No dzisiaj na szybkości wymieniłem aku w drugiej lampce, niespelna godzina i po robocie, nawet ładnie mi to wyszło
#diy





No dzisiaj na szybkości wymieniłem aku w drugiej lampce, niespelna godzina i po robocie, nawet ładnie mi to wyszło
#diy





Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Far over, the Misty Mountain's cold
To dungeons deep and caverns old
https://youtube.com/watch?v=Pyy_FIYE7EE
#kominek #ogien #oporniksamnawsi #wies #ciepelko #feels



Zaloguj się aby komentować

VoidLink to nie kolejny backdoor czy trojan, to kompletny ekosystem ataku zaprojektowany dla nowoczesnej infrastruktury. Framework składa się z ponad 30 modułów wtyczek. Niestety, taka cena skoro pingwin staje się coraz bardziej popularny. #linux #komputery #malware #framework #cyberbezpieczenstwo
#amazonprime #amazonprimevideo #netflix
Amazon primie podniósł cenę z 49zł do 69zł! Skandal.
Za rok. dx
Zaloguj się aby komentować

W okresie międzywojennym podjęto w Polsce ambitne prace nad rozwojem lotnictwa zarówno wojskowego jak i cywilnego. Część zrealizowanych projektów doprowadziła do powstania całkiem udanych maszyn, ale oprócz nich powstało jeszcze więcej pojedynczych albo małoseryjnych prototypów. Część z nich była...

Piszesz kod, który działa. Potem dokładane są kolejne wymagania. Jeden IF, potem drugi, trzeci… aż w końcu debugowanie zaczyna boleć bardziej niż samo pisanie nowych feature’ów. Ten wpis jest o momencie, w którym „jakoś działa” przestaje być wystarczające, a dług technologiczny upomina się o swoje....
#konstruktorelektrykamator
Ja składam sobie skrzynkę elektryczną, a @Zielonywewszystkim udaje że umie into #spawanie i że jego też #pracaspawaczamnieprzeistacza



Zaloguj się aby komentować

Apple słynie ze sprawdzonych urządzeń i cenionych, bezpiecznych systemów operacyjnych, ale nie da się nie zauważyć, że gigant z Cupertino wyraźnie przespał rozwój technologii AI. Prym w tej dziedzinie wiodą takie firmy, jak Google, Anthropic czy OpenAI, i nic dziwnego, że już od jakiegoś czasu w...
Dzisiejszym wpisem chciałbym wrócić do klasycznej publikacji (raz w tygodniu conajmniej).
Pamiętam o ankiecie, do końca tygodnia poczekam i podam wyniki.
Aktualnie przewyższają zwierzaki Hejto, więc trzeba będzie zrobić listę (ewentualnie propozycje wasze) i wtedy rozpoczniemy kolejną zabawę za pioruna.
Powoli zaczynam szukać modeli oraz kompletować drużyne gejuru pierścienia i przygotować kolejny ciekawy zestaw drobiazgów lub rzeczy użytkowych.
Znalazłem o to model tego, syreny (tak to celowe) zwanego krową morską lub jak kto woli @Rozpierpapierduchacz.
Musiałem wyskalować model, bo był wielkości naparstka a następnie ustawić pod swoją drukarkę.
Wydruk nie trwał długo, bo nie ustawiałem uber jakości, bo miało iść na test.
Sprawdziło się nieźle, ale następny model wydrukuje większy by było co szkalować podziwiać (° ͜ʖ °).
Na razie nie pisze o atramentach, nie obraża @pingWIN ani sięn nie denerwuje, ale wszystko jeszcze przed nim!
Link do modelu: https://cults3d.com/en/3d-model/art/manatee-wyattsav
—————————————————-
#beastland <————— tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#pingwin #manat #druk3d #drukowanie3d #figurki



Zaloguj się aby komentować

Przyda się znajomość języka angielskiego, ale zawsze można powalczyć z tłumaczeniem automatycznym YT. Wizyta Steve'a z Gamers Nexus w zakładzie składającym GPU firmy Sparkle, na bazie chipów Intela, na Tajwanie. #komputery #kartygraficzne #gpu #gamersnexus #intel #sparkle #jaktojestzrobione
W Pythonie 3.14 moduł http.server otrzymał w końcu natywną obsługę HTTPS.
https://docs.python.org/3/library/http.server.html#cmdoption-http.server-tls-cert
Teraz dzięki poniższej komendzie można na szybko wystawić stronę na świat lub podzielić się plikami z innymi korzystając z zaszyfrowanego połączenia:
python -m http.server 8080 \
--tls-cert <*.crt> \
--tls-key <*.key> \
-d <directory>
#technologia #python #programowanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mam dwa tematy z kategorii newsy #linux na dzisiejszy wieczór.
Pierwszy to usunięcie biblioteki GTK2 z repozytorium debiana w kolejnej wersji.
Tutaj jest informacja z listą pakietów: https://lists.debian.org/debian-devel/2026/01/msg00090.html
dalszy ciąg dyskusji możecie poczytać przy pomocy: Next by thread: na dole stronie.
Zaczęła się dyskusja po co usuwać, przecież soft działa itd. Gtk3 wyszło przeszło 15 lat temu i co prawda nie do końca jest kompatybilne wstecznie z wersją 2. Taki okres czasu to wystarczająco dużo aby przepisać soft na nowszą wersję nawet od razu do gtk4.
Lepiej aby opiekun pakietu poprawiał program nie rozwijany od 20 lat (takie są tam na liście) bo ktoś z niego korzysta. Tylko już dawno powstało kilka podobnych o takich funkcjach. Fajnie, że działa ale jakby nie rzeźba kogoś innego jak autor programu to by nie działał. Zamiast jęczący użytkownicy zrobić forka, pouczyć się w #programowanie to tylko jęczeć potrafią. To jest jeden z tych elementów tego świata przez który sam osobiście przestałem udostępniać soft, który swego czasu w nawet miliony pobrań szedł. Przychodzili użytkownicy którzy nie wiedzieli sami czego chcą i tylko truli d⁎⁎ę bez żadnej pomocy z ich strony. @Catharsis chyba miał dokładnie taki sam problem, stworzenie PR wygenerowanego przez AI bo zgłaszający nie potrafi programować.
Pierwsze próby usunięcia biblioteki były 6 lat temu i też był płacz. Niektóre programy od 8 lat się przepisują i nadal się nie przepisywały, np. pidgin: https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=883214 i tutaj jęczy nawet autor programu.
W swojej linuksowej karierze przeżyłem uśmiercenie bibliotek qt3 i qt4, nawet gtk1. W żadnym z tych przypadków nie było takiego jęczenia. Widać tutaj zmieniający się świat opensource. Gdzie kiedyś soft tworzyli geeki dla geeków. Aktualnie tworzą go korporacje a użytkownicy stali się fanatykami.
To jest problem debiana i jego pochodnych typu ubuntu. Rzeźba w gównie aby utrzymać jak największą ilość programów. Nie działa, nie jest dostosowany do współczesnych standardów, autor ma go w d⁎⁎ie już dawno to niech wylatuje z repozytorium. @koszotorobur uważa, że hejtuje te systemy. To jest jeden z przykładów dlaczego ten system stał się kiepski. Trzyma kompatybilności jakiegoś legacy gówna, przez to współczesne komponenty mają bez sensu zależności i rozmiary na dysku a do tego często stare wersje. Zamiast pożegnać przeszłość trzymają się jej.
@30ohm Wystarczy spojrzeć, jak wielki ból sprawia opuszczenie X11. Zarazem ile problemów Wayland ma i jak łatwo można by je rozwiązać, gdyby nie mieszać jakiegoś swojego ideologicznego pierdololo z developmentem i skupić się najpierw na kompletności Waylanda żeby devowie mogli.. się na niego przenieść. Bo taki KiCad to rzyga na widok Waylanda: https://www.kicad.org/blog/2025/06/KiCad-and-Wayland-Support/
Już nawet słyszałem o nowocześniejszych forkach X Server... burdel. ( ͠° ͟ʖ ͡°)
BTW używam od kilku dni CachyOS i jestem pod wrażeniem, że wszystko działa relatywnie bezproblemowo. Nie jest to system dla totalnego amatora, trzeba pogrzebać czasem... ale nie jest źle.
Dlatego właśnie najlepsza dystrybucja to Arch i pochodne (xD). Bo tam stwierdzili, że mają w d⁎⁎ie utrzymywanie takich staroci i np. gtk2 nie ma już w repo i zostało przerzucone do AUR czyli repozytoriów utrzymywanych przez użytkowników. Jak ktoś chce to niech się bawi a maintainerzy distro nie muszą pudrować trupa w postaci dawno porzuconych technologii.
https://aur.archlinux.org/packages/gtk2
@Catharsis chyba miał dokładnie taki sam problem, stworzenie PR wygenerowanego przez AI bo zgłaszający nie potrafi programować.
A no miałem i jak tak czytam internety od tego czasu to jest już ogólnie plaga. Ludzie z niektórych dużych projektów open source mówią, że za niedługo będzie trzeba zatrudniać ludzi do odsiewania tych w pełni napisanych przez AI pull requestów. Zresztą podobnie pisał nawet ktoś pod moim postem o tym.
Mi w sumie od tego czasu nie chciało się dłubać nic przy moich projektach na githubie, jakoś straciłem całą motywacje. Przestałem czuć frajdę z dodawania nowych ficzerów kiedy ludzie chcą ci je dodawać za pomocą AI a twoją rolą ma być jedynie sprawdzanie AI i poprawianie po nim xd.
Zaloguj się aby komentować
Pewnie wielu z was zna PewDiePie. Koleś sobie złożył rack AI. Zastanawiam się nad podobnym tworem.
Doszedłem do kilku rzeczy w punktach ale nadal zastanawiam się poważnie jak do tego podejść, bo prędzej czy później takie coś trzeba będzie mieć lokalnie. Trenowanie zawsze można zlecić gdzieś w chmurce, ale odpalany lokalnie model to zupełnie inna jakość.
W związku z tym mam pytanie.
Czy ktoś z was już coś takiego robi/robił/chce zrobić?
Poszperałem trochę i okazuje się, że największym bottleneckiem finansowym w tym przypadku jest CPU.
Potrzebny jest procesor z co najmniej 128 liniami picie w standardzie 5.0 i ddr5 i płyta główna z miejscami picie 5.0 na kilka kart graficznych.
Jak na razie udało mi się zmontować podstawkę (mentalnie xD) za 15000 złotych, plan jest taki by co miesiąc dorzucać do budżetu i dokupować np.: kartę graficzną.
Sumarycznie wyszłoby pewnie 8 kart , 3 dyski nvme jakiś zasilacz na 3000 W i obudowa monster. Czyli no z 25000 złotych jak nic.
Marzy mi się swój własny Jarvis na chacie z kamerami w kuchni, pralce czy w piwnicy, który będzie mógł być podpięty że mną przez np.: telefon.
#ai #komputer #kartygraficzne
Zaloguj się aby komentować
Wow! Trafilem na wirusa na dyskietce do #amiga. To jest ciekawe zjawisko, gdzie te wirusy infekowaly inne zdrowe dyskietki by tak rozmnażac się dalej. W sumie przy braku dysków twardych taki wirus ożywal tylko przy włozonej dyskietce.


Zaloguj się aby komentować
Jeśli masz komputer z systemem Windows i chcesz spróbować Linuksa ale bez pozbywania się Windowsa - mam dla Ciebie proste rozwiązanie - zrób sobie bootowalnego pendrajwa z Linux Mint! Wymagania
Pendrajw o rozmiarze nie mniejszym niż 4 GB
Komputer z systemem Windows
Przygotowanie
Pobierz program Rufus: https://rufus.ie/pl/
Pobierz plik ISO z systemem Linux Mint: https://www.linuxmint.com/download.php
Dla komputera wyprodukowanego w ostatnich 10 latach wybierz standardową wersję Cinammon
Dla starszego komputera wybierz mniej zasobożerną wersję Xfce
Tworzenie bootowalnego pendrajwa Wykonanie poniższych kroków usunie wszystkie...
Zaloguj się aby komentować
No, da się w końcu jakoś oddychać w tych zimowych okolicznościach, ale to jeszcze nie to
Szukam nawilżacza, który będę mógł zintergować z ZHA. Niekoniecznie Zigbee (z tego co widziałem to jest jeden, kosmicznie drogi), niekoniecznie nawet smart, ale taki który będzie działał z domową automatyką. Ten który kupiłem na spróbowanie sam się wyłącza i wymaga dotknięcia przycisku do uruchomienia, więc idzie na zwrot.
Potrzebuję albo coś co jest kompletnie offline i współpracuje z #homeassistant albo coś bardzo prostego co po prostu odpala się po podłączeniu prądu (czujniki wody i wilgotności opcjonalne, choć mile widziane). Typ nieistotny, byle choć te 200ml/h dodał (więc te najmniejsze stołowe odpadają). Kojarzycie coś takiego?
#smarthome #nawilzaczpowietrza
PS: Uważajcie z niesprzątaniem przez całe święta, zbiera się tyle kurzu że można przyzwać diabła



Zaloguj się aby komentować
Pierwsze losowanie (mojego autorstwa), za nami!
Dziękuje wszystkim za udział i gratuluje wygranej @trixx.420!
Czekam na twoją odpowiedź w ciągu 2 dni, po tym czasie ponawiam losowanie i szukamy kolejnej osoby.
Dlaczego tyle pingów? Abyś się py…, problemu nie było oczywiście.
Myślę nad kolejnym losowaniem, ale nie wiem jaki temat przewodni.
Zrobię głosowanie a w międzyczasie, zapraszam na reklamy i radio sponsorowane przez @LeniwaPanda.
Tyle od mnie, dziękuje i gratuluje jeszcze raz!
—————————
#beastland <—————— tag do blokowania/obserwowania
#losowanie #druk3d #drukowanie3d

Zaloguj się aby komentować