Zdjęcie w tle
Pytania

Społeczność

Pytania

217
Cześć hejterzy! Na stypendium socjalne potrzebuję zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodzie moim i moich rodziców. Niestety rodzice nic nie robią elektronicznie i będę musiał udać się do urzędu. Pytania: czy będę musiał złożyć jakieś osobne papiery na pełnomocnictwo, aby móc złożyć wniosek za rodziców? Jak z opłatą skarbową, jeżeli chciałbym np. złożyć 2 razy papiery na pełnomocnictwo i 3 razy zaświadczenia o dochód, to będę musiał zapłacić za opłatę skarbową 5 razy? Nie piszcie abym dzwonił na infolinię, nic mi nie pomogli zrozumieć...
#pytanie #urzadskarbowy
Daniel_Obajtek

Pełnomocnictwo napewo musi być, a wizytę umów sobie na https://www.podatki.gov.pl/


Co do opłaty to nie wiem czy za te zaświadczenia coś się płaci, wydaje mi się że nie

Zaloguj się aby komentować

Czy uważacie, że doświadczenie kiboli w walkach z Policją mogło by pomóc podczas społecznego buntu? Odsuwając całą niechęć na bok do tego środowiska, teoretycznie mogli by wymyślać najlepsze strategie do ataku - pewnie znają słabe punkty formacji, kulawe procedury itd. Co myślicie?

#pytaniaiodpowiedzi #wojna
def
def

Tyle, ze kiboce by byli przeciwko spoleczenstwu, jak podczas strajku kobiet

FulTun

@molfar Myślę że powinno się do Was już dawno temu strzelać z obrzyna.

kominiorz_sandomierz

Mam nadzieje ze kibice (kibole) juz sie obczaili ze nie warto bedzie ginac za ten plebs ktory ich otacza. Mam nadzieje ze beda ostatnia grupa ktora chwyci za bron w razie potrzeby.


https://www.youtube.com/watch?v=mL9R8HwTROY

Zaloguj się aby komentować

skąd w ludziach tyle złości?
#zlosc
Utylizejszyn

@ICD10F20 otoczenie tak wpływa na ludzi. Kwestia wychowania również jest ważna.

ICD10F20

@Magnetar_Mike @Utylizejszyn tak. za pomocą zmysłów mózg zbiera informacje o naszym otoczeniu i przypisuje im jakieś odczucie i znaczenie. tylko dlaczego jest to tyle złości.

mshl

@ICD10F20 życie mnie nas

Zaloguj się aby komentować

Cybulion
Cybulion
Gruba ryba
Był taki film że typiara wzieła jakiś nowoczesny narkotyk i finalnie była wszystkim i wszedzie i wziela i znikła... #pytanie
Nemrod

@Cybulion Opis mnie przekonał: "Za najlepsze podsumowanie niech posłużą słowa jednego z recenzentów: "Produkcja cały czas

obraża inteligencję widza, a w zamian oferuje tylko kilka rozrywkowych scen. Besson tak bardzo

uwierzył w te 10%, że stworzył film, do którego faktycznie trzeba pozostałe 90% wyłączyć, by móc

się na nim bawić." Amen"

Zlasu

@Cybulion w sumie, to dobra recenzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Hejka! Spotkaliście się może z przypadkiem w którym sprzedający na allegro przetrzymywał przedmiot 3-4 tygodnie a potem zarzuca wam odesłanie używanego i uszkodzonego przedmiotu?
Przedmiot na zdjęciach posiada wgniotkę którą na 100% bym zobaczył przy odsyłce (wybierałem jeden z 2 termosów).
Problemem jest to że nie zrobiłem żadnych zdjęć przed wysyłką ale jawnie wygląda to tak jakby sprzedawca miał już taki przedmiot i próbował sobie zrekompensować fakt że ktoś odesłał mu towar.
SuperSzturmowiec

nie, zero problemów było

Daewoo_Esperal

@Andre692 wytaczaj spór, nic cię to nie kosztuje

Andre692

Podsumowanie po kontakcie z Allegro.

W takiej sytuacji mam czekać na to o ile sprzedawca obniży kwotę zwrotu a następnie zgłosić wniosek do allegro protect które "Ewentualnie" odda mi resztę. Trochę słabo ale cóż. Następnym razem będę nagrywał produkt i pakowanie przed zwrotem.

Zaloguj się aby komentować

Hej, pytanie do osób które ogarniają temat klimatyzacji w mieszkaniu (split). Jak to działa z wentylacją mieszkania? Mieszkam w bloku, gdy zamknę wszystkie okna, to zaczyna mi śmierdzieć w łazience (wywietrznik w komina zamiast wciągać to wyrzuca powietrze). Żeby problem rozwiązać trzeba otworzyć min. dwa okna w mieszkaniu. Zastanawiam się czy problem będzie występować także jak będzie klimatyzacja? Nie wyobrażam sobie, że muszę mieć otwarte okna przy działającej klimatyzacji żeby nic mi nie śmierdziało w łazience. Będę wdzięczny za porady. Mieszkanie na parterze, 56m2.

#klimatyzacja #wentylacja #mieszkanie
Half_NEET_Half_Amazing

@Paniol 

komin z czarnej listy

problem będzie występował z klimą czy bez

zgłosić usterkę do wspólnoty, niech naprawiają, może ktoś zaburzył jego pracę lub coś się dzieje na dachu

GazelkaFarelka

@Paniol żeby powietrze jedną dziurą wylatywało (u ciebie przez kratkę w toalecie i zapewne w kuchni też masz), musi inną gdzieś wlatywać. Normalnie się to tak robi, że powinieneś mieć napowietrzniki na oknach lub w ścianie, od biedy rozszczelnione okna.


Jeżeli nie masz żadnego dolotu powietrza w oknach, to powietrze w mieszkaniu robi sobie własne przepływy tak jak da radę. U ciebie pewnie wylatuje wtedy kratką w kuchni, bo tam jest cieplej, a z kratki w łazience robi sobie dolot.


Musisz ogarnąć dolot powietrza do mieszkania taki, żeby ci brało powietrze skąd chcesz, żeby brało. Czyli co najmniej rozszczelnić okna. Albo zamontować jakieś napowietrzniki.


Uszczelnienie całego mieszkania łącznie z kratkami wentylacyjnymi nie wchodzi w grę bo musi być do pomieszczeń dolot świeżego powietrza żebyś miał czym oddychać. Przyjmuje się, że potrzeba 30 m3 świeżego powietrza na godzinę na osobę.

Paniol

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi, zmienię tryb okien na zimowy i zobaczymy, przy samych otwartych wywietrznikach efekt jest ten sam, najwidoczniej okna są za szczelne.

Zaloguj się aby komentować

Czy w #browar #cieszyn da radę kupić prywatnie keg piwa? Nie mogę znaleźć żadnego info...
Lunek1

Takie rzeczy przeważnie trzeba zamawiać, najlepiej tyrknij do nich. My kiedyś braliśmy na imprezę z innego browaru to nie było problemu ale trzeba było zamawiać przez tel u nich albo raz odesłali nas do lokalnej hurtowni która takie rzeczy ogarniała

Zaloguj się aby komentować

entropy_
entropy_
Autorytet
Hej, pomoże ktoś?
Dostałem 5min temu list polecony od geodety w sprawie wyznaczenia granic działki po drugiej stronie kraju.
Nie mam tam rodziny ani znajomych, no nikogo.
Geodeta twierdzi, że dostał moje dane jako właściciela z gminy.
Do kogo w gminie zadzwonić żeby się zapytać o co chodzi?

#pytanie #geodeta #dzialka #wtf
jonas

@entropy_ Dział gospodarki gruntów i nieruchomości w danej gminie.

Daewoo_Esperal

@entropy_ no kurde działkę ma i jeszcze niezadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Daj znac co wyszło :)

Jim_Morrison

@entropy_ W Czewie to dzwoń do magistratu - Paweł Muratow albo Ewelina Małolepsza. Powinni wiedzieć lub gdzieś Cię pokierować - pewnie mają jak w amerykańskich filmach jakąś czerwoną słuchawę. Albo do magistratu gminy z której Cię nękają.

Zaloguj się aby komentować

Cześć!

Ile czasu trwa, zanim ogłoszenie na OLX zmieni status z oczekującego na aktywne?
Kanciak

@RumpleThump kilka minut max

smierdakow

@RumpleThump może być też tak, że użyłeś w tytule jakiegoś słowa, które musi zweryfikować admin lub zrobiłeś duplikat ogłoszenia, wtedy to trwa dłużej

RumpleThump

@Kanciak  @smierdakow  Dziękuję wam! Trwało około 10 minut, dla potomnych mających to samo pytanie.

Zaloguj się aby komentować

#agd #zmywarka #pytanie

Przymierzam się do zakupu i instalacji zmywarki w domu rodzinnym. Jakieś pro tipy za czym patrzeć i na co uważać zanim będę przebijał się przez pisany przez copy-writerów bełkot?
TRPEnjoyer

@Daewoo_Esperal @bojowonastawionaowca @FulTun @Mikel


Do tej 45cm zmieszczą się też duże naczynia? Ja słyszałem opinie, że przez to 45cm się nie opłaca brać.

regisek

Komentarz usunięty

Astro

@TRPEnjoyer ja dużo gotuje w wielu garnkach wiec dla mnie 60 must have. U różowej w domu jest 40 i ona jakoś to wszystko mieści ale upakowane na ciasno (Bosch. Wszytko domywa, nie wiem jak ona to układa).

Za jakiś czas będę zmieniał zmywarkę i na pewno będę chciał żeby sama się otwierała po zakończeniu cyklu zmywania. A jeśli jakims cudem nie chcesz tego (w sklepach mówią że blat niszczy się od pary! Heheh), to upewnij się ze chociaż piszczy jak skończy zmywać.

Jeśli nie będziesz miał samo otwierającej się to sprawdź co ile możesz ustawić opóźnienie zmywania (teraz nastawiamy wieczorem starając się trafić o której rano wstaniemy). U różowej jest co godzinę, u mnie co trzy trzy godziny (stary Bosch). Wybór programów. Mam ich 5, u różowej jest chyba 6. W zasadzie korzystamy z jednego.

W obu domach kapsułki 3w1. Sól ja stosuje najtańsza, różowa chyba tylko Finisch. Nie ma żadnej różnicy.

Środki czystości do zmywarki. Jeśli wstawiasz naczynia do umycia na „później” to nie zamykaj zmywarki. Lepiej żeby wyschło niż żeby w środku gniło.

Jeśli zmywarka się zapuści można użyć środków czystości do zmywarki (tylko finisch). Czyść filtr regularnie a będziesz szczęśliwy.

Zaloguj się aby komentować

Mam ważne pytanie pod koniec tygodnia na początek weekendu.
Halo #Łódź #radom #lublin u was już tak ? (° ͜ʖ °)
#burza #czekamy #piateczek
541eada7-4ba9-40d2-af10-72eb6b8f70bb

Czy również tym razem w Wawę...

MiernyMirek

Nie jebnie:


  1. Jestem pod tymi chmurami i nie pada.

  2. Mój stary kot, który panikuje na widok chmur burzowych, leży legitnie pod krzakiem. Jeśli miałoby cokolwiek nastąpić, to już by się trzęsła w łazience.

bojowonastawionaowca

@Rmbajlo Chmury idą w kierunku NNW, więc na szczęście tak, ale niestety nie przyniosą żadnego ochłodzenia

arcydramatyczny

w lbn nigdy nie jebie, jakimś magicznym sposobem zawsze nas wszystkie burze omijają -.-'

Zaloguj się aby komentować

Szukam jakiejś budżetowej półki ściennej metalowej na której mógłby stać stary telewizor (ok 10kg, zwykly 32 cale). Nie ma on niestety miejsca z tyłu na te wkręty od uchwytów na ściane, wiec musze kombinować z półką. Kupował kiedyś ktoś coś takiego? Pod jaką nazwą najlepiej to szukac? 

dzieki

#telewizor #hardware #pytanie #majsterkowanie #kiciochpyta #tv
Man_of_Gx

@youmpjet Kupujesz metr pręta zbrojeniowego 8 mm albo nawet mniej czy coś podobnego. Tylko nie kupuj takich gwintowanych metrowych prętów tzw. szpilek, to jest taki gównometal że głowa boli.

Robisz 2 dziury w ścianie.

Robisz 2 dziury w półce która może być z czegokolwiek byle się dało w tym zrobić 2 dziury 8 mm do połowy głębokości półki.

Wkładasz przycięte pręty w dziury i masz półkę bez widocznych mocowań.


Gx

Zaloguj się aby komentować

razALgul
razALgul
Autorytet
Możecie mi powiedzieć, co to jest? A raczej do czego służy...
#pytaniedoeksperta
30aa96fd-acf5-4002-bdb8-043e1364460e
Wlacza

pułapka na pterodaktyle

rakokuc

Przecież to bulbulator, tylko w wersji na drzewo. Każdy wojskowy pozna od razu.

Lunek1

Wyglada jak łańcuch na koło traktora, na zimę ale na cholere ta kula i czemu to tak zawieszone. Dziwactwo

Zaloguj się aby komentować

Na jakie zarobki można liczyć na entry lvl w big4 w dziale doradztwa podatkowego? duża różnica jest między np. Warszawą a Poznaniem/Łodzią/Katowicami w zarobkach?

#praca #pracbaza #zarobki #podatki
Alnitak

@szmaragdowy_koral22XD Ogólnie to nie wiem jak w tych konkretnych działach finansowych, ale większość korpo na entry lvl zapłaci Ci po prostu minimalną, albo trochę ponad minimalną, zależy też od konkretnej firmy i zakresu obowiązków, ale na więcej niż te 4k brutto to bym nie liczył. Po nowym roku jeśli podniosą minimalną to może okolice 4300-4500.

Zaloguj się aby komentować

Kumple, co to może być?
Potrzebuję speca od identyfikacji przedmiotów. Rodzice na działce na wsi wykopali to coś. Warto chyba wspomnieć że zdarzają się tam w skale wapiennej przypadki starożytnych śladów po zwierzątkach i ich muszelkach, ale nigdy nic tak dużego. Ktoś coś?

#pytanie #cotojest #swietokrzyskie #paleontologia ?
95c918a2-a4fe-45a8-b4e5-ccaf930c2abb
c88d98db-d3db-46e8-9a2b-885d3327e7b4
1462c2a8-ee61-45ae-916a-5ab199c3c687
1f99e251-2957-40e6-a48e-6ab3210c0ef4
6f71d0a0-b3cb-4246-9e77-3f221da713df
Dijego

Chyba mamy potwierdzenie że to jeżowiec Echinocorys.


Wołam

@Marciniacus

@mrmydlo

@qqterens

@ZohanTSW

@TrzymamKredens - który trafił

@Daewoo_Esperal

@JanPawel202

@DexterFromLab

@AmAd

@VikingKing


Miłego dnia wszystkim

c70f988a-de1b-4ddd-9ade-c8133232b738
Logytaze

@Dijego Z identyfikacją najlepiej poszukaj pomocy w jakimś wydziale na najbliższym większym uniwersytecie.

panKrzysztofKrawczyk

@Dijego tu może pomóc jedynie

97922620-aead-4e75-a688-cd16d77aa3d7

Zaloguj się aby komentować

18+

Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

lub
Mieszka ktoś w #holandia lub orientuję się jak wygląda tam rynek wynajmu? W sensie jak wynająć mieszkanie, przez jakie strony co trzeba mieć i o co pytać/uważać. Jednym słowem jak wygląda ogólnie cała procedura wynajmu
Analnydestruktor

@Magiczny_michal bardzo ciężko, w zależności od regionu. Zobacz stronę funda.

Ogólnie bez stałego kontaktu najlepiej dwie osoby, będzie bardzo ciężko

Magiczny_michal

@Analnydestruktor na funda są domy po 2/3 pokoje za 1k+ a ja chcę czegoś dla dwóch osób między 500-1000. I takie oferty też są tylko nie wiem czy to scam czy co. Albo piszą, że to mieszkanie jest przeznaczone tylko dla 1 osoby. Nie rozumiem tych zasadach

Analnydestruktor

@Magiczny_michal jesteś w NL?

Zaloguj się aby komentować

Hejka, ostatnio we firmie dostaliśmy po 1500 zł +- każdy pracownik na umowe o prace w ramach jakiejś darmowej kasy od firmy za dobre obroty. Doszukując się większych informacji doczytałem że to jest kasa z ZFŚS czyli Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Podobno jest to nałożone przez państwo jakąś ustawą, która odblokowuje te pieniądze z ZFŚS i należom się pracownikom te pieniądze. Doczytałem też że tak ma być przez następne dwa kolejne lata. Czy dobrze rozkminiam a może to całkowicie nieprawda? Dzięki za wszelkie informacje.
100mph

Powyzej 50 pracownikow firma musi prowadzic fundusz swiadczen socjalnych i ma z nich finansowac dodatki socjalne, np. imprezy integracyjne, doplaty do wakacji, paczki swiateczne, karty sportowe, bilety na imprezy, pakiety medyczne etc.

Zaloguj się aby komentować

Ile kolorów widzicie?

#pytanie
0jciecPijo userbar
2893792b-d322-494d-b9ba-d559b9fb6037
VonTrupka

jako facet widzę tylko jeden prawidłowy kolor, chujowym zwany (☞ ゚ ∀ ゚)☞

0jciecPijo

@VonTrupka a nie pedalski?

redve123

pedalski jest chujowy

Acrivec

@0jciecPijo na górze te które "widzę" na 100%, na dole kolory które "widzę" ale są na krawędzi 2 kolorów i mogą być błędem kompresji, bo jest tak rozpikselowane to że żal

4152b9ab-3b81-4ae3-b6c2-3ce208bff4de
Klopsztanga

@0jciecPijo wszystkie

Zaloguj się aby komentować

Następna