Zdjęcie w tle
icd

icd

Zawodowiec
  • 41wpisy
  • 55komentarzy

Walczymy o prawo do prywatności i kontroli nad technologią!

Od wczoraj jesteśmy fundacją!
Otworzy nam to nowe możliwości do działań, o których na pewno usłyszycie.
4758c568-2ab3-4c22-a1df-f679b8c35af7
Astro

@hatfd jeśli naprawdę będą się tym zajmować to chyba Twój wpis powonien trafić na pierwsze miejsca. Uwazam że jest obraźliwy. Nie trzeba mi tłumaczyć „jak debilowi”, a już wyzywanie „nas od wykopków” jest wręcz oburzające (tak, miałem tam bardzo długo konto, zanim określenie Mirek/mirabelka/wykopek stalo się pejoratywne). Nie mam zamiast tez googlac czy gptowac każdego losowego wpisu. Uwazam ze jeśli ktoś chce się przedstawić powinien zrobić to konkretnie i we własnym imieniu.

Słabo wróżę tej zbędnej fundacji, jeśli jesteś jej członkiem to wręcz zaliczam ją do „raka internetu”.

Astro

@icd przestańcie się kompromitować. Odpisywanie po dwóch miesiącach. Na stronie internetowej ostatni wpis z czerwca.

Nie wiem z czym walczycie ale obstawiam prokrastynację.

Astro

@icd wołam was do wpisu @hatfd który uwazam za obraźliwy, działajcie!

hatfd

@Astro Przepraszam, ale działałem w afekcie. Bardzo nie lubię, kiedy ktoś w internecie krytykuje kogoś, kto w ofiarny i altruistyczny sposób walczy z systemem, także dla dobra tej niewdzięcznej osoby, która go krytykuje. Jeżeli nie miałeś czasu ani ochoty dowiedzieć się dokładnie, kogo krytykujesz, to zasługujesz też na krytykę samego siebie, tyle że w tym przypadku słuszną. Niesłusznie użyłem jednak epitetów, za co cię przepraszam. A ICD to nie internetowa policja, której skarżysz się jak mamie, że ktoś kogo oplułeś ci dał w nos, tylko autorzy np. pluginów do przeglądarek pomagających walczyć z powszechnym łamaniem praw użytkowników przez wielkie portale internetowe. Pozdrawiam, mam nadzieję, że następnym razem spotykamy się w bardziej przyjaznych okolicznościach.

icd

@hatfd do przyjaznych okoliczności zdecydowanie polecamy Mastodona

Astro

@hatfd Odpisanie po miesiącu na moj komentarz to działanie w afekcie? Miesiąc w internatach to już zasługuje na złotą łopatę.

Nikogo nie krytykowałem, nie wiem kto w ofiarny i altruistycznych sposób walczy z systemem ale na mój komentarz dotyczący Twojego obraźliwego wpisu został całkowicie zignorowany. Nie zasłużył nawet na najprostsze odniesienie pomimo że @icd zostało oznaczone.

To wręcz bezczynność. Więc proszę, nie kontynuujmy tej bezsensownej i jałowej wymiany komentarzy.

Zaloguj się aby komentować

T-Mobile dostaje upomnienie od UODO za skrypty śledzące
Dobre wiadomości! Prezes UODO wyciąga wnioski z dotychczasowych postępowań dotyczących cookies. W wyniku naszej skargi duży operator telekomunikacyjny dostaje upomnienie i zmienia sposób odbierania zgód na swojej stronie internetowej.
https://www.internet-czas-dzialac.pl/upomnienie-uodo-dla-t-mobile/

Zaloguj się aby komentować

Co jeśli nie Facebook, Instagram i reszta? Fediverse!
Coraz głośniej robi się o problemach związanych z obecnymi, scentralizowanymi, sieciami społecznościowymi. Kto ma ostateczną decyzję o tym, jakie treści mogą się znaleźć na Facebooku? Dlaczego prywatna firma może zamknąć komuś konto na Twitterze? Co ma zrobić twórca, któremu algorytm YouTube'a niesłusznie zdemonetyzował filmik?
https://www.internet-czas-dzialac.pl/co-zamiast-facebooka-i-instagrama-2022-fediverse/
a023944f-5fa9-4e0c-b8fd-020564d12dc8
icd

@Evilus korzystamy aktywnie z fediverse'u i jest sporo tam normików

Zaloguj się aby komentować

Kilka razy wspominaliśmy już o LineageOS, czy GrapheneOS. Są to systemy bazujące na Androidzie, które mogą zastąpić twój domyślny, błogosławiony przez Google i naszpikowany trackerami system. Systemy te są uważane za bezpieczne i nastawione na prywatność użytkowników. Próżno w nich szukać preinstalowanych usług skryptów śledzących Google'a. Na rynku oprócz Androida i jego pochodnych, istnieje wiele alternatywnych i otwartych mobilnych systemów operacyjnych. W niniejszym materiale skupiamy się na jednym z nich. Będzie nim prawdziwie linuksowy system operacyjny dla smartfonów — postmarketOS.
https://www.internet-czas-dzialac.pl/recenzja-postmarketos/
84dbb269-b610-49be-a371-fff262e3d411
icd

Dzięki wielkie fajnie było to sprawdzić na własnym urządzeniu.

Aż chciałoby się mieć takiego PinePhone'a! /arek

pescyn

@icd Najgorsze ze dwie cegiełki, które trzymam w szufladzie, bo a nóż widelec kiedyś będę potrzebował są na liście wspieranych urządzeń - może się w końcu zmotywuje bo wyjątkowo podoba mi się przedłużania życia urządzeniom, które wypadły z obiegu tylko dlatego ze wskoczył mowy model.

icd

Yup, dlatego tego Samsunga używałem 7 lat, aż bateria przestała wystarczać na jeden dzień /arek

Zaloguj się aby komentować

Internetowy preppers — jak się przygotować na wypadek braku internetu?
W obliczu ostatnich wydarzeń, które dzieją się za naszą wschodnią granicą, problemów w dostawie prądu, czy katastrof naturalnych, skłaniamy się ku pytaniu: czy jesteśmy wystarczająco przygotowani na wypadek, w którym zabrakłoby Internetu lub łączności GSM? W tym artykule wymieniam technologie i aplikacje, które mogą nam pomóc w takich sytuacjach.
https://www.internet-czas-dzialac.pl/odcinek-32-internetowy-preppers/
3906b32a-0674-4341-a9c0-b744f2eaa0ed
mejwen

@icd @pescyn z tej okazji warto również wspomnieć o system operacyjnym CollapseOS


http://collapseos.org/

pescyn

@mejwen o widzisz - tego tez nie znałem

icd

@mejwen już linkuję /arek

Zaloguj się aby komentować

Następna