#pociagi #pociagiboners #suseuspamuje
Elegancko odpicowana maszyna uchwycona w Czerwieńsku.


Społeczność
Społeczność świrów kolejarskich. Lubimy dyskutować o kolei w Polsce, fotografować jadące składy, wybierać pomiędzy Pesą a Newagiem
#pociagi #pociagiboners #suseuspamuje
Elegancko odpicowana maszyna uchwycona w Czerwieńsku.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
Freightliner Class 66 uchwycona podczas manewrów na stacji Żagań.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
Gagar ale bez bipy, trochę oddechu i normalny ruch na stacji.





Zaloguj się aby komentować
#podrozujzhejto #suseuspamuje
W Wolsztynie na paradzie a kurła gdzie?

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #tworczoscwlasna #suseuspamuje
Pesa Link czyli SA139 za 5 minut wjedzie na stację Żagań.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #tworczoscwlasna
Pociąg kolei dolnośląskich przed Małomicami.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
1994
Stacja kolejowa Nowy Dwór Gdański Wąskotorowy. Źródło

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
2001 r.
SU45 -131
Wyjazd ze stacji Lubicz w kierunku Lipna, linia kolejowa nr 27 Nasielsk - Toruń Wschodni.
Lokomotywa pocięta na złom .

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W pociągach dodali ulgę dla #smutnazaba
#pociagi

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #historia #suseuspamuje
Przystanek kolejowy Boguszów Gorce Wschód
Rok 1925
Lekki elektrowóz serii E 42 (konkretnie jest to maszyna EP 216 od 1927 roku oznaczona E 42 16) produkcji AEG. V max: 70 km/h.
Było ich 5 sztuk na Śląskiej Kolei Górskiej , wszystkie stacjonowały w na stacji Wałbrzych Główny począwszy od listopada 1924 roku.
Zdjęcie to wykonano w 1925 roku podczas testowych jazd lokomotywy. Nie jest to pociąg planowy na tej linii, bo takowych składów wagonowych od czasu jej elektryfikacji nie było.
Seria lekkich lokomotyw pasażerskich E 42 znakomicie pokonywała zakręty i nadawała się do obsługi pociągów osobowych w terenach górskich.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
14 października 1976 Żary ul. Tunelowa
Była to nowiutka lokomotywa ST44 -485, dostarczona do żagańskiej lokomotywowni PKP w czerwcu 1976 r. Wyprodukowano ją w 1975 r. w fabryce w Ługańsku w ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej.
Lokomotywa jechała ze składem towarowym 14 października 1976 r. z Tuplic do Żar. Mechanicy przysnęli i przegapili znak stój podawany na semaforze i wjechali na tor 3. Przepchnęli następnie kozioł oporowy na jego końcu.
Gagarin spadł z nasypu na ulicę Tunelową. Na szczęście była noc, więc żadnemu pieszemu nic się nie stało. Drużyna też wyszła z tego bez szwanku na zdrowiu, a jedynie z ujmą na honorze i problemami w pracy.
Zanim zjawiły się służby, ludzie przechodzili sobie rano do pracy pod lokomotywą.
Następnie Milicja Obywatelska zablokowała przejście. Lokomotywę ostatecznie udało się uwolnić z tej kompromitującej pozycji.
Została wyremontowana, ale w 1995 r. zostanie skreślona ze stanu i pocięta na złom w Żaganiu.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
30 kwietnia 2007
ET41 stoi obok Kopalni Węgla Kamiennego Ruch Mysłowice, na 1,5 roku przed zakończeniem wydobycia. Widok z pociągu jadącego w stronę Katowic. Do dziś nie przetrwał już prawie żaden z widocznych budynków kopalni.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
Żagań (stacja kolejowa )
Pociąg Żagań - Legnica z SU45 -074 przejeżdża obok nieczynnego już wtedy posterunku SKP (stwierdzania końca pociągu).
Status lokomotywy - zezłomowana

@suseu żagań też swoją drogą bardzo ładne miasto. Bardzo mi się podoba architektura ale też jest pałac i bardzo duży i stary park przy pałacu, z widokiem na rzekę i stawem
Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
Ciechanów lata 80, Przejazd składu kolejki wąskotorowej przez ulicę Sienkiewicza. Zdjęcie (tu-reprod.) zamieszczone na tablicy informacyjnej przy zabytkowym parowozie.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
#tworczoscwlasna
Spalinowy zespół trakcyjny kolei dolnośląskich, jako pociąg osobowy nr. 76316 relacji Żary-Legnica wyruszył z Żagania w stronę Małomic. Pociąg to Pesa SA134-025
2014-06-16
Podczas kończenia biegu pociągu osobowego 69944 [Wrocław - Trzebnica] na stacji końcowej maszynista pociągu zasłabł. Jednostka przejechała sama peron, następnie uderzyła w rampę wjeżdżając na zakończenie ślepego toru.
2019-07-31
Wypadek z pojazdem drogowym na przejeździe kat. D na szlaku Modła - Wierzbowa Śląska. W bok przejeżdżającego pociągu nr 67363 relacji Legnica - Żary uderzył motocykl marki Yamaha Enduro. Maszynista nie zauważyl momentu uderzenia. Poinformowany został dopiero przez podróżnego, po zatrzymaniu na po Wierzbowa Śląska. Po sprawdzeniu szynobusu, stwierdzono rozbitą szybę w drzwiach oraz ślady uderzenia w tylnej części składu z prawej strony w kierunku jazdy poc.


Zaloguj się aby komentować
#pociagi #pociagiboners #kolej #suseuspamuje
Oberwanie chmury 5 lipca 1926 r.
Linia kolejowa Żagań-Wrocław i... pociąg wodny. Zdjęcie zrobione prawdopodobnie na wysokości miejscowości Żurawiniec (pomiędzy stacjami Wrocław-Leśnica Mrozów) z wiaduktu ul. Mostowa w kierunku Legnicy.

Zaloguj się aby komentować