Zaloguj się aby komentować
Wiele bzdur przewinęło się przez weekend w internecie, a większość oczywiście spolaryzowana politycznie, do tego od osób, których nie było..
Kibole płaczą jak to źle zostali potraktowani, a cała wina spada na Tuska, który znów swoimi mackami komuś czegoś zabronił czy nakazał.
Druga strona płacze, że to kibole Batyra i tylko zadymiać przyszli.
Skrytykujesz kogokolwiek - jesteś automatycznie wrogiem zależnie od obozu xD
No to ja wam napiszę jak to było na miejscu.
TL;DR - bo nic odkrywczego raczej nie napisałem, a raczej odkłamuję teorie krążące po internecie, mój wpis można podsumować jednym zdaniem:
Dzisiaj pobiłem swój rekord na dystans łózko -> furtka. Obudził mnie dźwięk nadjeżdżającej śmieciarki. Oczywiście zapomniałem wystawić kosz przed bramę. Zdążyłem - byli jeden dom dalej XD
#zalesie #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Niech już ten facebook pierdolnie, bo to jest k⁎⁎wa dramat.
Znalazłem lekko chore kociaki, przygarnąłem tymczasowo u siebie, zapłaciłem za veta, wyleczyłem i próbuję się tego pozbyć, bo nie mam warunków na trzymanie kilku kotów w mieszkaniu.
Zacząłem pisać do okolicznych fundacji związanych ze zwierzętami, do schronisk i maks jaką pomoc uzyskałem, to łaskawe udostępnienie posta na fb, bo mają za dużo zwierzaków i nie mogą przyjąć.
Pisało kilka osób z pytaniem, czy ogłoszenie aktualne i wszyscy po odpisaniu, że tak zapadali się pod ziemię i nie kontynuowali rozmowy.
Albo pisze baba kiedy może przyjechać obejrzeć koty, odpisałem jej że jestem w domu cały czas i może przyjechać kiedy jej najbardziej odpowiada i... koniec kontaktu.
Pisała też jedna baba, że ma psa i chce kota i nikt jej nie chce oddać kota do adopcji. No to napisałem jej, że to głównie zależy od psa i jeżeli zobowiąże się do poprawnej socjalizacji psa z kotem i zadba o bezpieczeństwo kota, to jasne że może adoptować kota. Odpisała mi, że ona już woli kupić kota, jak ma przechodzić procedury nie do przeskoczenia XD No chyba to normalne, że kupując kota, a mając dorosłego wielkiego psa, to trzeba przyzwyczaić psa do kota, bo w innym przypadku pies go zagryzie...
Próbuję jeszcze dodawać posty na grupach typu "Oddam za darmo Pierdoliniki Dolne", to mi wykasowali posta bo nie podałem lokalizacji. No k⁎⁎wa skoro dodaję posta w Pierdolniki Dolne, to pewnie lokalizacją są Pierdolniki Dolne. Po c⁎⁎j miałbym dodawać posta w jakiejś grupie z miasta, w którym nie mieszkam.
#koty #zalesie
@HmmJakiWybracNick To norma jak sie ogłasza zwierzaki. Miedzy innymi fundacje i stowarzyszenia tak mocno sprawdzaja ludzi ktorym wydaja zwierzaki. Zdarzalo mi się też oglaszac kociaki i to dramat jakie nieogary odpowiadaja na ogloszenia. Próbowałeś dogadywac się z nakimis stowarzyszeniami żeby wziely na siebie znalezienie kociakom domu w zamian za to ze ty dajesz im dom tymczasowy do tego czasu? U nas organizacje chętnie na to idą. Oni mają większą mozliwosc odsiania osob nieodpowiednich.
Zaloguj się aby komentować
No i tak się życie toczy. Dowiedziałem się wczoraj, że moja dziewczyna jakoś na początku października dała koledze z roboty. I jak w innych ciężkich szczegółach życia już nie mojej "ukochanej", powiedziała mi o tym wspólna przyjaciółka. Ja pitolę, ta baba to jest jeden wielki dramat, szkoda tylko, że ja musiałem uczestniczyć w tej tragedii.
#zalesie #przegryw #zwiazki nie wiem jak to jeszcze otagować.
Zaloguj się aby komentować
W d⁎⁎ę se można wsadzić wszystkie te prognozy pogody, nawet aktualną temperaturę podają błędną.
Windy, infometeo.pl, pogoda24 (wetter gmbh), i telefon podają +2C, a ja tu (pod Warszawą) nie szron, a lód mam normalnie na dworze.
#prognozapogody #pogoda #zalesie #prognozypogodytogowno


Zaloguj się aby komentować
jak przeprosić za coś, za co nie miało się wpływu? ale potrzeba jest - im więcej mija czasu, tym częściej takie myśli wiercą czaszkę od srodka... długo żyłem w przekonaniu że jest w sumie dobrym człowiekiem, starałem się być dobry dla innych itp. ale jednak rozpierdol dopadł mnie z zaskoczenia i w bardzo krótkim czasie skrzywdziłem kilka bliskich mi osób. niby to tylko "kilka osób", ale od zawsze prowadziłem życie odludka, introwertyka, czasami wręcz pustelnika - więc tych kilka osób to było praktycznie całe moje zycie. niestety #chorobypsychiczne #bipolar to straszna k⁎⁎wa. i tak sobie teraz mija czas, ja staje się coraz większym odludkiem i w sumie poza kontaktem z ludźmi w pracy to nawet z nikim nie rozmawiam. z nowymi znajomościami nie jest łatwo, bo nie potrafię zaufać ani drugiej osobie, ani też... sobie (że czegoś nie odjebie itp.), przez co w zasadzie staje się mizantropem. może kiedyś się zbiorę na odwagę i przeproszę albo przynajmniej postaram się wytłumaczyć. i choć pewnie nigdy to nie nastąpi, to jednak daje mi to jakąś nadzieję...
trzymajcie się tam i dbajcie o siebie nawzajem :*
#zalesie #depresja #muzyka https://youtu.be/mm_sQeJ890E


Myślę, że przeprosiny mogą być tak jakby wyjaśnieniem sytuacji.
Mówisz, że przepraszasz za to co zrobiłeś i że ci przykro (czy jak się czujesz z sytuacją po fakcie). I możesz powiedzieć, że nie do końca byłeś sobą i na tym polega twoja choroba. Nie tyle chodzi o przyznanie się do winy, co wzięcie odpowiedzialności za to co się odjaniepawliło na tripie.
Zaloguj się aby komentować
No i połowione 😟 Zaczep i źle wyregulowany hamulec. Fakt, że wędka już wysłużona i trochę za krótka, ale i tak żal.
#wedkarstwo #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Lecę jutro służbowo do usa, o czym wiem od ok. miesiąca, ale nie mogłam się zebrać do wyklikania wniosku o ESTA (takie pozwolenie które teraz trzeba mieć zamiast wizy). Zarobiona byłam, nie miałam czasu, stwierdziłam że sobie wyklikam na spokojnie jak będę na urlopie w mijającym właśnie tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyjechałam na ten urlop, trzeciego dnia zabieram się za ESTA, a tu przypał - trzeba mieć paszport, który celowo zostawiłam w domu, żeby go nie zgubić XD ogarnęłam że można pobrać online dane paszportu z mObywatela, ale nie z Wujkiem Samem te numery, oni chcą skan pierwszej strony i odczyt telefonem danych elektronicznych z paszportu (nie wiedziałam nawet, że mam takie technologie w domu).
Mój lot powrotny do domu w piątek późnym wieczorem, wylot do US w niedzielę rano, urząd zastrzega sobie 72 godziny na weryfikację wniosku - no nijak się nie kalkuluje. Ale ponieważ życie na krawędzi to moje drugie imię, a innego wyjścia i tak nie miałam, bo nikt nawet nie ma klucza do mojej chaty żeby tam pojechać awaryjnie i mi zeskanować ten paszport, to w środę stwierdziłam że temat nie istnieje i załatwię go po powrocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj o 23 stęskniona przytulam swój paszport, wyklikuje tę głupią ESTę, skanuję co trzeba i trzymam kciuki za automatyczny approval. Nic z tego - status Authorization Pending, czyli poszło do manualnej weryfikacji. Naczytałam się na reddicie jak to ludzie czekają po 2 tygodnie na to, dostałam zawału 5 razy i poszłam spać.
Śniły mi się chyba wszytskie możliwe warianty tej sytuacji :D Ale o 6 rano wchodzę na Check Status i jeeeej, Authorization Approved! :D więc pijcie ze mno kompot, mogę robić pranie po wakacjach i przepakowywać walizkę na elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°) no risk, no fun xD (tylko wiadro kortyzolu i parę siwych włosów więcej)
#gownowpis #chwalesie #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Co za helmuty... Pierwotnie miała być w czwartek...
#kurier #zalesie

Pamiętam jak kiedyś Amazon mi wysłał paczkę w weekend DHLem, bo i tak mieli dzień czy dwa opóźnienia w realizacji. DHL nie zrealizował jej w ten weekend, więc postanowił, że zrobi to w kolejny, bo skoro Amazon zapłacił za paczkę w weekend więcej, to jak nic zależało im na dostawie w weekend, jak nie ten to inny.
DHL... życzę cierpliwości. Ostatnio koleżanka zamówiła kurtkę do paczkomatu. Została jednocześnie dostarczona i odebrana bez jej ingerencji. W DHL formą kontaktu jest bot, który odpowiada, ze przesyłka została juz odebrana i co nam zrobisz xD O swoich historiach z DHLem nawet nie chce mi się wspominać. Jak jest tylko możliwość omijać ich szeeeerokim łukiem.
Zaloguj się aby komentować
Chatbot kazał mi iść spać i mnie zgnoił że mam ADHD xD i mam się wyspać xD świat się kończy.
#zalesie
Zaloguj się aby komentować
Z jednej strony nie lubię, jak mnie łapie grypa czy inne przeziębienie, ale ma to też swoje plusy.
Zawsze wtedy gotuję sobie duży gar chili con carne, bo to za⁎⁎⁎⁎sta bomba witaminowa. ❤️
Tylko na zakupach byłem debil i kupiłem wszystko, tylko nie chili xD
#gotujzhejto #chwalesie i trochę #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Byle do południa i lecimy z tym []( ̄▽ ̄)*
#mecz #integracja #chwalesie #zalesie #reprezentacja #polska #holandia

Zaloguj się aby komentować
#zalesie #hejtoporadnik #niewiemjakotagowac Wielokrotnie widziałem, że Kasie i Tomki wykazywały się złotymi radami, to może i teraz zadziała. Od kilku dni w mieszkaniu męczy nas plaga muszek owocówek. Codziennie, w godzinach popołudniowych po powrocie z pracy na suficie jest ich kilkadziesiąt. Nawet gdy wezmę odkurzacz i je sprzątnę, to po 2 czy 3h znów się pojawiają. Zawsze w podobnej liczbie. Nie otwieram okna, owoców które mogłyby zgnić, nie ma, kosz na bio opróżniam. Nie mam pojęcia co mogę (oprócz kupna jakiegoś preparatu) zrobić...
Zaloguj się aby komentować
Jak sobie radzić z rodziną, która broni pedofilów kościelnych? Po prostu mnie wzdryga fakt, że ważniejszy dla nich jest kult postaci i Kościół, od gwałconych dzieci. Nie mogę patrzeć na nich jak na moralne osoby i tracę do nich szacunek.
Nawet ci mniej religijni (nie praktykujący) o dziwo potrafią być tak wciągnięci w kult, że mają całkowitą blokadę na myślenie o niewygodnych im faktach. Np. wpadają w pętlę i mówią ciągle "ale co ty mówisz" i odmawiają przeczytania nawet fragmentu własnej Biblii, po czym oskarżają, że te niewygodne fragmenty, to w internecie wymyślili i nie są z Biblii, ale i tak jej absolutnie nigdy nie przeczytają.
Zaraz ktoś powie, że nie warto o tym rozmawiać i lepiej być ignorantem (jak oni), ale dlaczego k⁎⁎wa moralni i normalni ludzie mają się zawsze dostosować do poziomu w dół i akceptować bronienie pedofilów i innych przestępców? Ta powszechna ignorancja i akceptacja jest właśnie powodem obecnej sytuacji, gdzie jakimś cudem ochrona religijnych pedofilów jest bardziej "normalna" niż publiczna ich krytyka.
I wiele religijnych osób chyba nie rozumie tego, że to jest to samo, co np. mieć w rodzinie przykładowo nazistę, który broni Hitlera, a wszyscy inni radzą, żeby po prostu to ignorować i z nim normalnie żyć i się uśmiechać.
PS 90% nazistowskich Niemiec to byli chrześcijanie. Zabawne jak nigdy nie mówi się tego, że holocaustu dokonali właśnie oni. Za to o ofiary stalinizmu i komunizmu regularnie oskarża się ateistów.
#pytanie #zalesie #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #pedofilewiary #pedofilia

@Chrabonszcz 90% nazistowskich Niemiec to byli chrześcijanie. Zabawne jak nigdy nie mówi się tego, że holocaustu dokonali właśnie oni.
Bo nie dokonali tego w imię chrześcijaństwa i to pomimo napisu na klamrach pasów "Gott mit uns". Ale główna otoczka ideologiczna skręcała raczej w stronę pogańskich pragermańskich kultów, zresztą pewnie w połowie jak nie lepiej wyssanych z brudnego palucha jakiegoś propagandysty.
@pogotowie-samotnicze @jonas Udowodniliście tutaj dokładnie to co opisałem we wpisie. Temat członków rodziny broniących przypadków pedofilii i tego jak z nimi rozmawiać, a wy zamiast się odnieść do tego poważnie chociaż RAZ, to potraficie tylko atakować i próbować kompletnie zmienić temat. Jesteście przysłowiowymi gołębiami na szachownicy.
Zaloguj się aby komentować
Mamy w pracy trochę problemów, konkretnie to finansowych, kolejny prezes (prezeska konkretnie) uzdrowiciel wymienia kadrę bo ta stara to ch⁎⁎⁎wa bo to przez nich
Poprzedni też wymienił na super specjalistów ale już ich wyjebali teraz nie ma już kurde chyba nikogo kto dobrze zna procesy, ma dobre relacje z klientami, przejebali kontrakty na kilku dyskontach, chujoza
No i ta prezeska, moja bezpośrednia szefowa, klasycznie jak to kołchoźniane managery z fabryki gówna, zaczęła robić oszczędności w IT. Bo hehe wiecie, IT to za drogo zawsze. Na pewno też komórki za drogo.
Czemu płacimy tyle piniendzy za jakieś majkrosofty jak ja w domu to mam 1 licencję na 5 komputerów? Proszę tak zrobić.
Po co nam w ogóle ten majkrosoft nie wystarczy skrzynka na google (to po co ten ms w domu??)?
Pytania NIBY zasadne, ale k⁎⁎wa ja je słyszę już 4 lub 5 raz bo co nowy derektur czy prezes to mi to kazał likwidować. Ponadto nie oszukujmy się dobrze opłacany ceo powinien miec choćby ślad pojęcia jak funkcjonują nowoczesne środowiska IT.
Więc - zupełnie jak to nie ja - odpowiedziałem, że ni c⁎⁎ja nie chce mi się już nad tym siedzieć i się tłumaczyć, niech se zawoła audytora (tak jak poprzedni) to zapłaci mu z 40 koła za audyt a on zrobi ZERO oszczędności bo mam tematy kosztów zoptymalizowane. Dodałem że nie będę przed kolejnym prezesem udowadniał że nie jestem wielbłądem i niech robi z tym co chce.
Generalnie to z przekonaniem, że jestem do wyjebania pożegnałem Panią prezes ozięble i pora na CSa.
Kolejnego dnia nagle dzwoni na teams - mówi, Opie, ja też jestem pod presją. Mam na twój temat same pozytywne opinie i masz rację że prezesi to tu mają czas życia jak jętki. Pomóż mi, musimy ogarnąć raportowanie, te licencje to mi już wytłumaczył dyrektor finansowy i że faktycznie zawołał audytora który nie znalazł żadnych konkretów do redukcji kosztów (miałem też audyty RODO oraz testy bezpieczeństwa)
Być może jednak będę wyjebany ale kurde nie jak pipa z podwiniętym ogonem.
Choć wywalało mnie już kilku, póki co to o nich już nikt nie pamięta.
Może czas na career break jak to na linkedIn się w cv pisze
Jestem k⁎⁎wa zmęczony. Ciągle (już z 8 lat) syndrom oblężonej twierdzy. Premie od 3 lat to jeno omawiamy powody dla których ich nie dostaniemy, przestaje mi się to opłacać. więc nie będę się spinał by tu siedzieć
Jestem dziadem starym ale chyba czas na jeszcze jeden krok przed emeryturą.
Dobrze że mam trochę grosza odłożonego. Dłuuugi czas wypowiedzenia i odprawa (bo inaczej niż likwidacja stanowiska się mnie nie pozbędą)
#pracbaza #zalesie #informatyka
@Michumi to jest tak zawsze: działa to dlaczego wam płacimy, nie działa to za co wam płacimy.
Z tą rotacją ekspertów od zarządzania polem namiotowym czy inną powierzchnią płaską to przeżyłem raz przez pół roku 4. Wielkiemu ceo nie podobało się, że jebali go za bycie kretynem to ich wywalał. Po krsie widziałem, że też się wspólników pozbył. Dlatego ten kraj tak też działa.
Zaloguj się aby komentować
Zaraz normalnie nie wyczymie. Parę godzin fotografowania pudełek. Przestawiania dodatków, układania tła, ustawiania pod kątem takim i owakim. W międzyczasie przenoszenie skrzynek tam i z powrotem, pakowanie obfotografowanych egzemplarzy, układanie na półkach.
Właśnie siadam sobie do obróbki fotek - a tu okazuje się, że najwyraźniej przez jakiś błąd karty połowa zdjęć się nie zapisała
Idę zaparzyć sobie meliskę i zawinąć się w kocyk czy coś...
#zalesie

Zaloguj się aby komentować
Wystalkowałem szurka co przybija te wszystkie gowna na tablicy w centrum wioski, jeździ z tymi mądrościami jebaniutki po okolicznych wsiach i rozwiesza to gowna.
Generalnie dowiedziałem się ze sie sprowadził spod Poznania i odkąd się sprowadził to robi sąsiadom pod górę.
Jego facebook tak wygląda, pod domem ma jakieś szurskie tabliczki. A z tego co mówiła Pani. Sołtys to codziennie u niego na solectwie dodaje gowno na tablicy.
Tak więc @solly-1 mial rację ze zrywanie powoduje odwrotny efekt do zamierzonego
Z innych informacji to przyszedł na jakieś zebranie w domu ludowym z kaburą przy pasie i stał jak słuchal co ma sołtys i wójt do powiedzenia cały czas ją poprawiał
#wiejskiszurek #gownowpis #niewiemjaktootagowac #szury #zalesie



Zaloguj się aby komentować
Nienawidzę AI slopu
Mam meltdown, który muszę jakoś uzewnętrznić.
Te 3-4 lata temu żeby tworzyć nawet gówniane treści w internecie trzeba było coś poświęcić - albo hajs jeśli się to komuś zlecało, albo czas żeby robić to samemu. Można było łatwo odróżnić amatora który pcha się do zabawy, od kogoś kto coś już poświęcił.
Generowanie obrazów, a zwłaszcza filmów w AI w powszechnie dostępnej formie to jest jakieś potworne przekleństwo, nie mam pojęcia kto uznał że to będzie dobry pomysł aby to umożliwić. Już samo istnienie instagrama i tiktoka powinno być dowodem na to że danie ludziom powszechnego dostępu do robienia zdjęć i kręcenia filmów nie było dobrym pomysłem, więc co spowodowało że ktoś postanowił pójść krok dalej?
Oprócz hejto, cały internet w którym się poruszam jest zajebany AI slopem. Ostatecznie przestałem korzystać z fb żeby nie tracić resztek dobrego zdania o rodzinie kiedy okazało się że biorą zdjęcia z fejkowych protestów na poważnie, albo widząc że ktoś udostępnia jakieś kretyńskie filmiki z kotami które ratują inne koty z pożarów (WTF?!). Youtube ratują już tylko i wyłącznie subskrypcje, bo jak się wejdzie w polecane to mam tam w 100% AI slop z kanałów które wrzucają jakąś fejkową publicystykę. Ostatnio zaproponowało mi coś takiego . Widzę ostatnio jakiś filmik z analizą ostatniego wyścigu w F1. Włączam i co? Gówniane AI obrazki z AI lektorem czytajacym opis wygenerowany przez AI. No i mój "ukochany" Linkedin, zawalony od dawna najniższego poziomy AI slopem. W ubiegłym tygodniu absolutnie każdy marketingowiec musiał udowodnić że wygeneruje lepszą świąteczną reklamę coca coli.
Przecież to jest kuriozum że absolutnie każdy może tworzyć wysokiej jakości materiały o czymkolwiek chce.
Czy możemy powrócić do czasów, kiedy tworzenie czegokolwiek na średniozaawansowanym poziomie wymagało albo zdobycia jakichś umiejętności, albo wydania konkretnego hajsu? ლ(ಠ_ಠ ლ)
#gorzkiezale #zalesie #przemyslenia #internet
zgadzam sie, a mnie jeszcze dobija to, ze ludzie na tym portalu sraja tymi graficzkami. ja naprawde nie wiem, dlaczego ludzie to robia, to bylo ciekawe przez pare pierwszych tygodni, jak teraz widze ze cos jest nieprawdziwe to czuje sie niedobrze. niektorzy to nawet biora do swoich postow grafiki, ktore sa skopane, ale jako tako wygladaja, wiec zostawiaja. Przyklady ponizej jednego szczegolnego uzytkownika



Zaloguj się aby komentować
Sprobuj zmienic zycie. Nowy adres w górach. I tak gówno wyszło.
#zalesie

Zaloguj się aby komentować