Hejto.pl
Zdjęcie w tle

kubex_to_ja

Gruba ryba
  • 505wpisów
  • 3661komentarzy

Mały uptdate do poprzedniego wpisu:

https://www.hejto.pl/wpis/lekko-sie-wczoraj-wkurwilem-w-niedziele-kapnalem-sie-ze-nie-oplacilem-sobie-w-ty?commentId=d327df1e-9d71-43e8-9a0e-9917188f6753


Otóż dostałem właśnie dwa smsy od t-mobile, że ważność konta została przedłużona o kolejne 90 dni i że dopisują mi 125 zł do konta.


NO QRWAAAA


Co to do c⁎⁎ja ma być?! Jakim prawem sami z siebie przedłużają mi umowę, która mi się skończyła? Mam już podpisaną nową umowę z plusem i czekam na zwolnienie numeru, a tu takie coś.


#tmobile #gownowpis

Zaloguj się aby komentować

Lekko się wczoraj wkurwiłem;


W Niedzielę kapnąłem się, że nie opłaciłem sobie w tym miesiącu mixa w T-Mobile, spóźniłem się o dwa dni – no bywa. Byłem w drodze akurat, więc zjechałem do Maca, sprawdziłem SMSy od T-Mobile, no faktycznie jest powiadomienie, że numer został zawieszony i proszę opłacić 45 zł – co dziwne, bo płaciłem 35 zł, no ale uj może se coś doliczyli, albo coś. Nie miałem wtedy czasu na sprawdzanie. Podłączyłem się pod hotspot i opłaciłem te 45 zł.

Wróciłem do domu i okazuje się, że znowu nie mogę zadzwonić. Lekko poirytowany znowu zapłaciłem 45 zł i przez kolejny dzień było wszystko ok. Siedzę wczoraj w robocie i okazuje się, że znowu nie mogę dzwonić – pomyślałem, że muszę zapłacić jednak te 35 zł, jak dotychczas, no to bam, zapłacone. Wszystko działa elegancko… przez godzinę. No kurrrrrr wtf!? Jadę do t-mobile. A tu miły Pan mówi, że umowa mi się skończyła i że oni już mixa nie mają i może mi zaoferować abonament za 70 zł, ale pokombinujemy i będzie za 50. No chyba se Pan jaja robisz, pomyślałem. – A co z kasą, którą wpłaciłem? – No, można reklamacje pisać. – Zaraz wrócę mówię. Poszedłem dwa sklepy dalej do Plusa: - Panie, macie mixa? – Nie mamy.  – Najtańszy abonament? – 40 zł. – Ok, pasuje, biorę. Umowa podpisana, numer przeniesiony, ale musze czekać aż tamci go zwolnią, a to może potrwać do 3 tygodni. No k⁎⁎wa!

Wracam do t-mobile, i mówię, że numer przeniesiony piszemy reklamację. Gość mi podyktował, co mam napisać i tyle.

Teraz jestem i w t-mobile i plusie, ale korzystać, póki co nie mogę z niczego xD


Ciekaw jestem, czy mi zwrócą teraz te wpłaconą kasę.


Co to w ogóle za polityka. Kończy Ci się umowa, a oni Ci wysyłają wezwanie o zapłatę i to w innej kwocie niż wcześniej, a później okazuje się, że kasa Ci nagle z konta wyparowuje, bo k⁎⁎wa nie masz z nimi już umowy xD CO to za gównosieć to ja nie wiem. Żeby nie było, smsa o końcu umowy nie dostałem, sprawdziłem.


#gownowpis #t-mobile #zalesie

@kubex_to_ja mnie zadziwiają ludzie płacący abonament, jak na kartę wychodzi taniej i warunki są podobne lub lepsze. Ja mam w tmobile na kartę 35 zł, no limit - dosłownie jest no limit, internetu to mam parę terabajtów do wykorzystania. Co 11 doładowanie wychodzi gratis jak się daje przez apkę. Poza tym zmieniłeś siekierkę na kijek, na zmieniałem z plusa na tmobile, bo była tragedia jeśli chodzi o jakość usług.

Ja mam Play na kartę 25 zł darmowe wszystko plus 6GB neta (trochę mało) i plush abonament bez terminu z miesięcznym okresem wypowiedzenia też za 25 zł. Wszystko za darmo, neta to z 60GB teraz.

Zaloguj się aby komentować

Przypadkowo natrafiłem na artykuł

Odkrywamy sygnał z innej planety i co dalej?

Odkrywamy sygnał z innej planety i co dalej? Nowy protokół działania


No właśnie i co dalej, jak waszym zdaniem powinniśmy zareagować?

Alien Welcome! czy może jednak cisza i udawanie, że nic się nie stało, ale przynajmniej mamy potwierdzenie, że nie jesteśmy sami we wszechświecie?


Kto czytał Wspomnienie o przeszłości Ziemi, ten wie, że ufoludki niekoniecznie będą chcieli z nami współistnieć.


Jak sądzicie?


#technologia #gownowpis #ankieta

Odpowiadamy na sygnał?

95 Głosów

@kubex_to_ja ja obstawiam albo scenariusz gdy znajdujemy jakieś bakterie max w naszej okolicy albo scenariusz z "pikniku na skraju drogi". Ale i tak najbardziej prawdopodobne będzie, że nigdy żadnego sygnału nie odbierzemy, bo odległości kosmiczne są kosmiczne :)

Cisza radiowa


36,400,000. To jest liczba inteligentnych cywilizacji, których możemy się spodziewać w naszej galaktyce - według słynnego równania Drake’a. Od ostatnich 78 lat wysyłamy w kosmos wszystko, co jest związane z naszą cywilizacją - nasze radio, naszą telewizję, naszą historię, nasze największe odkrycia. Wykrzykujemy swoją obecność co sił w płucach, zastanawiając się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. 36 milionów potencjalnych cywilizacji, prawie wiek nasłuchiwań i nic. Jesteśmy jedyni.

Tak mi się wydawało jeszcze około 5 minut temu. Transmisja pojawiła się na każdej częstotliwości, którą nasłuchiwałem. Od razu wiedziałem, że taki sygnał nie pojawia się naturalnie - musiał zostać wytworzony sztucznie. Pojawiał się i znikał ze stałą amplitudą; szybko zrozumiałem, że to musi być swego rodzaju kod dwójkowy. Zmierzyłem 1679 impulsów na minutę podczas transmisji. Zaraz po tym nastała cisza.

Początkowo te liczby nie miały dla mnie żadnego sensu. Wydawały się być pomieszanymi, nic nie znaczącymi zakłóceniami. Jednak sygnał był tak idealnie stały i pojawił się na częstotliwościach, na których do tej pory nie zarejestrowaliśmy żadnej aktywności. Jeszcze raz przyjrzałem się zarejestrowanej przeze mnie transmisji, serce załomotało mi w piersi. 1679 bitów - to dokładna długość wiadomości nazwanej Arecibo, która została wysłana przez ludzkość 40 lat temu. Szybko zacząłem ustawiać częstotliwość i już po odczytaniu połowy informacji moje nadzieje się potwierdziły - to była dokładnie ta sama wiadomość. Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym. Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor. Składniki kwasu DNA. Ktoś nas usłyszał i chciał nam odpowiedzieć, że gdzieś tam jest.

Wtedy do mnie dotarło, że skoro ta wiadomość została nadana 40 lat temu, to życie musi się znajdować najdalej 20 lat świetlnych od nas. To możliwe, obca cywilizacja tak blisko, że można by się z nią kontaktować? To przecież zrewolucjonizowałoby wszystkie dziedziny, w których kiedykolwiek miałem okazję pracować: astrofizykę, astrobiologię, astro...

Sygnał znów się pojawił.

Tym razem wolniejszy, jakby bardziej przemyślany. Trwał przez około 5 minut, z nową liczbą bitów, pojawiających się jeden po drugim. Chociaż komputer rejestrował wiadomość, ja też zacząłem ją notować na kartce. 0101 0101... Od razu wiedziałem, że to nie jest ta sama informacja, co przedtem. Miałem gonitwę myśli, umierałem z ciekawości co też mogą zawierać te numery. Transmisja zakończyła się na 248 bitach, zdecydowanie za mało żeby zawierać jakąś znaczącą wiadomość. Co można przesyłać innej, obcej cywilizacji w zaledwie 248 bitach? Na komputerze tak mały plik ograniczałby się tylko do... tekstu.

Może tak być? Naprawdę obca cywilizacja wysyła do nas wiadomość w naszym własnym języku? Kiedy zacząłem się nad tym zastawiać, uświadomiłem sobie, że to nie było całkiem niemożliwe- przecież przez ponad 70 lat nadaliśmy mnóstwo informacji w całkiem sporej liczbie języków. Zacząłem odszyfrowywać wiadomość pierwszym kodem, który przyszedł mi do głowy: ASCII. 0101 0101. To będzie U... 0100 0011 to C...

Kiedy skończyłem odszyfrowywanie, poczułem jak żołądek podchodzi mi do gardła. Słowa leżące przede mną wyjaśniały wszystko:

„UCISZCIE SIĘ, BO INACZEJ WAS USŁYSZĄ”


Autor: Bencbartlett

Zaloguj się aby komentować

Pięknie że rozjebalem ten kręgosłup. Ledwo wstaje z łóżka, nie mogę powiedzieć, że chodzę, raczej się przemieszczam xD i to kurła żebym jeszcze coś dźwigał czy cus, a ja się tylko pochyliłem. Ehh żegnajciu, dzwonię po śmieciarkę

#gownowpis

Zaloguj się aby komentować

No i c⁎⁎j, no i cześć.

Miałem robić dzisiaj podbitkę dalej, ale kręgosłup miał inne plany. Godzina porobiona, a teraz resztę dnia chyba przeleżę tylko

#gownowpis

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Jak tam wrażenia po ostatnim odcinku #theboys ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że do tego dojdzie było raczej do przewidzenia, pytanie tylko jak chłopaki sobie teraz poradzą, albo i nie poradzą? Może tym razem w końcu zło zatriumfuje? To by było chyba najciekawsze rozwiązanie

#seriale

aaa9e536-9dcd-4737-862a-bf251eeaff6c

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Od tygodnia jest orbitrek 15 minut i dwie serie kalisteniki na najniższych wymaganiach (trzeciej nie daję rady) a i tak padam na pysk.

sport to zdrowie kierwo!

#cwiczzhejto

Zaloguj się aby komentować

@kubex_to_ja Za takie pieniądze... Myślisz, że członkowie wszelakich G<wsadź dowolną liczbę> mają w serduszku Ukrainę czy przytulić kolejne miliardy?

@kubex_to_ja za to biją pianę jak Magyar powiedział, że kiedyś pewnie będzie musiał spotkać się z prezydentem r0sji (ale nie mówił o putinie).

Zaloguj się aby komentować

Zawsze gdy przeglądamy z młodym książkę o robaczkach to gnije z tego obrazka xD jakiś śmieszek się w wydawnictwie znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rodzicielstwo

8f8a1188-409c-4480-a62a-80ec3164686b
8e1c6d40-4e75-40e9-880f-50989bb08071

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Dzwońcie po śmieciarkę. Obudziłem się nad ranem i trząsłem się z zimna. Teraz różowa mówi, że miałem jakiś dziwny nieregularny oddech jak w końcu udało mi się zasnąć. Czuję się jak gówno i tak se teraz spędzam święta. Nawet czytać mi się nie chce

#gownowpis

21a634dd-0874-40c4-99e3-b307af1ad3d0
48ade36d-6f52-4eb1-abb4-2851571e5636

Zazdroszcze. Przeleżałbym chujowo sie czujac w lozku te swieta. Jestem wympompowany, boze k⁎⁎wa od 3 tygodni potrzebuje odpoczac, tyle bieglem i nigdzie nie dobiegłem

Zaloguj się aby komentować