Zdjęcie w tle
rebe-szunis

rebe-szunis

Autorytet
  • 576wpisy
  • 2101komentarzy
W poniedziałek w Gdyni oficjalny odbiór pierwszego z dwóch samolotów rozpoznawczych Saab 340 AEW&C Erieye

Nie są to samoloty nowe, maszyny zostały wyprodukowane w latach 1997 i 1998. Przed przekazaniem Polsce, samoloty przeszły proces modyfikacji, przystosowujących je do pracy w środowisku kompatybilnym z systemami NATO

O samolocie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Saab_340_AEW%26C_Erieye
#ciekawostki #wojna #samoloty #trojmiasto #wojsko #trojmiasto
fabd3a73-1853-4636-ba0c-963e63239e62
viollu

samolot rozpoznawczy to nie Passat, może mieć 25 lat

Zaloguj się aby komentować

No cóż. Giertych snowflake mode!( ͡° ͜ʖ ͡°)
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść...¯\_(ツ)_/¯

#polityka #ciekawostki #twitter #naiwniaki #wybory
6a9455c0-e017-4472-9d79-14779a42d9b5
kodyak

@rebe-szunis no ja też mam z tym problem. Mnie nie zablokowal ale nie mam twittera

niepopularna_opinia

@rebe-szunis Do fajnopolaka dotarła rzeczywistość, że jest potrzebny tylko jako głos w urnie i do politycznej manifestacji jako frajer statysta

Trismagist

Polityk który przed wyborami mówi rzeczy które są odzwierciedleniem oczekiwań wyborczych, tylko po to żeby zdobyć władzę a później jednak robi coś zupełnie innego? Niemożliwe.

94bf0ee5-c415-455b-a5d6-04da7b5090dc

Zaloguj się aby komentować

"Urocze" bombelki z arabskiej wioski Azon. Wioska jest położona ok 10 minut jazdy samochodem od izraelskiego miasta Kfar Saba.
Kim są rodzice i co mają we łbach, że pozwalają i sami wychowują w ten sposób własne dzieci. Tu nie można się zastanawiać, czy te bombelki zabiją Izraelczyka, tylko kiedy!?
Hamas miał jeszcze niedawno 80% poparcia w pasku Gazy. Tam naprawdę ze świeczką trzeba szukać niewinnych cywilów. Ci niewinni w większości dawno temu już wyjechali.
https://streamable.com/rmbekl

Mir.https://video.twimg.com/ext_tw_video/1763546373100621825/pu/vid/avc1/720x1280/BSfksrjyQWFmhDHJ.mp4?tag=12

#infozgazy #palestynskiterroryzm #dzieci #palestyna #izrael #wojna
CzosnkowySmok

@rebe-szunis PZPR też miał poparcie każdego Polaka

muaddib43

@rebe-szunis może porozmawiajmy o izraelskich sebixach z nielegalnych osiedl bijących palestyńczyków i niszczących ich mienie na zachodnim brzegu?

alaMAkota

@rebe-szunis lubię Twoje komentarze, bo bardzo często trafiają w punkt i przemawia z nich doza oczytania i obycia. Ale gdy krążysz wokół Izraela i jego polityki to zamieniasz łeb z krową.


Ps pamiętaj, że w Polsce jest pomnik małego powstańca

Zaloguj się aby komentować

Czy już widzisz kształty drzew
A czy rozumiesz ptaków śpiew
Czarna mewa goni białą mewę
Z czym ci się to kojarzy
Czy już słyszysz łoskot fal
Czy cię nie razi słońca blask
Oto nadciągają kumulusy
Chyba rozumiesz, co to znaczy

Szatan, szatan. Szatan, szatan
https://www.youtube.com/watch?v=7Nmpld2ccRk
#muzyka #rebeslucha

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,kury,szatan.html
CzosnkowySmok

Ja tego chyba z 20 lat nie słyszałem

Zaloguj się aby komentować

"Uwalanie" CPK zupełnie bez finezji [OPINIA]

Jestem jednym z niewielu Polaków, który nie wie, czy Centralny Port Komunikacyjny powinien powstać, czy jest Polsce zbędny. Ale od rządzących oczekuję profesjonalnej analizy, a nie politycznego lawirowania zmierzającego w dość prostacki sposób do negatywnej decyzji - pisze dla money.pl Patryk Słowik.

Gdy piszę, że nie wiem, czy CPK powinien powstać - nie jest to żadna figura retoryczna. Naprawdę nie wiem.
Nie znam się na inwestycjach kolejowych i lotniskowych, nie jestem specjalistą od ruchu lotniczego ani nie umiem ocenić, czy powstanie CPK zwiększy bezpieczeństwo Polski, czy je zmniejszy.

Po to - jak lubi mawiać Donald Tusk - wynająłem, wespół z kilkudziesięcioma milionami rodaków rząd, aby znalazł on odpowiedzi na najistotniejsze pytania i je przekazał obywatelom.

Ostatnie dni nie są dla rządzących szczęśliwe, gdy mówimy o CPK. Zaczęło się od weryfikacji słów Donalda Tuska wypowiedzianych 13 lutego 2024 r. podczas posiedzenia Rady Gabinetowej.

Jak łatwo się domyślać, wiele osób i organizacji wysłało do kancelarii premiera wnioski o udostępnienie informacji publicznej - o jakie ekspertyzy chodzi.
Stowarzyszenie Demagog otrzymało już odpowiedź. Kancelaria premiera nie wskazała w niej ekspertyz, na które powoływał się premier, i wyjaśniła, że nie posiada utrwalonych na nośniku ekspertyz ani informacji publicznej w zakresie objętym wnioskiem.
Innymi słowy: jeśli nawet jakieś analizy były, to nie w formie pisemnej. A jeśli były w pisemnej - to ktoś je zniszczył lub zgubił i nie da się ich już znaleźć.

Tu wyraźnie podkreślmy: premier Tusk mówił o ekspertyzach, z którymi rządzący się zapoznali, a niekoniecznie powstały one na zlecenie rządu. Mogło być więc tak, że rząd w odpowiedzi na wniosek powołałby się na analizy podmiotów trzecich. Kilka takowych, stawiających co najmniej znaki zapytania, powstało.
Kancelaria premiera jednak nie powołała się nawet na te ekspertyzy. W efekcie ze "wszystkich ekspertyz" zostało zero. Jedno wielkie nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całość:
https://www.money.pl/gospodarka/uwalanie-cpk-zupelnie-bez-finezji-opinia-7000898565196768a.html
#cpk #gospodarka #inwestycje #pieniadze #polska #lotnictwo #opinie #kolej

Zaloguj się aby komentować

HAHAHAHA!!!

Jak oni się pięknie motają, to nie mam pytań!
Myśleli, że uwalą projekt bez jednego wystrzału, a tu zonk, bo ludzie im coraz bardziej patrzą na ręce. Dlatego temat CPK musi być obecny w mediach i nie może być o nim cicho. Ta debata już dała dużo, a to nie koniec!
Też chcę rzetelnego audytu i to jak najszybciej! Brawo My!
#cpk #inwestycje #lotnictwo #pieniadze #polska
eeb53215-3af9-45d7-968a-534962780b19
jarezz

Uniewaznil to ktoś z poprzedniej czy obecnej ekipy?

rebe-szunis

@jarezz Jest tylko jedna ekipa, która go zleciła i to ona unieważniła go pod falą merytorycznej krytyki.

Nawet wiem dlaczego tak szybko.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

jarezz

@rebe-szunis możesz jaśniej od razu? Nie odpowiadaj jak typowy rabbi 😂

Zaloguj się aby komentować

kodyak

Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiale

acgp

Trzeba przyspieszyć rezygnację z tego idiotycznego pomysłu

binarna_mlockarnia

@rebe-szunis siedzący na stołkach się zmieniają, ale kasę trzeba jakoś przepierdalać, swoim musi skapnąć

Zaloguj się aby komentować

Moment ogłoszenia decyzji przez Dr Ruth Gottesman - byłą profesor "Albert Einstein College of Medicine" -przekazania 1 miliard dolarów (922 mln euro) nowojorskiej szkole, na opłacenie czesnego wszystkich jej uczniów! Jest to największy dar tego typu, jaki kiedykolwiek przekazano w Stanach Zjednoczonych! Wow!

Doktor Ruth Gottesman przekazała darowiznę z fortuny pozostawionej przez jej zmarłego we wrześniu 2022 r. męża Davida „Sandy” Gottesmana, finansistę z Wall Street.

 „Jestem bardzo wdzięczna mojemu zmarłemu mężowi, Sandy, za pozostawienie tych funduszy pod moją opieką i czuję się błogosławiona, że ​​otrzymałam wielki przywilej przekazania tego daru na tak szczytny cel”

Ruth Gottesman rozpoczęła studia na uczelni medycznej w 1968 r. W szkole badała trudności w uczeniu się dzieci i stworzyła program czytania i pisania dla dorosłych, a obecnie jest przewodniczącą Rady Nadzorczej "Einsteina" i zasiada w zarządzie Montefiore Health System, szpitala filialnego tej szkoły.
Dzięki podarunkowi wszystkim obecnym studentom studiów stacjonarnych zostanie zwrócona opłata za semestr wiosenny 2024 r., a wszyscy przyszli studenci będą mogli uczęszczać do szkoły bezpłatnie!
Czesne w tej szkole wynosiło do tej pory około 60 000 dolarów (55 000 euro) rocznie, co powodowało, że wielu uczniów po ukończeniu studiów było zadłużonych na ponad 200 000 dolarów! (184 000 euro).
https://streamable.com/scej11
mir.
https://video.twimg.com/amplify_video/1762269390387707905/vid/avc1/1280x720/w4Y2AeyHrwEg-y9X.mp4?tag=14

więcej.
https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2024/02/26/ruth-gottesman-albert-einstein-medical-school-donation-tuition/72752939007/

#ciekawostki #zydzi #nauka #medycyna #usa #pieniadze #edukacja
feb82179-5295-4046-8650-76bd317f5783
AndrzejZupa

Nie może zabraknąć tego ¯\_(ツ)_/¯

0a0b85b2-c540-44aa-8abc-c53db50cf641

Zaloguj się aby komentować

Ojojojojoo.....My Was też wydymamy, ale na uszko szepniemy - kocham Cię...( ͡° ͜ʖ ͡°)

Milionowe nagrody od nowego ministra finansów. To była jedna z pierwszych decyzji.

W pierwszych dniach urzędowania minister finansów przyznał nagrody w wysokości niemal 3,9 mln zł – wynika z informacji money.pl. Kto konkretnie dostał premie? Resort finansów nie ujawnia nazwisk. Po dwóch miesiącach prób udało nam się jednak dotrzeć do szczegółów tej sytuacji.

Sprawa wzbudziła nasze zainteresowanie, tym bardziej że poseł Andrzej Domański jeszcze w październiku apelował o przejrzystość w finansach publicznych.
– Naprawdę w ostatnich latach trzeba być mocnym analitykiem do spraw finansów publicznych, żeby zrozumieć, gdzie są publiczne pieniądze, kto i jak je wydaje – mówił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Dodatkowo usłyszeliśmy też, że przygotowanie odpowiedzi na pytania "wiązałoby się z zaangażowaniem nadmiernych zasobów kadrowych w Ministerstwie Finansów oraz czasu, co spowoduje zakłócenie wykonywania przez pracowników podstawowych nałożonych zadań. Przygotowanie odpowiedzi wymaga wyszukania danych, przygotowania odpowiedniego zestawienia, dokonania weryfikacji i obliczeń".

Reszta w linku:
https://www.money.pl/gospodarka/milionowe-nagrody-od-nowego-ministra-finansow-to-byla-jedna-z-pierwszych-decyzji-6998845006994400a.html

#polityka #polska #pieniadze #finanse
Wrrr

I nie dziwię się, że nie chca ujawniać nazwisk, czemu mieliby ujawniać nazwiska Mietka który ochrania ministerstwo a dostał jakieś 600 brutto premii xD

libertarianin

Premie dodali, przecież pisze że nie kierownictwo dostało miliony tylko pracownicy za projekty.

lipa13

@rebe-szunis Nie wprowadzaj w błąd taką narracją o "aferze". Premie po zakończonym etapie/projekcie to coś normalnego i nie ma nic wspólnego z wałkami za państwową kasę.


Jak podaje MF: "średnia kwota przyznanej nagrody wynosiła 2926,61 zł. Łącznie daje to 3 874 831,44 zł brutto". Resort tłumaczy także, że "pieniądze na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej są wydatkowane w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia ujętych w budżecie Ministerstwa Finansów. Utworzenie funduszy nagród jest obligatoryjne i wynika wprost z przepisów, tj. m.in. ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.".


Poprosiliśmy też o ujawnienie informacji, ile wyniosła najwyższa i najniższa nagroda. Okazało się, że podawanie średniej kwoty nie miało wiele wspólnego z rzeczywistością. W przypadku premii za dodatkowe zadania pracowników MF wysokość najwyższej nagrody wynosiła 10 tys. zł brutto, a najniższej 500 zł brutto.


Z kolei wysokość w projekcie e-Urząd Skarbowy najwyższe wynagrodzenie za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej wyniosło 37 tys. zł brutto, a najniższe 330,60 zł brutto. Resort wyjaśnia, że pracownik, który otrzymał najwyższą kwotę, koordynował pracę interdyscyplinarnego zespołu liczącego ponad 350 osób.

Wrrr

@lipa13 dokładnie, czyli premie roczne wynikające z ustawy w takiej wysokości, że najwyższa to było szokujące 10k brutto (kurła, życie bym za to sobie ustawił ). Plus premie za projekt w którym brało udział 350 osób xD

Zaloguj się aby komentować

Następna