
Browar Leżajsk, należący do Grupy Żywiec, miał zostać zamknięty. Od czasu ogłoszenia tej informacji przez spółkę w lutym br. do Żywca zgłosili się zainteresowani odkupem browaru. Jednym z oferentów była Gmina Leżajsk, która wraz z partnerem prywatnym złożyła ofertę przejęcia browaru. Teraz wychodzi...
W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru po cenie dla niego najkorzystniejszej (art. 5 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług)
- takie komunikaty klienci mogą już dostrzec w większości Biedronek. Jak przekazało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci. Wynika to z "prawomocnej decyzji Prezesa UOKiK: RBG 6/2020 z 5 sierpnia 2020 roku".
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył wówczas na Jeronimo Martins Polska karę w wysokości 115 mln zł. - Cena jest jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi kierują się konsumenci przy wyborze produktów. Niedopuszczalne jest wprowadzanie konsumentów w błąd co do właściwej ceny towarów. W przypadku Biedronki klienci przez długi czas płacili najczęściej więcej, niż wynikało to z ceny na sklepowych półkach. Nie zawsze mieli nawet tego świadomość - przekazał prezes Chróstny.
Dojechali ich w końcu!
@sireplama
Dobre pytanie, Myślę że zależy to od tego jak duży jest to błąd. Jak poprawna cenówka byłaby tuż obok to myślę że by nie uwzględnili.
Co innego jakby robili tak jak Leclerc - góra produktów na środku alejki z napisem że promka na coś o smaku X.... a wśród tych produktów tylko smaki Y i Z. To już lecenie w ciula po całości.
Zaloguj się aby komentować
Ja za, a wy?
#pytanie #niedziela #pracbaza #referendum #bekazpisu #jebacpis #gospodarka #ekonomia #polska #handel #pracownik #praca #bekazkomunizmu
#polityka

Jak tak to tak. Pracowałem w sklepie i dziewczyny mi powiedziały że przed wolnymi niedzielami miały wolne 1x na 2 tygodnie. Dla mnie to przemoc psychiczna.
Ja od razu powiedziałem właścicielom którzy mnie zatrudnili że mam mieć 2 dni w wolnego ale grubej kierownicy sie to nie podobało i po pół roku się mnie pozbyła.
@Loczek18 przecież to wynikało z kodeksu pracy i dalej wynika. Nie jestem specjalistą z zakresu prawa pracy ale nadgodziny to odpowiednio "pięćdziesiątki" i "setki".
O ile dobrze pamiętam, to za niedziele przysługują setki więc albo dwa dni wolnego do odebrania za niedzielna pracę albo podwójna wypłata za ten dzień.
Oczywiście u nas zamiast dawać wybór pracownikom i pracodawcom to nieRząd postanowił "uszczęśliwić" wszystkich jedyną słuszną ustawą. Na dodatek pełną prawnych bubli i forsowaną przez połączone lobby solidarnościowo - kościelne.
Sprytne byli też to, że zyskały na tym stacje Orlenu, gdzie pojawiały się produkty pierwszej potrzeby i grupa od sklepu z płazem w logo.
@jarezz Było cudownie xD cały handel na smieciowkach żeby nie wypłacać dodatków. Teraz przynajmniej ludzie dostają stabilna uop, płatne urlopy i odprowadzane składki. Setki tysięcy ludzi w całym kraju. Akurat sporo czasu na różnych stanowiskach w handlu przepracowałem i te niedziele to był koszmar i nikt nie chciał ich brać bo hajs ten sam a całe wycieczki rodzin z dziećmi robiące rozpierdol nieziemski. Obroty tez wcale nie większe jak w tygodniu wiec branża wcale nie płacze, tylko klienci. Nie rozumiem kompletnie skąd takie parcie na te sklepy w niedziele.
@Shemsi tu chodzi o prawo wyboru, a nie o to, że sklepy akurat w niedziele są zamknięte. Skoro tak się martwili pracownikami, to czemu nie wymusili dystrybutorów z funkcją płacenia karta przy pompie,.zeby kasjerzy na stacjach paliw również spędzali czas z rodzinami?
Co do umów smieciowych czy też nie - nakazu pracy nie ma w tym kraju. Zanim powiesz, że nie każdy ma szansę zmieniać pracę - trzeba policzyć bilans zysków i strat. Sam pracuję w delegacjach żeby godny byt rodzinie zapewnić.
Zaloguj się aby komentować

Jesteśmy drugim po Hiszpanii producentem borówki amerykańskiej w Unii Europejskiej i szóstym na świecie. W ostatniej dekadzie zbiory w Polsce wzrosły aż pięciokrotnie, z 13 tys. ton w 2013 r. do 64 tys. ton w 2022 r. #gospodarka #borowkaamerykanska #handel #ciekawostki

Brawurowe wejście Shopee na polski rynek zakończyło się równie nagłą wyprowadzką. Łączne wydatki firmy na wynagrodzenia, amortyzację, podatki, ubezpieczenia i inne świadczenia wyniosły 377,48 milionów złotych. Centrala z na rozruch w Polsce przeznaczyła 310 milionów złotych. Z kolei przychody ze...
Na wykopie afera bo Allegro będzie usuwało opinie że zakupiony produkt to podróba XDXDXDXD
Allegro to dalej bazar z podróbkami.
Pomijam już aukcje ubrań bo to dno dna. Tam są podróby kart pamięci, padów do konsol, kabli i ładowarek, wkładów do maszynek do golenia. Nawet Japońskie suwmiarki podrabiane po 370zł (oryginał 130 Euro, 550 - 570zł)
Niestety na allegro swoje sklepy ma wielu oficjalnych importerów zachodnich marek. Importerów reprezentujących różne kategorie produktowe. Legitymizują w ten sposób bazar z podróbkami.
Kto tam kupuje markowe produkty ten przegrał życie.
#allegro #zakupy #handel #okazje #afera


@SiostraNieZdradziDziewczynaTak Bo wystawiasz opinię produktowi, którego nie kupiłeś, bo kupiłeś podróbkę. Nie sugeruję wystawiania pozytywa.
Spójrz na to z punktu widzenia klienta, który jeszcze nie kupił. Kupujesz ładowarkę do Samsunga z ich oficjalnego sklepu na Allegro, więc załóżmy, że na 99,9% oryginał. Czy informacja, że "ten produkt to podróbka" wystawiona przez typa, który kupił podróbkę trzy razy taniej od sprzedawcy ZiutexPromocje666 jest dla Ciebie w jakikolwiek sposób wartościowa? Nie jest.
A jeszcze bardziej to wkurza uczciwych sprzedawców, którzy muszą takie opinie znosić na swoich ofertach. Bardzo dobrze, że w końcu będą to sprzątać.
Zaloguj się aby komentować
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że Sejm uzupełni porządek obrad o kontrowersyjny dla producentów słodkich napojów projekt. Chodzi o zakaz sprzedaży energetyków osobom niepełnoletnim.
Nowela ustawy o zdrowiu publicznym zakłada zakaz sprzedaży napojów z dodatkiem kofeiny lub tauryny osobom poniżej 18 roku życia. Takie napoje nie będą już dostępne także w automatach na terenie szkół i innych placówek oświatowych.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/zakaz-sprzedazy-energetykow-projekt-jest-juz-w-sejmie
#polityka #handel #zakupy #jedzenie #napoje

Szkoda że energetyki to jedyne napoje które mają jakieś ciekawe smaki. Co mamy poza monsterem? Cola, Helena, fanta, Sprite i ich odpowiedniki innych producentów, dr pepper może i tyle. Wiele napojów niby zdrowych jest ohydna. Sam pije głównie wodę lub herbatę bo wg mnie rynek napojów to w większości syf ale rozumiem czemu niektórzy decydują się pić energetyki
Zaloguj się aby komentować

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty sklepom Zalando, Media Markt, Sephora i Glovo w związku z błędnym prezentowaniem promocji - podał urząd w komunikacie. To pierwsze zarzuty UOKiK dotyczące tego, jak rynek dostosował się do nowych wymagań dotyczących informowania o promocjach...
Elo, na straganie kurde a gdzie?
wczoraj w moim mieście odbywała się wyprzedaż garażowa. Kierowany spontanicznie głupią decyzją postanowiłem też się tam rozsiąść i pohandlować szpargałami. Moim głównym towarem były resoraki ( ͡º ͜ʖ͡º) no ale miałem też jakieś zbędne pendrivy, myszkę, lego. Przyszedłem oczywiście spóźniony o godzinę więc musiałem siedzieć w słońcu. Zamierzałem posiedzieć od 10 do 12 godziny ale zobaczyłem koło 12stej, że większość przedmiotów już sprzedałem więc zaparłem się, że wysiedzę jeszcze godzinę i muszę sprzedać wszystko. Finalnie o 13:05 ostatni przechodzień kupił ostatnie 7 resoraków i byłem wreszcie wolny.
Za zarobiony hajs pojechałem tego samego dnia na wycieczkę przed siebie w kierunku Podlasia. Ale o tym przeczytacie już gdzie indziej ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ resztę historii wrzuciłem na RECENZEX i tu sobie doczytacie gdzie byłem i co widziałem LINK DO RESZTY HISTORII
#dziendobry #gownowpis #chwalesie #handel l #recenzex





Zaloguj się aby komentować

Lidl zbudował zaporę z donic i utrudnił dojście ze swojego parkingu do stoiska z warzywami od lokalnych rolników. - Szczerze, to się trochę wściekłam. Uczciwie zarabiam na chleb, nie rozumiem, skąd taki problem - żali się właścicielka stoiska.
Polska #Lublin #handel #afera #wydarzenia
Jeśli zastanawiacie się jak rząd łata dziurę budżetową, to radzę przyjrzeć się UOKiK-owi, który pod pretekstem ochrony naszych praw dowala niemożebne kary kolejnym sklepom.
Przykład z kwietnia: kara 60 milionów zł dla Biedronki za to, że w 70 sklepach wykryto, że warzywa zza granicy miały na etykiecie napisane "kraj pochodzenia: Polska".
Praktyka słaba, ale patrząc na skalę (27% sklepów tak miało, w większości było ok) raczej niechlujstwo. Czy za niechlujstwo należy się kara w wysokości niemal miliona złotych na sklep? Czujecie się przez to uratowani przed złym kapitalistą, czy raczej czujecie, że ten milion sklep i tak prędzej czy później ściągnie wraz z cenami z was?
Mało wam? Przykład z dziś, znów Biedronka.
Ponieważ rok temu Biedronka urządziła promocję "akcja antyinflacja" UOKiK przyjrzał się czy za bardzo nie szkalują Glapińskiego (jak wiemy z oświadczeń prezesa NBP inflacja wtedy już spadała, nie trzeba się jej było bać)
I wyszło im, że nie tylko szkalują, ale te szkalowanie jest antykonsumenckie. Bo Biedronka zamiast dać kasę do ręki to dawała ją w postaci kuponu i to ważnego tylko tydzień.
Przyznaję, że słabo to wygląda, ale ile mogłoby to kosztować Biedronkę?
No spróbujcie oszacować. Strzelcie sobie w głowie ("w głowie", nie "w głowę") jakąś kwotę.
Macie już? No więc kosztować to ma Biedronkę sto sześćdziesiąt milionów złotych.
O ile się pomyliście?
Biedronka zapowiedziała, że się nie da i idzie z tym do sądu. I ja ją rozumiem.
Disklajmer: z biedronką mam tyle wspólnego, że bywam w niej jako klient raz na dwa tygodnie. I popieram dbanie o prawa konsumenta, ale dowalanie milion kary za etykietę przy ziemniaku to nie jest dbanie o prawa konsumenta.
Jak widzę takie coś, to zastanawiam się czy w Polsce można prowadzić interesy i zanim założyłbym jakiś osiedlowy warzywniak trzy razy bym się zastanowił czy za etykietkę pisanką długopisem na kartoniku nie dostanę kary w wysokości rocznych zarobków Obajtka
(a właśnie: widzieliście kiedyś info o kraju pochodzenia w osiedlowym warzywaniaku? no to idźcie i podpierdolcie panią Halinkę na milion złotych, na pewno będzie to prokonsumenckie)
#ekonomia #handel #bekazpisu
Proszę tylko nie mów, ze chronisz Biedry, która o dziesiątek lat kantuje, nie nalicza promocji itp. Ile razy byłem i naklejali na daty przeterminowane etykietę PROMOCJA, by wcisnąć produkt, który już muszą wyrzucić. I wiele innych rzeczy. I uchodziło im to na sucho.
" Czujecie się przez to uratowani przed złym kapitalistą, " - Tak czuję.
"że ten milion sklep i tak prędzej czy później ściągnie wraz z cenami z was?" - Przyjdą mi do domu i zabiorą mi kasę. Biedronka to niejedyny sklep niby co podwyższą ceny produktów to ludzie pójdą do innych. O czym ty gadasz.
Jak chodze do sklepu to kupuje polskie produkty. Gdyby kazdy tak postepowal (rowniez producenci szukali by polskich lokalnych dostawcow) to 1 PLN wydany przeze mnie, buduje 10 PLN obrotu w mojej lokalnej spolecznosci. W przypadku kupna produktu zagranicznego jest to 0.2 PLN obrotu w mojej lokalnej spolecznosci.
Wedlug mnie i 600 milionow zlotych kary za nieprawidlowe oznaczenia na etykietach to za malo.
Tak i nie
Biedronka ma od zawsze wyjebane w prawa konsumenta i robi na sklepach co chce. Zatsawionenpaletami alejki i wyjście ewakuacyjne to też standard. J⁎⁎ać ostro jak oni j⁎⁎ia nas. A czy kara współmierna napewno nie ale po co chcieli oszukiwać ludzi na akcji promocyjnych i naginają prawo gdzie się da. Sami się prosili więc niech teraz nie płaczą, gdyby trzymali się przepisów jak inni to by nikt im nie mógł do⁎⁎⁎ac kary
Proste
Zaloguj się aby komentować

Jak poinformował we wtorek poznański magistrat, uchwała miejskich radnych "zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży we wszystkie dni tygodnia między godziną 22 a 6 rano". #polska #poznan #handel
Ktoś chętny? Jemu chyba nie potrzebne.
#heheszki #handel #facebook

https://www.ccard.org.uk/wp-content/uploads/2014/05/free-condoms-edinburgh-1920x550.jpg
Ciekawe czy przypadkiem był w UK
Potem chodzą memy z okradzionymi, rozwalonymi dyspenserami gumek.
Zaloguj się aby komentować

Klienci w Ameryce skarżą się na fakt, że kasy samoobsługowe coraz częściej proszą ich o napiwki. Kupujący mają wątpliwości, kto konkretnie otrzymuje od nich "tipy" i mówią o "szantażu emocjonalnym". Firmy jednak zapewniają, że otrzymują je pracownicy.
#usa #handel #biznes...