Kurier rzucił mu paczką i za to pół gwiazdki dla sklepu. Sklepowi dał pół gwiazdki, a przewoźnikowi, którego kurier tę paczkę rzucił już pół gwiazdki więcej xD. Pracować w handlu z klientami to trzeba mieć nerwy #handel #zakupy #opinie

Kurier rzucił mu paczką i za to pół gwiazdki dla sklepu. Sklepowi dał pół gwiazdki, a przewoźnikowi, którego kurier tę paczkę rzucił już pół gwiazdki więcej xD. Pracować w handlu z klientami to trzeba mieć nerwy #handel #zakupy #opinie

Zaloguj się aby komentować

Beata na bazarze przed Pałacem Kultury pracowała prawie cztery lata (1991-1995). - Kawał fajnego czasu. Było zabawnie, kolorowo, a nawet rodzinnie, ale bywały też gorsze momenty – opowiada. Bazar, dla uwolnionej po PRL gospodarki, był powiewem wielkiego świata. Stanął u stóp Pałacu Kultury i Nauki...
Oczywiście za chwilę spłaczą się "pracusie", którzy pracują od PN do SB w godzinach 6-22 i nie mają czasu na zakupy przez 6 dni w tygodniu, bo pracują chyba w obozach w Związku Radzieckim albo Korei Północnej. Natomiast pani minister akurat ma rację. Niedziela to często jedyny dzień w którym matki i ojcowie mają szansę spędzić trochę więcej czasu z dziećmi, a nie tylko mijać się w wejściu, ponieważ matka ma wolny wtorek i czwartek a dzieciaki weekend.
Czasami też irytują mnie niehandlowe niedziele i chciałbym mieć możliwość normalnych zakupów w razie potrzeby, ale z drugiej strony wiem, że do galerii oraz sklepów przyjdzie masa przygłupów bez konkretnego celu, ale jednocześnie bez pasji i pomysłu na życie. I nawet w piękną, słoneczną pogodę, w +30 stopni będą łazić w tą i z powrotem nie mając co ze sobą zrobić . A ktoś pracować i tracić wolny dzień wtedy musi.
Poza tym większość krajów Europy Zachodniej i Skandynawii ma ograniczenia lub zakaz handlu w ND i święta, więc skoro mamy gonić zachód to stosujmy się do zachodnich standardów. A nie tylko bezmyślnie napędzajmy zyski milionerom z wielkich korporacji i 35 lat po upadku komunizmu wmawiajmy sobie, że jak będziemy tyrać jeszcze ciężej to może za 30 lat będzie lepiej.
#polityka #ekonomia #handel
Zaloguj się aby komentować
Carrefour we Francji (największa sieć w tym kraju) wycofuje się ze sprzedaży produktów PepsiCo (m. in. Pepsi, Lays, Lipton, itd.), bo... staly się one za drogie!
https://edition.cnn.com/2024/01/04/business/carrefour-france-pepsi-rising-prices
#chipsy #handel #biznes #sklepy #inflacja #ceny
Zaloguj się aby komentować
Sprzedaję mieszkanie. Zgłaszają się agenci nieruchomości, jeden się zachwalał, jakie to on ma doświadczenie, jakie super zdjęcia zrobi. Ja mu mówi, że jak ma ochotę to może obejrzeć i pogadamy. No to przyszedł się porozglądał i już umowę wyciąga:
-No to podpisujemy, bo wie pan, ja to na wyłączność tylko biorę, wtedy mogę rozwinąć skrzydła!
-I jaką cenę pan sugeruje?
-No to za 370 to ciężko będzie to sprzedać, może nie 320 jak panu oferowali, ale tak 350 to realna cena
-Za 370 to ja sam sprzedam, jeśli pan twierdzi, że jest lepszym sprzedawcą niż ja to proszę powiedzieć że opchnie je pan za 390 albo 400
-To pan o cenie decyduje, klient może swoją propozycje złożyć, ale ostateczna decyzja jest pana!
-Więc moja propozycja to 20% prowizji dla pana (zaświeciły mu sie oczy) ... od nadwyżki ponad 370. Określa pan w jakim terminie je pan sprzeda i jeśli nie uda się panu sprzedać np w 3 miesiące - płaci mi pan 3000 zł, za to, że musiałem pozbyć się lokatorów.
-Ale to nie tak, to ja tu inną umowę mam...
Jaki jest sens podpisywać umowę z agencją na zasadach takich, że agent działa na korzyść kupującego??? Przeciez 2% prowizji niezależnie od ceny i terminu powoduje że agent będzie chciał opchnąc mieszkanie poniżej ceny, byle tylko skosić prowizję.
#nieruchomosci #rynek #handel

Zaloguj się aby komentować

Od stycznia 2024 roku wchodzi w życie zakaz sprzedaży energetyków, czyli napojów z dodatkiem tauryny lub kofeiny, niepełnoletnim. Nowe przepisy zakazują ponadto ich sprzedaży na terenie szkół czy innych jednostek oświatowych, a także w automatach.
#handel #energetyki #wiadomoscipolska
Witam! Jarmark zakończony, a dzień uważam za udany.
Na koniec krótki filmik. Miłego wieczoru!
https://www.tumblr.com/7pszczelarz/736946521195593728
#pasieka #pszczoly #pszczelarz #swieta #handel
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry!
Pochwalę się trochę
Prezentuje się to tak, jak na zdjęciach: miody gatunkowe, smakowe, pakiety prezentowe, świece z węzy i lane w sloiczkach, ozdoby piernikowe. Wszystko (oprócz samego miodu xD) ręcznie robione przez moją kochaną żonę. Część wykonana w ramach działalności pszczelarskiej, a część w ramach pracowni artystycznej i dekoracyjnej mojej żony -DEKODECO.
Trzymajcie kciuki i miłej niedzieli!
#chwalesie #pszczelarz #pasieka #pszczoly #biznes #handel #swieta





Zaloguj się aby komentować
Polecacie jakieś bazy klientów pod sprzedaż B2B? Jestem u mnie w firmie i poza cold callingiem nie mam za bardzo innych możliwości, brakuje mi narzędzi do pracy .Jest to strasznie męczące, bo na razie odbijam się od klientów, ponieważ już mają podobne rozwiązanie wdrożone w firmie, a wyszukiwanie przez google zajmuje mnóśtwo czasu.
Ewentualnie macie jakieś inne rady?
#pracbaza #praca #handel #sprzedaz
Zaloguj się aby komentować

NEONET, sieć elektromarketów działająca w Polsce od 2003 r., zaskoczyła dziś nie tylko swoją konkurencję. 28 listopada 2023 r. władze sklepów złożyły wniosek o upadłość, a 30 listopada 2023 r. został on wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych.
#ciekawostki #sklepy #handel #polska

Na tamtejszym rynku szczególnie aktywne są nasze firmy informatyczne i producenci gier. Duże nadzieje z Ameryką wiążą też koncerny wydobywcze, paliwowe i chemiczne. [...]
Amerykanie to nasz siódmy co do wielkości rynek eksportowy. Z kolei pod względem importu zajmują czwarte miejsce. Z ostatnich...
W grudniu były zawsze dwie niedzielę handlowe przed świętami.
W tym roku wypadały 24(wigilia) oraz 17.12.
I wszystko git każdy wie co i jak ale nieeee, rząd musiał coś odjebać. Na jesieni jakiś polityk rzucił hasło, że będzie wolne 24(wigilia) w zamian za niedzielę handlową 10.12.
No i git gdzie niby problem?
A no, że skończyły się czasy pisania prawa na Twitterze, a wróciły do sejmu. I sejm 09.12 będzie obradował na temat pracy 10.12 lub 24.12.
Nie muszę chyba wspominać jakie to jest zjebane przy robieniu grafiku czyli zlecam pracę 10.12 i N(dzień wolny za niedzielę) muszę oddać pracownikowi w terminie 7 dni przed lub po niedzieli pracującej. Nie mogę oddać przed bo może jednak nie będzie pracować. Kolejna rzecz zleciłem pracę a w sobotę o 18 dowiaduje się, że jednak jest wolne i co z ludźmi którym zaplanowałem pracę? Muszę im wrzucić urlopy bo sklep fizycznie zamknięty ale nie mogę wrzucić urlopu na dzień ustawowo wolny. Chyba że mam siedzieć w pracy 24/7 i dzownic do wszystkich ludzi i zmieniać grafik. W ten na przyszły tydzień bo przecież mają oddany dzień wolny za niedzielę, którą jednak mają wolne.
Fajne życie prywatne i plany przedświąteczne dla mnie i dla moich współpracowników.
Ba! Kolejna sprawa to informacja o grafiku dla pracownika co najmniej 7dni przed rozpoczęciem pracy w danym dniu. No i jak ja mam to zrobić skoro prawnie odebrano mi taką możliwość bo 09.12 dowiem się czy pracuje 10.12.
Mam protensje do ludzi rządzących przed wyborami jak i tymi co te wybory wygrali. Na c⁎⁎j to wogole ruszać jasnym od początku roku było, że pracujemy 17 oraz 24. Po co to zmieniać? Jaki jest cel tych obrad 09.12 skoro prawnie nadal jest, że pracujemy 17 i 24.
Trochę haotycznie ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
#handel #pracbaza #zalesie #wkurw
@walus002 Myślałeś że to pomieszanie z poplątaniem? A sprawdzałeś Kodeks pracy?
Zgodnie z nim, pracodawca ma obowiązek wręczenia pracownikowi grafiku według którego pracuje na jeden tydzień przed xD
Jeżeli nie dostarczysz pracownikowi kompletnego grafiku na grudzień, przed 23 listopada - wtedy łamiesz prawo.
Czyli nie wiesz kiedy będzie dzień pracujący albo nie - ale już musisz wiedzieć bo za 2 dni musisz rozsyłać grafik pracownikom żeby nie złamać zapisów kodeksu pracy xD
Tak btw. przestrzegają u was tego przepisu? Jak pracowałem na zleceniach to każdy pracodawca wydawał się tym zapisem zaskoczony xD a jak u was?
Art. 129. [Wymiar czasu pracy]
[...]
§ 3 Rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony - w formie pisemnej lub elektronicznej - na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej 1 miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-pracy-16789274/art-129
Zaloguj się aby komentować

#wiadomoscipolska #finanse #handel
Blik w III kw. umocnił się w transakcjach e-commerce, których liczba rdr wzrosła o 28 proc. do 227,9 mln, a ich wartość wyniosła 31,2 mld zł. Łącznie w III kw. odnotowano 455 mln transakcji, co stanowi wzrost o 40 proc. rdr, ich wartość to 63 mld zł -...
Ciekawe czy ktoś wpadnie na pomysł utworzenia legalnej platformy handlu dobrami, gdzie głównym środkiem płatniczym byłyby:
kryptowaluty
gotówka (o ile nie zniknie)
kruszcze
inne przedmioty, wymiana na zasadzie towar za towar
Nie byłoby blików, płatności kartą, przelewów. Zamiast tego człowiek by dokonać wymiany szedłby do ustalonego "huba" wymian, gdzie dochodziłoby do transakcji. Ten hub to byłby taki middleman - pośrednik wymiany.
Jednak rozumiem, że byłoby to dość mało wygodne, większość woli takie rzeczy załatwiać nie ruszając się z miejsca. W taki wypadku trzeba by zadbać o usługę transportu do huba, którą opłacało by się na podobnej zasadzie.
Głównym zamierzeniem uniezależnienie się od głównych instrumentów finansowych, bankowych przy realizacji transakcji.
#handel #ekonomia #pytanie #ciekawostki
@mejwen Jest z tym i tego legalnością jeden zasadniczy problem - rząd i regulacje.
Oficjalnie chodzi o zwalczanie prania brudnych pieniędzy itd, tak naprawdę chodzi o kontrolę. Dla przykładu złoto:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-zamknal-opcje-anonimowego-zakupu-zlota-7441289.html
Żeby można było łatwo skonfiskować jak broń posiadaną na pozwolenie.Tak samo mamy coraz ostrzejsze regulacje odnośnie krypto:
https://legalgeek.pl/zmiany-prawne-w-2021-r-aml-w-kantorach-kryptowalut-2/
Żydowskie komuchy po prostu wszystko zamierzają kontrolować a w planach maja pieniądz z terminem ważności i ograniczeniami na co można go wydać (czyli de facto talony/kartki na towary zamiast pieniędzy) zwany CBDC.
Zanim zaczniesz mnie @mejwen wyzywać od od szurów (ok,jestem szurem i zdaje mi się,że byłeś na wykopie jednym z neuropków...) przeczytaj następujące artykuły:
To powinny być nawet dla kogoś takiego jak ty w miarę wiarygodne źródła.
@mejwen Tylko po co? Wynalezienie i upowszechnie wymiennej waluty o stabilnej wartości było jedynym z ważniejszych osiągnięć cywilizacji umożliwiającym nieograniczony rozwój handlu.
Powrót do wymiany barterowej to cofnięcie się do neolitu. Będziesz chciał sprzedać iPhona, a kupiec zaoferuje Ci 13 kur, 4 worki żyta, 2m3 drewna opałowego i zestaw alufelg do Passata. Bardzo wygodne
Zaloguj się aby komentować
#polityka #handel
Całkiem zacna akcja. Ludzie na pewno docenią.

Zaloguj się aby komentować

Czy należy zlikwidować niedzielny zakaz handlu? Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceszefowa PO, mówiła na antenie Radia ZET, że Koalicja Obywatelska będzie chciała porozumieć się w tej sprawie z Trzecią Drogą i Lewicą.
polska #handel #polityka #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Typowa Biedra jest typowa
#biedronka #handel #heheszki

Jest kilka spraw, których nie rozumiem. Robienie zakupów w Biedrze i równoczesne narzekanie na ten sklep jest jedną z takich rzeczy. To przecież jakby ktoś codziennie skakał do szamba i potem płakał, że mu ubranie śmierdzi.
Ciężko mi w ogóle zrozumieć nawet samo robienie zakupów w tym syfie, ale może ktoś ma jakieś powody - coś mu tam smakuje, lubi jak mu się buty kleją do podłogi albo nie wiem - zabił kogoś i taką sobie wybrał pokutę. Ale zakupy + kwik jaka ta Biedra zła, to jest poza moją zdolnością pojmowania.
może przypadkiem po drodze wpadł, mnie się też zdarza od święta i w sumie ciągle mnie zaskakuje jak źle można prowadzić sklep :/
A już zupełnie zagadką jest, że praktycznie za każdą jedną wyzytą gdzieś przyklejam się do podłogi To jakiś przybiegły marketing, żeby zatrzymać klienta na dłużej, czy jak?
@slawek-borowy Nie byłem w Biedrze od lat. Mam jedną z 300 metrów od domu i drugą z półtora kilometra, ale przy drodze, którą codziennie praktycznie jadę. Mógłbym wpadać po drodze, ale te kilka lat temu stałem w kolejce do kasy i ludzi było w ch... i ciągle ustawiali się nowi i powiedziałem sobie, że jak w ciągu trzech minut nie otworzą drugiej kasy, to zostawiam to co kupiłem, wychodzę i więcej nie wrócę. Nie otworzyli
Ale mi bardziej chodzi o to, że często widywałem wpisy, w których ktoś się żalił, jak to ZNOWU coś tam w Biedrze było nie tak i jaki to zły sklep i banda oszustów i syfiarzy, a komentujący mu wtórowali.
Więc się zastanawiam, skoro jest tak źle, to po co tam łażą? Jak ktoś komuś pluje w twarz, to są dwie opcje - albo opluty wali plującego w ryj albo znosi to z chrześcijańską godnością, w pokorze i milczeniu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś po internetach pisał "znowu mi dziś napluł w twarz, jest okropną osobą"
Z tym klejeniem to nie wiem, ale może zarządzajacy Biedronką dochodzą do wniosku, że skoro się klei i ludzie nadal tam chodzą, to pewnie to klejenie jakoś ludzi przyciąga i lepiej tego nie zmieniać, bo jeszcze by przestali chodzić
Zaloguj się aby komentować
Historia, jaka dziś przydarzyła sie w sklepie Żabka. Wchodzę po wódę i stoję w kolejce. Przede mną klient z większymi zakupami, w tym z hot-dogiem. Sprzedawczyni z Ukrainy wzięła hajs, wydała mu paragon oraz zabrała się za robienie tęgi hot-doga, a ja stoję z samą mineralną i czekam. A tu poprzedni klient prosi ją, aby mi sprzedała już tę wodę, żebym niepotrzebnie nie czekał. Hot-dog przecież możę poczekać te kilkanaście sekund. Małe, a cieszy
Zaloguj się aby komentować