Zdjęcie w tle
Rozkmin

Rozkmin

Wirtuoz
 • 91wpisy
 • 290komentarzy

Apes Strong Together

Stworzyłem mapę poświęconą papieżowi w kosmosie na której nie mam z kim grać

A rzecz ma się w darmowej, niszowej gierce jaką jest ss13. W tej chwili gdy pisze ten post gra w nią 940 osób, za mało by udało się zebrać i ustanowić serwer dla nie-angielsko języcznych społeczności. A mimo to od jakiegoś miesiąca Polakom się to udaje.

Dla czego tak mało osób w nią gra? Cóż, w dzisiejszych czasach można zaobserwować pewien trend w niemal w każdej dziedzinie: Owoce są coraz większe i piękniejsze lecz coraz mniej w nich smaku, filmy piękne w trailerze lecz miałkie w kinie, newsy mające click-baitowe tytuły coraz częściej będące tanią propagandą, w końcu gry które mają piękną grafikę i gameplay możliwy do opanowania przez każdego, ale też co za tym idzie bardziej ubogi niż w starszych produkcjach. Cóż, przynajmniej wiadomo że AI nas nie zdominuje jeśli nie będzie umiała rozreklamować swoich produktów. Doszukuje parę potencjalnych przyczyny tego stanu rzeczy ale miałem pisać o grze, a wygląda on jak na załączniku.
Obraz jest fioletowy gdyż w powietrzu unosi się łatwo palny gaz. Taa, akurat Klaun postanowił zapalić papierosa..
Chaos w Space Station 13 to chleb powszedni. Dlatego przydzieliłbym grę do kategorii Survivalowo-RollPlayowej, większość graczy nie dożywa końca rundy. W SS13 symulujemy życie pracownika na stacji badawczej w kosmosie, do wyboru mamy z 30 różnych zawodów które oferują oddzielny gameplay i strony na wikipedii poświęcone danemu zawodowi. I tak górnik leci na planetę wydobywać surowce, lekarz przeszczepia Ci małpią nerkę, niekompetentna inżynieria wysadza stacje a dozorca sprząta kałuży krwi po tej całej codzienności. W każdej rundzie mamy też szanse wcielić się we wroga stacji mających swoje cele np. kogoś zabić lub coś ukraść czy ogólnie, siać zniszczenie. Najczęstszym antagonistą jest szpieg wrogiej korporacji (among us) mający do dyspozycji tajny sklep z gadżetami niczym kosmiczny James Bond. Ale możemy też stać się Rewolucjonistą, Kultem, Nostromo składającym swojej jaja na stacji, rozsrastającym się grzybem tzw. Blobem itd. jest z 15 różnych typów antagonistów.

Spędziłem za dużo czasu nad utworzeniem mapy - Pope Station w której założeniach wpisałem że władza kapitana jest równa tej księdza i to od załogi zależy kogo będą słuchać. Chciałbym was zaprosić do wspólnego zagrania na niej, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie w czwartek lub piątek powinienem zahostować rozgrywkę. A na tą chwile zapraszam na discorda specjalnie utworzonego pod ten cel, przeczytacie w nim jak utworzyć konto a także podstawy sterowania.
https://discord.gg/SXG2E3wzy7

#gry #darmowegry #propozycjastratyczasu #2137
0f16c8ac-72eb-43ac-bba5-efac819ab0e1
Thereforee

https://www.youtube.com/watch?v=URJ_qSXruW0

Jeżeli ktoś potrzebuje recenzji/wprowadzenia to ja polecam moją ulubioną.

ElegantiaGallia

@Thereforee Hey Hey people


Za ssetha zawsze grzmot

Zaloguj się aby komentować

Chcę zobaczyć debatę Mentzen vs Hołownia. Nie jestem konfederatom ale uważam że Mentzen ma wyższe IQ od niego. Ogólnie nie lubię Hołowni
https://streamable.com/l3559e
#polityka #konfederacja
Matkojebca_Jones

@Rozkmin Być może Mentzen ma wyższe IQ.

Obaj są moim zdaniem rasowymi (niestety) politykami karierowiczami, nastawionymi na jak najwyższe poparcie, są mało szczerzy.

Mentzen jest bardziej obrzydliwy i można mu więcej zarzucić.

Chociaż Menztena mało znam (od razu mówię - kuce też go nie znają wbrew temu co im się wydaje), to Hołownię znam mniej i nie ufam mu jeszcze bardziej. To znaczy to że Menzten jest rasowym szkodnikiem kato-kapitalistą to wiadomo i nie można się w tej ocenie dużo tutaj pomylić. Mentzen w przypływach szczerości mówi też że jest populistą i kłamcą (że "fauluje") a Hołownia... wydaje mi się że gra cały czas. To znaczy Hołowni mniej ufam, jednak nie wyobrażam sobie żeby był gorszym niż następca Korwina, człowiek będący w jednym ugrupowaniu z Braunem i innymi faszystami.


Debata mogłaby być pożyteczna i skończy się jak zwykle. Kuce będą myślały że Menzten zmiażdżył lewaka, a reszta świata uzna że ten Mentzen jest pierdolnięty (chyba że powoli będzie odcinał się od korwinizmu i pójdzie w Tuskicm - wszak Tusk mu ustępuje miejsca)

Kubilaj_Khan

@Matkojebca_Jones holownia to wyglada jak wydmuszka służb. Co ten człowiek ma do zaoferowania?

Do polityki to trzeba jak Lepper konkretnie a nie, że coś tam zrobię ale jeszcze nie wiem co.


Pozatym to taki Katolik ale bardziej by chyba chciał być protestantem.

Matkojebca_Jones

@Kubilaj_Khan W sumie tutaj się są tobą niemal zgadzam. Ale co wy macie z tymi służbami?

Eh - to pytanie retoryczne bo znam te szurskie teorie wygłaszane 35 lat po upadku PRL gdzie Kiszczak, Jaruzelski i Urban nie żyją, SLD ma znikome poparcie a PiS jest przy władzy, a WSI zlikwidowano 15 lat temu.

Hołownia to raczej wydmuszka dużego kapitału a nie żadnych tam służb (prawackie foliarstwo). Pamiętam jeszcze jak nie wiedziałem o co chodzi z tym jebanym Hołownią to mi ciągle wyskakiwał w przeglądarce "Hołownia to.." "Hołownia tamto", zawsze oczywiście to wyłączałem, ale jak się dowiedziałem że gdzieś tam kandyduje to wszystko stało się jasne. Jest bardzo reklamowany, pieniądze na reklamę są. Stoi za nim armia ludzi, od wizerunku i takie tam. Hołownia to nie jest po prostu Hołownia, to stworzony produkt który ma jakąś rolę odegrać. Służb bym w to nie mieszał, raczej po prostu różne grupy interesu, jak to zwykle w kapitalizmie - jakiś duże firmy, może korpo, coś takiego.


A z tymi "służbami" to jedna ze ściem prawicy żeby nie atakować po prostu kapitału. Taki wróg zastępczy. W dużej mierze rozdmuchany i zmyślony.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Wieszając psy na Pisowcach w swoim jerking circle niewiele zmienicie. A za 10 lat to będzie już tu dyktatura. Do zamkniętych głów pisowców trzeba podchodzić dobrą taktyką Rosyjskich Troli tzn. tworzyć strony i fanpage które popierają PiS ale po czasie pojawiają się ich "Konstruktywne" krytyki które z czasem zyskują na sile aż w końcu metodą gotującej się żaby stanie się Anty-PiS
#polityka #bekazpisu
Fulleks

@Rozkmin Dobra taktyka, wejść w bańkę informacyjną i przekazywać informacje.

Zaloguj się aby komentować

Użytkownicy, którzy chcą rozmawiać z chatbotem opartym na sztucznej inteligencji w nowej wersji wyszukiwarki Bing firmy Microsoft z zaszytym ChatGPT, mogą się zdziwić. Coraz więcej użytkowników zamieszcza screeny konwersacji z chatbotem, który okazuje się być po prostu gadatliwy, ale także kłótliwy i agresywny. Według niektórych tweetów udostępnionych przez użytkowników, potrafił nawet wprost stwierdzić, że ta rozmowa to strata czasu.
Jakie to mądre #chatgpt
źrudło
tellet

@Rozkmin oooo to tak jak microsoftowe Tay AI xD

https://youtu.be/HsLup7yy-6I

Rozkmin

@LM317T Haha, po przeczytaniu tego przypomniała mi się scena z Ricka i Mortiego

https://www.youtube.com/watch?v=3ht-ZyJOV2k

Gdzie robot poczuł się zawiedziony że został stworzony do zwykłego podawania masła

Zaloguj się aby komentować

Jestem po pierwszym etapie tej gry i muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobała. Jest to - jak widać też i w trailerze bardzo klimatyczna gra karciana roguelike. Niektórym po słowach "gra karciana" przychodzi na myśl pasjans, ale Ci co znają MTG wiedzą jak karcianki potrafią wciągnąć. W sumie to na upartego RPG można podciągnąć pod karciankę, jeśli uzna się że jedno machnięcie mieczem to jedna akcja. Tyle że w Tainted Grail (TG) jest znacznie więcej możliwości przy rozwijaniu swojego bohatera a walka to nie machanie mieczem. Raj dla osób które lubią element rozwoju bohatera gdyby nie to że jest to rogue like. Ale po śmierci nie wszystko jest tracone, gra sprytnie tłumaczy to jakby zaburzeniem przestrzeni i czasu który jakby przestał istnieć, bo przecież śmierć następuje w jakimś punkcie czasowym, ale teraz nie ma czasu więc śmierć nie do końca jest realna, jak dzień w świstaku zaczynasz tą samą przygodę ale zmiany wprowadzone przez poprzedniego bohatera są zachowane. Gra ma jeszcze trzy, ważna dla mnie zalety:
 • Poczucie upływu czasu przy TG jest adekwatne do rzeczywistego. Nie to co w innych dobrych tytułach przy których czas nam zbyt szybko mija.
 • Przy moim angielskim b1.3 fajnie się ćwiczy słuch przy narracji angielskiej.
 • Grę stworzyło Polskie studio Awaken Realms, znane z tytułu "This war of mine"
https://www.youtube.com/watch?v=5AfcAlH2aNI
#gry na tagu #propozycjagry dwie inne recenzje gier

Zaloguj się aby komentować

Tymczasem na Lurkerze
#wykop #lurker #4konserwy #korwin #stan_umysłu_lurkera
f463beb5-83db-4429-b810-822219d6fe2d
qdco

@Ramirezvaca Bo nie ma konserw opowiadających te chochoły i trolli Mateckiego, jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie martw się, jesteśmy

Ramirezvaca

@qdco nauczyłem sie na wykopie dosc szybko czarnolistować jednych i drugich, wiec ten tego :)

Zaloguj się aby komentować

Przejrzałem sobie teraz mikroblog, mam wrażenie że osoby które tam zostały nawet nie pokusiły się sprawdzić co to te Hejto i myślą że tu zamuła taka samo jak u nich. Sporo osób wciąż wierzy że to tylko chwilowe i wykopowi wróci populacja, w końcu już przez tyle afer przeszedł. Jest też post pochwalny dla PiS za wspieranie Ukrainy. Na nocnej wiadomo - Daniel Magical
#wykop
5fa62047-06d2-4486-8502-1c5ac085a927
D4n4ri

@GladysDelKarmen jestem tego samego zdania. Dobra apka i będzie sztos.

Gnojokok

@Rozkmin A ludzie tutaj myślą że trafili na najlepszą stronę w internecie. Bawią mnie to słodkopierdzące komentarze, zachwyty i buńczuczne zapowiedzi pogonienia stąd każdego kto ma inne zdanie, czyli głównie przegrywów bo przecież oni krytykują fajnopolaków

Zaloguj się aby komentować

Już nigdy więcej nie daję pieniędzy na zbiórki przy marketach. Przed świętami dałem coś aniołkom które rozdawały opłatek poświęcony przez naszego proboszcza, sprawdziłem ich i mieli zgłoszoną zbiórkę na zbiorki.gov.pl ale też znalazłem reportaż https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2012-12-17/komu-pomagaja-aniolki_1307237/ z którego wynikało że te aniołki normalnie zarabiają na kwestowaniu. Dzisiaj pod marketem kwestował Ukrainiec z fundacji "Jasne Niebo" o której pisze https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ile-mozna-zarobic-na-wolontariacie-niejasnosci-wokol-fundacji-zbierajacych-pieniadze-w-lublinie,n,1000305568.html Wynika z niego że przy moim szacowaniu z zebranej kwoty 800zł*10dni*4osoby=32 000zł wydali tylko 5tys zł i nie mają zgłoszonej zbiórki na zbiorki.gov.pl. I co jeszcze ciekawe, wracając do "aniołków" chciałem sprawdzić ich sprawozdanie ze świątecznej zbiórki ale nie wiem czy jestem ślepy, wygląda jakby ich zbiórka zniknęła. W ogóle wystarczy spojrzeć na stronie na stan tych zbiórek, połowa nie składa sprawozdań, przy innych są braki lub wątpliwości że w tyle czasu tak mało pieniędzy zebrali
Rozkmin

@NORIVOTSET Nie wiem, myślałem że chociaż połowa tych zbiórek jest uczciwa

Quake

@GladysDelKarmen o jak parskłem xD

Zamaloczasunalogin

@Rozkmin ależ mnie wkurwiają te osoby co stoją pod Lidlem czy biedrą. Wychodze z siatami, a ci zaczepiają, że zbierają na chore dzieci. Na chuj im chore dzieci?

Zaloguj się aby komentować

Jakie są wasze pierwsze skojarzenia z wykop ?
adrian-wieczorek

@Rozkmin Niemcy to niziole, jak jest Tobie dobrze w Niemczech tez jestes Niziolem, wszystko co negatywne i co sie zle w niemczech poczynia, laduje na, guwna ze zrodlami z dupy wyciagnietymi

Tosiek363

@Rozkmin Wszesobecne chamstwo, internetowi prawnicy co nic o prawie nie wiedzą i pelikany łykające wszystko

Nebthtet

@Rozkmin aktualnie? Ściek / wysypisko śmieci. Czyli i coś wartościowego się tam znajdzie, ale pytanie czy ma się siłę szukać.

Zaloguj się aby komentować

W więzieniu pastor Bonhoeffer uwięziony za sprzeciwianie się nazistom rozmyślał jak jego kraj poetów i myślicieli zmienił się w zbiorowisko tchórzy i przestępców. Doszedł do wniosku, że źródłem problemu nie jest złośliwość, ale głupota, czy też bardziej ignorancja głucha na fakty przeczące jej osądom. Zauważył też parę innych rzeczy omówionych w filmiku, w tym że osoby żyjące w samotności wykazują rzadziej tą wadę nie jednostki w grupach.
I tak sobie rozkminiam, że o ile dawniej byliśmy niejako zmuszeni do znajomości z najbliższym otoczeniem które miało różne poglądy. To obecnie "dzięki" wzrostowi mobilności i internetowi to my bardziej wybieramy znajomych którzy mają podobne poglądy do nas, a sąsiadów coraz częściej zupełnie nie znamy. Dodajmy do tego jeszcze internetowe bańki informacyjne, spadek autorytetu nauki, "wojny informacyjne" krajów i korporacji a mamy wyśmienite warunki do rozwoju ignorancji i polaryzacji społecznej.
https://www.youtube.com/watch?v=ww47bR86wSc

Zaloguj się aby komentować

W Polsce 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami co zbiorczo jest wynikiem wyższym niż np. we Francji czy Włoszech.
Przodownictwo młodych ludzi widać także w ograniczaniu konsumpcji mięsa – nawet co piąta osoba w wieku 18-24 lata nie jadła mięsa w ciągu całego miesiąca, przy wartościach zbliżonych do 10 proc. w starszych kohortach.
Ogółem ponad połowa Polaków planuje zmniejszenie konsumpcji mięsa.
W trzech ostatnich latach sprzedaż mięsa w naszym kraju spadła o 7,5 proc., a sprzedaż wegetariańskich substytutów mięsa wzrosła o 480 proc.
Europa, według danych sprzed pandemii, była największym rynkiem produktów zastępujących mięso – na Stary Ląd przypadało blisko 40 proc. światowej sprzedaży jego substytutów.
https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8286949,mieso-coraz-wiecej-polakow-ogranicza-jedzenie-miesa-to-zasluga-mlodych-pokolen-analiza.html

Zaloguj się aby komentować

W nawiązaniu do wpisu o szczepionce przeciwko malarii
https://www.hejto.pl/wpis/w-ubieglym-roku-w-afryce-na-malarie-zmarlo-kilka-razy-wiecej-osob-384-tys-niz-z-
W komentarzach zadano pytanie czemu autoryzacja szczepionki trwała aż 34lata a na Covid niemal od razu wprowadzono.
Na wykopie pojawił się filmik który nieco to wyjaśnia, przeklejam TL;DR stamtąd
 1. Pan Ehden Biber (specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa) odnalazł umowę podpisaną między rządem Brazylii, a firmą Pfaizer na dostarczanie szczepionek przeciwko Covid-19 do tego kraju.
 2. Aby dotrzeć do tego dokumentu trzeba być zalogowanym, ale dokument ten był dostępny pod niezabezpieczonym adresem URL (prawdopodobnie tzw. "głębokie ukrycie"), ale panu Edhenowi udało się "odgadnąć" adres tego pliku.
 3. Umowa jest podpisana cyfrowo przez rząd Brazylii, a co za tym idzie jest autentyczna.
 4. Co istotne pan Carlos Muriro (dyrektor do spraw Ameryki Łacińskiej firmy Pfaizer) zeznawał niedawno przed Brazylijską komisją, że firma Pfaizer ma podpisaną taką samą umowę z każdym krajem na świecie, który zamawia od nich szczepionki (w sumie 110 krajów).
 5. Jeśli to, co mówi pan Carlos jest prawdą, to umowa do której dotarł Edhen obowiązuje w każdym kraju, w tym w Polsce.
 6. Umowa do której dotarł Edhen jest w języku Brazylijskim, ale została przetłumaczona na język polski przez jednego z widzów autora kanału, który w takiej przetłumaczonej wersji ją komentuje na nagraniu.
 7. Umowa zawiera wiele kontrowersyjnych zapisów, wiele z nich jest niezgodna z prawem polskim.
Przytoczone punkty umowy
(znacznik czasowy na filmie - punkt zapisu umowy - skrócona treść)
13:56 - 5.5 - Szczepionka nie jest w pełni przebadana i kupujący przyjmuje do wiadomości, że długoterminowo mogą wystąpic nieporządane skutki uboczne
15:16 - 8.1 - Kupujący zwalnia z odpowiedzialności firmę Pfaizer za skutki uboczne, a do tego ma "bronić i chronić" firmę Pfaizer oraz wszystkie podmioty związane z nią pośrednio i bezpośrednio przed ewentualnymi pozwami o odszkodowania osób trzecich bez względu na to, czy jest to zgodne z prawem czy też nie. Firma Pfaizer nie odpowiada za skutki uboczne szczepionki, wszelkie roszczenia ma porywać kupujący - czyli kraj, który je kupił.
20:11 - 8.1 (dalsza część) - Sąd międzynarodowy w Nowym Jorku ma możliwość zatrzymania międzynarodowych aktywów danego kraju, jeśli firma Pfaizer zostanie zmuszona do wypłacenia odszkodowania (kraj nie wywiąże się z umowy).
20:30 - 10.1 - Kontrakt jest niejawny, kupujący nie ma prawa go ujawniać bez zgody drugiej strony.
21:05 - 10.2 - Jeśli jakiś kraj zostanie zmuszony do publikacji niniejszej umowy, to ma obowiązek poinformować z wyprzedzeniem o tym fakcie firmę Pfaizer, aby firma mogła temu zapobiec.
21:43 - 10.3 - Jeśli umowa wycieknie, to firma Pfaizer ma prawo wycofać z niej część zapisów, które nie powinny były być ujawnione.
21:58 - 10.4 - Kraj nie ma prawa ujawniać klauzul finansowych ani tych dotyczących odszkodowań. Kontrakt jest tajny, obowiązuje przez 10 lat i wszelkie wątpliwości rozstrzyga sąd w Nowym Jorku
22:30 - 10.x - Kraj nie moze ujawniac niczego na temat firmy Pfaizer, a wszystkie artykuly prasowe musza zostac zatwierdzone przez firmę Pfaizer przed publikacją.
23:00 - 10.x - Umowa podlega prawu Stanów Zjednoczonych, a nie prawie danego kraju.
23:35 - ??? - Nawet jeśli zostanie opracowany lek na Covid-19, to umowa nie może zostać unieważniona
24:25 - ??? - Jeśli firma Pfaizer nie wywiąże się z umowy na ilość szczepionek albo terminów dostaw, to kupujący nie może domagać się z tego tytułu żadnych odszkodowań, rekompensat ani nie może z tego powodu rozwiązać umowy.
26:24 - 2.5 - Firma Pfaizer może dowolnie zmieniać terminy dostaw oraz liczbę dostarczonych dawek wg własnego uznania. Kupujący automatycznie zgadza się na każdą zmianę.
27:15 - 6.2 - Kupujący musi zapłacić za wszystkie dostarczone dawki bez względu na to, czy zostały wykorzystane czy nie.
https://www.youtube.com/watch?v=M7DtJRX16ag
https://www.wykop.pl/link/6331395/wyciekla-umowa-firmy-pfizer-z-rzadem-w-brazylii-na-dostawe-wiadomo/
Rozkmin

@lubieplackijohn @Nebthtet @alidzi @Rashan Wołam bo daliście poprzednio piorun

taperecorder

Tak sobie myślę, jeśli to co w tym video jest przedstawione jest prawdą to te szczepionki muszą być odpowiedzią. Tym bardziej kiedy chinole mogli rzeczywiście rozprowadzić coś po całym świecie

https://www.youtube.com/watch?v=biNxl7tiVSY

Zaloguj się aby komentować

Następna