej. Często ocieram się o świat polskiej #patodeweloperka . Jeżeli ktoś ma pytania co do tego zawodu to zapraszam
Cześć. Zamierzam wypożyczyć koparkę, ale działka na której będę nią pracował jest kawałek od cywilizacji i trochę obawiam się zostawić ją tam na noc ze względu na kradzież lub wandalizm. Co robicie w takich sytuacjach? Jakieś ubezpieczenie?
@Dzika_kaczka_bez_dzioba co do picia alko z wykonawcami to nie jestem przekonana. W końcu - są w pracy. Ale jak u moich rodziców był remont w domu to pracownicy normalnie przychodzili do mojej mamy, żeby im zrobić kawę, albo że coś chcieliby zjeść. Nawet drogowcy, którzy niedawno przebudowywali ulicę koło domu moich rodziców też przychodzili żeby im zrobić kawę, bo było zimno i chcieli się rozgrzać. Normalna sprawa.
Pytanie do majstrów co używają Makity. Czy zamienniki akumulatorów które można kupić w internecie się sprawdzają? Chodzi mi o LXT 18V z elektroniką (wskaźnik naładowania i te sprawy). Bo nasrane tego jest wszędzie.
#remontujzhejto #narzędzia #budownictwo
Nie wiem czy dobra społeczność ale nie chciałem na hydeparku śmiecić.
Czy jakiś budowlaniec na hejto byłby w stanie wytłumaczyć mi teorie tego jak wyznaczyć prawidłowo placyk 2,5x2.5m z kostki brukowej? Chodzi o katy proste jak i poziom krawężnika. Chce samemu zrobić bo żaden szpec na taka zatrważająca ilość kostki nie ma zamiaru przyjechać wiec zostało mi zrób to sam.
To jest jeden z niewielu momentów w życiu kiedy twierdzenie pitagorasa ratuje Ci życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wbijasz 2 paliki żeby mieć jeden bok, bierzesz taśmę, albo sznurek i rozciągasz trójkąt prostokątny: ramię A 3m, ramię B 4m, przekątna 5m (dla większych konstrukcji: ramię A 6m, ramię B 8m, przekątna 10m). 3 palikiem zaznaczasz koniec drugiego ramienia.
Różowa pare lat temu dostała w spadku mieszkanie po babci. Mamy wprawdzie mieszkanie w Szczecinie ale to babciowe ma lepszą lokalizację i otoczenie więc zapadła decyzja że je remontujemy i sprzeda się stare.
Żebym ja wiedział w co pakuje...
Kąt prosty? Zapomnij. Nie ma takiej opcji.
Pion? Hahahaha. Odchylenia na wysokości 265cm od 3 do 8 centymetrów. Dodatkowo jeszcze parę górek po drodze.
Farba olejna na propsie! Najlepiej kilka warstw! Tapeta przyklejona na olejną też jest za⁎⁎⁎⁎sta!
Instalacja? Amelinium! Najlepsze na świecie jest amelinium przecie!
Znajomy budowlaniec poproszony o ocenę możliwości wyprostowania ścian i kątów najpierw mierzył, zapisywał wyniki, potem 5 razy sprawdzał bo nic mu się nie zgadzało po czym orzekł że no qurła się da ale 4m2 znikną i parę ton materiału pójdzie. Na pytanie co on by zrobił odpowiedział "rób jakąś nietypówę, tak żeby te krzywizny zniknęły. Jakąś struktura, przełamania, wtedy tylko Ty będziesz wiedział jakie to krzywe"
Ogólnie pierwsze co było zrobione to wyprucie całej instalacji i hydrauliki i zrobienie jej na nowo. Następnie zaczęło się kombinowanie co z tym k⁎⁎wa zrobić.
Cześć 1: przedpokój.
Założyłem że będzie nietypowo, ciekawie i w ogóle żadne standardowe rozwiązania nie wchodzą w grę. Stan poczatkowy na zdjeciach. Stan obecny na filmie.
Koszt: według mojego Excela zamknął się w 8,5 tysiącach złotych z czego najwięcej pochłonęła szafa, zielsko i 3x szklane drzwi (odpowiednio 1,5 ,2k. I 2,5k).
Uprzedzając pytanie: zielenina nie łapie kurzu. W razie czego można ją spokojnie odkurzyć odkurzaczem lub w razie potrzeby ściągnąć całe panele i wrzucić pod prysznic-są na rzepach).
Wszystko jest na automatyce Wszystkie punkty świetlne i gniazda są w smart home.
Czas wykonania: ciężko określić. W pl bywamy na weekendy i to nie zawsze. Gdybym robił tak ciągiem po 8h to w dwa tygodnie bym ogarnął.
Wchodzisz do pomieszczenia dwoma jak to nazwałeś "żyłami" (poprawniej byłoby kablami, ale już nie róbmy zagadnienia), dociągasz je do pierwszej w kolejności puszki na gniazdo, a z niej idziesz do kolejnego, potem z niego do następnego i tak dalej. To będzie połączenie równoległe, szeregowo by nie zadziałało.
Nie praktykuje się prowadzenia kabli zasilających do każdego gniazdka osobno, jeśli nie ma do tego istotnych powodów (zasilanie awaryjne wybranych gniazd na przykład albo rozdzielenie obwodów pod automatykę domową).
Aha, i porób sobie dokładne zdjęcia przed zatynkowaniem kabli. Podziękujesz później samemu sobie za zapobiegliwość.
też kiedyś chciałam ale działka za wąska, a sąsiedzi po bokach nie chcieli sprzedać żeby poszerzyć - mimo że trawa rośnie - bo przecież „ziemia jeść nie woła”
później jeden się zdecydował ale cena … z kosmosu; x dziesiat razy większa niż faktyczna wartość
Taras tuż nad gruntem, muszę ściągać darń miejscami, żeby mi belki nie leżały na trawie. Z tego powodu wybrałem niskie belki 10*5cm przekroju, oczywiście stoją. Długość 2.5m, jak gesto to cholerstwo podstawiać? Taras 7x(deczko ponad)2.5m, jedna centralna belka 7m podparta w 7 miejscach, od niej odchodzi co pół metra kilkanaście belek 2.5m, myślę czy na tym odcinku dać jedną podporę czy dwie. Nie chce mi się tyle przy betoniarce stać. Druga belka 7m na zakończenie nie będzie podparta tylko przykręcona do tych 2.5m. Dla chętnych rozrysuję bo nie wiem czy dość jasno przekazałem co tu tworzę;)
Mam dość zapuszczoną działkę na ROD o dużej wartości sentymentalnej. Jest tam rozlatująca się altanka z dziurawym dachem, jest dziura na kibel (obecnie jako cześć altanki), jest mocno awaryjna abisynka. Nie ma prądu. Dodatkowo, działka jest regularnie okradana, tzn. widać, że ktoś się włamywał; nic nie znika, bo nie ma nic wartego wyniesienia.
Do kompletu, mam też dwie lewe ręce do wszelkiej maści prac budowlanych.
Chciałbym to jakoś doprowadzić do używalności w charakterze czysto rekreacyjnym. Działka jest używana bardzo sporadycznie, dlatego chciałbym ograniczyć koszty do _rozsądnych_. Nie wiem, co to dokładnie znaczy, bo nawet nie wiem, ile to wszystko kosztuje.
Czy możecie polecić ludzi, pomysły, rozwiązania, gotowce, które mogłyby być pomocne? Gotowe produkty, kanały / filmy na yt, ludzi/firmy zajmujące się takimi rzeczami itp.
Taki minimalny zakres prac, jaki widzę:
rozbiórka istniejącej altanki
postawienie jakieś budki w jej miejsce
postawienie wychodka, jeśli budka z poprzedniego punktu go nie ma
zrobienie jakiegoś miejsca do siedzenia (obecnie co sezon kupowany jest namiot ogrodowy który rozpada się przy pierwszej większej wichurze)
@sasik520 ej ale przypomniałem sobie. Mam pompę motylkową, mała, łatwo ukryć, nie ma się co zepsuć :) mogę Ci sprzedać :) mozesz ja sobie nawet codziennie zabierać do domu jak chcesz bo jest lekka :)