Zaloguj się aby komentować
Elo. Jakiej firmy polecacie dyski SATA SSD 2.5.? We wszystkich sprzętach mam Cruciale MX500 i jestem zadowolony, niestety potrzebuję jeszcze jeden dysk (niesystemowy), tyle że dostępne są tylko BX500, które są wolniejsze i mniej żywotne. Jak żyć?
#pcmasterrace #komputery #dyskissd
@n3sk jeśli ma być z własnym DRAM-em, to może 870 EVO?
Bo jeśli bez DRAM-u, to w tym segmencie cokolwiek, co ma najdłuższą gwarancję.
Niestety, ten segment się kurczy, a po wycofaniu się cruciala z rynku konsumenckiego praktycznie nie ma w czym wybierać.
Radzę też się spieszyć, bo ceny dysków też zaczynają lecieć w górę.
Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy, moi mili.
Powoli zbliżamy się do końca i powoli poznajemy przedostatni drobiazg, który można otrzymać w pingwinkowym losowaniu!
Pamiętajcie by zapiorunować oryginalny wpis, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście a chcecie otrzymać te małe cuda.
Trochę mi zajeło, aby znaleźć idealny model, który będzie nawiązywał do tematu przewodniego losowania.
Oto te małe 4 nieloty, prezentują się w swoich gustownych czapeczkach na głowach (tak, można je zdejmować!).
Można je postawić w honorowym miejscu lub mogą dołączyć do picia herbatki w #warhammer40k, ale najlepiej takiej z rybką by dodawała odpowiedniego smak.
Niestety z powodu braku koksownika ani ogniska, elektroniczna lampka posłużyła im za ognisko.
W tą zimną noc chcą ogrzać swoje skrzydełka z piórkami jak i serduszko osoby do której trafią.
Link do modelu: https://cults3d.com/en/3d-model/art/christmas-penguin-collection-modular-3d-printable-stl-set
Uwaga! Modele pingwinów bardzo ciężko się składa!
——————————————-
#beastland <————— tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#druk3d #drukowanie3d #pingwinki #pingwiny #perypetiepingwina




Zaloguj się aby komentować
Jezu. Wiedziałem że po nowym roku jeszcze bardziej ceny pójdą w górę.
Kupione 13 Grudnia:
Pamięć RAM DDR5 GOODRAM UDIMM 16GB 7200MHz CL34 IRDM
819,99 zł
A teraz?
#pcmasterrace #pc #komputery #pcbuild #czescikomputerowe #pojebalo


Zaloguj się aby komentować
https://github.com/torvalds/AudioNoise
Repo Linusa Torvalds w którym pisze, że jest wywajbkodowane.
Also note that the python visualizer tool has been basically written by vibe-coding. I know more about analog filters -- and that's not saying much -- than I do about python. It started out as my typical "google and do the monkey-see-monkey-do" kind of programming, but then I cut out the middle-man -- me -- and just used Google Antigravity to do the audio sample visualizer.
#linustorvalds
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Dawno, dawno temu w czasach kiedy jeszcze nie było Facebooka i Messengera w Polsce miał swój czas chwały komunikator Tlen.pl. Stanowił on komunikacyjną alternatywę dla o rok starszego Gadu-Gadu. A co najważniejsze w szczytowym okresie działalności posiadał jedną z najbardziej popularnych poczty...
Zimowe latanie w jednym z bardziej "ą, ę" ośrodków w Polsce - na Lądowisku w Konstancinie.
Na #drogadokokpitu opowiadam o swojej (nadal trwającej) historii zostawania pilotem samolotu pasażerskiego. Znajdziecie tutaj mieszankę typowego bloga, ciekawostek o #lotnictwo i #samoloty oraz praktycznych informacji dla osób, które również chciałyby podjąć takie wyzwanie, np. ile to wszystko mnie kosztuje, a także ile trwa.
Ostatnio dolatuję ostatnie godziny potrzebne do zakończenia nauki na polskiej produkcji samolocie Aero AT-3. Jest to bardzo wdzięczny sprzęt, który przyjemnie się pilotuje. Ma świetną responsywność na stery i sprawia wrażenie dość dynamicznego. Wyposażony jest w klasyczny czterocylindrowy silnik Bombardier Rotax 912 w układzie boksera. Jego moc to niecałe 100 KM (69KW). Z wad - kabina jest dość wąska, jednak wyraźnie większe - względem Tecnamów P2006 i P2008 - wrażenie ciasnoty rekompensuje duża owiewka i naprawdę świetna widoczność.
Ten akurat egzemplarz możecie spotkać na pokazach lotniczych, jako że lata on w grupie pokazowej 3 AT3. Ich pokazy nie są może tak dynamiczne jak Żelaznych z uwagi na duży rozstrzał pomiędzy parametrami takiego Zlina Z-50 i AT3, natomiast cechują się najwyższej klasy precyzją pilotażu - dla mnie absolutnie nieosiągalną. Jak na miejsce, w którym ten AT3 hangaruje - jego wynajem jest po naprawdę konkurencyjnych pieniądzach, tj. około 650 zł na godzinę. Właściciel to bardzo sympatyczna i pomocna osoba.
Odnośnie do samego ośrodka w Konstancinie - czuć pieniądz, który w dodatku został wydany ze smakiem. Lobby jak w hotelu, wszystko świeże, sprzęt nowoczesny, krzaczki przycięte, zero pomników właściciela, gipsowych lwów i złotych mebli. Zakładam, że i trawa jest należycie pielęgnowana, ale aktualnie nie przebija się ona przez wszędzie zalegający śnieg. Śnieg, który trochę napsuł mi ostatnimi czasy planów. Odwołałem lub mi odwołano szereg lotów. Albo z uwagi na opad, albo z racji na brak efektywnego usunięcia tegoż opadu z drogi startowej. Trafiłem jednak kilka dobrych momentów i nabiłem trochę nalotu. Zaraz zbieram się znowu spróbować polatać.
Idealny podkład do oglądania fotek (reszta w komentarzach):


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Co ja się będę rozpisywał.
Obejrzyjcie sobie film na jutube, tam jest większość informacji.
To jest początek nowej jakości na kanale.
#youtube #warsztat #diy #spawanie #dziwnestopymetali #obrobkametali
@myoniwy czemu na Twoim kanale mogę znaleźć firmy z rwania sztangi Andrzeja sprzed 12 lat lub upalanie Forestera sprzed 8? Jeśli masz zamiar prowadzić ten kanał nie tylko dla siebie ale dla ludzi, to radziłbym Ci usunąć te stare filmy albo ukryć je jako prywatne. Wszedłem na kanał z ciekawości i chciałem przejrzeć o czym o jest, kiedy się zaczął i w jaką stronę to idzie. No i nie wiem nawet od czego by zacząć.
Zaloguj się aby komentować
Całkiem fajny filmik. Pierwsze parę minut to takie pierdololo, ale potem przechodzi do konkretów. Czyli dlaczego krzem zbliża się do ściany.
https://www.youtube.com/watch?v=IS5FovPfvf0
#komputery
Zaloguj się aby komentować
czy macie jakiś dobry przepis na oglądanie na Android TV filmów z różnych źródeł np filmann lub ekino itp.? #androidtv #piractwo
Zaloguj się aby komentować
Powoli zaczyna się robić z tego maraton postów, ale nie ma co narzekać. ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
Kolejne znalezisko pingwinkowe, które można wygrać w pingwinkowym losowaniu!
Jeśli ktoś z was nie wziął udziału a chce to serdecznie zachęcam.
Teraz do brzegu.
Po poszukiwaniach na znanych portalach aukcyjnych z drukiem 3D, znalazłem taką bombkę.
Bombka jest na swój sposób wyjątkowa, ponieważ jest to pingwinek w nausznikach (by nie było zimno w pióra na tym śniegu i zimna).
Bombkę można powiesić gdziekolwiek, ewentualnie traktować jako breloczek. Takie małe a cieszy oko oraz zrobi za bardzo ładną dekoracje.
Link do modelu: https://makerworld.com/models/1979550?appSharePlatform=copy
P.S. Następne losowanie, będzie związane z kładzeniem tynków albo i kostki brukowej (co kto lubi).
———————————
#beastland <—————- tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#druk3d #drukowanie3d #pingwinki #pingwiny





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
2026 rok, a fonty na KDE dalej wyglądają jak rozpixelowane guano. Da się coś z tym zrobić?
#fedora #linux
2026 rok a u mnie dalej fonty na KDE wyglądają normalnie. Nic nie muszę z tym robić.
A tak na poważnie to sprawdź w ustawieniach czy na pewno masz włączony antyaliasing fontów oraz popróbuj pozmieniać subpixel rendering na inne opcje. Ewentualnie to jeszcze może być wina skalowania aplikacji X11 jeśli tylko niektóre aplikacje mają źle wyświetlane fonty. Ostatecznie sprawdź jak to wygląda na innych distro bo może jakiegoś pakietu brakuje itp.


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@DungeonFighter prosił pod swoim wpisem o info co usuwam z Linux Mint xfce, jako że nie mogę dodać tak długiego komentarza z kodem, dodaje artykuł może się przyda dla innych.
Długo używałem debian z xfce i nie podoba mi się jaki syf zrobili z tym środowiskiem w mincie. Można wziąć xubuntu i nie odubuntować usuwać snap, ale z mintem idzie to szybciej.
Część rzeczy wziąłem stąd: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=2872 ale zrobiłem po swojemu. Całość wygląda tak:
Firefox z repo mozilli:
sudo install -d -m 0755 /etc/apt/keyrings
wget -q https://packages.mozilla.org/apt/repo-signing-key.gpg -O- | sudo tee...
Wieczorne wiadomości z dziupli #konstruktorelektrykamator cz.2
Przygotowuje materiały do złożenia zblocza do suwnicy.
Hak jest na 2t, łożyskowany. Będzie zawieszony na dwóch kołach linowych, trzecie będzie obok wciągarki. Da mi to większą siłę podnoszenia oraz mniejszą prędkość czyli i mniejsze siły dynamiczne. Bo to one są częstą przyczyną uszkodzeń wszelakich dźwigów. Zbyt szybko opuszczany ciężar i nagłe zatrzymanie powoduje dodatkowe siły dynamiczne do tych już statycznych. I to może spowodować przekroczenie wytrzymałość któregoś elementu. A ja chcę tego uniknąć już na etapie projektowania.



Zaloguj się aby komentować
Powiem tak
#drogadokokpitu #samoloty #lotnictwo


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Ale żem kurwesko zmarzł dzisiaj.
#zimowypierdalaj
Żeby porobić coś twórczego w garażu wziąłem się za montaż nowego palnika do plazmy. Kupiłem go na #aliexpress ma pochlebne opinie, i był tani.
Co oczywiście skutkowało tym że nie pasuje 1:1 do aktualnych przewodów.
Pierwsze co to gwinty do powietrza są w odwrotnym ustawieniu. Po drugie są w różnych rozmiarach. W starym jest M10/0,9mm a w nowym 3/8"-24. No ni chu chu nie znajde takiej przejściówki. W ogóle znaleźć nakrętkę z gwintem 3/8"-24 zwoje na cal jest wyczyn. Ale gugiel podpowiadał że takie zdarzają się w układach hamulcowych. Więc podjechałem do sklepu motoryzacyjnego i mówię że chce mufkę do przewodów hamulcowych 3/8-24.
Uuuuu, ale my mamy tylko metryczne, M10, M12. No dobra, pokażcie M10x1 może się nakręci. Przynieśli całe pudełko wszelakich złączek. M10 było strasznie luźne, zacząłem grzebać i wziąłem pierwszą którą zobaczyłem. I bingo, idealny gwint! Nawet nie wiedzieli że takie mają. Kosztowało mnie to całe 7zl.
Ale to nie koniec. Bo nakrętka była na przewód 4,75mm, a ja miałem rurkę miedzianą 1/4" czyli trochę ponad 6mm. Rozwiercilem nakrętkę, zarobiłem końcówkę na kawałku rurki i jest, pneumatyczne połączenie gotowe. Z tym że nie pasowałoidealnie i nakrętka wymagała korekty swojego kształtu. Teraz jeszcze elektryczne połączenie, wybiegając planami w przyszłość rano kupiłem tulejkę łączeniową 35mm², rurka razem z przewodem prądowym ma mniej więcej taki przekrój. Do zaprasowania tulejki przydał się kolejny zakup od Chińczyków. Czyli hydrauliczna praska.
Wszystko poskladane do kupy, wygląda dobrze. Nie chcę mi się odpalać kompresora żeby sprawdzić. Może jutro albo pojutrze.
#obrobkametali #diy




Zaloguj się aby komentować