Zdjęcie w tle
jarezz

jarezz

Fenomen
  • 398wpisy
  • 1676komentarzy
@Felonious_Gru czy @dru_gru to Twoje alter ego czy może stalker jakiś? Czy, co gorsza, podrabianie, co jedzie na Twojej renomie i np. zechce naszą znajomość i dyskusje na #bhpfailure przeciwko mnie wykorzystać?

#heheszki
Cybulion

@hejto @kris mam tu buga - jak klikne w 'malpa dru' to lece do profilu @dru

Jak klikne za deska - lece do profilu @dru_gru

Tak samo jest z @Felonious_Gru jak klikne w felonius - taki uzytkownik nie istnieje, jak klikne za deska to lapie caly odnośnik i niesie mnie gdzie trzeba.

Apka.

Zaloguj się aby komentować

Nasrane ale ze smakiem.

#gotujzhejto

Boczek, kiełbasa, krewetki, czosnek, pieczarki, 3 jaja, ostry sos i croutons (takie małe sucharki).
aa89f1b3-968d-4332-bac8-91dcbe8e800d
vredo

Ale cola zero? A na talerzu najebane aż się wysypuje xd

szczelamseczasem

@jarezz nie szkoda Tobie krewetek do kiełbasy?

borsukh

Kolega widzę jest pionierem kuchni fusion - krewetki po Staropolsku

Zaloguj się aby komentować

5 lat mam to auto i nic, kurwa zupełnie nic, się z nim nie działo. No i zostawił człowiek na lotniskowym parkingu samochód bo leciał do domu.

No i musiała się jakaś szuja znaleźć co nie szanuje cudzego mienia.

#zalesie
0c28455b-9295-4926-930f-16dc6d68c1e3
cebulaZrosolu

@jarezz raczej nikt specjalnie Ci tego nie zrobił, ale że nie zostawił karteczki to już kiepsko.

Warto jednak kamerkę mieć, ja swoją zamontowałem po szkodzie parkingowej, na szczęście jak żona szła do samochodu to gość pisał kartkę. Odpukać od tamtego czasu nie przydała mi się (ale było kilka sytuacji, np jak mi chłop wybiegł przed maskę). Koledze się przydała jak facet mu przywalił na parkingu, wyszedł zobaczył i uciekł, ładnie było widać i nr rejestracyjny i morde faceta

SuperSzturmowiec

pewnie kamer tam za bardzo nie ma co obejmują cały parking.

Zaloguj się aby komentować

Nemrod

12 mln zł/MW, toż to koszty prawie jak przy atomie!

W Grudziądzu Orlen buduje gazową za 3,7 mln/MW.

Ragnarokk

Ale CPK budujmy dokładnie tak jak oni zaplanowali, kto tak nie uważa ten zdrajca Polski!!!!1111222!!!!

Zaloguj się aby komentować

Ehh... Jak zawsze, wolne 9 dni w domu zleciało nie wiadomo kiedy. Teraz pierwszy tydzień na projekcie zleci dość szybko, drugi wyraźnie wyhamuje, a w trzecim będę kurwa i rzucał, czemu tak długo to trwa.

#gownowpis
AdelbertVonBimberstein

@jarezz jestem po pierwszej rotacji 2/2 i w porównaniu do 4/1 jakie miałem wcześniej to jest życie! Właśnie zaczynam dwa tygodnie urlopu.

jarezz

@AdelbertVonBimberstein 2/2 to na jednym projekcie mi się tylko trafiło ale za to jaka bajka. Oby się wiodło.

Zaloguj się aby komentować

Od dawna wiem, że TVN nie ma konsultanta ds. BHP przy produkcjach typu "Wyburzacze".

Mimo wszystko, to co zobaczyłem ostatnio w "Megatransporty" to już przegięcie pały nawet jak na tag #bhpfailure . Nawet heheszkowe nie było.

Wodolot podnosili żurawiem z naczepy celem zwodowania. W pewnym momencie z wlazu Wodolot (w czasie podnoszenia) wychyla się amator i wesoło macha do kamery, że wszystko jest Ok.

Kurtyna.

Nosz kurwa mać. Przecież te ich programy to PIP i UDT powinny oglądać i z każdego odcinka byłoby kilka postępowań.
jarezz

@Lirice edit mały. Jeśli na terenie jednego zakładu pracuje kilka podmiotów, to konieczne jest wyznaczenie koordynatora bhp.

Zaloguj się aby komentować

Zajmuje się może ktoś z was nadrukami na odzież? Szukam osoby, której wskaże markę i model bluzy i koszulki i dam to co chce na nich mieć.

Mała ilość: 2 bluzy 3 koszulki.

#pytanie #odziez #reklama
Nie wiem czemu ale typ stojący za Terleckim, to dla mnie kwintesencja oszołomstwa, które głosuję na PiS.

Wiem, nie ocenia się książki po okładce ale takie mam skojarzenie.

#jebacpis #polityka
912f7cbd-2b2e-4d3b-816e-b2e472405da4
bizonsky

Przecież gość wygląda jak ze spotkania bdsm XD

jarezz

@bizonsky czyli typowy konserwiak hipokryta byłby. Wszystko się zgadza.

bartek555

Dla mnie to taki ultrahardcore gej, ktory w trakcie seansu jest w tych okularach, czapce, kulce w ryju i skorzanych stringach 🤣 tego typu

946dc04e-0bd7-4ffc-bba1-827e0a4457eb
jarezz

@bartek555 już niech tam się rucha z kim chce i jak chce. Jako zwolennik obecnego rządu to akurat ten aspekt nie jest dla mnie ważny w życiu innych, dopóki nie robią nic nielegalnego.


Wracając do sedna, czyli działań PiSdzielców to dla mnie wygląda to wszystko tak, ze nie wierzą w to, że nawet za betonowanie sądy nie są do końca za betonowanie, że straż marszałkowska "śmie" przeciwstawić się JarKacz owi (chłop przed snem musi mieć rozpierdol w głowie).


Co do PiSu jeszcze, to jak patrzę na wiek głównych działaczy, to zastanawiam się jak czuje się tam Bochenek. Wiadomo, że jest tam dla kasy i władzy. Wiadomo, że obraca się w środowisku sobie przychylnym więc nie słyszy, że się skurwił ale skoro doszedł w młodym wieku, tak wysoko w polityce, to musi być świadomy faktu, że to co ma, skończy się całkowicie pewnego dnia (przedsmak ma teraz). Podobne rozkminy mam o Piotrze Mullerze.


Młodych padawanów seniora Zerro nie biorę pod uwagę, bo np. Kaleta swoją fizjonomią pokazuje jak bardzo oslizglly jest i giętki przez brak moralnego kręgosłupa.

Zaloguj się aby komentować

W sumie lubię swoą pracę (tak, już to pisałem). Teraz wolny tydzień w domu. W sobotę dzwoni pracownica jednego z klientów, dla którego robiłem RAMSy na projekty data center we Francji i Belgii parę lat temu.

Co w tym ciekawego? Właściciela tej firmy poznałem na mojej pierwszej zagranicznej budowie, w Szwecji, w 2017r. Chłopak był wtedy warehouse operative.

W 2020 roku dzwonił do mnie z prośbą o przygotowanie owych RAMSów na projekt w Belgii. Kiedy przeszliśmy do stawki powiedziałem 1k + VAT.

Co się okazało, ja myślałem o PLN, a on o EUR. Zrozumiałem to, kiedy przysłał 40% ceny za usługę jako zaliczkę. Nie podzieliłem się z nim info, że sam myślałem o złotówkach. Kilka razy przygotowałem mu dokumenty. Wszystko ok.

Jak pisałem na początku, dzwoni do mnie jego pracownica, że mają nóż na gardle i do środy potrzebują dokumenty zgodne z francuską legislacją.
Tym sposobem poklikam w kąkuter dzisiaj wieczorem i trochę jutro i w ten sposób wpadnie 1,5k EUR netto.

Lubię takie niespodziewane zastrzyki pieniędzy.

#pracbaza no i #bhpfailure ze strony mojego klienta.
bartek555

@jarezz podziel sie troszke co?

jarezz

@bartek555 moja studnia bez dna zwana domem lubi pochłaniać te extrasy.

bartek555

@jarezz we’re in the same shit bro

GordonLameman

Też lubię takie zlecenia


Właśnie sobie nad jednym pracuje - ciekawy amerykański startup z capem na moją pracę na poziomie 10k euro. Mój urzad skarbowy lubi to xD

conradowl

Dej, za cztery dni lecę na urlop, przyda się

e8306e33-bafc-4e1a-9c4e-2787d6b0542d

Zaloguj się aby komentować

Sama spekulacja normalnie by mnie nie zdziwiła. Więcej, w Polsce często "spekulant" ma dalej całkowicie i jednoznacznie pejoratywne konotacje, zupełnie jak czasach stallinizmu miał "kułak".

Dla mnie spekulacja na regulowanej giełdzie jakiegokolwiek dobra, to jeden z aspektów działalności trejderów. U niektórych z nich tylko spekulacja jest podstawą dlla zysków i strat, bo opierają się nie na analizach spółek, a jakichś info o dziwnych konotacjach, tak to podlinkowane info, to byłoby już czyste złodziejstwo.

https://bithub.pl/artykuly/bloomberg-farmy-wiatrowe-oszukiwaly-windowaly-ceny-i-spekulowaly-produkcja-energii-a-w-polsce/

Nie rozumiem tylko, czemu autor artykułu, nie pisze, że jeśli prognoza danego operatora, z danej farmy - te prognozy do grid operator's wysyłane są dziennie - to taki operator musi po cenach spotowych (znacznie droższych niz średnia rynkowa) dokupić brakujących GWh.

Nie, nie twierdzę, że artykul ma oczerniać wiatraki i jest elementem spisku antyWTG sponsorowany przez lobby górnicze. Po prostu uważam, że jest niepełny i opisuje mechanizm działania tych prognozowanych dostaw energii z jednej strony.

Raportu Bloomberg nie czytałem.

Dla jednej z firm, wspomnianych z nazwy w artykule firm, pośrednio pracowałem. Firma ta oprócz bycia operatorem WF, jest armatorem jednostek do stawiania offshore WF oraz posiada m. In. spółkę - córkę, która stawia farmy wiatrowe.
Ciekawostka na temat norweskiej firmy jest taka, że tak firma rodzinna i dalej założyciel i synowie mają ostatnie słowa i to pomimo wieku (ojciec over 90).
Jeśli jednak prognozy były tak przejrzyste i uczciwe jak działania w spółce - córce na poziomi zarządzania projektem wobec personelu, podwykonawców, dostawców, itd. to jestem skłonny uwierzyć, że lipne prognozy dawali właśnie po to, żeby odrobić straty z dnia flauty, kiedy właśnie te utracone GWh musieli dokupywać po cenach spotowych.

#wtgjarezza #ekonomia #oze #uk

PS. Mam nadzieję, że wyraźnie wystukalem na telefonie swoje opinie co do artykułu i możliwych przyczyn.

PSS. Miałem odpoczywać, a nie mogę usnąć. Dobrze, że mam wolny tydzień.

PSS. Fred. Olsen będzie dostarczał jednostki instalacyjne dla PGE/Orsted MFW Baltica II
#ciekawostki
DiscoKhan

@jarezz dwa pytania mam:


Spekulant rzeczywiście w powszechnej świadomości ma takie a nie inne skojarzenia. Jakie inne słowo byś użył do nazwania tego procederu tak by było zrozumiałe dla każdego czytelnika?


Czy nie uważasz, że trochę przesadnie skupiłeś się na osi spółki węglowe - spółki OZE? Sam tytuł wprost sugeruje oś podatnicy - wytwórcy energii także takie odjechanie wydaje mi się po prostu niesłuszne, gdzie tutaj to jest raczej kwestia ponoszenia odpowiedzialności finasowej za swoje błędy przez samych wytwórców. Tak jak każdy pała miłością do banków gdzie zysk jest prywatny ale koszty wspólne...

jarezz

@DiscoKhan to widać moja wyrafinowany ironia weszła na wyższy level i już jest tak wyrafinowana, że nie widoczna. 😏


Całkowicie chodziło mi o oś korpo OZE i podatnicy / konsumenci.


Jakie inne słowo w miejsce spekulacji w tym przypadku? Może po prostu kradzież? No due dilligince to na pewno nie było.

DiscoKhan

@jarezz przecież kradzież to jeszcze bardziej negatywne słowo?


Zaś ja kończyłem drugi rok ekonomii i bez pomocy wyszukiwarki nie wiedziałem co to dokładnie jest "due diligence"... Co na pewno źle świadczy o mojej edukacji na ten temat ale jeżeli taki ćwierć specjalista jak ja nie ma pojęcia co to jest to zwykły zjadacz chleba na 100% się z tym terminem nie spotkał.

jarezz

@DiscoKhan ale oni de facto kradli. Zawyżając potencjalną produkcję powyżej znacznie realnych możliwości to wychodziło, że wyludzili odszkodowanie za to, że grid operator nakazywal zatrzymanie WTG bo inaczej grid byłby znacznie przeciążony i mogłoby dojść do jeszcze droższej awarii sieci.


Takie prognozy produkcji robi się codziennie. W Finlandii, na poprzednim projekcie, klient do operatora sieci wysyłał to do 10.00 rano, na ten sam dzień. Brał pod uwagę prognozę, rzeczywisty wiatr, odczyty live z każdej turbiny (o tych aspektach wiem, pewnie inne czynniki jeszcze były).


W artykule właściciele wiatraków dostawali zwrot kasy ze względu na poniesione POTENCJALNE straty /POTENCJALNY utracony przychód.


Wspomniany fiński klient miał swoje prognozy, a jeśli cena dnia za GWh była ujemna to i tak musiał energię generować i do tego dokładać dużo euro.


Jeśli masz pomysł jak inaczej niż kradzież nazwać zachowanie firm z artykułu to wołaj.


Szczerze to napisałem "kradzież" bo wnioskowałem, że spekulacja była zbyt słabym określeniem dla Ciebie.

bartek555

@jarezz dodam totalnie nie na temat, ale jako ciekawostke ze jest sporo firm offshore, ktore zostaly w rekach rodzin i starzy nadal maja do powiedzenia - hereema, allseas, blue water (to wszystko bracia hereema, kazdy ma osobna firme), van oord, itp. To tylko holenderski rynek.

jarezz

@bartek555 o widzisz. Van Oord wiedziałem ale pozostałe już nie.


Wiem, że lepiej wiesz ale czy Allseas nie jest szwajcarskie?

bartek555

@jarezz oficjalnie siedziba jest w szwajcarii z wiadomych przyczyn, ale zarzad efektywny, magazyny, glowne biuro wszystko jest w holandii.

Zaloguj się aby komentować

Pierwszy tydzień dostaw już prawie minął (sobota jeszcze się nie skończyła). Oczywiście nie obyło się bez #bhpfailure w postaci oleju wyciekającego z żurawia i wheel loader's (po naszemu fadroma) i luźnych elementów, które przejechały na naczepie blisko 200km. Na szczęście nie spadły na nikogo ani na drodze, ani na budowie.

Mnie za to najbardziej cieszy to, że jutro zasuwam na lotnisko i mam 9 dni wolnego.

#wtgjarezza
1f72ac71-0bf8-4539-ac39-f1c2afa2f97e
967e9440-ce64-4011-8946-85da64a5f566
Cybulion

@jarezz ile ma ta łopata?

jarezz

@Cybulion jakieś 80m (z dokładnością do 0,5m) nie pamiętam średnicy hub'a.

Zaloguj się aby komentować

Skoro już jestem w #finlandia to sobie też dołożyłem (w sensie mechanik) LED bar i światło ostrzegawcze też, żeby z kogutem na dachu nie jeździć po budowie.

#samochody
63d5e4d1-562d-4eee-9eaf-fa9bfa4c9b8b
Cybulion

@szczelamseczasem nie to u mnie nadleśnictwo olsztynek akurat najukochansze xd

szczelamseczasem

@Cybulion O patrz Zamknięty Tokaj i kuchnia węgierska, jagodzianki w mieście, Ameryka... Mam fajne wspomnienia.

zuchtomek

@jarezz O widzę kolega zza miedzy, NIL pozdrawia

Chunx

@Trawienny właśnie czegoś takiego potrzebuje, lampeczki jak w najtrajderze. Sprzedają takie cuś?

Trawienny

@Chunx Sprzedają, ale nie widziałem żadnego, który miałby homologację więc.. no

Zaloguj się aby komentować

#wtgjarezza #drony

Miałem zrobić więcej zdjęć, żeby modele i mapa wyszły lepiej, ale oczywiście zapomniałem wziąć ze sobą naładowane baterie.

Dla ciekawych proporcji komponentów turbin wiatrowych do dźwigów, które je rozładowują i ciężarówek, które je przywożą.
0ce2259a-c186-496c-a1e8-32402005df87
jarezz

PS. na ortofotomapie drzewa wykręcone są z powodu tego, że robiłem zdjęcia jednocześnie ćwicząc "orbitowanie".

Zaloguj się aby komentować

Następna