
Społeczność

Społeczność
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tomki, takie dziury na dachu. Mieszkam w miejscu gdzie rzadko pada deszcz. Jakieś domowe patenty co z tym zrobić żeby się nie pogarszało, czy po prostu "jeździć obserwować"?
#samochody

Zaloguj się aby komentować
Małe #chwalesie Kupiłem sobie rok temu krokodyla i tak powoli go dłubie i przywracam do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#saab #hejtosaabclub #samochody

Zaloguj się aby komentować
Jest MOC. Czemu te auta z Jasiem Fasolą mi się kojarza nie wiem, ale sie domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#samochody


Zaloguj się aby komentować
Przez lasek przez który spaceruje wiedzie szersza ścieżka taka na Kraków. Głównie dla elektryków bo idą tam słupy wysokiego napięcia. No ale od czasu do czasu ktoś chce przyoszczędzić żeby nie musieć stać w korkach. No to pewnie fajnie oszczędził te 5min. Misce olejowej mówimy papa. Szkoda ze nie zrobiłem zdjęcia temu golfowi 4. Ale plama oleju ładna. I ścieżka aż do trupa.
Dodam że ścieżka do łatwych nie należy jak chodzi o jazdę samochodem bez podniesionego zawieszenia.
#dziendobry #samochody #offroad #karma

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jakie polecacie budżetowe / ze średniej półki kosmetyki samochodowe? Jedynie to kojarzę firmę K2 no i produkt borygo do krwawej felgi.
Mi konkretnie chodzi i "krwawą felgę" aby dobrze ściągała pył z klocków z felg no i jakiś dobry wosk w sprayu do zastosowania na mokro aby szybko na myjce popsikać...
Ewentualnie czy nadaje się on też aby po wyczyszczeniu felgi nałożyć taki wosk aby wolniej się odkładał na niej brud i pył.
#motoryzacja #samochody #detailing #cardetailing
Zaloguj się aby komentować
chyba by mnie szlag jasny trafił
krew nagła zalała
https://x.com/sknerus_/status/2057015973719220501
#motoryzacja #europejskamotoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mercedes #maybach
Zaloguj się aby komentować
Jadąc dzisiaj przez Ząbki zobaczyłem Dużego Fiata stojącego na chodniku. Za szybą miał karton z napisem "Sprzedam" w stylu tych z lat 90. Nie jestem ogromnym fanem polskiej motoryzacji, ale chodzi mi po głowie posiadanie jakiegoś starego złomka, na którym uczyłbym się mechanikowania w wolnych chwilach. W sumie to nawet nie mam gdzie go teraz trzymać, ale to najmniejszy problem. W końcu to Duży Fiat. Samochód powodujący usmiech nostalgii lub politowania, w zależności od okoliczności.
Zdecydowałem, że zawrócę, wypytam o szczegóły i rzucę jakąś niezbyt wysoką kwotą "a nuż się dogadamy".
Zawróciłem, zobaczyłem drugi karton z ceną i pojechałem dalej. 35 tysięcy polskich złotych za śmierdziela pasowanego stopami na montowni w żeraniu. Jak wracałem do domu zniesmaczony zastanawiałem się, czy to te złoty klasycznej motoryzacji zepsuły tak rynek, czy może starszy Pan nadal żyje cenami sprzed denominacji.
Zdjęcie zabytku, znaczy niedobytku.
#motoryzacja #klasycznamotoryzacja #fso #rozkminy #gsautorsko

Jak 90 rocznik to auto jest już maksymalnie patologiczne, na tym etapie linia produkcyjna na Żeraniu była zużyta i FSO musiało kombinować z częściami i produkcją. Z tego rocznika ten wóz to tak naprawdę upośledzona hybryda poloneza i dużego Fiata a auta wyjezdzaly jako śmietniki już z fabryki XD polecam kanał motobieda i nagranie o tym modelu https://youtu.be/knbuC6YUbiU?is=NaDwCwQeG6F5m7h2
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do miłośników #flightsim , Microsoft Flight Simulator.
Skądbierzecie mapy lotnicze i karty lotnisk
Z tego co widzę wszystko co jest w necie jest za paywallem czy nie ma normalnych miejsc gdzie takie dane można ściągnąć?
Jak wygląda przestrzeń powietrzna w PL? Gdzie znajdę normalną mapę?
Gdzie znajdę tabele ze zużyciem paliwa do cesny albo DHC-2?
Kiedy i jaką mieszankę paliwa stosować a kiedy zmieniać kąt śmigieł?
Microsoft udostępnia instrukcje dla debili, a ja potrzebuję konkretów
#lotnictwo #samoloty
Wołam @PositiveRate
@michal-g-1 płatne mapy to subskrypcja navigraph. Za darmo to zarejestruj się na autorouter i tam szperaj. Ogólny podział przestrzeni można też zobaczyć na Skyvector. Albo poszperaj w AIP poszczególnych krajów. Co do DHC-2 to zobacz Air Flight Manual. Wszystko powinno tam być. Skok śmigła (kąt natarcia łopat) będzie zdefiniowany w AFM dla każdej fazy lotu. Nie znam tego samolotu ale generalna zasada jest taka, że mały skok dajesz do startu i lądowania. Zwiększasz po starcie na wznoszeniu i ustawiasz docelowy na przelocie. Często jest to wyrażone w funkcji prędkości obrotowej bądź momentu obrotowego, w zależności czy mówimy o napędzie tłokowym czy turbinowym.
Zaloguj się aby komentować
Hyundai IONIQ 6 czy Mazda 6e?
Ponowny wpis z ankieto
#samochody #motoryzacja
@AdministratorDanychOsobowych Polecam się przejechać Mazdą i ocenić ;)
Miałem okazję chwilę pojeździć, bo obok kołchozu mają swoją siedzibę i często robią akcje promocyjne, że można się karnąć, a gość/laska poopowiada Ci w tym czasie o aucie.
Mazda była spoko, gdyby nie to, że konkurencja podstawiła obok Teslę 3, która po 20 minutach jazdy każdym z nich, po prostu wypadła lepiej. Wnętrze Mazdy wypada nieźle (po za ekranem), ale ja jeździłem 6tką przez blisko rok i już wtedy mi się wnętrze Mazdy bardzo podobało. Ma taki vibe jakby aspirowała do bycia autem klasę wyżej niż jest.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy to francuski mikro-samochod Lieger z lat 90-tych?
#motoryzacja #samochody


Zaloguj się aby komentować
Siemka, mam Kia Niro 2019 hybryda,ze względu na znaczące poniesienie cen benzyny zacząłem jeździć oszczędnie.
Wcześniej robiłem 600-700 km na 40l benzyny i myślałem. Że to kozackie wyniki. Teraz jestem w stanie wykręcić ponad 950 km xddd
100% miasto, auto nie jest żółwiem w mieście bo używam też do rozwożenia jedzenia.
Najzabawniejsze w tych czasach jest to, że w firmie mam jeszcze Renault Clio 2025 w gazie i przy obecnych cenach gazu, jazda na LPG jest ledwie opłacalna xd.
Wracając do hybrydy to jest w szoku, że taki crossover może mieć tak niskie spalanie. Cały czas myślałem, że jak hybryda to od Toyoty a #kia w nicznym nie ustępuje.
Jak się sprawują wasze samochody ? Jakie macie spalanie. A przy okazji pytanie do tych którzy też prowadzą jakąś pochodną transportu: macie u siebie hybrydy czy wciąż królują dieselki.
#samochody #hybryda #transport

Zaloguj się aby komentować
kiedyś będziesz mój, prosiaku
#motoryzacja #niemieckamotoryzacja #samochody #carboners #porsche

Zaloguj się aby komentować
Kurde, drugi na ten samej ulicy XD cos jest na rzeczy
#mercedes #niemcy #samochody

Zaloguj się aby komentować
Nigdy chyba nie wyjdę z podziwu jakie auta ludzie w Monachium normalnie pod blokiem parkują XD
#niemcy #samochody

Zaloguj się aby komentować
Porzucona koparka Mercedes UNIMOG 416
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mercedes #unimog
Zaloguj się aby komentować