Zdjęcie w tle
twombolt

twombolt

Koneser
  • 16wpisy
  • 189komentarzy
Korzystając z weekendowej nieobecności partnerki, przeprowadziłem swoją Specjalną Operację Schodową, podczas której w ciągu 3 dni planowałem wykonać trepy drewniane na schodach. Jednakże jak to bywa w specjalnych operacjach, cel został w pełni osiągnięty - trepów nie zamontowałem.

Zdążyłem jednak w przeciągu 3 dni:

  • przygotować spocznik
  • rozmierzyć schody i dowiedzieć się, że ekipa budowlana wylała mi za wysoko stopnie
  • ponownie rozmierzyć schody i zaplanować ile skuć żelbetu (najwięcej 4,5cm na stopniu, dokopując się do zbrojenia)
  • zasypać cały dom pyłem mimo zastosowania kurtyn z folii
  • przy pomocy wyspecjalizowanych jednostek sprzątających z Ukrainy, w niedzielę posprzątać cały dom w zaledwie 12h (chwała im, że pomogły mi to ogarnąć i to w niedzielę)

Efekt jak na zdjęciu, zobaczymy co się uda w kolejny weekend
#budownictwo #remontujzhejto i wproszę się na tag #stepujacybudowlaniec bo był dla mnie inspiracją
7c3c7f2d-eab5-404e-98e9-29dcf76ef97e
bartek555

Jakiej wysokosi byly schody? Gdzie byl kierownik budowy i inwestor podczas szalowania, przed zalaniem? Schody to jest jeden z elementow, ktore trzeba 1000x sprawdzic przed zalaniem.

StepujacyBudowlaniec

@twombolt drewniane - jeden kardynalny błąd

cooles

@twombolt Schludnie, choć nasrane.

Zaloguj się aby komentować

Bardzo dziękuję userowi @legancko za post odnośnie książek pomocnych z noworodkiem.
Teraz mam pytanie do was hejterzy, jak wiadomo ja jestem zielony i nie wiem co się z czym je w temacie dziecka. Jakieś dobre rady, by nie wiem, nauczyć sensownie zasypiać? By nie zamęczyć dziecka jak i siebie?
Odpowiadam sobie, że nie panikować, ale testy na produkcji to nie jest moja ulubiona czynność
PaniKosmetolog

@twombolt nie ma złotych rad, wszystko zależy od dziecka

Moja pierworodna spala ze mną, bo zasypiała wyłącznie na cycu, budziła się co pół godziny- godzinę. Uprzedzając - najadala się, ładnie przybierała na wadze. Teraz ma 1,5 roku i dalej w nocy budzi się po 4-7 razy.

Druga natomiast zasypia sama, w nocy ma jedną, maksymalnie dwie pobudki na jedzenie - naje się, można odłożyć do łóżeczka i śpi.

Icy_

Komentarz usunięty

PaniKosmetolog

@Icy_ coś skłamali, mi się trafiła tylko jedna. Jedynie dobrze je

moll

@Icy_ u mnie 3/3 za to w szpitalu po porodzie byłam na sali z panią, kt9rej młoda była 0/3. Traumę mam do dzisiaj

lavinka

@twombolt Chusta kółkowa. Dzieci super zasypiają noszone, bujane, lulane, słysząc bicie serca rodzica.

Zaloguj się aby komentować

Czy wg was to jest jakaś rasa psa czy kundelek?
#kiciochpyta #zwierzaczki
1e9dbc01-f910-45fe-956b-728df7e1ce1a
obywatel

Wygląda jak border koli, który przybrał barwy berneńczyka sąsiada

eR2

Mix jakiegoś małego-średniego owczarka z czymś jeszcze. Ale sympatyczny.

Sofie

@twombolt wygląda jak corgi zmieszany z collie

Zaloguj się aby komentować

Czy ma ktoś link albo kojarzy artykuł opowiadający o tym, że Europa przegrała rywalizację na rynkach, próbując sprzedawać na świecie Zieloną Energię, gdyż obecnie Stany mocno w to idą i nie potrzebują europejskich technologii? Rynek wewnętrzny jest za mały, Azja będzie cały czas się rozwijała, a przemysł IT będzie dalej rozwijał się w USA.
Bardzo mi się podobała ta analiza, jednak nie mogę przypomnieć sobie gdzie to czytałem.
#energetyka #wiadomosciswiat
Tomki, grzmotnijcie mnie na pocieszenie, bo już nie wiem co robić.
Od pół roku męczę swoją pracę dyplomową. Studiowałem zaocznie, więc robię ją wieczorami i w weekendy. Zbliża się deadline (mam jeszcze niecałe 2 tygodnie), a ja dalej jestem w powijakach.
Naprawdę dużo czasu poświęciłem na nią, ale część rzeczy mnie przerasta, mam za mało wiedzy i w sumie po przegrzebaniu internetu i książek, dalej nie uzyskałem odpowiedzi na pytania. Dużo mam zrobione, ale wszystko jest rozgrzebane. Stres zżera (nienawidzę pracować pod presją czasu), czas goni, a robota stoi w miejscu. A promotor po konsultacji dorzuca tylko aspekty, które trzeba rozwinąć i opisać. Urlopu już nie wezmę, bo w pracy też dym.
Naprawdę chciałbym to skończyć, tymbardziej, że wznowić ponownie się już nie mogę. Chyba tylko pozostaje zagryźć zęby, nałożyć słuchawki i próbować dalej.
#nauka #studbaza #depresja
Rollnick2

@twombolt najwyraźniej nie leży ci temat pracy, odpuść jak nie dasz rady, trudno. Zacznij od nowa z nowym tematem, obroń się w przyszłym roku. Jak to mówią czasem trzeba zrobić jeden krok do tyłu żeby zrobić 2 do przodu.

kopawdupeswiniom

@twombolt deadlinu bardziej przełożyć się już nie da?

GtotheG

@twombolt swoją pracę magisterską - 50 str. w innym języku - napisałam w tydzień, biorąc wolne z pracy i siedząc po 10-12h i pisząc jak szalona xD Wyrobiłam się na ostateczny termin. Już nie masz co odkładać tylko zbierz wszystko do kupy co masz, siedź i pisz.

Zaloguj się aby komentować

Bardzo dziękuję @lubieplackijohn za bezproblemowe wypełnienie mojej prośby z profilowego zdjęcia w tle.
Przyznam, że zakładając konto, myślałem, że hejto skończy podobnie jak albicla, stąd głupi początkowy nick. Ale im więcej wody w Wiśle upływa, tym większe widzę szanse na powodzenie tego portalu. Życzę Adminom jak i Nam powodzenia w rozwoju hejto!
5edaef57-8213-4ae3-9714-d9dcc5fecc5b
lubieplackijohn

@twombolt Ależ proszę


A będzie tylko lepiej! Jak tylko przejdziemy na pełen etat, to dopiero się zacznie zabawa

Zaloguj się aby komentować

Fascynuje mnie jak osoby w wieku naszych rodziców, które poznały internet głównie przez smartfony, nieporadnie, acz zabawnie korzystają z niego. Nie zapomnę jak moja teściowa, poczyniła tok działań począwszy od wejścia na wp.pl, przejścia o artykuł na pogodzie, potem na artykuł o kotach, 5 razy odświeżyła stronę, by w końcu pokazała jej się spersonalizowana reklama google torebki, którą chciała sobie kupić i o której mi wspominała.
Druga kwestia to obrazki "grażyno-internetu", które latają niczym łańcuszki z gadu-gadu, po czatach na whatsappie i grupach na FB. Przeraża mnie brak znajomości netykiety, utożsamianie internetu z fejsbukiem. Ale wystarczy do dowolnego hasła dopisać zwrot "pozdrawiam cieplutko" i ląduje się w internecie innego wymiaru.
Z osób 60+, które przeglądają internet w normalny sposób, to chyba znam swojego ojca. Ale tu zasługa tego, że zaznajomił się z internetem jeszcze na modemie i od początku służył mu do pracy. Choć z drugiej strony niezłego mindfucka złapałem, gdy moja 80 letnia babcia zadzwoniła do brata na whatsappie z prośbą, by pokazał wnuczkę, bo dawno jej nie widziała.
A co was dziwi / szokuje w zachowaniu starszych użytkowników internetu? Poniżej nagrany przeze mnie aktywny user grażynonetu, ładnie zapisujący memiki na telefonie.
https://streamable.com/dg67ag
9621394d-4019-479f-a42b-f2947c354f4c
twombolt

@dywagacja Matce kupiłem ten sam model telefonu, który użytkuję na codzień, by było łatwiej mi tłumaczyć w przypadku "znikających ikonek"

Nebthtet

@twombolt moja matka też przegląda normalnie. Jak sobie nauczyliście rodziców, tak macie - mieliście w dupie - to musieli się uczyć sami. I podziwiajcie to, jak dają radę, bo dla nich to obca planeta.

Zaloguj się aby komentować

Panowie admini i wszyscy userzy,
dziękuję Wam za wspólny rok. Może i rzadko się udzielam na tym portalu, a na samym hejto brakuje treści względem pewnej poznańskiej serwerowni, ale jest jeden gigantyczny plus tutaj, którego bardzo dawno nie widziałem.
Hejto właśnie nie jest hejterskie, a stało się dla mnie taką częścią internetu sprzed 10 lat. Gdzie można było coś ciekawego poczytać, czasem potrolować, ale przede wszystkim odpocząć od tego całego zgiełku wokół nas.
Życzę Sobie, Wam i Adminom jeszcze więcej ciekawszych dyskusji. I dedykuję piosenkę:
https://www.youtube.com/watch?v=w67NN6fEG1w
#HejToJuzRok
lubieplackijohn

@twombolt I żeby Tobie też


To był całkiem udany rok, przynajmniej jeśli chodzi o hejto

Zaloguj się aby komentować