Wesprzyj nas i przeglądaj Hejto bez reklam

Zostań Patronem
1883 "Did you ever kill anybody Father?" - Frank Holl (1845-1888)
Brytyjski malarz z mniej znanych. Fajny przykład tzw. "problem picture" - późnowiktoriańskiego gatunku, gdzie malarz poprzez narrację zachęca do rozważenia interpretacji obrazu lub przedstawionego problemu.
O genezie powstania poniższego pozwolę sobie skopiować z wiki:
He used his daughter Nina as a model, and the sword of Field Marshall, Lord Wolseley, whose portrait he was painting at the time. As recorded in the biography by another daughter:

[Nina] had one day wandered into the studio after a sitting....calmly mounted the throne and taken up Lord Wolseley’s sword, which happened to be lying across the chair. She contemplated it gravely for a few moments and then suddenly looking up said, 'Did Lord Wolseley ever kill anybody with this, father?
#historiazpaszkom #malarstwo #uk
UmytaPacha userbar
b818547f-fd8f-442e-81cc-61f627b72d67
splash545

@UmytaPacha ten drugi lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

conradowl

Madki zazdroszczom, uwiecznił bombelka lepiej niż one na fejsiku

totengott

Krótka historia ale dobra. Ciekawe co ojciec jej odpowiedział i jak rozmowa potoczyła się dalej.

Zaloguj się aby komentować

No heloł

Ja już w pracy, ogarnąłem to co miałem ogarnąć z rana i czas na kawę z ciasteczkiem :)
#dziendobry
4ea9c41c-1dba-4422-902c-4a7966259535
ZygoteNeverborn

@cebulaZrosolu A jak tam straty po pierdolnięciu?

cebulaZrosolu

@ZygoteNeverborn a nie wiem, nikt nic nie mówi, to na innym wydziale się stalo, ja na innym wydziale/zakładzie pracuje.


Zobaczymy o 9:30 czy coś w radiowęźle powiedzą.

f14808df-ca85-48f7-82b7-3cf904b5a2c6
cebulaZrosolu

@ZygoteNeverborn ale z tego co czytalem to chyba instalacja nie ucierpiała

conradowl

Jak ja nie lubię tych łyżek z plastikiem. Ale ciacho poproszę

cebulaZrosolu

@conradowl też nie lubię, dlatego zabrałem ją do roboty :D


A ciacho to do mojej żony musisz się uśmiechnąć bo ma dzisiaj urodziny i zrobiła takie do pracy :p

I cukierki jeszcze rozdaje :D

Dalmierz_Ploza

To ja odwrotnie, najpierw czas na ogarnięcie siebie a potem w ewentualności ogarniać zaległe tematy.

cdd19ce4-5ff2-4d37-aa73-5da455f97425

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
https://youtube.com/shorts/8jwdFkGOayk?si=hxkHMgJjE4nATOOS

Gdyby @Wrzoo zatrudniła się w policji:
- Ile dzisiaj pan wypił?
- Za mało.
- Jest pan aresztowany!

#heheszki #woda #trzebapickopic
starszy_mechanik

- Ile dzisiaj Pań wypił?

- Nic a nic, przysięgam pani oficer!

- zgarniamy frajera!

conradowl

@starszy_mechanik chyba "na ziemię dobrejkobietysynu, dawać ręcznik, waterboarding raz!"

Zaloguj się aby komentować

Powinniśmy wykorzenić te złe opinie i to właśnie na tej kwestii muszą się koncentrować wszystkie nasze wysiłki. Czym są bowiem płacz i lamenty? Opiniami. Czym jest zły los? Opinią. Czym jest działalność wywrotowa, podziały, potępienie, oskarżenia, bezbożność, lekkomyślność? Wszystkie te rzeczy są li tylko opiniami, i to opiniami, które dotyczą rzeczy niezależnych od woli i przedstawiają je tak, jak gdyby były dobre i złe. Wystarczy jednak, by człowiek przeniósł te opinie na rzeczy zależne od woli, a ja ręczę za niego, że będzie nieugięty i wytrwały bez względu na stan otaczających go rzeczy.

Epiktet, Diatryby
#stoicyzm
57065e70-8492-417c-b5c5-69ff488635f1

Zaloguj się aby komentować

25 469 520 - 60 = 25 469 460
3x20

Jak na lenia to się cieszę, że w porównaniu z poprzednim tygodniem, gdzie zdarzało się pyknąć 50 - w tym tygodniu z trochę mniej bolącym nadgarstkiem 60 to będzie minimum. Wiem, wiem, nie dorzucałem się.
A teraz wyjść z psem ale już spacerów nie mierzę

#pompujwpoprzekziemi
AdelbertVonBimberstein

@conradowl Kup sobie jakikolwiek miernik kroków, robi robotę w kontroli aktywności. Nawet jakiegoś mibanda używanego czy coś.

conradowl

@AdelbertVonBimberstein miband 6 leży nie używany, po 7 latach z psem wszystkie możliwe trasy znam na pamięć i wiem ile kroków i gdzie przestałem nosić i mierzyć bo nie odczuwam rajem potrzeby. Średnio i to zimą robiłem 17tys kroków dziennie. Pod tym względem poziom nie spada.

Zaloguj się aby komentować

Świetliki synchroniczne Photinus carolinus to jeden z niewielu gatunków północnoamerykańskich świetlików, których samce potrafią synchronizować swoje sygnały świetlne. Częstotliwość sygnałów zależy w pewnym stopniu od temperatury otoczenia, ale przeciętnie samce emitują w locie od czterech do ośmiu bardzo jasnych błysków w czasie od dwóch do czterech sekund – po czym robią sobie przerwę trwającą osiem do dwunastu sekund.

Samice „odpowiadają” dużo słabszym, pulsującym świeceniem w czasie, kiedy samce nie świecą – dzięki takiej synchronizacji samcom dużo łatwiej zauważyć potencjalne partnerki.

Wokół namierzonej samicy może się zgromadzić nawet około dwudziestu samców. Zalotnicy chodzą energicznie wokół niej, emitują sygnały świetlne, a czasem też próbują się na nią wspinać (lub w zamieszaniu próbują się wspinać na inne samce) – ostatecznie jednak to ona wybiera partnera. Niektóre samice wybierają pierwszego samca, który wyląduje w ich pobliżu, inne jednak są wybredne i mogą odrzucić nawet kilku kandydatów zanim się zdecydują.

Synchroniczne pokazy świetlików z gatunku Photinus carolinus są chętnie obserwowane przez turystów, a jedne z najbardziej znanych siedlisk tych owadów znajdują się w Parku Narodowym Great Smoky Mountains. Podczas tygodni, kiedy trwają gody świetlików, ruch turystyczny na tym obszarze jest ściśle regulowany.

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=0xtFZrm5620 - w bonusie na końcu świecące w ciemności grzyby

#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #owady #7ciekawostekprzyrodniczych
6bcfeb4e-924f-4fbc-a5a7-c035927e8baf
f437a193-d36a-4838-b030-bad850591e0e
be9a127c-453b-43dd-bf4e-4b3cda47392e

Zaloguj się aby komentować

549 + 1 = 550

Tytuł: Non stop
Autor: Brian W. Aldiss
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 9788380625983
Liczba stron: 296
Ocena: 5/10

Kolejny staroć na koncie (1958), w którym niestety więcej rzeczy nie zagrało niż to zrobiło. Zacznę jednak od aspektu, który całkiem mi się podobał, mianowicie bolesnej szczerości i brutalnej (czasem dosłownie) bezpośredności w stosunkach między członkami wyprawy z początku książki. Prowadzi to do ciekawych wymian zdań, zwłaszcza że wtedy nie wiemy jeszcze nic o świecie przedstawionym i możemy, jako czytelnicy, jedynie teoretyzować razem z drużyną. No i Marapper jest tak specyficzną postacią, że nie da się go w ten dziwny sposób nie lubić.
Teraz do rzeczy nieudanych, a jest ich sporo. Po pierwsze: dosyć szybko zapoznani zostajemy z kilkoma określeniami na różnych nieznanych mieszkańców świata. Wyjaśnienie tego byłoby spoilerem, ale wystarczy powiedzieć, że rozwiązanie tej kwestii było cholernie niesatysfakcjonujące. Po drugie: członkowie wyprawy - z protagonistą na czele naturalnie - praktycznie bez problemów dogadują się z dominującą społecznością i uzyskują w niej pewną decyzyjność. Po trzecie: bohater niepojętym sposobem rozkochuje w sobie najbardziej niedostępną babkę na dzielni. Po czwarte (zwłaszcza póżniej): ludziom zmieniają się charaktery i wzorce ich typowych zachowań. Po piąte: nie wiemy o co właściwie chodzi ze zwierzętami. Po szóste (i kardynalne): za szybko to wszystko pędzi. Niektórym powyższym zarzutom można by zaradzić poprzez danie fabule czasu na nabranie oddechu i rozwinięcie się swoim tempem. W obecnej formie wszystko przebiega absurdalnie szybko i nie czuć swoistego zapracowania na postępy.
Ponownie - pomysł ciekawy, ale realizacja kiepska, zarówno pod względem warsztatowym, jak i zaplecza fabularnego świata przedstawionego. Zmarnowany potencjał, choć zapewne swego czasu nie kłuło to tak w oczy. Paradoksalnie, nie czytało mi się tego tak źle jakby to mogło wynikać z powyższego wpisu. Dziwna sprawa.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #rebis #papierowywehikulczasu #brianwaldiss #ksiazkicerbera
6693d946-263b-4570-b694-9481d963896c

Zaloguj się aby komentować

Następna