Hejto.pl

#windows

7
587

Zaloguj się aby komentować

#macbook #windows


Potrzebowałem na szybko komputera i kupiłem MacBooka. Już wcześniej w pracy miałem MacBooki, więc byłem świadomy większości ich bolączek, ale mam też pozytywne nastawienie, że da się na nim żyć, bo wcześniej już ogarniałem ten system.


W komentarzach spis absurdów i głupotek, które udało mi się wyłapać od wczoraj. Jeśli o coś boli cie d⁎⁎a, to beka i z systemu i z ciebie. xD


Na bank będą inne trupy wypadać z szafy więc jak coś wpadnie to będzie po #deykunbook xD

Instalacja

Na Macu instalacja często polega na przeciąganiu aplikacji do folderu - w sumie OK.

Głupie, że po zakończeniu kopiowania instalator w ogóle nie mówi, że ok siadło ani się nawet nie zamyka, ani nie otwiera programu po instalacji. Upierdliwe jak ja teraz instaluję tone programów naraz.

BTW. instalowałem z 15-20 apek w ten sposób i tylko połowa wyglądała ok, i nie miała scrolli z czapy.

0acd5bd9-c1d1-4514-afbd-db32336c5284

@Deykun gównosystem na zamkniętą platformę... i nawet w tak sterylnym środowisku sami siebie nie potrafią ogarnąć - nie polecam

@Deykun wiadomo, że przesiadka boli. Ale tak z ciekawości - zawołaj za rok, czy dało się wszystko dograć, wszystko działa jak należy no i najważniejsze, co ma miejsce na Windowsie i z tego właśnie powodu używam Linuksa: czy system nie zaczął się zapychać, mulić i sprowadzać inne losowe nieszczęścia na użytkownika przy każdej okazji (ze szczególnym uwzględnieniem aktualizacji).

Zaloguj się aby komentować

  1. Windows 11 znowu usunął mi bluetooth z komputera i twierdzi że nigdy czegoś takiego tu nie było

  2. Wyłączyć na twardo nie mogę bo jak przytrzymuję przycisk od zasilania to komputer wyłącza się szybciej niż 5s wymagane do obcięcia zasilania

  3. Mogę zrestartować przez menu start, ale jedyna opcja to: "Zaktualizuj i uruchom ponownie"

  4. Tryb awaryjny startuje za drugim razem dopiero, ale to nie szkodzi bo tam też się nie da sterowników od bluetooth zainstalować od nowa

  5. Normalny start najpierw wciska aktualizację która wysypała się jak na zdjęciu i komputer wpada w boot loop

#w11 to nieśmieszny żart, ale za to dodali copilota do notatnika

Serio to zaraz rozpierdole


#windows #windows11 #problemypierwszegoswiata #zalesie

7ba8f8fe-0a4d-4cd5-84e4-1575fe78848f
entropy_ userbar

Odkąd kod Windowsa 11 i sterowników pisze AI to taki cyrk jest na porządku dziennym. Mi po bluetooth zaczął trzeszczeć mikrofon po którejś aktualizacji. Nie do naprawienia.

Musiałem kupić drugie słuchawki z mikrofonem, które są po kablu.

@entropy_ Do końca zeszłego roku takich przyjemności jak Wy nie miałem przez lata. Wszystko śmiga, nawet bluetooth, absolutnie żadnych zauważalnych problemów. Jestem userem, który raczej wie co robić z systemem i jak dbać. Poprzedni pecet z Win 10 służył mi przez kilka lat i nie widziałem potrzeby reinstalacji.

Aż w końcu kupiłem sobie nowy headset na USB i chciałem nim gadać przez Discorda. Wszystko śmiga pięknie, poza sytuacją, gdy uruchomiona jest moja ulubiona gra - wtedy słychać mnie jak robota, cicho i ledwo co można zrozumieć.

Jeszcze na początku myślałem, że naprawiłem, a to ludzie na kanale nie zauważyli od razu, jak źle mnie słychać.

Walczyłem z tym kilka dni po trochu, aż w końcu przysiadłem na poważnie w piątek. Kombinacja tej gry i tych słuchawek nie dawała żadnych rezultatów, musiałem kombinować inaczej. Do tego rezultat był niejednoznaczny, szukanie po "robotic sound" nie znajdzie wielu opisanych sytuacji.

Grzebałem mocno w przeświadczeniu, że sprzęt nie wyrabia, chociaż nowy i niezły, ale że ta gra za dużo sobie przywłaszcza, więc już miałem analizatory pracy rdzeni pościągane, dżizas.

W końcu zrobiłem najbardziej idiotyczną rzecz, jaka miała odpowiedź, że k***a działa, w nakładce Xbox na Windę, której nie używam - w niej należało zmienić cokolwiek w liście domyślnych urządzeń dźwiękowych i następnie wrócić do tych pożądanych. Chyba jest jakiś turbo rzadki bug, który się niweluje w ten właśnie sposób, występuje on przy różnych grach i przy różnych headsetach.

Mam Steam Decka i tryb desktop w nim jest bardzo fajny, mocno liczę na to, że Valve zrobi z tego system na wszystkie kompy, nie tylko do grania. Tzn. w Steam Decku jest nakładka konsolowa, ale na system, który wygląda podobnie jak Windows i ogromna większość userów domowych nie ma większych potrzeb typu oprogramowanie specjalistyczne jakieś, które na Linuxie nie ruszy wcale.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Około dwa tygodnie temu przesiadłem się z windowsa 10 na linuxa i do teraz nie mam potrzeby powrotu. Pierwszy raz używam hyprlanda i poruszanie sie klawiatura oraz łatwość modowania, robią różnice. Jednak nie jest to opcja dla początkujących, bo po uruchomieniu nawet paska startu nie ma ; )

#linux #informatyka #systemyoperacyjne #windows

40afb163-a084-48c4-9a5a-99fbc1290f54
Fausto userbar

Jak coś to nie każdy musi sobie na start utrudniać i instalować Hyprlanda. Instalator CachyOS ma dosłownie wszystkie najpopularniejsze środowiska do wyboru więc jeśli ktoś chce mieć łatwy start to wybierzcie jakieś KDE, Cinnamon, Xfce czy GNOME.

Ostatnio się bawiłem CachyOS i ogólnie mega fajna dystrybucja. Siedzę na EndeavourOS od paru lat (też bazuje na Arch) ale jakbym robił teraz reinstalla to pewnie bym zainstalował właśnie CachyOS bo działa spoko.

Zaloguj się aby komentować

Windows to ciekawy stwór,

Usuwanie plików z kosza mocno obciąża CPU, RAM, ale też robi upload w sumie nie wiadomo czego i nie wiadomo gdzie ¯\_(ツ)_/¯


#windows #linux #komputery

0055c43d-d11d-4695-9278-f4e8a4d6c14c

Nic ciekawego. Ot klasyczne prawo amerykańskie. Nie możesz zbierać dowodów w mieszkaniu podejrzanego bez nakazu ale już grzebać w wyrzuconych śmieciach możesz

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Microslop k⁎⁎wa. Mamy przymus aktualizacji systemu na stacjach do win 11 25h1, co robi to gunwo po aktualizacji? Zapycha dysk jak nie ma dostępu do internetu, generuje cache dla windows store w pętli aż zostaje 0MB dostępnego miejsca.


Wcale się nie dziwie, że ludzie się wkurwiają na ten syf. Pajeety z AI nie przewidziały, że pewnie środowiska nie używają internetu.


#pracbaza #windows #gownowpis #programowanie

Zaloguj się aby komentować

#ai #heheszki #humorinformatykow #pdk #windows #microslop #windows11 #technologia
YellowKey zero-day exploit in BitLocker

The process is dead simple: grab any USB stick, get write access to the "System Volume Information," and copy into it the "FsTx" folder and its contents. Shift+click Restart to get Windows to the recovery environment, but then switch to holding down the Control key and don't let go. The machine will reboot, and without asking any questions or showing any menus, will drop you in an elevated command line with full access to the formerly Bitlocked drive, without asking for any keys.


via https://www.tomshardware.com/tech-industry/cyber-security/microsoft-bitlocker-protected-drives-can-now-be-opened-with-just-some-files-on-a-usb-stick-yellowkey-zero-day-exploit-demonstrates-an-apparent-backdoor

99d6d49f-86f1-4b42-99f3-0f714c4ad80d
94d7d74a-69f0-4bf5-ad25-a8ea6d427484

Tak jak nikt nie zrobił tyle co kler żeby zniechęcić ludzi do kościoła, tak też nikt tyle nie zrobił dla promowania Linuksa co Microsoft. Ostatnio to wręcz sprintem ruszyli w temacie.

Nie pamiętam takiego miesiąca w żadnej firmie żeby dział security miał tyle roboty xD chłopaki non stop muszą pisać ostrzeżenia i zalecenia xD

Czy będzie hat trick i znajdą coś w Macu?

Zaloguj się aby komentować

Według opisu brzmi jak backdoor dla różnych agencji niż bug, zapewne nie pierwszy taki i nie ostatni, "security" by obscurity. Tak samo teraz chcą przepchnąć w UE kontrolę czatów i inne inicjatywy, nie tylko rząd będzie mieć do tego dostęp.

@baklazan W produktach Microsoft zaszyte są luki i proste backdoory przeznaczone do łatwego dostępu dla służb takich jak NSA/CIA/FBI i inne. To nic nowego. Szyfrowanie BitLockerem to pic na wodę. Przy odpowiednim sprzęcie/programach można w łatwy sposób uzyskać dostęp do dysku/usunąć zabezpieczenie.


Miłego dnia i smacznej kawusi.

Nie pierwszy i nie ostatni bug bitlockera.

Poprzednio było coś z PXE lan boot i oraz podpinaniem się pod PIN'y na mobo do TPM.

W poprzednich i obecnym przypadkach wystarczy używać dodatkowo "everytime PIN" aby hakowanie nie było możliwe.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@30ohm powinno być: in Windows you are f….ed


Poza tym jesteś taki admin, że aby uruchomić proces jako realny administrator komputera musisz się bawić z psexec, bo nie ma normalnej opcji uruchomienia czegoś z prawami roota.

Zaloguj się aby komentować

Ogólnie nawet jak ktoś nie jest linuxiarzem to powinien na to patrzeć pozytywnie bo w końcu Windows zaczyna mieć realną konkurencję w gamingu a to oznacza dla nas lepszy produkt.

Swoją drogą założę się, że zaczęli się teraz tym martwić ponieważ następny Xbox ma mieć opcje odpalania gier z PC czyli już faktycznie będzie po prostu PCtem w obudowie konsoli. A to oznacza, że jego największym rywalem może wcale nie być Playstation tylko SteamMachine xD.

Mimo mrocznej strony valve związanej z hazardem duży szacunek ze nie jest na NASDAQ. Po prostu jest to spółka kolesi co robi fajne rzeczy i nie ma dupościsku ze trzeba zwolnić x areczków żeby wykazać większe zyski niz w zeszłym roku a potem ich trzeba znowu zatrudniac

Zaloguj się aby komentować

Ej PCtowye świry, czy miał ktoś podobny problem, że w losowych momentach komputer zaczyna działać, jakby wpadł do smoły? Raz potrafi działać bezproblemowo przez cały dzień, a czasem tak jak w tym przypadku po kilkunastu minutach zwlania praktycznie do zera. Wszystko leży, i nie tylko program który jest otwarty, ale i cały Win11, w tym kursor, czy menadżer zadań

Komp nie wykazuje żadnych oznak jakby był pod jakimkolwiek obciążeniem, pracuje cicho.

Z ciekawostek jeśli teraz odpalę np. Renderowanie projektu w dowolnym programie do edycji wideo, to render będzie się odbywał w normalnym tempie, ale cała reszta wciąż bez zmian.

Restart kompa pomaga, ale to nie rozwiązuje problemu.


P.S. Tak, wiem, procek z czarnej listy 🫠

#pcmasterrace #windows

89d27110-ad25-4d10-89fe-ed2942204c5e

Któreś z urządzeń I/O nie wydała i reszta systemu czeka.

Może też się przegrzewać jakiś element płyty głównej, może być skan.


Uzylbym sysinternals do namierzenia źródła problemu. Dowolne AI powie Ci jak.

Miałem tak jak miałem podłączony HDD. HDD był teoretycznie sprawny, SMART nic nie wykazywał, i nadal dysk żyje przy czym podłączam go wtedy gdy go potrzebuje.

Obecnie też się to zdarza ale baaardzo rzadko więc nie wnikam, wychowałem się na Windowsie XP więc jestem tolerancyjny

@michalnaszlaku na Intelach bywają problemy z efficency cores i cała software'ową otoczką. Zacznij od aktualizacji BIOSu, możesz też spróbować je całkiem wyłączyć. Oczywiście to jedna z możliwości , dysk też jest dobrym tropem - zrób mu jakiś benchmark, event viewer też dobry trop.

Zaloguj się aby komentować

No i wuj bombki strzelił, Office w nowym kompie z win11 wywala błędy i całe IT nie wie dlaczego xD

Musiałem wrócić na starego laptopa xD

#praca #komputery #windows

bori userbar

@bori przycieli coś za mocno uprawnieniami czy group policy a teraz pikachu face, że nie wiedzą o co chodzi. Windows xp, 7 czy 10 tak samo można było rozjebać, jak się lamerstwo za "adminowanie" bierze...

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj miałem w pracy przesiadkę z Windows 10 na 11. Ale to jest słaby system xD

Cały dzień z głowy. A Office 365 i tak nie działa prawidłowo xD

#praca #komputery #windows

bori userbar

@bori Nie jestem fanboyem linuxa ale tak się złożyło, że całe życie zawodowe spędziłem na linuchu. W nowej firmie mamy nakaz używania Windowsa 11 i to jest dramat jak proste rzeczy można skomplikować i utrudnić xD Jak mam odpalić lokalnie kilka kontenerów to powieka mi drga z wkurzenia xD

@bori a weź nie przypominaj, bo po mordzie dostaniesz

20 lat miałem taskbar rzucony na lewo, przyszło te gówno no i teraz to takich zaawansowanych rzeczy to się nie da

@bori ja miałem wymianę lapka na nowy z win11 miesiąc temu. Musiałem tylko dorzucić język polski i przestawić sobie domyślną przeglądarkę. Office śmiga jak śmigał, wszystkie używane apki też. System jak system, nie wiem co wy macie za konfigurację, że numerek Windows coś zmienia.

Zaloguj się aby komentować

WINHANCE
Strona domowa: https://winhance.net/
GitHub: https://github.com/memstechtips/Winhance

Dokumentacja [ENG] https://winhance.net/docs/index.html

Pobieranie najnowszej wersji: https://github.com/memstechtips/Winhance/releases/latest
News NeoWin: https://www.neowin.net/software/fully-disable-ai-features-in-windows-edge-and-office-in-latest-winhance-release/

Świetna aplikacja do wprowadzania zmian w Windows (za pomocą zmian w rejestrze), możliwość dostosowania ISO, Instalacja aplikacji (winget) w języku Polskim.

Używajcie z rozwagą i na własną odpowiedzialność.

#windows #technologia #windows11 #systemyoperacyjne

Flood na temat Linuxa w tym wątku = #czarnolisto

CC @bojowonastawionaowca

a0f86a6d-d555-4155-b371-a71d0de30523

Zaloguj się aby komentować