ED72A-020 opuszcza stację Toruń Miasto. Następny przystanek Toruń Wschodni. 10.04.2024 #torun #pociagi #pociagiboners #kolej #fotografia #fotografiakolejowa #ed72

ED72A-020 opuszcza stację Toruń Miasto. Następny przystanek Toruń Wschodni. 10.04.2024 #torun #pociagi #pociagiboners #kolej #fotografia #fotografiakolejowa #ed72

Zaloguj się aby komentować

Koncepcja budowy nowego portu lotniczego zlokalizowanego w centralnej Polsce na przecięciu szlaków kolejowych nie jest nowa i maiła wiele odsłon. W swoich ostatnich tekstach Michał Jamroż pisze, że kształt wartego 100 mld złotych programu kolejowego CPK opiera się nam materiale Patryka Wilda pt....
No i c⁎⁎j. Po kolejowej części CPK. Dalej będzie zaścianek max V160 i to na pewnych tylko odcinkach. Fajne nawet inicjatywy wypierdolone zostaną w...
#kolej #pociagi #cpk #takdlacpk


Niemcy za darmo hajsu nie dali https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/793511,niemcy-finansowali-kld-partie-donalda-tuska.html
Zaloguj się aby komentować
Dzień 564/569
Liczba elementów 23
Zestaw z roku 2021
Cena katalogowa 84,99 zł
#lego #legodamwa #pociagi #pociagiboners (na gówniaki działa xD) #rodzicielstwo #dzieci

Zaloguj się aby komentować

PKP Intercity chwali się pasmem sukcesów, mierzonych liczbą przewiezionych pasażerów i dodatnim wynikiem finansowym. Wyniki te nie mają jednak solidnych podstaw. W ogromnym stopniu zaniedbano inwestycje, a zyski są zasługą gigantycznego wzrostu dotacji z pieniędzy publicznych. Bez interwencji...
Ze śmiesznych doniesień, to rząd USA w końcu inwestuje w kolej.
Na księżycu.
https://www.independent.co.uk/space/moon-train-lunar-base-darpa-b2516248.html
#pociagi #pociagiboners #kolej #ksiezyc #us #usa
Zaloguj się aby komentować
Pociąg z Madrytu do Barcelony - 620 km, podróż trwa 2:40h. Za bilet zapłaciłem 35 euro.. jadę z prędkością 300km/h i myślę o pasażerach pendolino, którzy płacą 250 zł za 5 godzinną podróż z Gdańska do Krakowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja pi⁎⁎⁎⁎le jak wy tam żyjecie?
#podroze #kolej #pociagi #podrozujzhejto #polska #technologia #ciekawostki

Mów co chcesz, kultura jazdy pociągami w PL dziś a jeszcze 10 lat temu to przepaść. Uwielbiam jeździć samochodem (nawet po Polsce), ale od 2-3 lat pendolino albo "lepsze" intercity są dla mnie czasowo i kosztowo bezkonkurencyjne. Wsiadam w pendolino, w 5.5g robię 800km na drugi koniec kraju w komfortowych warunkach i do tego przez te 5.5h mogę sobie popracować. Jak dla mnie - jest dobrze.
Co oczywiście nie oznacza, że nie mogłoby być lepiej.
Zaloguj się aby komentować
Wiadukt spiralny w Brusio (Szwajcaria)
#ciekawostki #architektura #szwajcaria #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Pani poseł Paulina Matysiak na swoim profilu youtube zamieściła skrót z posiedzenie komisji @ #newag
Skrót z któego w sumie nic nie wynika, trochę heheszki
https://www.youtube.com/watch?v=Mu-chkx8sa4
#kolej #dragonsector #pociagi #pkp #newag
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #suseuspamuje
Diesel musi dymić

Zaloguj się aby komentować
Newag się wypowiada, reakcja pozostałych bezcenna.
#kolej #dragonsector #pociagi #pkp #newag


Zaloguj się aby komentować
Komisja sejmowa NEWAG, part 2.
Niejasności wokół problemów z pojazdami Impuls: kontynuacja rozmów
https://www.youtube.com/watch?v=CDv_tLnpwVo
tl;dw
- - - - -
Q:
Czy macie wykaz zmian/dokumentacje zmian które w oprogramowaniu u was zostały wprowadzone?
Newag:
Tutaj chciałbym zakończyć te dyskusje
Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć z uwagi na prowadzone postępowanie.
- - - - -
Q:
Czyli nie macie wiedzy co były modyfikacje w oprogramowaniu?
Newag:
Pojazd do nas przyjechał, nastąpiła diagnostyka, weryfikacja, walidacja.
- - - - -
Q:
Czyli nic nie było modyfikowane?
Newag:
Powtórzę: nastąpiła diagnostyka, weryfikacja, walidacja.
- - - - -
Newag:
Zmiany w oprogramowaniu są jedynie na życzenia oraz w zakresie żądań przewoźnika
Przedstawiciel kolei mazowieckich i inny jakiś (nie pamiętam)
Zmiany w oprogramowaniu się pojawiały, newag nam je wgrywał nawet zdalnie jeśli odmówiliśmy w sposób bezpośredni, nie wiemy co było zmianą w sofcie, soft nawet nie ma żadnego numeru wersji, nie ma wykazu zmian, nie ma dokumentacji ani udostępnionych kodów źródłowych.
Radca pwarny newag:
jeśli ma pan jakies dowody a nie pomówienia, że zmienilo sie cos w oprogramowaniu newag, to proszę powiadomić odpowiednie organy, prosze nie wymawiac takich zarzutow.
Panowie z newag pokazują prezentację na kartkach A2 na temat tego jak ich inne pojazdy (nie impuls, a gruffin, dragon i inne) mają dostępność na poziomie 99-100%.
Następnie nawag pokazuje pojazdy konkurencji które stwoją 2, 3 a nawet 4 lata nieczynne!
Pokazane pojazdy są w większości uszkodzone mechanicznie np. w wyniku zderzenia z przeszkodą na przejeździe kolejowym
Newag pokazuje jak to ich pociągi wiżą kobiety i dzieci z granicy ukraińskiej na wiosnę 2022 (początek inwazji ruskich na ukrainę). Następnie pokazali zdjęcie pociągu newag wykolejonego, który został CELOWO przez kogoś wykolejony!
- - - - -
Kolejne dolnośląskie:
nasze pociagi newag zaczęły się często wyłączać bez znanej mam przyczyny.
Newag złożył nam ofertę na przeprowadzenie diagnostyki majacej na celu stwierdzenie przyczyny tych wyłączeń. Zgodziliśmy się. Zapłaciliśmy. Newag uzdrowił pociągi.
Do dziś mimo ponagleń, nie dostaliśmy wyników diagnostyki, przyczyn usterek ani listy wykonanych prac naprawczych. Chociaż w ofercie było zdiagnozowanie przyczyn usterek! Zapłaciliśmy kilkaset tysięcy złotych.
Newag:
To nie było kilkaset tysięcy!
Kolejne dolnośląskie:
200 000 zł
Newag:
Ale na 4 pociągi!
Newag:
Pociągu jeżdżą?
Kolejne dolnośląskie:
Tak.
Newag:
No to o co chodzi? Zrobiliśmy robotę!
- - - - -
Q:
Czy możecie sprawdzić czy ktoś modyfikował oprogramowanie w waszych pociągach?
Newag: nie mogę odpowiedzieć z uwagi na toczące się postepowanie.
- - - - -
Q:
Czy są w oprogramowaniu pociągów newag funkcje uzależnione od ich fizycznej lokalizacji?
Newag:
Nie wiem (xD)
Prosze się zwrócić na piśmie, na pewno odpowiemy.
Q:
Nie wiem pan co jest w waszych pociągach?
Newag:
Nie wiem co pani do mnie mówi.
- - - - -
Pani w Radzie nadzorczej Newag jest jednocześnie radcą prawnym która oferuje swoje płatne usługi dla newag. Reprezentuje na komisji sejmowej firmę newag.
- - - - -
Prezes Newag, Pan Zbigniew Konieczek to jednak straszny buc, bardzo nerwowy człowiek. Wiele rzazy puściły mu nerwy, zaczął się wykłócać, uszczypliwie kąsać i bezczelnie łapać za słówka.
- - - - -
I tutaj Newag ładnie prawnie chwyta prowadzących za krocze:
Newag:
Pan mówi że to są podejrzenia, jednak w pana (były minister cyfryzacji Cieszyński) wpisach w mediach społecznościowych wydźwięk jest jednoznaczny z stanem dokonanym, takie działania mają odbicie w notowaniach giełdowych spółki Newag, czy ma pan wiedzę na temat prób przejęcia firmy newag przez podmioty zależne od skarbu państwa w okresie rządów PiS kiedy był pan ministrem? (Pan cieszyński szczęka do stołu i nie wie co powiedzieć).
Pan cieszyński zaczyna lawirować w przestworzach próbami odpowiedzi,
Pani prowadząca zatrzymała tę sytuację "STOP!, przechodzimy do kolejnego punktu".
- - - - -
Koleje dolnośląskie:
Też dostaliśmy ofertę diagnostyki pojazdów newag które się wyłączały, dostaliśmy odpowiedź
- - - - -
Na temat, czy macie podpisy
Q:
Czy macie dział, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w oprogramowaniu?
Newag:
Działamy zgodnie z procedurami, auduty nie wykazały nieprawidłowości.
Q:
Ale wcześniej mówiliście że nie robicie?!
Newag:
Proszę o uściślenie, co pani rozumie mówiąc "podpis elektroniczny"?
Przepisy nie wymagają abyśmy musieli rozróżnić czy soft aktualnie w pociągu to ten który my wgraliśmy w fabryce.
Dragons Sector:
Newag sam wybral taki sterownik który takiej funkcji nie posiada.
Newag:
Taki sterownik jeździ u nas, w pesa i w innych pociągach.
Taki sterownik ma prawie 20 lat, rocznik 2005 (Marchew - i tutaj obronię Newag, bo w przemyśle pracują znacznie starsze osobniki, a zmiany to często OGROMNY problem, nie zawsze jest sens zmieniać skoro działa. Przemysł to nie internet gdzie wersja softu z przed pół roku to podatność i proszenie się o kłopoty. W przemyśle liczy się stabilność i trwałość.)
Dragons Sector:
Sterownik nawet jeśli nie ma weryfikacji podpisów cyfrowych.
Jednak wystarczy zrobić sumę kontrolną, MD5 czy cokolwiek gotowego kodu w archiwum, podstawowa rzecz, prosta, dziwne tego nie robić.
Dragons Sector:
Tutaj się toczą dwa wątki,
Czy sterownik ma funkcje podpisów cyfrowych (chyba im o MD5 czy coś chodzi?)
Czy newag prowadzi archiwum z wersjami softu wraz z funkcją?
Newag:
Niech pan sprecyzuje?
Dragons Sector:
Podpis cyfrowy używając funkcji kryptograficznej (no to już na pewno jakieś MD5)
Newag:
Tak, prowadzimy. (!)
- - - - -
Koleje wilkopolskie:
Może nie kod źródłowy bo prawa autorskie, ale dlaczego nie przekazujecie klientom kodu już skompilowanego w formie gotowego pliku który klient może sobie wgrać do sterownika? Siemens tak robi, inni duzi tak robią, a wy nie? Bo jeśli zepsuje się sterownik, to jeśli sobie kupimy sterownik, to dlaczego nie mamy możliwości wgrania softu, a musimy po raz drugi zapłacić za soft?!
Newag:
???
Koleje wilkopolskie:
W umowie mamy że trzeba przekazać wszystkie pliki, a ich nam nie przekazaliście.
- - - - -
Dragons Sector:
W dniach xxx oraz yyy na 3 dni przed przyjazdem na serwis w zewnętrznej (nie newag) firmie zostały wgrane nowe wersje oprogramowania do pociągów. Czy wiecie kto je wgrał?
Newag:
Na to pytanie odpowie prokurator.
- - - - -
Przewoznik (nie wiem ktory):
Nie wiemy co bylo wgrywane w naszych pojazdow, nie dostaliśmy żadnej dokumentacji ani żadnych danych.
Newag:
Nic nie wiemy o takich aktualizacjach oprogramowania o których wspominacie.
- - - - -
Newag:
Nie, nie mamy dostępu zdalnego do naszych pociągów.
- - - - -
#kolej #dragonsector #pociagi #pkp #newag
Zaloguj się aby komentować
Kolejny dzień kolejne wykolejenie pociągu.
Co za przypadek.
#wiadomoscipolska #olesnica #pociagi #wypadek


Ruska dywersja. Wojna hubrydowa czyli inspirowanie i finansowanie działań rolników/myśliwych/górników + ataki w cyberprzestrzeni i dywersja na infrastrukturze. W 2013/14 w donbasie i na krymie też się śmiali z tego, że byly jakieś zielone ludziki i że ludzie proszą putina o interwencję i zrobienie porządku.
Zaloguj się aby komentować
Wpis urbexowy na temat kolejowego skansenu w Pyskowicach. Kontrowersyjne miejsce, jeśli ktoś pogrzebie.
Zapraszam do oglądania i czytania (° ͜ʖ °)
#ciekawostki #urbex #tworczoscwlasna #kolej #pociagi
https://www.hejto.pl/wpis/kolej-na-ruina

Zaloguj się aby komentować
Urbex nie śpi...
#ciekawostki #urbex #pociagi #tworczoscwlasna
Dzisiaj kontrowersyjna miejscówka, z perspektywy miłośników koleji. Czyli "Skansen Pyskowice"
Jednak "skansen" to jest za dużo powiedziane. To ogromne złomowisko przeszłości. Graciarstwo, level: master.
Na ogromnym terenie lokomotywowni w Gliwicach, zalegają dziesiątki lokomotyw i wagonów, jak i zabytkowych budynków.
Są tam naprawdę wartościowe obiekty jak i architektura, ale z jakiegoś powodu, są w ruinie. Dlaczego tak się dzieje? Nie mnie oceniać. Ale w pobieżnym skrócie: Społecznicy chcą utworzyć z tego miejsca muzeum z prawdziwego zdarzenia, ale...

Zgodnie z przekazaną informacją przez Koleje Mazowieckie w latach 2021 – 2022 spółka zaobserwowała w pojazdach produkcji Newag zjawisko samoczynnego unieruchamiania pojazdów w określonych lokalizacjach lub po upływie pewnego czas postoju.Zdarzenia takie miały miejsce w momencie przekazania pojazdów...
Zaparkowany pospieszny z EP09-038 w Toporowie k. Świebodzina. Gigantyczny przechył pociągu jest skutkiem wybudowania peronów na bardzo ostrym łuku #ep09 #pociagi #kolej #fotografia #fotografiakolejowa #pociagiboners


Zaloguj się aby komentować
#afera #newagimpuls #polityka #kolej #pociagi #newag

@libertarianin @Miedzyzdroje2005 Cham i burak, ale trochę racji ma - wielu ludzi w polityce poza nią są zerami, jak ten debil Suski.
Sam takich znałem - 8 lat biedowania na jakiś kuroniówkach, potem cyk, ich partia wygrała, i z dnia na dzień wielka pani poseł / prezes spółki skarbu państwa.
I nie łudźcie się że któreś partie są pod tym względem lepsze albo gorsze.
Zaloguj się aby komentować
Złota godzina, złote tory.
#wroclaw #pociagi #fotografia #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować