Kolejne afery PO...
#afera #prawo #polityka
Kolejne afery PO...
#afera #prawo #polityka
Zaloguj się aby komentować

Posłanka PO Kinga Gajewska w zeszłym roku została siłą wciągnięta do radiowozu podczas spotkania Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Otwocka. "Sąd uznał, że jej zatrzymanie było: nielegalne, nieprawidłowe i niezasadne" — poinformował w mediach społecznościowych adwokat Jacek...
Prawilnie przypominam, że jeżeli miejscowa karyna wydaje pyncet plus na szlugi, piwsko i hybrydy, to zawsze możecie ją podpierdolić do ZUS-u ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeżeli chodzi o cofanie świadczeń, ZUS działa z reguły zadziwiająco sprawnie.
#prawo #500plus #bekazpodludzi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy dobrze rozumiem że sąd może stwierdzić że nie ma przesłanek do zwolnienia tych osób z więzienia a zapewnienie ustne prezydenta o krystaliczności nie jest dowodem na to że zostali skazani błędnie ? #polityka #prawo
@sone Z tego co mówili wczoraj prawnicy w tv to tak. Duda mógł skorzystać z aktu łaski z któregoś tam paragrafu konstytucji i by wyszli z marszu do domu, ale wybrał proces który potrwa bardzo długo i apeluje żeby na czas tego postępowania ich zwolnić z odbywania kary. Jak nie zostaną zwolnieni to będą wrzeszczeć że Bodnar przetrzymuje więźniów politycznych.
Zaloguj się aby komentować
Ej taka mnie rozkminia naszła, jak dudele ulaskawi tych 2 durni, to nie znaczy że nigdy nie byłi skazani ani nie uniewinniv ich z innych rzeczy
Czyli jezeli postawia im zarzutu za pegazusa a później wyjebią wyrok to pójdą do sztumu ale już jako recydywa? Czyli trafia do pudła dla hardkorow? XD
#polityka #prawo
Zaloguj się aby komentować
Cześć, użytkownik @PornoKing zaproponował mi AMA dot. codzienności (choć nazwałbym to monotonii) osadzonego w Zakładzie Karnym.
Przemyślałem temat, jestem długi czas po wyroku, życie moje obróciło się o 180*, wracać tam nie będę bo żyje całkowicie legalnie, a zasady "zza muru się nie wynosi" uważam że mnie nie dotyczą.
Byłem osobą grypsującą, odpierdziałem parę lat.
W tym AMA nie znajdziesz:
Zamienników czyt. "slangu"
a więc bolki,tornistry,brzóżki,trygrysy,satelity itd. itp. nie będą tutaj wymieniane - po prostu uważam że nie chciałbym tego słyszeć na wolności stąd nie chce tego udostępniać.
Ale postaram się odpowiedzieć na wszystko co tylko zechcesz
AMA odbędzie się jutro w godzinach 16-17, może uda się do 18.
#ama #dyskusja #dziwnaperspektywa #porozmawiajmy #prawo #skazaninashawshank
Moderator @bojowonastawionaowca dostał papier mojego świadectwa z ZK i chyba mógłby AMA potwierdzić.
Robię małą ankiete czy tego chcecie czy nie - od was zależy czy AMA się odbędzie
Jeszcze godzinę mogę odpowiedzieć na pytania.
Chce wam tylko podziękować za tak wiele pytań, część z nich jest podobna więc może komuś nie odpowiedziałem tak jak by się tego spodziewał, jeżeli chcecie jakieś sprostowanie śmiało pytajcie dalej.
Dosyć fajnie się to AMA odbywa, myślałem że będzie gorzej.
Chce wam tylko powiedzieć abyście żyli całkowicie legalnie, nie kusili się łatwym zarobkiem, ciężka praca jest drogą w odniesieniu życiowych sukcesów i nic tego nie zmieni, nie patrzcie na znajomych, nie patrzcie na innych pod względem; bo on ma lepiej, róbcie swoje, a dobro wróci, a jak robicie coś gdzie sami nie widzicie w tym sensu, po prostu zmieńcie coś w swoim życiu.
Jak sami widzicie recydywista może wyjść na ludzi;
Moje zainteresowania po tych wszystkich wybrykach jak na 'boomera' przystało są takie że ucze się na dzien dzisiejszy programistyki, rozwijam swoją wiedze kulinarną, i mam wyjebane na cały ten syf.
Jeżeli przeczytałeś całe AMA i doszedłeś do tego wpisu chce Ci tylko podziękować za czas spędzony tutaj!
I Chce Ci powiedzieć że jeżeli robisz coś na boku, pomyśl o mnie, a być może zmienisz swoje dotychczasowe życie na lepsze nie marnując czasu zza kratami..
Życie na wolności jest 1000x lepsze niż tam, a wracając tam jako recydywista czujesz sie jak w domu bo masz wszystko ułożone, ale czy na tym to polega? Odpowiedz sobie sam...
Zaloguj się aby komentować
Czyli dudu nie ułaskawił panów W&K tylko zrobił fikołka i zrzucił to na Pana Bodnara.
#polityka #prawo
https://twitter.com/MikolajMalecki/status/1745452261445402715
Zaloguj się aby komentować
#bekazdudy #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #polska #prawo #jebacpis
Duda gra w warcaby, Donald Tusk i Adam Bodnar grają w makao. Marcin Mastalerek ma złą talię kart.

Zaloguj się aby komentować
#bekazdudy #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #polska #prawo #jebacpis

Zaloguj się aby komentować

Narkotyki, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej, nieudzielenie pomocy - za to odpowie przed sądem ksiądz Tomasz Z. z Dąbrowy Górniczej, który w swoim mieszkaniu, należącym do parafii urządził seksparty. Afera wybuchła, gdy jeden z uczestników imprezy zemdlał i nie wpuszczono do niego...
MAŁŻEŃSTWA OSÓB TEJ SAMEJ PŁCI - WYROK TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU.
Światowy Trybunał Praw Człowieka jednogłośnie stwierdził, że nie ma racjonalnych podstaw do ustanowienia prawa do małżeństw osób tej samej płci.
W tych historycznych rezolucjach Trybunał zdecydował, że pojęcie rodziny obejmuje nie tylko "tradycyjną koncepcję małżeństwa, czyli związek mężczyzny i kobiety", ale także, że nie należy nakładać na rządy "obowiązku otwarcia małżeństwa na osoby tej samej płci".
47 sędziów z 47 krajów Rady Europy, którzy są członkami Trybunału Plenarnego w Strasburgu (najważniejszego trybunału praw człowieka na świecie), opublikowało oświadczenie o ogromnym znaczeniu, które zostało zaskakująco przemilczane przez media,.co jest skandaliczne ze względu na wagę orzeczenia trybunału (celowo przemilczane, ponieważ są to media służące do ideologicznego prania mózgu).
W rzeczywistości wszystkich 47 sędziów jednogłośnie poparło orzeczenie, że nie ma podstaw do wymuszania stanowienia prawa do małżeństw osób tej samej płci.
Wyrok opierał się na niezliczonych rozważaniach filozoficznych i antropologicznych opartych na porządku naturalnym, zdrowym rozsądku, doniesieniach naukowych i oczywiście prawie.
W szczególności w tym ostatnim przypadku wyrok został oparty na art. 12 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
Jest to również równoznaczne z rezolucjami traktatowymi dotyczącymi praw człowieka, w szczególności art. 17 ustawy P San José i 23 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych.
W tych doniosłych rezolucjach Trybunał zdecydował, że pojęcie rodziny obejmuje nie tylko "tradycyjną koncepcję małżeństwa, czyli związek mężczyzny i kobiety", ale także, że nie należy nakładać na rządy "obowiązku otwarcia małżeństwa na osoby tej samej płci".
W odniesieniu do zasady niedyskryminacji Trybunał dodał również, że nie ma dyskryminacji, ponieważ "państwa mogą zastrzec małżeństwo tylko dla par heteroseksualnych".
Ważne i absolutnie konieczne jest rozpowszechnianie tego rodzaju wiadomości, ponieważ rządy i zwolennicy lobby LGBT nie chcą, aby ludzie o tym wiedzieli.
Oczywiście "postępowe" inaczej media nie są zainteresowane upublicznieniem tej informacji:
#lgbt #ideologialgbt #prawo #media
Zaloguj się aby komentować
„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych"
pan prezydent "wszystkich" Polaków Ażej w akcji...(-‸ლ)
O co chodzi?
To sprawa Elżbiety Podleśnej, aktywistki, zniesławionej przez tych dwoje pisowskich funkcjonariuszy w "tyle wizji".
Zostali skazani. Mieli zapłacić o ile pamiętam 10 koła. I co Wy na to?
Twitter.
#jebacpis #bekazpisu #polityka #prawo #dudacontent


Zaloguj się aby komentować
Patrzcie Nobla wczoraj dostałem xD
#uk #szkocja #wielkabrytania #prawo

Zaloguj się aby komentować
Jak coś może się szybko zestarzeć. Chyba że zapomniał o roku
#jebacpis #prawo i #sprawiedliwosc #polityka

Zaloguj się aby komentować
Jeśli Andrzej ukrywa dwóch poszukiwanych przez policję przestępców, to czy to jest poplecznictwo, a jeśli jest przyłapanie na gorącym uczynku, to czy wciąż działa immunitet?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Chyba, że zawrze z nimi w Pałacu związek partnerski, wtedy działa par. 2.
#polityka #prawo #heheszki #bekazpisu #policja

Zaloguj się aby komentować
Jest wyroczek odnośnie naszego piekiełka.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-01-09/tsue-wydal-wyrok-w-sprawie-polskich-sedziow/
#ue #prawo #wiadomoscipolska
Zaloguj się aby komentować
#polityka #prawo #bekazpisu #sadownictwo
https://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/I%20KZP%204-17.pdf
Zaloguj się aby komentować

Na leczenie uzdrowiskowe do sanatorium można wyjechać nie tylko "na NFZ". Na rehabilitację leczniczą kierują również orzecznicy ZUS. Co ważne do sanatorium, za które płaci ZUS czeka się krócej. Ponadto ZUS ponosi całkowity koszt leczenia, łącznie z opłatą za zakwaterowanie, wyżywienie...
Widzieliście w ogóle to „ułaskawienie” od Dudy? To ma kilka stron i hurtowo mówi o 4 osobach.
Każde poprzednie ułaskawienie przez prezydenta RP miało po kilkaset stron, w tym akta sprawy, wnioski o ułaskawienie itd., co było poddawane długiej, gruntownej analizie, na podstawie której zapadała decyzja o zwolnieniu z kary.
A ten walnął od niechcenia papier na kilka stron niespecjalnie się przejmując jakąś analizą i obszernym uzasadnieniem, i podpisał dla 4 osób jednocześnie, i to niezgodnie z samą słownikową definicją terminu „akt łaski” podpisał to przed zapadnięciem prawomocnego wyroku w tej sprawie.
Wymyślił tekst o „przebaczeniu, puszczeniu w niepamięć i umorzeniu postępowania”, choć ułaskawienie nie oznacza „puszczenia w niepamięć”, a jedynie darowanie winnemu przestępcy kary. I jeszcze to „umorzenie postępowania”… Co to w ogóle ma być???
Ułaskawienie to nie: uniewinnienie, glejt na bezkarność, puszczenie w niepamięć, umorzenie wszystkich śledztw i anulowanie przyszłych wyroków.
Ułaskawienie to tylko zwolnienie winnego przestępcy od poniesienia kary w konkretnej (!) sprawie. Dalej pozostaje on jednak przestępcą.
A ten sobie wymyślił, że ułaskawienie to powstrzymanie dalszej pracy sądów i prokuratury, bezkarność na 10 lat do przodu i „zapominamy, że cokolwiek się wydarzyło”.
#bekazpisu #polityka #prawo #neuropa

Zaloguj się aby komentować