#rozdajo

Sprzątałem szafę i znalazłem Xbox One S. Zapomniałem, ze mam jeszcze tą konsole, bo od dawna mam i nowego xboxa i nowego ps, ale może się komuś taki Xbox One S 1tb przyda zwłaszcza, ze oddam go za darmo. Konsola w pudełku, jeden pad, kabel hdmi i zasilający.

Jutro wieczorem lub w piątek rano wylosuje osobę, która wygra konsole. Wysyłka inpost/Dpd na mój koszt.

Będę wybierał jedną osobę wśród tych którzy zostawili pioruna pod tym wpisem.

#xbox

f52f8def-7eb5-4ab4-81dc-d91f0666163c

Zaloguj się aby komentować

hejto
hejtoGruba ryba

Drodzy użytkownicy!

 

Dziś Hejto obchodzi 2 urodziny. Wiele się zdarzyło przez ten czas dla każdego z naszej trójki () tworzącej Hejto.

 

Jesteśmy dumni z portalu, jakim staje się Hejto, tworząc ten "dla żartu" a potem widząc zapotrzebowanie, zaczęliśmy go rozwijać hobbystycznie lecz z uporem i systematycznie - bez względu na to czy wyświetleń mieliśmy kilka tysięcy, czy jak teraz kilkanaście milionów.

 

Nie marzyliśmy o tym, że dziś możemy świętować swoje drugie urodziny w tak licznej grupie. Słuchamy Was nieustannie od dwóch lat co nie jest czymś niezwykłym bo Hejto to portal dla Was, tworzony przez Was. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jest idealnie, ale staramy się by Hejto spełniało większość Waszych oczekiwań. Wierzymy, że z Wami osiągniemy szczyty.

 

Niestety, nie przygotowaliśmy na nasze urodziny nic specjalnego, bo jesteśmy zajęci ciągłą pracą nad rozwojem Hejto. Na jutro planujemy większy pakiet zmian, które wprowadzą nowe funkcjonalności, poprawią zgłaszane przez Was problemy oraz aktywują Deweloper Hejto, o który dość dużo z Was pyta bo chcą tworzyć i korzystać z naszego API.

 

Jutro także zostanie puszczona do weryfikacji nasza oficjalna aplikacja na iOS i Android.

 

Dziękujemy, również naszym 782 Patronom oraz każdemu użytkownikowi, że wybraliście Hejto.

 

Zdrówka wszystkim i nawzajem,

Emil, Krzysztof i Bartosz

 

#hejto #urodziny

PS: Dzięki też za życzenia od niektórych użytkowników, przypomnieliście nam, że mamy urodziny

5c91ae33-8769-49a9-9f00-738c7bc7c8e1

Zaloguj się aby komentować

Święta, święta i po świętach. A to oznacza, że mamy WOŚP. A to natomiast oznacza, że zaczynają się ataki na tę instytucję. Po latach prób obrzydzenia samej osoby Owsiaka i sugerowania (nieskutecznie) jakichś przewałów w fundacji w ostatnich latach pojawiła się nowa narracja.

 

Ta narracja ma na celu sugerowanie, że WOŚP nie ma żadnego znaczenia w kontekście naszej Służby Zdrowia, bo zbiera grosze w porównaniu do budzetu NFZ...) W końcu WOŚP zbiera ledwo paręset milionów, a roczny budżet NFZ to ponad 100 miliardów, więc o czym w ogóle tu rozmawiać! 

 

Co ciekawe ta forma ataku ma miejsce zarówno z prawej strony, która nienawidzi Owsiaka za jego ideologię ("róbta co chceta") i Woodstock jak i z lewej strony, która chyba próbuje udowodnić, że takie PRYWATNE akcje są niczym w porównaniu do potęgi państwa.

 

Ten sposób argumentacji pokazuje niezrozumienie jak działa, jak jest zorganizowana i jak jest finansowana Służba Zdrowia w Polsce. Więc wyjaśnijmy po krótce jak to wygląda. Przecież skoro budżet NFZ to setki miliardów to jaki problem kupić sprzęt?!

 

1) NFZ nie kupuje szpitalom sprzętu z zasady. NFZ to ubezpieczyciel i jako taki płaci świadczenia za usługi. Jeśli mieliście kiedyś uszkodzony samochód i naprawialiście go z ubezpieczenia, to wiecie jak to działa - ubezpieczyciel płaci wam (lub mechanikowi) za naprawę samochodu i części i jego już nie obchodzi jak go naprawicie i skąd weźmiecie do tego narzędzia.

 

2) Szpitale nie należą do NFZ. 80% Polaków uważa, że szpitale w Polsce należą do NFZ/Ministerstwa Zdrowia/ZUSu. To nieprawda - większość szpitali w Polsce należy do samorządów (województw i powiatów) i to one finansują wszelkie "nadprogramowe" wydatki, łącznie z zakupem sprzętu - nie NFZ. Budżety samorządów są osobne od NFZ i kasa w NFZ =/= kasa w samorządzie.

https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art12925041-polacy-nie-wiedza-kto-rzadzi-szpitalami-i-placi-za-leczenie

 

3) Skąd więc szpitale mają sprzęt? W teorii - powinny zarabiać na tym, co zapłaci im NFZ za wykonane świadczenia. Czyli jak np. NFZ zapłaci szpitalowi 1000zł za jakiś zabieg, to szpital musi z tego pokryć kosz zużytych materiałów, pensje pracowników, rachunki za energię, rachunki za media, czynsz itp. itd. Tylko jeśli szpitalowi coś z tego zostanie, to w teorii mógłby przeznaczyć to na zakup nowego sprzętu.

 

Problem polega na tym, że spora część stawek NFZ jest niezgodna z realiami rynkowymi i jeśli rośnie - to zbyt wolno (popatrzmy na inflację, wzrost cen mediów, oczekiwania zarobkowe lekarzy itp.). Te stawki są po prostu za niskie by pokryć koszt świadczenia i jeszcze coś odłożyć na remont lub zakup sprzętu. To sprawia, że polskie szpitale są po prostu zadłużone po uszy - łączna kwota długów to ponad 17 miliardów złotych!

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/szpitale-nie-maja-pieniedzy-na-ustawowe-podwyzki-rosnie-zadluzenie

 

M.in. przez to większość szpitali po prostu nie ma pieniędzy na kupowanie nowego sprzętu, który nie jest absolutnie niezbędny bo po prostu nie ma kasy na koncie. Fanaberie takie jak "komfort pacjenta" schodzą na dalszy plan. Dla takich szpitali głównym ratunkiem jest dotacja - albo od właściciela (samorządów), albo od rządu, albo od jakiegoś prywatnego darczyńcy.

 

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Zadluzenie-szpitali-Lista-lecznic-z-dlugiem-to-prawie-500-placowek,237565,1.html

 

Porównywanie budżetu WOŚP do NFZ to jakby twierdzić, że zarabiając 4000zł miesięcznie możesz sobie kupić nowy laptop za 4000zł z pensji - bo w końcu tyle wynosi twój budżet! Ale jak odejmiesz czynsz, rachunki, jedzenie, raty kredytów itp. itd to nagle jednak się okazuje, że zostaje Ci nie 4000zł ale np. 200zł, które i tak powinieneś wydać na coś innego...

 

No i tu wchodzi WOŚP. WOŚP, który nie zbiera na pensje dla lekarzy czy rachunki za prąd, ale skupia się na jednym - na zakupie sprzętu. I w tym konkretnym temacie może ZAUWAŻALNIE pomóc. W 2019 roku dziennikarze zapytali Ministerstwo Zdrowia ile wydano na zakup sprzętu medycznego i było to 718 milionów złotych. WOŚP w tym samym roku wydał 158 milionów złotych. To oznacza, że WOŚP wydał 22% tego co wydał rząd (a nie 0.01%).

https://businessinsider.com.pl/finanse/wosp-ile-wielka-orkiestra-jurka-owsiaka-wydaje-na-sprzet-medyczny-w-szpitalach/pvedrmf

 

Strategia WOŚP, pozwalająca zmaksymalizować ich efekt, polega na tym, że nie kupują wszystkiego wszystkim, tylko w każdym roku wybierają jedną chorobę (np. w tym roku to walka z sepsą) i po konsultacjach ze szpitalami kupują konkretny sprzęt pod ten cel. To sprawia, że w przypadku walki z daną chorobą szpitale i pacjenci mogą liczyć na konkretne wsparcie.

 

Dodatkowo skupiają się również na sprzęcie poprawiającym komfort pacjenta (jak np. rozkładane fotelo-łóżka, które pozwalają rodzicom spać przy dzieciach, zamiast na podłodze), co ma zdecydowanie znaczenie dla najmłodszych - a o czym ciężko myśleć zadłużonym szpitalom, gdzie każda złotówka najpierw idzie na ratowanie życia.

 

Chcecie coś krytykować? Znajdziecie bez problemu tysiące rzeczy, które są autentycznie złe i szkodliwe w Polsce. WOŚP do nich nie należy.

 

#polska #neuropa #4konserwy #wosp #wielkaorkiestra #wosp2023

 

(P.S. Sorry jeśli coś zepsułem przy formatowaniu/dodawaniu, ale to mój pierwszy wpis na hejto).

52906ff0-5b12-4e69-8e16-76d28b1bf63a

Zaloguj się aby komentować

Też uważacie za czyste złoto, że na #hejto w #gorace nie ma patostreamów czy innego gówna? Połowa wpisów to chwalenie się swoim #hobby , #praca . Oby już tak zostało, bo póki co czarna lista w ogóle nie jest potrzebna. No i ludzie jacyś tacy normalni, nie wiedziałem, że tak można.

Zaloguj się aby komentować

@nie_tutaj widać poważne problemy z bazą danych

@senpai jakby były problemy z bazą danych to by api zwróciło 500, tutaj raczej jest problem z serwerem api i przetwarzaniem requestów, gdybym miał wróżyć z fusów gdzieś jest memory leak który powoli ubija serwer a bajki o ddosach/botach można opowiadać naiwnym. Ale no, mogę się mylić ¯\_(ツ)_/¯

Zaloguj się aby komentować

Siema Hejto! Ile piorunów,  tyle oddam Neonów ledowych na aukcje. Mam ich 300-400!

Hej górskie świry. Ostrzeżenie/ Ciekawostka. Kto może niech wygrzmoci aby dotarło do jak największej ilości osób

Od kilku dni występuje zjawisko okiści polegające na nagromadzeniu się na drzewach bardzo dużej ilości lodu i śniegu powodujące łamanie się gałęzi i całych drzew.

Jest to bardzo niebezpieczne. Uważajcie na siebie!

 

#gory #ciekawostki

9e2fca0e-01af-4b5d-9cb1-212d957b65e7

Zaloguj się aby komentować

hejto
hejtoGruba ryba

Cześć!

 

Pracujemy nad rozwiązaniem pojawiających się problemów, wprowadziliśmy kilka usprawnień, które mają na celu pomóc w funkcjonowaniu portalu.

 

Niestety, pojawiające się "problemy", tak jak pisaliśmy wcześniej, opóźniają nasze plany odnośnie updatów oraz aplikacji iOS / Android - ale chyba o to w tym wszystkim chodzi. ¯\_(ツ)_/¯

 

Prosimy o wyrozumiałość, walczymy dalej a Wam, życzymy miłej środy na miejmy nadzieję działającym Hejto.

Na pocieszenie astronauta w stylu van Gogha według AI.

 

#hejto #naprawiamy

5d594c3c-cbd5-4f77-b657-088770fb2a18

@mejwen multikonta białka XD o chłopie

@nogiweza nie jesteś sam. Oni setki postów z tagiem #hejto czy wołaniem dostają, więc to w gąszczu ginie. Na czytanie wszystkiego nie ma czasu.

Ja się wczoraj nie mogłam zalogować przez długi czas. Komunikat o błędnych danych.

Zaloguj się aby komentować

Sejm większością głosów PiS przegłosował LEX Kaczyński