Zdjęcie w tle
Topia

Topia

Sum
  • 30wpisy
  • 1333komentarzy
Zero zaskoczenia...

Choroba Vibroencefalopatia (CRV) dotyka głównie populację rolników i osób pracujących w rolnictwie. Charakteryzuje się kompleksowym zespołem objawów neurologicznych i psychiatrycznych, które wydają się mieć związek z ekspozycją na wibracje generowane przez traktory oraz inne maszyny rolnicze.

Patomechanizm choroby CRV obejmuje mikrouszkodzenia strukturalne w obszarach mózgu odpowiedzialnych za percepcję sensoryczną, integrację informacji oraz regulację emocji. Wibracje emitowane przez traktory mogą prowadzić do subtelnych uszkodzeń mikroanatomicznych, takich jak mikrozatory, mikrokrwotoki oraz subtelne zaburzenia w sieciach neuronalnych.

Objawy kliniczne choroby CRV są różnorodne i obejmują:
1. Paranoję: Pacjenci często doświadczają wyraźnego poczucia prześladowania oraz skłonności do widzenia spisków, często łącząc je z historycznymi postaciami, takimi jak UPA i Banderowcy.
2. Halucynacje wzrokowe i smakowe: Obserwuje się u pacjentów tendencyjne interpretacje otaczającego środowiska, w tym wyimaginowane obrazy grzybów i substancji chemicznych, szczególnie w produktach rolniczych, takich jak zboża.
3. Przekonanie o swojej wyższości: Niektórzy pacjenci wykazują tendencję do manifestowania wyższości intelektualnej lub moralnej nad innymi, co może prowadzić do konfliktów interpersonalnych oraz trudności w relacjach społecznych.
4. Natrętność: Charakteryzuje się to uporczywymi zachowaniami oraz trudnościami w akceptowaniu opinii innych osób, co może prowadzić do marginalizacji społecznej.

Diagnoza choroby CRV opiera się na klinicznej prezentacji objawów, wywiadzie pacjenta oraz wykluczeniu innych możliwych przyczyn zaburzeń psychicznych i neurologicznych. Nie ma jednoznacznych biomarkerów ani testów laboratoryjnych potwierdzających tę jednostkę chorobową.

Leczenie choroby CRV obejmuje interdyscyplinarny podejście, które może obejmować terapię farmakologiczną w celu kontroli objawów psychiatrycznych, terapię poznawczo-behawioralną oraz wsparcie społeczne. Ponadto, istotne jest również edukowanie pacjentów na temat redukcji ekspozycji na wibracje oraz promowanie świadomości zdrowotnej wśród społeczności rolniczej.
#protestrolnikow #bekazpodludzi #heheszki #pasta

Zaloguj się aby komentować

Często pojawia się temat braku partii, na którą warto głosować. Zebrałem kilka postulatów, które moim zdaniem powinna forsować sensowna partia, żeby działać na korzyść państwa i obywateli, a nie tylko przymilać się prawackiej czy lewackiej tłuszczy.
Zapraszam do dyskusji.

1. Reforma służby zdrowi
- Wprowadzenie obowiązkowego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego na wzór szwajcarski i likwidacja NFZ.
- Wprowadzenie częściowej odpłatności za usługi medyczne.
- Wprowadzenie 100% odpłatności za procedury i badania, które się nie odbyły, bo pacjent się zapisał, a potem nie przyszedł.

2. Wyrugowanie z ustawodawstwa pojęcia kobiety i mężczyzny
Jeśli w przepisach nie będzie mowy o kobietach i mężczyznach, a jedynie o "osobach", to zniknie masa sztucznych problemów:
- nierówny wiek emerytalny
- nierówne traktowanie przez prawo, np. kwestia służby wojskowej
- kwestie tego, która płeć z którą może zawierać małżeństwa, a która z którą nie
- kwestia identyfikacji płciowej w dokumentach
Każdy może się czuć kim chce, kobietą, mężczyzną, czy helikopterem szturmowym, i nic mu to nie zmienia wobec prawa.

3. System emerytalny
- Wyrównanie wieku emerytalnego (patrz punkt 1).
- Podniesienie wieku pełnej emerytury do 66/67 lat.
- Wprowadzenie płynnego wieku przejścia na emeryturę (jeśli chcesz pobierać np. 60% świadczenia, ale przejść już w wieku 62 lat, to OK. Chcesz mieć 120% emerytury, ale za cenę pracy do 70 r.z.? Też OK!)
- Wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń emerytalnych na wzór szwajcarski, gdzie gromadzone środki są własnością ubezpieczonego, podlegają dziedziczeniu i wypłacie w konkretnych przypadkach.

4. Reforma szkolnictwa wyższego
- Wprowadzenie opłat za studia. Niech to będzie stosunkowo niska opłata, rzędu 500 - 1000 zł za semestr, i niech będzie możliwość rozłożenia spłaty na raty, które zacznie się płacić dopiero 2 lata po ukończeniu studiów.
Ukraca to bezsensowne studiowanie idiotycznych kierunków, z którymi student nie wiąże w żaden sposób przyszłości.
- Uzależnienie finansowania placówek edukacyjnych od poziomu kształcenia, a nie ilości studentów. Poprawi to poziom kształcenia i zlikwiduje absurd, w którym bardziej opłaca się hodować politologów i filozofów niż lekarzy i inżynierów.

5. Reforma edukacji:
- Podniesienie progu zdawalności matury z 30% do 60%. Poprawi to jakość studentów, poprawi prestiż matury.
- Rozdział państwa od kościoła. Usunięcie lekcji religii i krzyży ze szkół. Szkoła to jest miejsce na naukę, a nie wierzenia czy inne zabobony.

6. Wprowadzenie obowiązkowej służby cywilnej
Niech to będzie służba wojskowa, służba w obronie cywilnej, pomoc w placówkach opiekuńczych czy szpitalach, dla każdego coś na miarę jego możliwości fizycznych i intelektualnych. Czas do ustalenia, powiedzmy, że 1 rok po 18 r.ż. Niech uczy o pierwszej pomocy, najważniejszych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi, buduje świadomość obywatelską.
Kto odmówi służby, niech płaci dodatkowe 5% podatku do 40 r.ż.

7. Znaczne zwiększenie kar za przestępstwa umyślne
Nie da się niechcący komuś włamać do domu, wywieźć śmieci do lasu czy ukraść roweru. Za takie działania kara musi być bardzo surowa. Podobnie kara za korupcję czy wykorzystywanie państwa do swoich prywatnych celów przez urzędników powinno wiązać się z wielkimi konsekwencjami.

8. Znormalizowanie rynku nieruchomości
- Wprowadzenie podatku katastralnego dla posiadaczy nieruchomości mieszkalnej, zwłaszcza drugiej i każdej kolejnej.
- Koniec z uprzywilejowaniem pozycji najemcy - za niepłacenie czynszu to natychmiastowa eksmisja. Koniec z wieloletnim życiem na koszt właściciela, który nie może się bronić przed pasożytem. Jeśli z jakiegoś względu eksmisja czasowo nie jest możliwa, to czynsz i rachunki za pasożyta ma płacić gmina, a nie właściciel.

#polityka #polska #dyskusje
8095f413-b7fd-45a7-a3a9-28cf424f382d
LondoMollari

@Topia Zaprezentowałeś program na zdobycie 0.01% poparcia w Polsce. To jest kraj populistów, i nie wierzę, aby realna zmiana była możliwa.

sireplama

@Topia 

1a - czyli co? Jak już promujesz to chociaż skrótowo opisz co i jak.

1b -chcesz wprowadzić jakąś formę wyższych składek i jednocześnie płacenia za usługi objęte ubezpieczeniem? Dzięki.

1c - dlaczego 100% -skoro koszta nie były 100%? W sytuacji jak jakiś proruski dupek zablokuje ciągnikiem karetkę na drodze i nie zdążę na badanie to mam płacić 100%? Wybitne.

2 - nie wiem czy to w używaniu pojęć kobieta i mężczyzna jest źródło problemu.


3 - ogólnie zgoda, aczkolwiek z tym dziedziczeniem i innych to przypominam, że mamy ppk, ppe, 3 filar, OFE itd.


4 - ogólnie zgoda, aczkolwiek teraz też kasa idzie za studentami i nijak to na poziom nie wpływa.


5 - ok, chociaż nie ma co zamykać kościoła tylko do edukacji.


6 - nie, nie, NIE! Obowiązkowa służba to bzdura, nie przekłada się na poziom "prawdziwych żołnierzy" i dla wielu ludzi ten rok po 18 to może być zwyczajnie zmarnowany rok. Zawodowe wojsko - dobrze płatne, dobrze wyposażone, opłacane z podatków cywili ale mające obowiązek tych cywili bronić w razie W. Dla amatorów - fanatyków jest WOT i SC. Cywili zostawić w spokoju.


7 - dobrze, że Komenda nie popełnił celowo ani w ogóle, bo w twoich warunkach już by czapę miał. Problem z prawem to jego egzekwowanie i szybkość działania. O wysokościach kar porozmawiajmy jak to naprawimy (aż mi się Marika przypomniała).


8 - mój dom moja casa! Ch cię obchodzi czy choduje tam kurz i pająki czy wynajmuję 30m2 2137 lokatorom. Sam się podatkuj jak ci mało. Z najemcami krótko - 3 mc wypowiedzenia a potem eksmisja z udziałem policji do najbliższego UM. Tyle wystarczy.

Alky

Jeszcze dopisz o niskich i prostych podatkach i braku socjalu (dopisek ad 2023: dla Ukraińców).

Zaloguj się aby komentować

Jaki odkurzacz bezprzewodowy polecacie?
Zależy mi bardziej na lekkości i mobilności, niż na tym, żeby ciągnął jak na erazmusie w Hiszpanii. Mam zwykły odkurzacz+robota, ale szukam czegoś uzupełniającego, żeby na szybko posprzątać po młodym+ do auta.
#agd #kiciochpyta #sprzatajzhejto #sprzet
6310d24d-95ae-4361-82d9-c013ad0e04a1
xuIodue

Mam Dyson V12 Detect Slim Absolute i jest super, nie powala mocą, ale mam parkiety wiec wystarcza. Ma fajny bajer, takie podświetlanie laserem, widzać każdy pyłek na podłodze. Ogólnie sporo akcesoriów jest w pudełku. Jest lekki, wygodny i ma normalny przycisk do włączania, więc nie trzeba trzymać żadnego spustu cały czas. Z minusów to cena.

hellgihad

@Topia Mam takiego Dysona już drugi rok i opitalam nim na luzie całą chatę z dwoma kotami sierściuchami. Ale no nie mam nigdzie dywanów tylko panele więc nie wiem jak się sprawdza na takiej powierzchni. Też go kupiłem jako dodatek do robota i teraz już tego robota w ogóle nie używam xD

bacteria

@Topia mam SAMSUNG Jet 75 Pet VS20T7532T1/EU. Bardzo lekki, o wiele lżejszy od Dysona. Mam też psa i świetnie się spisuje, poleciłem już 3 osobom i każdy zachwala.

Zaloguj się aby komentować

Zainspirowany wpisem @maximilianan i komentarzami na tagu #polityka https://www.hejto.pl/wpis/jesli-to-prawda-to-ja-pierdole-xdddd-polityka-jebacpis-bekazpodludzi
postanowiłem sprawdzić jakie to uczucie poczuć chociaż ułamek pieczenia dupy, jakie czuje PISowiec/POwiec, gdy do telewizji zaproszony zostanie niePISowiec/niePOwiec.

W tym celu na lunch przygotowałem sobie Buldaka o podwójnej ostrości!

Dla niewtajemniczonych, jest to ramen o ostrości 10'000 SHU, gdzie czyste oryginalne tabasco, to około 4'000 SHU.
Wiadomo, 10'000 to nie żaden rekord świata, ale jednak jest to jedno z najostrzejszych dań, jakie można sobie zdjąć z półki w zwykłym spożywczaku.

Życzcie mi smacznego!
#gotujzhejto
bc984104-9edb-45cc-b1e6-1cb428440996
Piechur

Poprzednia szefowa mi przywiozła wersję 3x z Filipin - nie byłem w stanie zjeść całej porcji. Brat z kolei zjadł dwie, ale musiał zdjąć podkoszulkę, bo trochę się zagotował

Już niebawem Lucyfer otworzy portal w twojej dupie, będziesz srał lawą.

fc7297e0-bdc6-4291-8fba-b4390776f9cc
Mielonkazdzika

@Topia  ostre ale moim zdaniem smak dosc kiepski.

6d27ab65-8d8c-4fd6-80b8-a35da6cd84d5
LondoMollari

@Topia W Auchanie kupisz też buldaki 3x. Do 3x ciężko się przyzwyczaić, ale dwójka jest znośna. Do takiego jedzenia na codzień 3x się jednak już nie nadaje, a dwójka powiedzmy.

Zaloguj się aby komentować

Wynajem mieszkania w Szwajcarii

Pod postem użytkownika @andrzejk o zniszczeniach w wynajętym mieszkaniu kilka osób wyraziło chęć poznania kwestii wynajmu, z perspektywy rynku kraju cywilizowanego (w tym wypadku Szwajcarii), toteż taki wpis popełniam. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem specem od wynajmu, opisuję temat subiektywnie i z perspektywy średniej/dużej wielkości miasta. Mogę się gdzieś mylić, więc nie piszcie mi tu, że to wszystko nieprawda, bo stryja, brata, teścia, wnuczek wynajmował i było inaczej.

Szukanie mieszkania
Cały proces wynajmu zaczyna się podobnie jak polskiej rekrutacji do pracy. Lokal do wynajęcia ogłaszany jest w internecie i osoby chętne się zgłaszają. W przypadku atrakcyjnych nieruchomości, gdzie zainteresowanie jest duże, organizowany jest dzień otwarty. W tym dniu właściciel/pośrednik oprowadza po nieruchomości i pokazuje dokładnie lokal. Takich zainteresowanych może być naprawdę wielu, więc czasem np. w Zurychu można odstać kilka godzin w kolejce do oglądania mieszkania. Na załączonej fotce widzimy jakiś ekstremalny przypadek mieszkania w dobrej cenie wynajmu, ale zdarza się, że kolejka chętnych do obejrzenia nieruchomości musi kierować policja.
Jeśli mieszkanie nam się podoba, to aplikujemy o nie na formularzu od oprowadzającego. Byle frajera się do swojej własności nie wpuszcza, dlatego kandydat na lokatora jest sprawdzany: kontrakt o pracy, zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami (coś ala BIK), referencje z poprzednich miejsc zamieszkania, pozwolenie na pobyt, to wszystko standardowe załączniki, jakie należy przedstawić. W razie wątpliwości wynajmujący może dzwonić do miejsca pracy, lub poprzednich wynajmujących i sprawdzać waszą wiarygodność. O ile wiem, to przyjmuje się, że jeśli czynsz wynosiłby więcej niż 40% dochodów domowników, to byłoby to dla nich zbyt duże obciążenie i mają palić wroty.

Własność Nieruchomość
Mieszkania są przeważnie własnością jakiegoś funduszu czy kasy emerytalnej. 58% Szwajcarów mieszka w wynajmowanych nieruchomościach, a w mieście ten procent jest na pewno dużo wyższy. System podatkowy nie zachęca do życia z rentierki. Nieruchomości są drogie, a różnego rodzaju podatki i daniny sprawiają, że stopa zwrotu jest bardzo niska. Nawet zakup własnego mieszkania często nie ma sensu, bo cena nieruchomości + podatki i opłaty sprawiają, że takie mieszkanie zwróci się często dopiero waszym wnukom. Wyposażenie Skoro mieszkania należą do funduszy, które często budują całe osiedla pod wynajem, to są one w pewien sposób ustandaryzowane. Białe ściany, neutralne kolory łazienek i kuchni, takie same wyposażenie w całym bloku. W mieszkaniu mamy ściany, okna, podłogi, łazienkę, kuchnię z piekarnikiem, lodówkę i w tył. Nie ma wyposażenia, nie ma mebli, nie ma nawet żyrandoli, a z sufitu wiszą druty. Jest to teraz dla mnie naturalne i nie wiem czemu miałbym spać w czyimś łóżku, albo świecić sobie żyrandolem, który mi się nie podoba, ale z polskiej perspektywy może to szokować. Wyjątkiem mogą być jakieś mieszkania skierowane do studentów, czy mieszkania na najem na krótki czas (kilka miesięcy), ale mówię tu o sytuacji standardowej.

Rozpoczęcie najmu i koszty
Czynsz naturalnie zależy od standardu i lokalizacji. W średnim/dużym mieście można przyjąć, że to od 1000 chf za 2 pokoje w niskim standardzie do 4000-5000 chf za komfortowe mieszkanie/dom. W Zurychu/Genewie spokojnie można sobie dodać minimum 1000 chf do tych wartości. To przykładowe ceny, ale sky is the limit. W drogich lokalizacjach mieszkań/domów powyżej 10'000 chf miesięcznie nie brakuje. Jeśli dostaniecie możliwość wynajmu mieszkania, to musicie wpłacić kaucję. Przeważnie wynosi ona 2 lub 3 czynsze. Coraz popularniejsza jest opcja ubezpieczenia zamiast kaucji. Oznacza to, że zamiast włożyć kilka tysięcy na dzień dobry na stół, to płacicie kilkadziesiąt franków miesięcznie składki ubezpieczenia, a w razie zniszczeń ubezpieczenie pokrywa naprawy. Takiej kaucji nie daje się wynajmującemu do ręki. Do przechowywania kaucji służy specjalne konto bankowe, które należy w tym celu założyć. Po wpłaceniu na nie zabezpieczenia nikt (ani najemca, ani wynajmujący) nie może sobie tak po prostu wypłacić tej kasy. Musi to być poprzedzone zakończeniem najmu.

Zakończenie najmu
Przed zakończeniem najmu mieszkanie trzeba doprowadzić do poprzedniego stanu. Oczywiście wszystkie meble/rzeczy osobiste muszą zniknąć. Mieszkanie musi być posprzątane na błysk. Wszelkie dziury po obrazach, czy zabrudzenia ścian trzeba naprawić. Jak dokładne to musi być sprzątanie? Wystarczy powiedzieć, że usługa sprzątania mieszkania do poziomu, który jest przyjęty, to za 4 pokoje około 1700 chf. Jeśli wszystko zostanie zaakceptowane, to właściciel zwalnia wam środki z kaucji. Jeśli nie, to wzywa do poprawek, a jeśli nadal nie jest zadowolony, to może zlecić sprzątanie i obciążyć nim środki z kaucji.

Inne kwestie, które są tu oczywiste, ale w PL niekoniecznie:
- Właściciel nie przychodzi wam z kontrolą, nie trzyma u was swoich rzeczy, nie myszkuje pod pozorem "odpowietrzenia kaloryferów". Jeśli jakieś tego typu prace są konieczne, to wykonuje je po uzgodnieniu terminu jakaś zewnętrzna firma.
- Wszystkie liczniki/rachunki są na lokatora.
- W wynajmowanym mieszkaniu można, a nawet trzeba się zameldować. Nie będzie w nim zameldowany nikt obcy łącznie z właścicielem.

Czy ten system mi się podoba? Bardzo. Zaraz po przybyciu z Polski może się to wydawać skomplikowane i rygorystyczne, ale dzięki temu ludzie nie boją się wynajmować komuś swoich mieszkań i pustych stoi tylko 1.15% mieszkań, wobec kilkunastu procent w polskich miastach.

To chyba tyle. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie.

#wynajem #nieruchomosci #szwajcaria  #mieszkanie  #politykamieszkaniowa #nieruchomosci
d238c3f8-0a6b-4d82-b253-e7e474a7ef9b
Yarecky

Z perspektywy wynajmującego może i faktycznie wygląda to dobrze, ale zdecydowanie nie chciałbym być najemcą w takim kraju. Z perspektywy najemcy jednak to Polska jest o wiele bardziej cywilizowanym krajem, a już na pewno bardziej przyjaznym. Procedury jak przy kredycie hipotecznym, rozmowa kwalifikacyjna, stanie w kolejkach jak za komuny raczej bardziej kojarzą mi się z rygorem panującym w państwach typu Korea Północna aniżeli rozwojem cywilizacyjnym.

Orzech

@Topia Fajnie napisane, ale jakoś tak mało podkresliles, że jak nie ma się bardzo dobrej pracy to jako imigrant jest mega ciężko i znalezienie mieszkania jest bardzo stresujące. Ludzie szukają daleko od pracy, ponieważ tylko tam mogą coś realnie wynająć. Dojazdy codzienne samochodami po 40-50 min to absolutna norma. Jak już masz to mieszkanie to mimo że byłaby opcja na lepsze, to po prostu nie masz na to siły i tak sobie jesteś w tym, które nie do końca Ci pasuje. Pod tym względem jest to dużo gorsze niż w Polsce.

tomilidzons

Mieszkania są przeważnie własnością jakiegoś funduszu czy kasy emerytalnej. 58% Szwajcarów mieszka w wynajmowanych nieruchomościach

@Topia A mówi się że w Polsce jest kiepsko z mieszkaniami, a tu okazuje się że nie mamy się czego wstydzić. Jednakże widać, że trend u nas idzie w stronę wynajmu.


Nawet zakup własnego mieszkania często nie ma sensu, bo cena nieruchomości + podatki i opłaty sprawiają, że takie mieszkanie zwróci się często dopiero waszym wnukom

Tego nie pojmuję. Nie opłaca się wziąć kredytu, nawet na te 30lat i żyć w swoim mieszkaniu? Raty kredytu byłyby wyższe niż miesięczny czynsz? Takie mieszkanie raczej nie stanieje, a czynsz wzrośnie.

Zaloguj się aby komentować

Mam taki problem, może ktoś umie rozwiązać?

Prawodpodobnie Windows Update coś namieszał i laptop przestał mi się dogadywać ze stacją dokującą USB-C. Piszę prawdopodobnie, bo nie mam 100% pewności, że to to. Komputer nie widzi podpiętych do stacji monitorów zewnętrznych.

Przestał działać sterownik ACPI UCM-UCSI. Wywala kod błędu 43, "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów." Identyfikator sprzętu ACPI\VEN_USB&DEV_C000

Pacjęci to:

  • Laptop 2021 ASUS TUF Gaming F15 FX506HEB
  • Stacja dokująca Lenovo ThinkPad USB-C Ultra Dock (40A9)

Stacja/kabel są OK, bo 3 inne lapki dogadują się z nią bez problemu.
Połączenie jako tako chyba też jest OK, bo laptop widzi peryferia podłączone do stacji dokującej, ale nie widzi monitorów.
#komputery #laptopy #asus
jiim

Zobaczyłeś pewnie powiadomienie o odpowiedzi i myślisz, że może w końcu ktoś podsunął Ci rozwiązanie problemu...


ale to tylko: pisze się "pacjenci". :)

Zaloguj się aby komentować

Czy to prawda, że Donald Tusk nie rozpisał konkursu, tylko wybrał nową prezes Orlenu z klucza partyjnego?
#polityka #tusk #orlen #bekazlewactwa
smierdakow

Na razie to tylko nieoficjalne doniesienia, nikt nikogo nie wybrał

GordonLameman

@Topia 

Nie, póki co prezesem Orlenu jest Obajtek.

bleblebator-bombambulator

@Topia bieńkowska ma tylko jedno zadanie: na żądanie niemiec ma zastopować ekspansję orlenu na zachód. A czy odważą się na całkowitą rozwałkę orlenu?

Zaloguj się aby komentować

Są tu jakieś Tomki dlubiące przy Raspberry Pi Pico? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj zacząłem przygodę, a dziś żona gotowała rosół na uspokojenie xD
#hobby #elektronika #raspberrypipico
011347a7-26ab-45ac-8728-491d7167f284
ErwinoRommelo

Ale serio oryginalne pi? Jakbym sie dzisiaj zapisal to moze by wnuczek kupil…

NatenczasWojski

Ah te zarabiste plytki gdzie ciagle cos w mojej nie kontaktowało i trzeba bylo.ruszac kabelkami w losowych miejscach

AliGi

kupiłem sobie, ale jeszcze nie próbowałem wcześniej prawie tylko AVR i trochę nie mam czasu wgryzać się w pico, ale chcę powalczyć.

Zaloguj się aby komentować

Wg projektu Tuska kościół dalej tak samo będzie finansowany z budżetu!
Jeśli ma to być odpis procentu od podatku, tak jak teraz się to robi na organizacje charytatywne, to ten odpiaany procent zasili kasę kościoła, a nie pójdzie na szkoły, wojsko, policję itd.
Jeśli system miałby być sprawiedliwy, to deklarujac wyznanie powinno się mieć DODATKOWY podatek x% przekazywany na kościół. Tak działa to w Szwajcarii i sobie chwalę.
#religia #tusk #polityka
def

Tez tak mysle, ale jak bedzie to dzialac tak jak piszesz, to chetnie bede wspieral kosciol szatana

smierdakow

Projekt jest na 2024, a zmiany w funduszu kościelnym są zapowiedziane na 2025

rakokuc

Jeśli trzeba będzie zadeklarować, że chce się przekazać jakiś tam procent podatku na kościół (taki czy inny), podobnie jak jest w przypadku organizacji charytatywnych, to nadal jest to lepsze rozwiązanie od obecnego.


Kto nie będzie chciał, nie będzie deklarował odpisu.

Zaloguj się aby komentować

Nowa władza pompuje kasę w onkologię.
Widać mają świadomość, że od ich (nie)rządu ludzie dostają raka xD
#gownowpis #polityka
Sweet_acc_pr0sa

@Topia trzeba poprostu leczyć efekty 8 lat rzadow pisu

VonTrupka

onkologia za rządów pisu padła kompletnie na ryj

zresztą, nie tylko onkologia, bo i psychiatria w szczególności dziecięca

niemniej onkologia wyjątkowo odczuwalnie

Zaloguj się aby komentować

Jak to niby możliwe, że Poseł Braun zakłucił uroczystość religijną w Sejmie?
Przecież państwo jest świeckie i w Sejmie nie może być miejsca na uroczystości religijne!
#braun #sejmowyspam #kiciochpyta #polityka
Modrak

Dokładnie tak! Żadnych świeczników, krzyży czy innych symboli religijnych

Zaloguj się aby komentować

Czy jest na sali jakiś fajnopolak, bo mam pytanie: Jak wy chcecie to zrobić w 6 lat?
Zakażecie wszystkiego łącznie z oddychaniem, czy to literówka i miało być "do roku 3020"? xD
#polityka #koalicjaobywatelska #bekazlewactwa #bekazpodludzi
bce82b44-e5ee-452f-95bb-be936aa00201
bartlomiej_rakowski

Skąd w was tyle optymizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jarem

@Topia

Ale wiesz, że CO2 w gospodarce klimatycznej nie dotyczy tylko CO2, tylko jest to pewny wskaźnik? Wiesz o tym, prawda?

shogoMAD

Adolf Hitler w 6 lat zdążył wyprodukować największa armie w Europie

Zaloguj się aby komentować

Moja teoria na temat happeningu Pana Posła Brauna:
Myślę, że biorąc gaśnicę do rąk nie miał świadomości jak wielka będzie imba. Widać, że nie umie jej obsługiwać, wypsikał połowę po drodze, a drugą połowę sobie w twarz.

Nie wiedział jak gaśnica działa i myślał, że to będzie takie pitu pitu, świeczki zdmuchnie, fame dojebie, a wyszło, że pół sejmu zagazował :p
Może cześniej miał do czynienia z gaśnicą CO2, a ta była proszkowa i się zdziwił 🙈

#sejmowyspam #sejm #braun #aletobylodobre
VanQuish

Wystarczy go posłuchać 5 minut żeby wiedzieć, że własnego mózgu ma kłopot obsługiwać co dopiero gaśnicę.

smierdakow

Bardzo możliwe, ale nie jest to okoliczność łagodząca

Topia

@smierdakow łagodząca co?


Jestem zdania, że inicjatywa sluszna, takie instalacje nie powinny mieć miejsca. Sejm jest instytucją państwową, państwo jest świeckie i nie powinno legitymizować swoim majestatem wymyślonych przyjaciół na chmurce.

Niestety wykonanie słabe. Potrzebne szkolenie BHP z ręcznych środków gaśniczych.

TheLikatesy

@Topia leczysz sie gdzies? xD

Kahzad

@Topia gdyby użył gaśnicy CO2 i skierował dyszę na ludzi to dopiero byłaby rzeź.

Zaloguj się aby komentować

W przeciągu 24h wydarzyły się 2 incydenty w sejmie:
- poseł nazwał premiera agentem obcego państwa
- poseł zgasił żydowską świeczkę

Będzie można porównywać w którym przypadku prokuratura i niezawisłe sądy będą działać sprawniej, a kara będzie bardziej dotkliwa...
#polityka #sejmowyspam
maximilianan

@Topia ty tak na serio?

Topia

@maximilianan przecież w moim poście nie ma nawet tezy...

AdelbertVonBimberstein

@maximilianan na serio to nie odróżnia sprawy z powództwa cywilnego a karnego. Jakby to ująć. Dwie różne książki do ogarnięcia.

tmg

Też mnie to ciekawi, ktoś z trybuny sejmowej zarzuca premierowi agenturalność czyli po prostu zdradę. A z drugiej strony happening symboliczny przeciwko corocznemu czczeniu obcych pustynnych zabobonów w instytucjach publicznych. To było nawet zabawne. Jak już chcą palić hanuki czy jak to się nazywa to niech idą do synagog i bożnic które do tego chyba się nadają najlepiej.

Zaloguj się aby komentować

Następna