Hejto.pl

#hejto

73
14182

No cześć wam wszystkim.

Melduje, że #hejtozeszyt jest bezpieczny (jak widzicie na zdjęciu, nie do końca, bo cos dziwnie pachnie i moje koty są bardzo zainteresowane, żeby wydrapać co się da )

@Shivaa możesz odetchnąć, paczka jest bezpieczna.

Dajcie mi trochę czasu, żebym na spokojnie sobie wszystko przejrzał, a potem grzecznie odeśle

Z ciekawszych rzeczy, to widzę że zeszyt był 20minut ode mnie pół roku temu ale jakoś mnie to ominęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) #uk

Coś zabiorę, coś wrzucę i na dniach odsyłam do pani kierowniczki.

Pozdro hejto!!!

#hejto

be442ba5-1356-4d4f-bc8a-1b9c7d182677

Kurde cieszę się że dotarł bezpiecznie, dziś idę spać spokojna Przypominam tylko o wpisie z losowaniem kolejnej osoby 😉 no i wspomnij w nim że po drodze paczka będzie musiała na chwilę trafić do mnie 😛

Zaloguj się aby komentować

@Byk @skorpion oglaszam najblizsza sobote sobotą w skarpetach z kotami. Jutro spotykamy sie pod kolejnym wpisem. @ErwinoRommelo bedo stupki

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

nie zawsze po odświeżeniu strony ładuję się aktualny stan strony

czasami muszę odświeżyć po 2 razy aby zobaczyć aktualną liczbę grzmotów przy poście lub aktualne powiadomienia (które nadal wolno się ładują btw)


#hejto #hejtobugi

@Half_NEET_Half_Amazing Mi zupełnie nie działa klikanie na Hejto, muszę po prostu odświeżać stronę w przeglądarce i to generalnie robi robotę.

Zaloguj się aby komentować

Chciałem sobie poanalizować hejto i trafiłem w ślepą uliczkę. API pozwala ściągnąć tylko 50k ostatnich postów (1000 stron po 50 postów) i nie ma opcji "od-do" lub podobnej, czyli nie ma dostępu do postów np. z Lutego 2024. Coś pominąłem czy 50k ostatnich postów to limit?

#hejto @hejto @kris @ebe

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Przetrzymałem wiele rzeczy.

Dużo tez poczytałem. Wiem co chcecie w głębi duszy. Chcecie być zrozumieni.


Pragniecie miec ujście mysli, ale bocie sie je wyrazić ze wzgledu na brak anonimowosci.

Proszę więc wyrazić je w stosunku do mnie.


Ja zaczne: ale mnie wkurwia owca, czasem prydatny, a czasem głupi jak cep.


#psychologia #hejto #przemysleniazdupy

Mam z dzisiaj przrmyslenie na ten temat

Język pozwala dzielić się umysłem i dowodzi, że nigdy w pełni się nie da. Każde słowo to przybliżenie cudzego do twojego: łączy- oddalając. Żeby cię zrozumiano, tłumaczysz nieprzetłumaczalne (swoje jedyne w świecie doświadczenie) na wspólne pojęcia i tę stratę nazywasz porozumieniem.

Zaloguj się aby komentować

Co usłyszeliście na rozmowie o pracę i już wiedzieliście, że nie chcecie tej pracy?


Ja zacznę

Rok 2008 (lekka lipa z zatrudnieniem)

"Jeśli chodzi o benefity to mamy darmowy stojak na rowery"


#hejto #pracbaza #praca

@Odwrocuawiacz XD jak mi przyszłe szefostwo powiedziało, że owszem, u nich są nawet wysokie zarobki, wyższe niż gdzie indziej, ale za to pracuje się dłużej, tyle ile trzeba. Pytam, czy te nadgodziny są jakoś ewidencjonowane, bo przy wynagrodzeniu to akurat może być ważne. A nie, mówią, wszyscy pracują tyle samo, pracownicy sami sobie tego pilnują i uważają jedni na drugich, a jak trzeba coś załatwić np. w urzędzie na mieście, no to tam wtedy na godzinkę można wyjść z pracy.

@Odwrocuawiacz takie kwiatki:

  • "my jeszcze nie wiemy na czym ma polegać ta rola"

  • "przechodzimy teraz przez transformację i będzie wiele możliwości rozwoju w szeregach firmy"

  • "jesteśmy elastyczni w pracy z biura, może pan wybrać jedno z 6 naszych biur w Polsce, ale kilka dni w miesiącu trzeba być w naszej głównej siedzibie w XXXX"

  • "to 1 z 5 etapów, za chwilę koleżanka z HR przeprowadzi z panem Culture fit"

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

#hejto @Moderacja @moderator

Mam propozycję w ramach eksperymentu, aby dodać możliwość wyłączenia piorunowania KOMENTARZY dla tworzonego postu.


Dlaczego?


Wydaje mi się, że pioruny premiują krótkie i często cyniczne komentarze, a dewaluują dłuższe i merytoryczne. Pioruny tworzą taki konkurs społeczny, kto wpadnie na bardziej błyskotliwą odpowiedź i zgarnie najwięcej piorunów, ten wygrał. Nie ma też poczucia wstydu, gdy Twój komentarz zgarnie 0 piorunów, a riposta na niego 20.

Zaloguj się aby komentować

Działają wam hejto wyzwania? Klikam Okryj kolejne wyzwanie i nic się nie dzieje. Konsola przeglądarki wywala błąd 409. W aplikacji mobilnej to samo.


#hejto

Zaloguj się aby komentować

Potrzebuję (w sumie to nie potrzebuję ale chcę) zmienić soundbara.

Obecnie mam Denon HomeCinema co do mocy jakości itp jestem zadowolony ale środowisko i czasami brak działania (konieczny reset) powoduje że chce je zmienić.

Ma już parę lat więc zakładam że powstały już pewnie jakieś lepsze sprzęty i pytanko byście doradzili na co to zmienić bo nie jestem na bieżąco.

#pytanie #technologia #hejto

Nie znam się to nie pomogę ale jakbyś obecnego miał wyniesc pod wiatę śmietnikową to daj znać. Mam sentyment do Denona.

Zaloguj się aby komentować

Drugi wpis z wyjściowego tryptyku - o podwójnych standardach i moralności.


Wczoraj miałem wrzucić ale nie było czasu bo byłem zajęty życiem i korzystaniem z ładnego dnia. Dla odmiany nie o Ukraińcach jako sprawcach.Wczoraj miała miejsce rocznica ataku odwetowego w Wierzchowinach https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Wierzchowinach i to jest świetna okazja by odnieść się do podwójnej moralności. Jak wspomniałem w ostatnim wpisie moje wrzutki z okazji 1 Marca czyli naszego święta narodowego - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych spotykały się głównie z opluwaniem tychże. Były też jakieś próby dyskusji ale to znów jakby głuchy ze ślepym bo oponenci gdzieś kiedyś coś usłyszeli o bandytach czy o pojedynczych zbrodniach i ekstrapolują na wszystkich ŻW a to wielki błąd ponieważ samo pojęcie jest bardzo ogólne i szerokie a zbiór składa się z wielu organizacji w tym takich o których nawet wielu z was nigdy nie słyszała. Z jednej strony to nawet pozytywnie wyróżnia nasze społeczeństwo w porównaniu z Ukraińcami bo bezkrytycznie nie popiera się u nas Wyklętych jak u nich UPA. O zbrodniach się mówi a nie je tuszuje i próbuje przepisać historię na nowo. I tu Polska i jej społeczeństwo organy stoją od dekad na wysokości zadania.


No więc spytacie - w czym problem ? Ano w tych podwójnych standardach. Bo gdy my Ty mamy swoje święto i czcimy pamięć o obiektywnych bohaterach choć nie nieskazitelnych zbiera się banda do opluwania ich,wszyscy to zbrodniarze naziści i bóg wie co jeszcze….


Ale gdy na Ukrainie czci się prawdziwych kolaborantów nazistów i ludobójców to siedzą cichutko jak mysz pod miotłą i chlip chlip nie krytykujmy Ukraińców oni teraz wojnę majo chlip a poza tym u nas też byli żołnierze wyklęci…

Najlepsze jeszcze jak Polacy (chyba) tutaj zaczynali usprawiedliwiać i tłumaczyć Ukrainę,UPA i w ogóle to wszystko. Próbowali zrozumieć,pojąć złożoną wielowarstwową historie. No chyba,że sprawa dotyczyła Żołnierzy Wyklętych a to wtedy tylko opluć ich dobre imię i fajrant po co próbować coś zrozumieć XD


Za samo porównanie ŻW do UPA oprocz naplucia w twarz powinny być jeszcze zarzuty karne.


Wyklęci to byli faszyści i niemal naziści zobacz jak NSZ jaka symbolika hurr durr… a symbolika wilczego haka AZOVców to wam nie przeszkadza i jakbyście mogli to byście im wylizali.


Podwójny standard - propaganda jest ZŁA! No chyba,że ukraińska to Hejtusie mało co konia tam nie zwalą do tego co im się podrzuci XD


Ruskie trolle! A no tak bo w Ukrainie nie ma internetu a poza tym to są uczciwi mili ludzie i nigdy by czegos takoego ne zrobili XD

Wcale ich bardziej dopasowane do zachodniego sposobu komunikacji trolle nie pracują na Facebooku,Xie czy Hejto.


Oczywiście nie brak również ostatecznego druzgocącego argumentu - ruska onuca!

Bo wiadomo towarzyszu nie wolno o nic pytać ani podważać dogmatu świętości Ukrainy i Ukraińców. Nawet gdy czczą nazistowskich kolaborantów i ludobójców


Podwójny standard i podwójna moralność to kwestia myśli,mowy,uczynku ale i zaniechania. Bo paradoksalnie najbardziej świadczą o was tematy o których nie mówicie i których nie chcecie poruszać.

Takich przypadków podwójnych standardów doświadczyłem tu wiele - jak na przykład tolerancyjni hejtusie zaczynają gnoić i wyzywać innych użytkowników bo mają czelność się z nimi nie zgadzać.Wiem,że wiele razy zostało ujęte wprost,że czujecie się lepsi od Wykopków ale niestety w wielu przypadkach jesteście jeszcze gorsi i bardziej toksyczni.Ale szczerze to mi się nie chce nad tym rozwodzić więc przytoczyłem ostatni najświeższy przykład a cała sytuacja z UPA i Ukrainą ogólnie uwypukliła pewne kwestie widoczne tu od lat i szczerze mówiąc to poczułem wręcz obrzydzenie faktem z kim ja tu przebywam i moja osobista czara goryczy się przelała a napełniała się już od dłuższego czasu.Oczywiście nie mówię o wszystkich choć ostatnio AndrzejZupa też kilka słów o toksycznych użytkownikach napisał przy swoim odejściu bo jest tu też grono fajnych ludzi ale im poświęcę mój ostatni post z tryptyku.


#hejto #polityka

8b3d213c-992e-4ed1-a57c-7511c50294fd

@Taxidriver

dialogu i pojednania drogą brutalnej brutalnej prawdy

Eh... Brutalna prawda nie prowadzi do dialogu i pojednania, tylko do zaognienia i konfliktu, bo prawdę każdy ma swoją. Najpierw musi być dialog i pojednanie, i dopiero w ich efekcie można na bazie tych dwóch odmiennych prawd wypracować jedną, spójną Prawdę.

powinniśmy prowadzić twardszą politykę zagraniczną

I znowu, wszyscy chcą efektów, nikt nie podaje jak je osiągnąć. Co to znaczy "twardszą politykę"? Czy ludziom używającym takiego argumentu się wydaje, że wystarczy tupnąć nogą, podnieść głos i wszyscy położą uszy po sobie? Trzeba mieć formy nacisku, za groźbą musi iść szansa jej spełnienia, my po prostu nie posiadamy takich argumentów. Czym mielibyśmy wymusić posłuszeństwo? Czym możemy zagrozić w razie odmowy współpracy? I nie, odebranie jakiegoś tam medalu to jest gówno nie nacisk, nikogo po drugiej stronie to nie ruszy. Najpierw trzeba zbudować zależności i połączenia ważne dla partnera (nie dla nas), a dopiero potem można mu zagrozić ich zerwaniem. Takie gadanie o "twardszej polityce" wygląda zwyczajnie infantylnie i naiwnie, wręcz powiedziałbym że śmierdzi demagogią.

@Belzebub Mam wrażenie, że umyka ci w całej tej szerokiej dyskusji jeden szczegół - każdy człowiek ma swoje poglądy i rozkładają się one na spektrum. Nie da się wszystkiego zamknąć w ładne, równe szufladki. Cały czas przeszkadzają ci jacyś "oni", ale czy skład tych "onych" jest stały? Czy nie jest tak, że Wyklętych krytykuje jakiś jeden bubek, a UPA tłumaczy jakiś inny? Czy grupa piorunujących wpis broniący decyzji Zełeńskiego to też grupa walących konia do Azowa? Czy może jednak ten skład się różni? Bo że pojedyncze osoby się powtarzają to nie wątpię, ale bardzo to spłycasz i zdajesz się kreować narrację jakby to była istotna część całości użytkowników.


Ty chciałbyś swoją wersję historii tłuc innym do łba choćby pałką. Nie chcą? Pech, walić mocniej. Tak robili nam wszystkim w szkole. Z papieżem, ze szlachtą i husarią, z Kościuszką, z partyzantami pokroju Hubala czy akcji pod Arsenałem. I co to daje? U większości obojętność i niezrozumienie tematu, a u pewnej mniejszości opór, bunt, chęć obalania ikon i autorytetów. Stąd się wzięli ci wszyscy co się przyklejają do Ognia, Szarego czy Łupaszki i krzyczą "Wyklęci naziole!". A ja uważam, że właśnie z ich historii idzie największa nauka. Bo oni wierzyli że robią dobrze, że walczą w imię i w obronie Narodu Polskiego. Że mordując Litwinów i Słowaków robią miejsce naszym, a w ogóle to oni zasłużyli sobie na to, bo wcześniej Polaków zabijali. Takie były czasy, była wojna i zezwierzęcenie, każdy dbał o siebie i o swoich, łatwo przychodziło usuwanie "tamtych". UPA na Wołyniu myślało podobnie. Jak nie sprzątną Polaków to po tej wojnie będzie jak było po poprzedniej - przyjdzie Polska i powie "tu żyją Polacy, to nasza ziemia", a z drugiej strony przyjdzie znowu ZSRR i się z tymi Polakami znowu dogada i nie będzie Ukrainy. Wymazywanie takich historii, udawanie że nie miały miejsca odbędzie się ze stratą dla wszystkich. O tym trzeba pamiętać i wyciągać lekcję.


I tak na koniec, trochę niemerytorycznie:

kieruje się przede wszystkim rozsądkiem i dobrem naszego narodu.

iks k⁎⁎wa de. Rozsądkiem się kierujesz? W kolejnym tekście piszesz o pluciu komuś w twarz. Chciałbyś imigrantów zmuszać do plucia na flagę UPA i do innych wygibasów. Ty nie masz za grosz autorefleksji, ale do rozsądku się odwołujesz? Żołnierzy wyklętych nie można porównywać do UPA? Cmoknij mnie w pompkę, wolność słowa jest, jak ktoś mówi głupoty to je obal argumentami, a nie "halo policja do paki gościa bo mi przykro". Ładnie się tu odkryłeś.

@Belzebub Wyjątkowo nie znam dobrze na ziemiach wschodnich pomimo zainteresowania z IIWŚ. Także raz, że ogarnia mnie paraliż informacyjny jakim rabbit hole są burzliwe relacje na tamtych ziemiach. Ba. Ja nawet nie potrafię wymienić województwa z II RP.


Ale nie mogę znieść jak piszesz "hejtusie". To tak jakby wrzeszczeć lewaki, prawaki, wykopki (kuce). Mówię temu stanowcze nie. Tworzysz w swojej mowie jakiegoś boogeymana do tego stopnia, że nie będziesz/będziemy wskazać niedługo palcem o kogo w ogóle chodzi.

@Belzebub Jako ciekawostkę powiem że poznałem osoby które brały udział w tej akcji. Przekazały powody tego ataku. Zmarli w latach 90

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj postanowiłem po baaaardzo długim czasie zrobić trip pociągiem, nie daleko 5 stacji raptem.

Synowi się pociągi podobają stąd taka decyzja, a nie autem jak zawsze.


Jestem w szoku jak to wyewoluowało z tych żółtych kiblów do tego co jest obecnie wow 10/10.


Wygoda, komfort klima i spoko warunki.


Na powrocie jedynie lekki chaos bo konduktorki przed startem zmieniły nam miejsca, po czym wsadzili nas do wagonu z rowerami itp no i był lekki ścisk (zupełnie sztuczny bo reszta pociągu pusta) no ale ok.


2 stacje przed wysiadką musiałem ustąpić miejsca bo gość wysiadał z wózkiem no i finalnie zostawiłem plecak bo na moje miejsce już ktoś usiadł i zwyczajnie zapomniałem o nim bo plecak ostatni raz miałem na sobie jakoś w 2005 roku.


Telefon na infolinię, cyk 3 min oddzwaniają że go mają, na powrocie kazali wyjść na stację, wziąłem na szybko nussbeisera i szybka wymiana, sprawa załatwiona.


W sumie to w ostatnich 20 latach mój plecak wiecej przejechał pociągiem niż ja xD


#coolstory #hejto #podroze

@Zielczan ja dziś synowi chciałem w simrail pokazać jak się jedzie pendolino ale zanim opanowałem tutorial stwierdziłem że sprawniej będzie po prostu kupić bilet i pojechać

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Hej, @hejto @kris @ebe , wstawać, idziemy do roboty!


Wysłałem w prywatnej wiadomości trzy obrazki. Chcę podejrzeć pełny wymiar, klikam w dowolny i nic się nie dzieje.

Po wyjściu z wiadomości (x u góry) wiadomości znikają, ale pojawia się pełny podgląd obrazka


User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/115.0


#hejto #hejtobugi #bughunter

9a3fc471-f3e7-4d72-ac2d-b4eb11e80118

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować