Zdjęcie w tle
MiernyMirek

MiernyMirek

Mocarz
  • 73wpisy
  • 482komentarzy
  • 5obserwujących
kodyak

Jak to odkryto narzędzie, co my kurwa w Warhammer40k zyjemy

4
MiernyMirek

@kodyak rzeczywiście coś niegramatycznie wyszło. Musisz wybaczyć, wcześnie wrzucałem, a noc słabo przespana. Z resztą jak cię tak w oczy kole, to nie czytaj.

1
kodyak

@MiernyMirek będę czytał kurwa

2

Zaloguj się aby komentować

No i nadszedł koniec tej króciutkiej wyliczanki. Przed wami famme fatale całej serii, cywil, pilot, całkiem cienka, ale z racji dobrego PR każdy chciał nią kierować w grze. Przed wami Ellen Ripley.

 

PS. może wrzucę kilka przykładowych grafik, żetonów czy kart. Mapy nie zmieszczę do skanera ¯\_(ツ)_/¯

 

#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezobcego

c337b58f-46ed-4b2d-87a6-22ddeb305d7c
radziol

@MiernyMirek czy te określenia, jak pilot, miały jakieś znaczenie w grze?

0
MiernyMirek

@radziol w mechanice? Kompletnie nie, w grze jak najbardziej.

0

Zaloguj się aby komentować

Historie_YT to jeden z ulubionych kanałów na tubce. Dzisiaj bardzo ciekawy materiał na temat wybuchu wieżowca w Gdańsku w 1995. Na koniec nie brakuje też zabarwienia politycznego.

Materiał dość długi, jak na obecne standardy, ale inaczej nie da wszystkiego przedstawić.

 

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

 

https://www.youtube.com/watch?v=V0h7gZisxNA

bucz

Ofiary śmiertelne - 22 osoby
Ranni - 12 osób

0

Zaloguj się aby komentować

Oczk

@MiernyMirek ło, genialny pomysł Ciekawe jakich informacji nam dostarczy

1
MiernyMirek

@Oczk podobno to nie będzie nic bardzo wymyślnego, cudów bym się nie spodziewał. Tu chyba bardziej chodzi o dowiedzenie, że się da i pokazanie Chinom, że "Dark Side of the Moon" to nie tylko płyta Pink Floyd

1
Oczk

@MiernyMirek imo zawsze może wyłapać jakieś fajne zjawisko "którego naukowcy się nie spodziewali" "Wyciszenie" od strony Ziemi może przynieść jakiś efekt. Skąd to wiem? Bredzę. Ale mam nadzieję, że niedługo się dowiemy

1
Macer

@MiernyMirek od 20 lat o tym czytam i czekam i dalej nic

1
MiernyMirek

@Macer miejmy nadzieję że tym razem to nie tylko przechwałki i PR.

0
banan

@MiernyMirek za dwa lata to co najwyżej render pokażą a nie radioteleskop

0

Zaloguj się aby komentować

tosiu

@MiernyMirek ale by były jaja jakby tam było życie

3
MiernyMirek

@tosiu no mają pobierać próbki regolitu. Możliwe, że jakieś substancje organiczne znajdą, bo prawdziwe życie raczej nie przetrwa kilkuletniej podróży powrotnej na Ziemię.

0
Man_of_Gx

@tosiu Jakby były tam jaja to byłoby też życie.

 

Gx

0

Zaloguj się aby komentować

W końcu po kilku dniach przerwy (przepraszam za zwłokę) czas na kolejny charakter z planszówki "Obcy". Samolubna, arogancka, mistrzyni wyburzania, moja ulubiona postać przed Wami Jenette Vasquez

 

#postaciezobcego #grybezpradu #gryplanszowe

b07e363e-6b4d-4315-8d9c-df6769a771fb
MiernyMirek

@Sawa3114 ok zwracam honor, to moja ulubiona postać z gry i filmu

1
Sawa3114

@MiernyMirek
Vasquez jest genialna.

1
Asd30

W tym filmie nawet żarty mają znaczenie. Gdy jeden z marines pyta się Vasquez czy kiedyś była pomylona z facetem(swoją drogą ładnie się odegrała) to nie jest to tylko żarcik, a wczesne wskazanie, że Vasquez w tym filmie gra rolę faceta. Jest taka jak inni marines i ostatecznie nie będzie mogła pokonać Królowej Obcych, bo matkę może pokonać tylko inna matka i tylko Ripley może to zrobić. To najbardziej feministyczny film jaki można sobie wyobrazić, a jednocześnie nie jest klocem jak obecne filmidła z "silnymi postaciami kobiecymi", które są po prostu facetami w spódnicy(a zazwyczaj i tak w spodniach). Absolutnie zajebisty film, postać Vasquez jak i jej zagranie przez aktorkę też top.

2

Zaloguj się aby komentować

Czarne dziury to leniuszki i jeżeli coś nie leci prosto w nią, to ma szansę przetrwać. Jesteśmy w trakcie widowiska polegającego na odrywaniu po kawałku pewnej nieszczęsnej gwiazdy, trochę jak męczenie ofiary przed ostatecznym zjedzeniem, analogia do kota bawiącego się upolowaną myszką jest jak najbardziej uprawniona.

 

#astronomia #nauka #kosmos #ciekawostki

 

https://www.pulskosmosu.pl/2023/01/16/at2018fyk-drugi-kawalek-gwiazdy/

Zaloguj się aby komentować

Naukowcy i technicy od detektorów fal grawitacyjnych LIGO i Virgo wraz z ponownym uruchomieniem szykują system wczesnego ostrzegania o fuzjach gwiazd neutronowych, tak żeby szybciej namierzać i obserwować kilonowe innymi dostępnymi narzędziami.

 

#astronomia #kosmos #nauka #ciekawostki

 

https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/czy-kosmiczne-kolizje-mozna-przewidziec-zanim-nastapia

Zaloguj się aby komentować

MiernyMirek

@Marchew no właśnie widać, że chyba ta pozostałość jest tuż przed tą granicą, reszta materii poszła w przestrzeń w postaci pierwiastków ciężkich.

0
Marchew

@MiernyMirek Czytam trzeci raz i wciąż nie rozumiem 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

0
MiernyMirek

@Marchew może zajrzyj do tekstu źródłowego

0

Zaloguj się aby komentować

parabole

Ciut stare info...

1
MiernyMirek

@parabole "Jak donosi Europejska Agencja Kosmiczna, obiekt został dostrzeżony zupełnie przypadkiem w publicznie dostępnych danych obserwacyjnych zebranych podczas kampanii kalibracyjnej instrumentu MIRI zainstalowanego na pokładzie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba."
Ktoś przeglądał archiwalne dane i znalazł ten kawał kamienia całkiem niedawno. Często się tak dzieje, że nawet po latach ktoś znajduje coś nowego. Sam artykuł źródłowy jest z lutego.
https://www.aanda.org/articles/aa/full_html/2023/02/aa45304-22/aa45304-22.html

0

Zaloguj się aby komentować

Teleskop Jamesa Webba jest kolejnym krokiem, jeśli chodzi o jakość i precyzję obrazów przekazywanych na Ziemię. Ostatnio urządzenie skierowało swoje instrumenty w kierunku tzw gwiazdy Wolfa-Rayeta (stadium dużej gwiazdy, kiedy powoli traci ona stabilność) WR124. Poniżej artykuł, co tam ciekawego udało się zarejestrować.

 

#kosmos #astronomia #nauka #ciekawostki

 

https://www.pulskosmosu.pl/2023/03/15/wr-124-jwst-james-webb/

MiernyMirek

@starszy_mechanik niektóre urywają głowę

0

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj pierwszy z prawdziwych wojów, poważne mięcho armatnie, strata tej postaci zawsze bolała. Przed wami kapral Dwayne Hicks i jego stara strzelba, specjalista od robienia rozpierduchy.

 

#postaciezobcego #grybezpradu #gryplanszowe

a1b8156e-415a-431e-9cb8-08a6b7cfcaeb
MiernyMirek

@PanNiepoprawny @panikaman bierzesz Space Hulka, odzierasz go z nadmiaru zasad i masz Obcego

0
PanNiepoprawny

@MiernyMirek ok, to nie wiem. Nie jestem zaawansowanym graczem planszówek

0
TorrentFreak

Pamiętam jak w to grałem z kuzynami jak byłem jeszcze szczawiem, masz może tę grę? Możesz zapodać fotki?

0

Zaloguj się aby komentować

W konkursie na najbardziej kontrastujące pary pewnie by nie wygrali nagrody, w końcu Flip i Flap czy Pinki i Mózg są bezkonkurencyjni, ale i tak zasługują na uznanie. Mowa o parze biały karzeł i brązowy karzeł, okazuje się, że coś takiego istnieje. Poniżej kilka zdań o całkiem świeżym odkryciu.

 

#kosmos #astronomia #nauka #ciekawostki

 

https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/bialy-karzel-w-parze-z-brazowym-karlem

bade

@MiernyMirek Jak pierwszy raz się zajmowałem tym układem, to robiłem to w obserwatorium na Słowacji. Ale tak, pół-amatorskim sprzętem też się da coś takiego dostrzec. Musisz mieć teleskop (Im większa apertura, tym lepiej, ale ten obiekt da się złapać 20-cm teleskopem), montaż prowadzący za niebem, kamerkę i laptopa lub lustrzankę i zasilacz, żeby można było robić zdjęcia przez 3-4 godziny. Przy czym obserwacje trzeba powtarzać co kilka tygodni, co kilka miesięcy, co kilka lat... i dopiero po zebraniu długiego w czasie materiału, można się wziąć za wyciąganie wniosków. Albo zamiast tego bierzesz dane z archiwów (jeśli istnieją publicznie) i dokładasz swoje obserwacje.

2
bade

@MiernyMirek Małe sprostowanie. Nie trzeba przecież patrzeć na ten konkretny, który ja robiłem. Są inne. Chyba najłatwiejszym będzie HW Vir, bo do niego to i teleskopik z 10-cm apertury wystarczy.

1
MiernyMirek

@bade wygląda już na profesjonalną robotę.

0

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj wylosował się szef. Jeden ze słabszych zawodników, nie chodzi o brak możliwości użycia miotacza, a żywotność na poziomie 4. Osobiście woleliśmy biegać z karabinami (4 zasięgu, +3 do siły), niż miotaczami (3 zasięgu, +4 do siły), zasięg wydawał się istotniejszy, bo obcy mieli 4 ruchu.

 

#postaciezobcego #grybezpradu #gryplanszowe

97917363-8b26-4615-90dc-80423fb762d7

Zaloguj się aby komentować