duckduck go, polecam

@Zgrywajac_twardziela mało którego giganta stać na takie przedsięwzięcie tak naprawdę. Inwestycja jest przeogromna, zarówno od strony programistycznej i obsługowej jak i przede wszystkim infrastrukturalnym. Rzecz jasna jeśli mówimy o takiej mogącej realnie stawać w szranki z google - czytaj łapiącą niemal w locie całą dostępną sieć nie ukryta przed botami i na bieżąco indeksujące również w locie wpasowując w wyniki w setkach języków.

 

Stąd realnie na chwilę obecną równie dobry produkt oferuje tylko bing od Microsoftu, bo jest w stanie dopłacać.

 

Jednak jak widzisz nawet taki gigant nie jest w stanie się mocno przebić. Chociaż nie do końca, bo nie jest tak że ma tylko nisze. W angielskim radzi sobie bardzo dobrze i w USA ma co ciekawe aż 1/3 rynku i tym samym jest realnym konkurentem i alternatywa. I tam się właśnie toczy walka

 

Microsoft odpuszcza póki co trochę inne języki i chce po prostu przegonić google w anglojęzycznej sieci. Wyniki moim zdaniem w tym spektrum już prezentuje lepsze. Dalej ma się ciężko przebijać głównie przez wszechobecność googlowskich rozwiązań i preinstalowanych wyszukiwarek, przykład podstawowy to android i cały ten ogromny rynek. W innych językach bing jest już biedny, bo za dużo pomyłek, strony niby fajnie i szybko zbiera, bo siłą rzeczy taki kolos infrastrukturę ma, ale jeszcze te algorytmy niezbyt rozumują w sensie i często mylą zamierzenie użytkownika. A im bardziej sprecyzowana fraza tym gorzej.

 

Niemniej jeśli bing się ustabilizuje, złapie jakieś przyczolek nowy, to wkrótce i w Polsce zacznie odbierać google rynek. Prawda jest taka, że gdyby system Microsoftu na telefony nie upadł i przyjął się na równi z androidem to już teraz mielibyśmy inna rzeczywistość i bliżej byłoby do walki Xbox plejka niż to co widzimy. Choć jak mówię, w stanach już się do tego zbliżają i tylko dominacja na telefonach utrzymuje tam google w przewadze.

 

Problem jest taki, że i bing nie może być tak mało zastany w nieskończoność i w końcu na siebie zacząć zarabiać. stąd płonne nasze nadzieje, że jak zdobędzie 30 procent rynku, ale nie w USA a na świecie, to nie zacznie się zamieniać w taka sama ścianę reklamowa jak google. Niemniej z całą pewnością będzie to wolniejsze i mniejszym stopniu.

@onpanopticon bing ostatnio romansuje z chatgpt, to może być game changer na rynku wyszukiwarek.

Zaloguj się aby komentować

Oświadczenie Prezesa Najwyższej Izby Kontroli

 

Najwyższa Izba Kontroli (...) podjęła w 2022 r. dwie planowe kontrole w PKN ORLEN, w których spółka uniemożliwiła przeprowadzenie czynności przez kontrolerów. Pierwsza z nich dotyczyła wydatków między innymi PKN Orlen i Fundacji Orlen na działalność sponsoringową, medialną, usługi prawne i konsultingowe oraz przyjętych zasad przyznawania darowizn na rzecz fundacji wspieranych przez koncern. Druga dotyczyła realizacji działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa paliwowego w sektorze naftowym. W ramach tej kontroli kontrolerzy NIK mieli zbadać także proces połączenia PKN Orlen S.A. z Lotos S.A. oraz PGNiG S.A. Jednak kontrole te zostały udaremnione. Kontrolerów nie dopuszczono do wykonywania ich ustawowych obowiązków.

 

Jako Prezes Najwyższej Izby Kontroli wykorzystam wszystkie środki prawne (krajowe i europejskie), aby zrealizować kontrole, które miały się odbyć w PKN ORLEN. Obywatele mają prawo wiedzieć, na co wydawane są publiczne pieniądze.

 

#orlen #wiadomoscipolska

 

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/kontrola-pkn-orlen-270123.html

@Miszcz_Joda Pancerny Marian nie takie ma teczki, spoko loko.

A nam chcą wchodzić na skrzynki mailowe. A tfu pisowcy

@Miszcz_Joda Co ty stary pieprzysz? Przecież my już dawno jesteśmy jak prl i to właśnie za sprawą tych pisowskich bandytów.

Zaloguj się aby komentować

Zapalacz lamp ulicznych w 1970 roku w Czechosłowacji

 

#ciekawostki

e9a60896-d6b3-4800-918d-4dc4c3fc19f6

@LukB musisz byc zabawny na imprezach

@Mario_Puzon O chodzi w tym waszym memie? XD że dany user nie zrozumiał żartu czy jak? XD

Zaloguj się aby komentować

@Astro
Ja robię głównie ciasta - na chleb, pizzę, pierogi - nie dość że zrobi lepiej jak ja, to mnie czyszczenia wszystkiego dookoła. Do tego jakiś sos pomidory, domową nutellę. Czasem zupy też
Nie powiem, by było warte swojej ceny i pewnie Lidlomix by mi wystarczył.

@Ragnarokk @igger termomix ma genialny marketing. Wszystko to co piszesz jesteś w stanie zrobić robotem planetarnym z odpowiednimi końcówkami + garnkiem na kuchence + wagą. Dodatkowo w większości lepiej, bo końcówki w robocie są dedykowane i robią to wszystko po prostu dokładniej niż termomix, a garnek czy dzierża mogą być większe niż pojemność miski w blenderze

 

Generalnie ten mikser jest naprawdę spoko, ale hajp jest niewspółmierny do możliwości. Już pal licho jego cenę. Każdy gotuje jak chce, a konstruktywna krytyka powinna być poddane pod dyskusję, a tutaj nie ma na nią miejsca, bo się jest od razu zaszufladkowanym przez fanatyków i obrońców.

@slusar_o2

termomix ma genialny marketing. Wszystko to co piszesz jesteś w stanie zrobić robotem planetarnym z odpowiednimi końcówkami + garnkiem na kuchence + wagą. Dodatkowo w większości lepiej, bo końcówki w robocie są dedykowane i robią to wszystko po prostu dokładniej niż termomix, a garnek czy dzierża mogą być większe niż pojemność miski w blenderze

 

Ja zwyczajnie nie lubię gotować, jak już gotuję to chcę ubrudzić jak najmniej naczyń. Thermomix/Lidlomix jest zwyczajnie pod tym względem wygodny. Takie typy jak ja nie potrzebują robić cudów w kuchni.
Marketing jak marketing lepszy gorszy, bardziej interesowała mnie trwałość urządzenia. Drogie / tanie to zależy

 

Jak ktoś ma możliwości finansowe to myślę że warto kupić thermomixa/lidlomixa.

Zaloguj się aby komentować

Jordan Peterson tłumaczy Slavojowi Žižkowi czemu musi posprzątać pokój

#thelastofus #seriale #heheszki

c1e3c29b-292b-4162-8121-78286bc8d35d

@Sniffer tak, historia spoko ale scenę w łóżku mogli sobie darować, lub pokazać w normalniejszy sposób.

@Myszowor po co w komentarzu o pierwszym sezonie wplatasz bez ostrzeżenia spoiler z drugiej części gry? Jaki to ma cel, poza "dosraniem"? xD Dosrywasz nie tylko tym, którzy są "homofobami" ale też reszcie oglądających. Ja znam fabułę obu gier, ale wiele osób, które oglądają serial nie zna fabuły z gier, a chciałyby móc podyskutować bez spoilerów, skoro na bieżąco oglądają.

@Zolter tak, tez bardziej oczekiwalem 10min retrospekcji Franka i Billa a w pozostalej czesci odcinka poszukiwania akumulatora do auta razem z Billem tak jak to bylo ukazane w grze. aczkolwiek odcinek byl bardzo niezly moim zdaniem

Zaloguj się aby komentować

Wojna

Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

lub

No to testujemy #hejtolos od @inty dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Dziś do zgarnięcia: Dying Light: Definitive Edition ( https://store.steampowered.com/sub/633707/ )

 

Warunki:

  • Zostawiasz błyskawicę w tym wpisie jeżeli chcesz brać udział
  • Min. ranga w chwili losowania jaką musisz mieć: Zawodowiec
  • Losowanie nastąpi dziś (31.01.2023) w okolicach między 20:00 a 22:00
  • Proszę o przemyślane błyskawice, to kod #steam - nie wymieniam na kase ani inne platformy

 

Czas start ( ͡° ͜ʖ ͡°) #dedikrozdaje #gry #rozdajo

e0d4ca00-3605-438a-b9b2-a9cea00ff14c

@dedik Daje plusa, za darmo to i tego kota Stima wezmę, kupię mu saszetę i będzie mruczał. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować