Zdjęcie w tle
inskpektor

inskpektor

Zawodowiec

Dołączył/a: 07.10.2022

  • 26Wpisy
  • 236Komentarzy
  • 4Obserwujących

KK

Art. 119.

§ 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 255.

§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@WolandWspanialy moim zdaniem to nawoływanie. Ja zdaję sobie sprawę że taki Janek z internetu nie jest wstanie sam urzeczywistnić swoich mrzonek :), ale narysowuje plan jak by się to miało odbyć, przedstawia dosadne i niedwuznaczne cele. No i groźby, szczególnie fragment o wieszaniu - deklaruje że jest gotów to zrobić. i podaje konkretne nazwiska
Już kiedyś był taki pan na H. którego bredzenia nikt nie traktował serio a wiadomo jak się skończyło.

Zaloguj się aby komentować

Powiedzmy, że dostajecie propozycję pracy która podwoi wasze aktualne wynagrodzenie. Przez pierwsze pół roku macie wprowadzenie do projektu, szkolenia z matmy, dsp, awioniki itp. Potem praca, ale będzie ona dotyczyła rozwijania uzbrojonego drona wojskowego, który autonomicznie podejmuje decyzję o tym czy kogoś zabić czy nie. Zdecydowalibyście się na taką pracę?

959af79f-d1c9-4309-95c6-faf80e5b673e

@tmg Kurde, właśnie tego się obawiam - że wejdziemy na nowy poziom zabijania. Jak by to powiedzieć, następuje dehumanizacja wojny. Nie staje się już oko w oko z przeciwnikiem. Zabijanie staje się kliknięciem w komputer. To w sensie dosłownym maszyna do mielenia ludzi za którą nikt nie zapłaci wyrzutami sumienia - ani żołnierze ani społeczeństwa - bo nie ma tego kosztu. Poza programistami może ( @Wannasauna @pawel-mikolajuw-rak-krol-albanii )

@inskpektor od dawna tak jest, artyleria to czym się różni, albo rakiety naprowadzające? bardziej zdehumanizowane jest likwidowanie ludzi przy pomocy dronów, czy siekier?

@pawel-mikolajuw-rak-krol-albanii No nie wiem. Przy artylerii faktycznie nie widać bezpośrednio efektów działań, ale jednak to człowiek wybiera cel i naciska spust. Jest intencja, jest sprawczość. Przy autonomicznym dronie to on wybiera cel i decyduje o zabiciu delikwenta.

Zaloguj się aby komentować

Stres w zawodzie policjanta (i nie tylko) [pdf][16min]
Nazwiskowy coming out [pdf] [45min]
Czy prawda ma przyszłość? [26 min]
Etyka języka [7 min]

Tak wiem, mało atrakcyjne miejsce ale dawno mnie tutaj nie było i nie mogłem uwierzyć jak bardzo zmieniała się okolica

Na początek będzie trudno. Jak trzeba więcej puzzli to wołajcie

95bd4c49-0490-475e-81a4-80742e376514

Zaloguj się aby komentować