Internetowi znawcy prawa xDDD
#heheszki #prawo #maxispam - tag do blokowania

Internetowi znawcy prawa xDDD
#heheszki #prawo #maxispam - tag do blokowania

Zaloguj się aby komentować

Szkocja wprowadziła nowe prawo dotyczące "mowy nienawiści". Nawet zgodne z faktem stwierdzenie, że reprezentant LGBT jest "biologicznym mężczyzną", wystarczy aby wyczerpać znamiona czynu zabronionego. Krytycy ustawy przewidywali, że będzie ona nadużywana i mieli rację. Przez...

W czwartek zacznie działać Krajowy System Informacji Dronowej (KSID). Portal stworzony przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) pozwoli m.in. realizować procedury związane z rejestracją operatorów i pilotów dronów. [...]
PAŻP wyjaśniła na swojej stronie...
Jakiś czas temu ktoś przytarł mi auto na parkingu, nic wielkiego, lekkie zarysowanie zderzaka. Niestety nie zostawił żadnego kontaktu, a dzisiaj dowiedziałem się, że typiara wyraźnie zauważyła (przy świadkach) co zrobiła, mąż kazał jej przestawić auto i następnego dnia pojechał wymienić zderzak. Trochę mnie to wkurzyło.
No to ruszyłem machinę dochodzeniową, napisałem do landlorda czy są nagrania z kamer, napiszę do ubezpieczyciela i zgłoszę sprawę na policję. Pal licho ten zderzak, ale takiego chamskiego cwaniactwa nie zniosę. Sprawca powinien poczekać na właściciela i samemu zgłosić się na policję. Kurna gdyby chociaż poczekali i przeprosili to bym miał to w d⁎⁎ie. A teraz ewentualną kara dla cwaniaka to zwrot kosztów naprawy z własnej kieszeni, grzywna lub nawet 3 lata w pierdlu (no ale umówmy się, tutaj raczej tylko grzywna).
Darował bym to, ale teraz nie daruję.
#samochody #prawo
Zaloguj się aby komentować
Zrzutka na opłaty sądowe związane z pozwem przeciwko „Do rzeczy” osiągnęła cel pierwszego dnia. Bardzo dziękuję wszystkim wspierającym.
Jak słusznie wskazywali niektórzy z Was, mogę domagać się zwrotu kosztów sądowych od redakcji. Tak też zrobiłem. Jeśli uda się go uzyskać, będą możliwe zwroty dla wspierających tak, żeby nikt nie czuł się oszukany z racji tego, że literalnie celem zrzutki były opłaty sądowe, a nie koszt reprezentacji prawnej. Będę oczywiście informował o wyroku sądu i wszystkich newsach w tej sprawie.
W załączniku tekst pozwu jako ciekawostka, a być może inspiracja, gdybyście chcieli sami pozwać jakąś redakcję.
#egzorcyzmypolskie #neuropa #prawo





@pkostowski mordo, przeznacz hajs ze zwrotu kosztów na kolejny pozew. Jak tak zrobisz to Ci po wypłacie wyślę drugie tyle xD
Przy okazji - nie możesz zażądać zadośćuczynienia na jakąś fundację? Pewnie jest coś związanego z ofiarami kościelnymi. A jak nie to może chociaż WOŚPik?
Sprostowanie nic ich nie kosztuje poza godnością, a na niej i tak tym pseudodziennikarzom nie zależy.
Zaloguj się aby komentować
Hejtoprawnicy mam pytanie, niemiecka zbrojeniówka tzn.wojsko zaoferowało mi pracę jako mechanik/mechatronik. Nie podpada to pod jakiś paragraf zakazujący służby w innym państwie? Bo nie wiem czy się pchać a kasa jest solidna. #prawo #wojsko
Zaloguj się aby komentować

Ustawa o dostępie do informacji publicznej nie zawiera w zasadzie żadnych przepisów, które określałyby wymogi formalne wniosku o informację publiczną. Wniosek może więc skutecznie wnieść mailem anonimowa Królewna Śnieżka oraz 40 rozbójników od Alibaby. I tak się dzieje. Swoimi żądaniami są w stanie...
Jak to jest z darowizną pojazdu?
Obdarowany + darczyńca:
-podpisują umowę darowizny,
Obdarowany:
-w wydziale komunikacji zarejestrować pojazd,
-może jeździć na ubezpieczeniu które auto już posiada (czy aby na pewno?),
-zgłosić do US SD-Z2,
Darczyńca:
-w wydziale komunikacji zgłosić zbycie pojazdu,
-zgłosić u ubezpieczyciela zbycie pojazdu,
Czy o czymś zapomniałem? Wiem że można google, ale tam mi każą wyrabiać duplikat karty pojazdu (artykuły z 2024 roku), więc ten tego...
#prawo #motoryzacja
@CzosnkowySmok Też nie mam nic do powiedzenia w tym temacie
Po zakupie możesz jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela i dlaczego tu miałoby być inaczej.
Pomijając to, że darowizna pojazdu to super furtka dla tych, którzy się spóźnili z ewentualną zmianą ubezpieczyciela, a dotychczasowy wyliczył im jakąś chorą kwotę. Ja tak kiedyś miałem - pani w ubezpieczeniu (bodajże to była Benefia) powiedziała z uśmiechem, że sory, ale już za późno na negocjacje, na co ja z uśmiechem odpowiedziałem, że moich pieniędzy nie zobaczą ani teraz ani już NIGDY, wyszedłem stamtąd, poszedłem do ojca i podarowałem mu samochód, a on sobie ubezpieczył jako nowy właściciel
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe, czy disney udzielił licencji ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#niechktos #bekazpisu #prawo
#polityka

Zaloguj się aby komentować

Przyjmuje się, że pasażer zaakceptował zwrot kosztów biletu w formie bonu podróżnego, jeżeli wypełniając formularz na stronie internetowej przewoźnika lotniczego zrzekł się zwrotu kosztów biletu w formie kwoty pieniężnej. Potwierdził to kilka dni temu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej....
Czy w tym smutnym jak p⁎⁎da kraju jest jakakolwiek cywilizowana, prawna możliwość załatwienia sprawy psa ujadającego mieszkanie wyżej, od samego rana do powrotu sąsiada patusa z pracy? Czy jedyne co zostaje, jeśli normalna rozmowa nie pomaga, to wytłumaczenie mu ręcznie, że to może komuś mocno przeszkadzać?
#polska #prawo
@cotidiemorior Jak wynajmowałem kiedyś mieszkanie to miałem identyczny problem. Praca zdalna na kontrakcie, do wyrobienia projekt i jeczący pies sąsiada.
Śmiałem się jak głupi oglądając Dzień Świra podczas z sceny z psami, po tym już się nie śmiałem. Po wielokrotnym zgłoszeniu sprawy czy to do właściciela budynku ( okazał się rodziną właściciela psa
Koleś był na tyle inteligentny, że kopnął w auto i uruchomiła się kamerka, nagrała jego twarz. Po zaniesieniu tego na policję, i pokazaniu co i jak otrzymałem "no pies przecież szczeka" i propozycje powództwa cywilnego, bo "dowody są nieprecyzyjne i podważalne".
Okazało się, że koleś jest znany w okolicy i jest z nim problem od zawsze ale w policji też ma kolegę, więc sztama jest.
Zmieniłem miejsce zamieszkania. To było z 8 lat temu.
W tym momencie to nie wiem co bym zrobił, chyba poszukał bym wspolmieszkancow, których to irytuje i przeprowadził kampanię, na tamten czas nie miałem ani sił, ani czasu. Teraz jak widzę te "zaadoptuj pieska", to mam ochotę wszystkie psy wysłać do Albanii lub Gruzjii, tam będą mieć sporo kolegów.
Nie jest to jakaś super rada, jedynie doświadczenie. Psa się trenuje do tego by żył w bloku/kamienicy. Są specjalne uciszające obroże(ultradźwiękowe). Wszystko zależy od właściciela i jego charakteru.
Zaloguj się aby komentować
Ułaskawić kobietę! Ma 4 dzieci, więc ułaskawić za próbę zabójstwa - wbiła facetowi nóż w plecy xD
No ale uniewinnić bo ma bąbelki!
#koalicjaobywatelska #polityka #po #bekazplatformy #prawo #pieklokobiet #twitter

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze niedawno płatny troll Zbyszka Zero wiedział, kto i kiedy pójdzie siedzieć, a teraz ja czekam na ten piękny dzień, kiedy to jego zamkną, bo należy mu się, jak mało komu...
Link do całej nitki z 2019 roku>
https://x.com/ToNiePrzejdzie/status/1165583399446306816?s=20
mir>
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1165601890077413381/pu/vid/640x360/BiKfrGzKDmGErLQL.mp4?tag=10
#polityka #bekazpisu #jebacpis #prawo #polskiantysemityzm #antysemityzm


Zaloguj się aby komentować

Artykuł pomoże Ci zrozumieć w jaki sposób spełnić obowiązek wskazania przyczyny wyboru pracownika do zwolnień.
Pracodawca dokonujący zwolnień grupowych jest zobowiązany do przestrzegania nie tylko przepisów Kodeksu pracy, ale także odrębnej ustawy regulującej zasady dokonywania takich zwolnień....
TL;DR Robię zrzutkę na pozew przeciwko "Do rzeczy".
W zeszłym roku tygodnik "Do rzeczy" opublikował kilka artykułów broniących sekciarskiej działalności ks. Łukasza Kadzińskiego. W tych tekstach często pojawia się moje nazwisko, jednak redakcja nie dała mi możliwości ustosunkowania się do zarzutów. To sprzeczne z prawem prasowym, co otwiera drogę do żądania sprostowań.
Próba rozwiązania sprawy polubownie zakończyła się niepowodzeniem. W związku z tym postanowiłem skierować sprawę do sądu. Wiąże się to z koniecznością wniesienia opłat. Na ten cel zakładam zrzutkę. Więcej szczegółów w linku powyżej.
#egzorcyzmypolskie #neuropa #prawo

Zaloguj się aby komentować

W 2023 r. uchwalono 34 405 stron aktów prawnych, co oznacza wzrost o ponad 8 proc. w stosunku do 2022 r. W ciągu ostatnich dwóch lat było to w sumie 65 tysięcy stron. W 2023 r. weszły w życie 553 nowe przepisy dla firm, a 1051 zmieniło brzmienie, tylko 41 przepisów straciło moc – wynika z...
W ICD Weekend #17 Agnieszka Rapcewicz oraz Arkadiusz Wieczorek przytaczają nowinki ze świata prawa i technologii. W tym odcinku m.in.: bluzy z kapturem psujące nocne nagrania z monitoringu, HP wprowadza subskrypcję na drukarki, UE walczy z AliExpress, a USA z TikTokiem oraz nadchodzący akt UE o sztucznej inteligencji.
Link do odcinka audio: https://www.internet-czas-dzialac.pl/weekend-17/
Linki do...
Czy da się OBEJŚĆ SYSTEM w Polsce w kontekście kryptowalut? Bardzo ciekawa rozmowa z mec. Maciejem Grzegorczykiem
W naszym odcinku dowiesz się, czy jest możliwe uniknięcie podatku od dochodów z kryptowalut oraz poznasz najnowsze zagrożenia i pułapki w przepisach podatkowych związane z obrotem cyfrowymi walutami. Poruszymy również temat kontroli fiskusa i nieoczekiwanych obciążeń dla przedsiębiorców. Ekspert od prawa i podatków, mecenas Maciej Grzegorczyk, dzieli się praktycznymi wskazówkami i własnymi doświadczeniami w branży. Nie zabraknie również kontrowersyjnych tematów takich jak odszkodowania i Fundacja Rodzinna w kontekście zabezpieczenia majątkowego.
https://www.youtube.com/watch?v=shEo0i63Unk
#kryptowaluty #bitcoin #podatki #prawo #ciekawostki #biznes #gielda
Zaloguj się aby komentować
To będzie piękna #drama pomiędzy #stanowski i #kanalzero i #wyborcza
Na czerskiej chyba właśnie połączyli kropki i zaczynają się tłumaczyć.
Pierwsza spowiada się Maria Korcz, ale jak! ¯\_(ツ)_/¯
Osobiście uważam, że to nie za to co ona napisała poleci pozew do sądu na grube miliony, tylko za tekst plagiatora Głuchowskiego.
Eh, jutro muszę kupić popcorn, dużooo popcornu!
mir:
#dziennikarstwo #hejt #prawo #polska #afera

Zaloguj się aby komentować
Ponieważ jeden wpis o zrywaniu plakatów wyborczych dostał dość dużo plusów to tak w ramach ciekawostki.
"Czy jeżeli niechciany plakat znajdzie się na naszym płocie, murze domu lub ogrodzeniu, możemy jako właściciele nieruchomości go samodzielnie usunąć?W takiej sytuacji najlepiej nie podejmować pochopnych decyzji i nie próbować zrywać plakatów samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z komitetem wyborczym do którego należą plakaty, aby ten usunął je z naszej własności. Można skontaktować się z komitetem telefonicznie bądź wysłać pismo z żądaniem usunięcia plakatów. Plakaty wyborcze podlegają ochronie prawnej, dlatego lepiej nie pozbywać się ich samodzielnie, bo takie działanie może grozić odpowiedzialnością karną.
Kodeks wyborczy, w art. 109, zawiera przepis o ochronie prawnej materiałów wyborczych. Zdjęcie materiału wyborczego, nawet z własnego płotu, może zostać ocenione jako niszczenie materiału wyborczego. W tym przypadku komitet wyborczy mógłby oskarżyć osobę, która usunęła materiał, o niszczenie swojej własności, bo materiały wyborcze są oznakowane."
https://gcadwokaci.pl/plakat-wyborczy-zawieszony-bez-zgody/
#prawo #wybory
Zaloguj się aby komentować