Zdjęcie w tle
walus002

walus002

Gruba ryba
  • 1041wpisy
  • 2385komentarzy
Igor Striełkow, były "minister obrony" "DRL", skazany za ekstremizm i przetransportowany do kolonii karnej
Były "minister obrony" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow, został przetransportowany do kolonii nr 5 w Kirowo-Czepiecku, przeznaczonej dla byłych funkcjonariuszy służb. W styczniu 2024 roku Moskiewski Sąd Miejski skazał go na cztery lata kolonii za „publiczne wezwania do prowadzenia działalności ekstremistycznej”, na podstawie art. 280, część 2 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej. Sprawa została wszczęta na podstawie dwóch postów opublikowanych na Telegramie. Striełkow nie przyznał się do winy.

#rosja
ae71550b-4930-4531-8ff3-f442520e8aec
Gadu_gadu

@Andromeda czy potwierdzasz te doniesienia?

Zaloguj się aby komentować

Dostał ktoś coś takiego? Jaki upust o co chodzi?
#tauron
9777058a-8658-43c7-b15b-98f9c661a081
NiebieskiSzpadelNihilizmu

@walus002 ta, do mnie też 2 razy dzwonili z jakiejś fantazyjnej firemki konsultingowej w tej sprawie. Rzekomo "mieli moje dane z systemu operatora".

roadie

@walus002 a to list od tauronu?

KochanekJaroslawaKaczynskiego

A to nie jest te ustawowe coś około 125 zeta?

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Znów afera na granicy z wojskiem i jakąś patologią, która pluje na mundur itd.

Wojsko nie jest od gumowych kul, pałek i gazu. Na granicę jeśli nie chcemy zabić nielegalnych imigrantów i tych co bezprawnie tam podchodzą powinny zostać wysłane jednostki policji, zmotoryzowane oddziały policji które reagują na wezwanie straży granicznej i one pałkami, gazem i innymi środkami, które nie są zabójcze odstraszają każdego który nie powinien się tam znaleźć.

Co ma zrobić żołnierz na którego się pluje, na którego się krzyczy, którego się obraża czy atakuje w sposób nie zagrażający bezpośrednio jego życiu, a no nic, a to dlatego, że żołnierz ma tylko jedną broń i jest broń palna, która zbija, a rozstrzelanie tej pijanej patologii z nagrań to nie jest wyjście.

Wojsko może tam być ale jako wsparcie straży granicznej, a głównymi siłami powinny być jednostki policji, które mają doświadczenie w walce z tłumem agresywnym ale nie uzbrojonym w broń palną.

#wojsko #policja #granica #polska #przemyslenia
NiebieskiSzpadelNihilizmu

, a rozstrzelanie tej pijanej patologii z nagrań to nie jest wyjście.

@walus002 kurde... nie wiem czy nie jest. Propozycja w każdym razie kusi. Jak na moje to przede wszystkim cała ta hołota, która tak bardzo chce się przytulać z tymi terrorystami i tak bardzo jest im ich żal, powinna zostać wytransportowana na drugą stronę, żeby sobie tam z nimi siedzieli skoro tak bardzo ich lubią.

Zaloguj się aby komentować

Szukałem jakiegoś filmu na leniwy poranek w wolny dzień i trafiłem na "IGRZYSKA ŚMIERCI: BALLADA PTAKÓW I WĘŻY"

Pierwsza myśl "o nie będzie pewnie gorzej niż fantastyczne zwierzęta".
Zobaczyłem oceny na Filmweb 6,6 gwiazdki ale na przekór stwierdziłem, że obejrzę.

I naprawdę się nie zawiodłem gorąco polecam każdemu ten film jest długi ale warty obejrzenia.

Cytując kogoś z forum Filmweb

To nie tyle kolejne "Igrzyska śmierci" co studium charakteru przyszłego dyktatora. Świetny Tom Blyth! Można oglądać bez znajomości oryginalnej trylogii.

Wg mnie ocena 7,5 była by znacznie bardziej adekwatna.

#filmy

https://www.filmweb.pl/film/Igrzyska+%C5%9Bmierci%3A+Ballada+ptak%C3%B3w+i+w%C4%99%C5%BCy-2023-877751
KierownikW10

@walus002 a dla mnie ocena była adekwatna - pomiędzy 6 a 7 to pomiędzy niezły a dobry i taki właśnie jest ten film. Nadal jest znacznie znacznie lepszy niż inne części Igrzysk Śmierci, mnie nawet całkiem nieźle zaskoczył, ale jednocześnie w sumie można byłoby go streścić do czegoś o połowę krótszego i nie stracilibyśmy zbyt wiele.

starszy_mechanik

Byłem pewny że jeszcze premiery nie było xD

100mph

Thx. Nie chcialem tego tykac ale mnie przekonales.

Zaloguj się aby komentować

#heheszkipolityczne #polityka

Jakby wygrali jeszcze jedne wybory to by im się udało! ;)
8c3698a7-92c5-470e-8ef2-ddc8de51381a
Anty_Anty

Nie wierzę, na twiterze pizde strzelaja z ludzi którzy ten mem udostepniają dlatego zaczą trendować i tutaj złapał aż tyle piorunów? To jakiś test społeczny?

Legendary_Weaponsmith

Dziwi mnie, że na tak ogarniętym forum nikogo nie kłuje w oczy taka dezinformacja.


Początek każdej dużej inwestycji to kilka lat niebudowania. Szczegółów z CPK nie znam (ale znam na tyle, żeby wiedzieć, że też zaczyna się od zgód itd.), ale bardzo dużo oglądałem na temat elektrowni jądrowych na kanale Nauka to Lubię.


Miejsce na elektrownię atomową musi być przetestowane pod względem pogody, bezpieczeństwa itd. Dodatkowo na to konkretne miejsce musi się zgodzić każdy z 10 okolicznych krajów. To trwa lata, a zmieniając miejsce (co próbował zrobić 'hehe tusk'/s ), co próbowała zrobić platforma, wyzeruje ten kilkuletni timer.


A czasu jest mało, bo elektrownie węglowe mają coraz wyższe koszty (vide rosnące koszty emisji CO²) oraz !!! za kilka lat w 2034 zamtkamy elektrownię Bełchatów (produkuje 30% prądu w kraju) bo kończy się tam węgiel !!!


Trudno mi uwierzyć, że ktoś może być tak nieczuły albo głupi/niedoinformowany, popierając polityczne gierki, które doprowadzą do umierania z głodu, zimna i przegrzania ludzi starszych i biednych.


Gdzie te czasy, kiedy lewica to byli intelektualiści dbający o tych, którzy nie mają głosu? Przecież takim zachowaniem potwierdzacie prawicowe memy o "sojbojach".

HunteX

Ale dlaczego tylko PiS. Na wcześniejsze obietnice Tuska dot. atomu nie starczyło już miejsca?

Zaloguj się aby komentować

Jak idę pierwszy raz oddać krew to odrazy mam dwa dni wolne od pracy czy za pierwszym razem jest badanie, a później dopiero mogę oddawać?
#pytanie
#krwiodawstwo
#pracbaza
Pytam bo wkurwili mnie w pracy i muszę przełożonemu trochę nosa utrzeć :)
walus002

@Tylko-Seweryn

@Piechur


dzięki!

bartek555

nie oddawaj krwi, potem sie wiecej produkuje niz powinno i pekaja zyly. trust me.

bartek555

@walus002 no i w ogole, takie rozne, serio. mojej mamy cioci wujka brat oddawal krew i juz go nie ma.


xD

jedzczarnekoty

@walus002 jeśli Twoja krew się nie nada - nie będziesz mógł oddać (z różnych przyczyn) to masz wolne tylko na czas badań, nie pamiętam już ile bo jak pierwszy i ostatni raz byłem oddać krew to któryś z kumpli miał taką sytuację.

walus002

@jedzczarnekoty ja miałem plan aby pojechać na wolnym na badania, a oddać jeśli będzie wszystko ok w późniejszym terminie, można tak?

Belzebub

@walus002 nie. Każdorazowo masz ankietę i sprawdzenie krwi zanim będą pobierać. Nie ma znaczenia czy byłeś dwa dni wcześniej

Zaloguj się aby komentować

Następna