Zdjęcie w tle
inskpektor

inskpektor

Gwiazdor
  • 46wpisy
  • 455komentarzy
Ortega y Gasset - Bunt mas, rozdział X: Prymitywizm a historia.
Tak mi się dzisiaj przeczytało. Myślę że to dobra lektura w drugą rocznicę wybuchu wojny. Uważam że Ukraina przez stawianie oporu, staje po stronie wartości Europy, tym samym przesunęła jej granice na swoje wschodnie rubieże. Broni nie tyko swojej niepodległości ale i naszej cywilizacji - której to antytezą są hordy ze wschodu. Jej przynależność formalna do EU to kwestia czasu, ponieważ nieformalnie dała temu dowód w 2004 podczas pomarańczowej rewolucji. Następnie wielokrotnie w 2013, 2014 i 2022 wyrażała swoją postawą, że jest jej częścią. Wyrażali to ludzie Ukrainy, nie decydował o tym figurant na stołku, a tym bardziej nie może decydować o jej losie łysy despota na Kremlu. W naszym interesie i obowiązku jest jej pomagać bo znaczy to pomagać ludziom przynależącym do świata cywilizacji i kultury, gdyż jak pisze O. y G.:
Jeśli chce Pan korzystać z owoców cywilizacji, ale nie będzie Pan dbał o jej utrzymanie [...] Chwila nieuwagi, i kiedy się Pan rozejrzy wokół siebie [...] pojawi się nagle wokół Pana czysta i niczym nie zepsuta, prymitywna dzicz.
https://filspol.files.wordpress.com/2009/10/ortega-y-gasset-jose-bunt-mas.pdf

#filozofia #wojna #neuropa
Alky

Tylko rozsądny konserwatyzm xDDDDDDDDDD

df4c6876-1d21-41e8-99b5-81dbb44345c9

Zaloguj się aby komentować

Enshittification - it’s a three-stage process: first, platforms are good to their users. Then they abuse their users to make things better for their business customers. Finally, they abuse those business customers to claw back all the value for themselves. Then, there is a fourth stage: they die.
Jak myślicie na jakim etapie jest hejto?
Żeby nie było, to nie jest hejt, po prostu odkryłem nowe pojęcie i chcę wiedzieć co myślicie o takiej definicji. Czy taki proces zachodzi w internecie?
#pytanie #internet #hejto

Na jakim etapie enshittifikacji jest hejto?

inskpektor

@Lubiepatrzec Zauważyłem po 'opublikuj' ale nie można edytować ankiet...

LondoMollari

@inskpektor

Czy taki proces zachodzi w internecie?

Jak najbardziej, przechodzą przez to wykop, reddit (3 etap), tumblr (4 etap), przeszedł przezeń digg (już poza cyklem). Youtube jest gdzieś pomiędzy 2 a 3 etapem, hejto jeszcze chwilę pobędzie w pierwszym i wkrótce zacznie się etap 2.

@inskpektor

DiscoKhan

@LondoMollari nie, polski internet jest specyficzny, adbloki są mniej popularne niż kiedyś ale i tak u nas się tego więcej używa niż gdzie indziej na całym świecie tak naprawdę. Jakiego dedykowanego reklamodawcę może zdobyć Hejto? Najpierw portal musiałby się rozrosnąć żeby to było możliwe w ogóle. Obecnie są jakieś pakiety losowe od zrzeszonych reklamodawców, trochę jak było w telegazetach. To nie ma siły wpływów tak naprawdę.


Do drugiego stopnia obecnie jest jeszcze dosyć daleko.

Skylark

Jedyny sposob, zeby uniknac tego problemu, to system w ktorym uzytkownicy sa glownym zrodlem dochodu. Ja mam rogala, bo staram sie jak najdluzej to przeciagnac, ale pojawienie sie reklam jest zlym znakiem.

inskpektor

@Skylark Niby jest to jakieś wyjście, ale tylko kiedy portal jest lojalny wobec userów, a tak jak piszesz, są rogale ale są i reklamy. Wydaje mi się, że na hejto to akurat jeszcze nie jest apogeum przeginania pałki, są o wiele gorsze praktyki.

Zaloguj się aby komentować

To nie wina Polaków, że są smutni.
#polska #psychologia #filozofiadlajanuszy
d38c7548-1213-4b1c-a3c3-536b8b9ba605
Mikel

@inskpektor Jak to nie?


Przecież od małego jedziemy od skrajności w skrajność z emocjami. Rodzice nas tak wychowali bo tak sami zostali wychowani więc z pokolenia na pokolenie skaczemy sobie do gardeł i się opluwamy. Życzliwości to się uczymy żeby wykorzystać w razie 'W' a nie to że mamy ją we krwi. Wszędzie widzimy problem, nic nam nie pasuje - takie wzorce czerpiemy. I powiedz mi, jak my w takim toksycznym otoczeniu mamy niby nie być neurotyczni

inskpektor

@Mikel Nieee, jesteśmy tacy przez klimat środkowoeuropejski a konkretnie wschodnią część. Na szczęście następuje zmiana klimatu, więc może jest jakaś nadzieja dla smutnego Polaka

Zaloguj się aby komentować

Który z nich to embrion człowieka?
#ptakozagadka #biologia #czlowiek
35d04c78-3afe-4813-8443-f45e7515ce8c
inskpektor

Podaję prawidłową odpowiedź: 6. Obrazek jest ilustracją Ernsta Haeckela i miała wyjaśniać teorię rekapitulacji, czyli teorię twierdzącą, że poszczególne fazy rozwoju embrionu danego gatunku są echem jego przodków ewolucyjnych. Dlatego embrion człowieka miał przypominać w pewnym stadium np. embrion rybki. Co, jak się domyślam, stanowić miało dowód 'on hand' na wspólnego przodka i prawdziwość teorii ewolucji.

a68877a0-ea06-4c23-9bd6-6ee67cf2ba72
michal-g-1

Jak umrą to jeden idzie do nieba a reszta to ZWIERZĘTA

Zaloguj się aby komentować

Podobno, amerykanie już po II ww nawiązali kontakt z małpami homoidalnymi[1] za pomocą sztucznego języka opartego o echolaliczne sekwencje dźwiękowe[2]. Znamienne, że akurat w momencie przełomu, program badawczy zdecydowano się zamknąć a wyniki badań w większości utajnić. Małpy biorące udział w eksperymencie częściowo oddano do ogrodów zoologicznych (w których miały problemy z akceptacją przez grupę), a częściowo wypuszczono je na wolność w afryce środkowej. Co ciekawe okres ich wypuszczenia koreluje z tak zwaną wojną czteroletnią w afryce[3]. Oczywiście, wszystkie osobniki które nauczono wtedy tego języka już nie żyją, ale, tutaj uwaga. Okazało się, że jedna z par szympansów która została w amerykańskich laboratoriach miała potomstwo które nauczyło się echolalicznego języka od swoich rodziców bez zgody naukowców. Nie wiadomo jednak co stało się z kolejnymi pokoleniami tych zwierząt (trzeba poczekać na jakieś przecieki twitterfiles etc) Jednak jest poważne podejrzenie (potwierdzane przed naukowca[4] który pracował przy programie - a został szybko zwolniony tuż po śmierci JFK), że kiedy w latach 80 trwała wymiana zwierząt w ogrodach zoologicznych amerykanie mogli podrzucić do krajów komunistycznych kukułcze jajo - potomstwo (w trzecim pokoleniu) wspomnianej pary. Możliwe, że programu tak naprawdę nie przerwano a w rzeczywistości przejęło go wojsko mając na celu 'produkcję', będących poza podejrzeniem obcego kontrwywiadu, niepodatnych na propagandę, silnych i sprawnych fizycznie jednostek, doskonale zakamuflowaną armię śpiochów, czekających na rozkaz opuszczenia zoo. Cała akcja wydaje się trochę podejrzana ale w wyciekniętych aktach pojawia się pod tytułem 'loquens speculator'. Jak się dobrze poszuka[5][6] to można trafić na wiele szczegółów w tym temacie, ale to już pozostawiam dociekliwym i myślącym samodzielnie.
#spiseg #usa #teoriaspiskowa #fakty #artefakty

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/5572906/
[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Echolalia_(psychopatologia)
[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/Czteroletnia_wojna_szympans%C3%B3w_Gombe
[4] https://masaz-shantala.pl/szokujace-badanie-harrego-harlowa/
[5] https://hps.stanford.edu/AgnotologyConference
[6] https://tinyurl.com/2cuf46em
Mor

Komentarz usunięty

Zaloguj się aby komentować

Następna