Zaloguj się aby komentować
Legia nie spadnie z Ekstraklasy. Ale fakt, iż na kilka kolejek przed końcem spadek ten był realny to już pozostawi coś trwałego, po czym trudno tak przejść do porządku dziennego
Kolos na glinianych nogach upadł stając się zwykłym klubikiem z przepłaconym absolutnie wszystkim. Co zostało jeszcze z dawnej potęgi? Niewiele. Długi są ogromne, problemy kadrowe dopiero się zaczną, a wszystko zależy od tego ile Mioduski pożyczy swoich środków klubowi. Europejskich pucharów w przyszłym roku nie na 95% będzie, a to był duży zastrzyk środków finansowych. Wystawione faktury są i to ogromne. Skąd wezmą wartościowych grajków, gdy teraz dużo z nich odejdzie?
Pozostaje jeszcze stary sposób z powołaniami do Legii, tym razem nie z Ludowego Wojska, a klubików filialnych, np. Pogoni Grodzisk Mazowiecki... #sport #pilkanozna #legia #legiawarszawa #pogongrodzisk #ekstraklasa
Zaloguj się aby komentować
Przy zatrudnianiu Vukovića można powiedzieć ze złapałem sie za głowę.
Bo jak to? Serio? Widzew walczący z Legią o utrzymanie zatrudnia kogoś tak bardzo związanego z przeciwnikiem?
Ze dwa tygodnie temu, gdy już było wiadomo jaka jest jego taktyka (podania bezpośrednie) wiedziałem że Widzew spadnie juz prawie na pewno. Ponieważ:
- Widzew nie utrzyma sie nie odrabiając punktów.
- Nie można odrabiać punktów nie wygrywając.
- Nie można wygrywać nie strzelając goli.
- Nie można strzelać goli nie stwarzając akcji.
- Nie można stwarzać akcji grając jednostajny futbol oparty o bezpośrednie podania.
Vukovic, z tą jego taktyką to hamulcowy. I teraz powiem to juz wprost: Koń Trojański.
On stwarza pozory. Tylko tyle.
Faktem jest też że Dobrzycki za gruby hajs kupił badziewiaków. ALe to już inna sprawa.
O Zequirim już pisałem a Bukari i Fornalczyk to zawodnicy do prostopadłych piłek którzy potrafią robić tylko wiatr.
Fornalczyk potrafi jeszcze nieźle dośrodkować z wolnej piłki. Jednak kiwać się, przejść przeciwnika by zrobić różnicę juz nie.
Pozostaje jeszcze kwestia czy dośrodkowania są dobrym pomysłem i jaki % dochodzi z nich do głowy napastnika.
Statystyki mówią ze lepiej robić szum do lini i dośrodkowywać po ziemii, najlepiej cofając piłke do piłkarza stojącego przed polem bramkowym.
Ale co ja tam wiem. Przecież Vukovic jest wybornym trenerem.
Ps. Nie odstawiałem ale gdybym miał to Widzew miał z Legią 50% szans... na przegraną. I tak sie dobrze trzymał na tym remisie 30% bo z taką gra jaką prezentują max to 20% było na zaskoczenie przeciwnika.
Co więcej, tam powinien być remis!
https://x.com/RafalRostkowski/status/2050505333424996704
Tam nie było faulu, a nawet żółtko poleciało.
A taktyka Vukovicia? Jedni powiedzą że to była gra na remis. A ja powiem ze to była gra na niezaszkodzenie Legii i na stwarzanie pozorów. Legia jest słaba, najsłabsza od wielu lat, Widzew potrzebuje punktów. Potrzebuje przeskoczyć Legię w tabeli. Tym bardziej że jeszcze tylko kilka kolejek a punkty trzeba odrabiać. A ten gra na remis. Karuzela śmiechu.
I 1 liga wita.
#widzew #legia #mecz #ekstraklasa #takaprawda
Trzeba tu troche zrozumiec czemu w polskiej lidze odwalają się takie cyrki. Otóż polska liga to jedno wielkie dno Śląskiego gówna PZPN. W Polsce panuje cały czas pewien sposób dzialania na gębę tzn każdy kazdemu wspomoże i zaczyna się to już szkoleniowce tzn. Rodzice chca żeby ich synek gral bo uwazaja że ma talent. Ci rodzice to często lekarze, policjanci czy inni przedsiębiorcy którzy załatwiają pewne sprawy na zasadzie wzajemnej wdzięczności i ten model cały czas jest faworyzowany w zasadzie nie tylko piłce nożnej ale skupmy się na niej. Bywają różne przewinienia, piciu wódki narkotyki itd ale jak to w polskim gownie przymyka się na to oko bo np będę miał lepsze miejsce kolejce do lekarza. Przypomnę że za granicą są szkółki gdzie placi się z góry i wypierdala kazdego jeśli nie będzie się stosował do zasad. Dyscyplina to jedna z podstawowych elementów w sporcie zawodowym jeśli chce się coś osiągnąć i to wpaja się na zachodzie.
Te całe kolsiowstwo przechodzi potem na skautów i innych trenerów ktorzy również potem piją wódkę z tymi lekarzami czy przedsiebiorcami i kupuja czy sprzedają te "wielkie talenty" i rodzi się taka gowno drużyna jak legia, naszpikowana miernymi czy przynajmniej srednimi piłkarzami którzy partacza niemiłosiernie a jak się trener wkurwi to już nauczeni załatwianiem "po znajomemu" wypierdalają trenera że to jego wina.
I tu przechodzimy do kolejnego etapu. Jak to zwykle bywa, zawsze bylo przekonanie ze sie troche uda. Jednak nie tym razem. Wyszlo ze ci piłkarze są tak mierni że nawet na polska gownoklase są za słabi, więc zaczyna się pomoc innych klubów czy też być może sedziow żeby jednak ta legia nie spadła. I tak się kręci te kółko spierdolenia. Jak się uda to trzeba będzie te gowno gdzies opchnac. Kto tym razem wypije wódeczkę i z kim że Śląska. Zobaczymy
Zaloguj się aby komentować

Rzut wolny, po którym Legia strzeliła gola dającego jej zwycięstwo z Widzewem, został podyktowany ewidentnie niesłusznie. F. Alvarez nie sfaulował R. Vinagre, lecz tylko czysto zablokował piłkę. Były ostatnie sekundy ostatniej doliczonej minuty meczu... W taki sposób w meczu drużyn broniących się...
https://youtu.be/gDwiwZPgCQs?is=AXQvYRsgH2blCY0F
Ekstraklasa super sprawa, za to Pierwsza też ciekawa.
#legia
Zaloguj się aby komentować
#ekstraklasa #heheszki #brukbettermalica #legia

Zaloguj się aby komentować
Polonistki wygrywają z Legią Soccer Schools aż 11:0. Brawo dziewczyny! #legia #legiawarszawa #poloniawarszawa #pilkanoznakobiet #sport

Zaloguj się aby komentować
Mecz przyjaźni Radomiak-Legia 20:30
Zdrówka i pozdrawiam kibiców #pilkanozna #radomiak #legia

Zaloguj się aby komentować
Podobno po wczorajszych wynikach #legia ma już ponad 50% szans na spadek.
Ja z kolei zapodaje ŁATWOŚĆ TERMINARZA dla poszczególnych klubów #ekstraklasa
#pilkanozna #legiawarszawa #widzew #pogonszczecin #arkagdynia

Zaloguj się aby komentować
Niech ta chwila trwa! LALALALA
#legia #ekstraklasa #brukbettermalica #gornikzabrze #pilkanozna #mecz


Zaloguj się aby komentować
Papszun przyjdzie i naprawi

Zaloguj się aby komentować
Czyli, że król Radowid grał kiedyś w #legia ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#witcher3

Zaloguj się aby komentować
Dzis Legia udowodni xD #mecz #pilkanozna #legia #piastgliwice #ekstraklasa #1liga #hadaj #wojciechhadaj #sport

Zaloguj się aby komentować
A mówiłem wam, że właściciel mojego gymu to legionista?
Ten niepokonany klub to chyba trochę nieaktualne z tego co słyszałem
#pilkanozna #legia

Zaloguj się aby komentować
Dopiero co wlazłem na relację

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś będzie szlagier Ekstraklasy - Legia Warszawa-Bruk Bet Termalica
Czy słowa Hadaja sprzed 3 lat będą aktualne?
#sport #pilkanozna #legia #termalica #brukbettermalica #ekstraklasa
Zaloguj się aby komentować
Gdzie obejrzeć mecz #legia na tv jaka stronka albo apka pls #streamy #internet #strimsy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Legia-Samsunspor 0:1
Najlepszy komentarz do falstartu Wojskowych w fazie grupowej LK powstał już prawie 17 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=ChxzQ9pWntY
#pilkanozna #legia #ligakonferencji



Zaloguj się aby komentować