
Cześć,
Albania to jeden z najpopularniejszych ostatnio wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Zapewne przyciągają malownicze wybrzeża Morza Adriatyckiego i Jońskiego czyli śródziemnomorski vibe. A także góry, których widok może oszołomić, bałkański luz, dobra kuchnię oraz bogatą historia. Do tego...
Lubię sobie czasem pozwiedzać ludkiem ze streetview.
No i ostatnio byłem w Norwegii i znalazłem zgruzowane vw t3 i kibelek gdzies na północy
#ciekawostki
#mapy
#podrozujzhejto
#dziwnehobby
troche też #klasycznamotoryzacja xD



@yoowki Kawałek dalej masz zderzak
Zaloguj się aby komentować

Zamek Czocha to jeden z bardziej tajemniczych zamków w Polsce. Podczas przebudowy w XX wieku nowy właściciel stworzył tu siatkę tajemnych przejść i ukrył w nim skarby, a zamkowe podziemia nie były odwiedzane od końca II wojny światowej. Warto też zdobyć Wysoką Kopę, najwyższy szczyt Gór...

Tuk Tuk był naszym głównym środkiem transportu po wyspie. Właśnie takim sposobem odwiedziliśmy ukryte wioski, znane świątynie i niesamowite punkty widokowe.
Chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami i mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Wam w zaplanowaniu własnej przygody na Sri...
Zaloguj się aby komentować
#tajlandia #podroze #podrozujzhejto #muaythai #tworczoscwlasna #youtube
Siema w tamtym roku byłem ponad miesiąc w Tajlandii, udało mi się zostać kopniętym przez Superleka czyli podwójnego mistrza muay thai, było fajnie
Tutaj szybki filmik
https://www.youtube.com/watch?v=GeVO69y4wp0
zapraszam do subskrybowania mnie fajnie będzie wtedy
Zaloguj się aby komentować
Wieża w krzywej Pizie.
#podrozujzhejto #heheszki #wlochy

Zaloguj się aby komentować

Paryż, miasto miłości, mody i kultury, każdego roku przyciąga miliony turystów, a my mieliśmy przyjemność odkrywać jego uroki w ramach naszego projektu WyskoczNaWakacje. Każda nasza podróż to nowe wyzwania i emocje, a Paryż od dawna znajdował się na naszej liście miejsc do odwiedzenia. #podroze...

Cześć,
W październiku spędziliśmy tydzień w Albanii, z czego nieco ponad jeden dzień w stolicy Tiranie. Miasto mimo różnych opinii widać, że szybko się zmienia. Centrum to w sumie plac budowy, gdzie za kilka lat będzie sporo naprawdę ładnych, nowoczesnych budynków. Zaskoczył mnie stadio Air Albania...
Wątek poboczny z urlopu na Sycylii. A mianowicie #kitku #koteczkizprzypadku #kitkuzprzypadku
Najwięcej spotkaliśmy w Syrakuzach, więc od tego miasta zacznę
A było to prawdziwe kitkowe sanktuarium.
#podroze #podrozujzhejto #urlop





@splash545 Raczej na oko w dość dobrej kondycji. Te z głównego wpisu były z parku archeologicznego, więc miały dobre warunki. Kolejne z Syrakuz były ze starówki, więc raczej też spoko. Ten jeden z Taorminy ciężko powiedzieć, ale na zdjęciu wygląda dobrze. Kotki z Katanii operowały w okolicach bazaru i targu rybnego, także miejscówki optymalne
@PaczamTylko no to spoko.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przyszedł czas na ostatni wpis z Sycylijskiej wycieczki.
Tym razem celem było zajęcie sobie czasu między opuszczeniem kwatery, a dotarciem na lotnisko.
Do zagospodarowania mieliśmy około 5 godzin. Na szczęście pogoda sprzyjała, słoneczko przyjemnie świeciło, a zatem jako ludzie bez domu pierwsze kroki skierowaliśmy do parku -> https://maps.app.goo.gl/LRa4oJPLw3Sko5P9A
Wdrapaliśmy się na centralnie położony punkt widokowy (widok na Etnę) i posiedzieliśmy tam chwilę, łapiąc trochę słońca.
Park jest całkiem spory i dość zróżnicowany, polecam
Podczas posiadówki w punkcie widokowym ustaliliśmy że jakieś muzeum dobrze zorganizowałby nam czas, wybór padł na pobliskie https://maps.app.goo.gl/evMrKThyxj2RoSEh8 , które to okazało się zamknięte - chociaż miało nie być... ehh.
Godząc się z tym faktem, udaliśmy się do pobliskiej kawiarni, która była po prostu ok, więc nie ma za bardzo o czym wspominać. Po niej skierowaliśmy się w kierunku Targu rybnego, celem posilenia się (i oczywiście zabicie czasu). Po drodze zaszliśmy do jeszcze jednej kawiarenki, tą już mogę polecić. Fajny włoski klimat, uczciwe ceny - generalnie bardzo miło -> https://maps.app.goo.gl/VP7DGygSg2YLCGFt9
Po drineczku i przekąskach udaliśmy się z powrotem (z powrotem, bo byliśmy tam już wcześniej) do https://maps.app.goo.gl/KCRrmerWepib6JyN6 , a po jedzonku odpoczynek w pobliskim parku (https://maps.app.goo.gl/bJ5hYLxmsyMvsaV79 ), obok którego mieliśmy autobus na lotnisko.
Później jeszcze ze dwie godzinki czekania na lotnisku, które na szczęście zleciały całkiem szybko i powrót do kraju naszych przodków
Czy podobało mi się? A tak, było spoko. Jeśli przymknąć oczy na częsty widok śmieci (ale też bez jakiegoś dramatu), okazyjny zapach szczoszka czy kupę na chodniku, to w zamian dostajemy wszystko to, za co można polubić Włochy. Kuchnię, architekturę, ludzi i klimat (zarówno pogodę, jak i "ten" włoski klimat).
Będzie jeszcze jeden wpis poświęcony #koteczkizprzypadku #kitkuzprzypadku
Zdjęcie wstawiam zgodnie z chronologią (mniej więcej).
I dziękuję wszystkim piorunującym i komentującym
#podroze #podrozujzhejto #urlop





@milew Stawał tam też Alibus (który kursuje z i na lotnisko) https://maps.app.goo.gl/ufxMkd4aD8DuzWRu8
Zaloguj się aby komentować
Przedostatni już wpis z krótkiego urlopu na Sycylii.
Jako że wczoraj była środa, to pojechaliśmy do Syrakuz (Ś - S, prawie się zgadza).
Ponownie skorzystaliśmy z usług przewozów autokarowych i ponownie startowaliśmy z https://maps.app.goo.gl/F3wvvoPszHqnd1Vt7
Tym razem podróż trwała dłużej niż do Taorminy 1h20min vs 1h), więc użyłem zdolności teleportacji i zdrzemnąłem się.
Wysiedliśmy mniej więcej w tym miejscu ->
https://maps.app.goo.gl/iUJJoJb6acqy23qT7
Można było jechać dalej, wtedy bylibyśmy bliżej starówki, ale chcieliśmy zacząć od parku archeologicznego ( https://maps.app.goo.gl/Ynq7tDvxNM5y8V3P8 ), a dopiero potem pójść na stare miasto.
Sam park polecam, zrobił na mnie pewne wrażenie, fajne miejsce aby sobie przysiąść, zwolnić i wyciszyć (zwłaszcza że ludzi było niewiele). Pośród wielu atrakcji wygrało "Ucho Dionizosa"
Następnie skierowaliśmy nasze kroki na starówkę położoną na wyspie. Na mapie zaznaczyłem Pomnik Archimedesa (bo jakoś nie mogłem znaleźć starego miasta jako takiego) -> https://maps.app.goo.gl/Mf1WCEmpu2D2w4PQ9
Pokręciliśmy się trochę podziwiając wąskie uliczki, budownictwo oraz widoczki.
https://maps.app.goo.gl/HEEbic4rHHnjSVxd8
https://maps.app.goo.gl/8VTQEZUSG1sZqVdx5
https://maps.app.goo.gl/DNYrDFPmvcL8x4D68
https://maps.app.goo.gl/eKzy881ZWJpNGE16A
Po drineczku obok Źródła Aretuzy udaliśmy się w kierunku dworca autobusowego aby udać się z powrotem do Katanii.
https://maps.app.goo.gl/zPqpSGVLtBRnzX7M6
Zrobiło się już trochę przydługo, więc dodam jeszcze że po powrocie sprawdziliśmy miejscówkę od @Barcol , a następnie pobliską pizzerię, gdzie było tanio i dobrze - chociaż nie rewelacyjnie, po prostu przyzwoicie. Nam to wystarczyło. Margherita 6 ojro, a duże (0,6) piwo za 2,5 ojro.
https://maps.app.goo.gl/dY6JDJ9GdkLyQqQ69
https://maps.app.goo.gl/3xjin3uArTE9AyxX8
P.s. W Syrakuzach spotkaliśmy najwięcej kitku
Wstawię chyba trochę zdjęć. Ale to już w innym wpisie.
#podroze #podrozujzhejto #urlop





@PaczamTylko co Ci się podobało bardziej Syrakuzy czy Taormina? Gdzie byś wybrał nocleg z tych dwóch miast mając auto? Myślisz, że Taormina jest na strzała 2-3h podjechać i tyle? Czy jednak fajnie byłoby pobyć tam dłużej? W ogóle jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o ruch turystyczny poza sezonem w tych miejscówkach?
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj (a tak na prawdę wczoraj) wjechała Etna. Brzmi to poważnie, ale tak na prawdę wykupiłem dzień wcześniej wycieczkę.
Może i bez planu, ale za to na przypale. Skorzystałem ze strony https://www.getyourguide.pl/ i finalnie wyszło ok.
Daliśmy 60 ojro za głowę za wycieczkę od 12:30 do około 18. Odbiór był z Katanii niedaleko miejsca naszego zakwaterowania (to była jedna z wytycznych), a powrót w miejsce odbioru.
No i co... No i było bardzo sympatycznie. Grupa niewielka, bo w sumie 6 osób, łącznie przewodnikiem.
Ważnym dla nas był odbiór z jakiegoś rozsądnego miejsca w Katanii. Padło na https://maps.app.goo.gl/Rhp57gUXoHHAie8a9
Przewodnik stawił się punktualnie, po czym ruszyliśmy do punktu 1 naszej wyprawy. Było to miasteczko, w którym połączyliśmy się z grupą dwa. Nazwy miasteczka nie pamiętam, więc przeskoczę od razu do punktu dwa. Był to tunel lawowy - bardzo interesujące doświadczenie. Niestety nie przeszliśmy go od A do Z, tylko tak do 1/3, pogadanka, wykład, pytania i odpowiedzi i z powrotem. Może jakbym zapytał się czy można iść dalej, to byśmy poszli - ale nie zapytałem
Jakby kto pytał to była to -> https://maps.app.goo.gl/7pyjNdv7GGJoVp1W8
Następnym przystankiem były Krup... schronisko Rifugio Sapienza (https://maps.app.goo.gl/regM4B7XFbESRYTV9 ), zjedliśmy tam pizzkę i arancini (sycylijską specjalność) i po krótkiej przerwie udaliśmy się na wygasłe kratery, Silvestri https://maps.app.goo.gl/tPPt2MGxW9nime9R8 oraz drugi, który był obok, ponadto trzeci, który był już trochę dalej (tam jednak nie szliśmy - przypominam 60 ojro). Fajne widoki i przejmująco zimny wiatr.
Następnym i ostatnim etapem wyprawy była wspinaczka (dostaliśmy kijki) i ruszyliśmy z https://maps.app.goo.gl/KyDPc7bUSP2bpChh6 w kierunku https://maps.app.goo.gl/CLGJANqWVfmR5pGH7 , a potem z powrotem. Cóż mogę powiedzieć, również nam się podobało, gdyż 3h wcześniej czekaliśmy w słonecznej Katanii na przewodnika, a teraz zmierzaliśmy przez śnieg (20, 30cm albo i więcej) w kierunku schroniska.
Po wszystkim przewodnik odstawił nas do punktu zbiórki.
Po zmianie skarpet na suche, poszliśmy jeszcze na piwerko i więcej nie dało rady wyciągnąć z tego dnia. Starość nie radość
Piwko w: https://maps.app.goo.gl/xiLg8QsrkdC4p6i27
#podroze #podrozujzhejto #urlop





Wjeżdżałem kolejką na Etnę pół roku temu. No szczerze to nie wiem co ludzie widzą ciekawego w tych wulkanach XD Tli się dym z góry, fakt trochę wysoko. Kupa żwiru i właściwie tyle. Szczątkowa roślinność, brak jakiejkolwiek fauny.
Byłem jeszcze na innym wulkanie kiedyś i nie było na nim widać nic bo byliśmy na wysokości chmur, które przykryły wszystko dookoła. Zwykłe góry lepsze :P
Zaloguj się aby komentować
Siemka,
Jadę na zawody Pucharu Świata w skokach do Zakopca. Co zjeść i gdzie oprócz oscypka od samiuśkiego Tomisława Apoloniusza Curusia Bachledy Farrela?
#podroze #podrozujzhejto #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
No i dobra, wczoraj zdecydowaliśmy się na wypad do Taorminy.
Plan zakładał spacerek na pociąg i przejażdżkę koleją, ale finalnie zdecydowaliśmy się na autokar z ichniejszego dworca autobusowego -> https://maps.app.goo.gl/zjPMewbpaTWjvTqo9
Za autokarem przemawia cena, bo jest trochę taniej niż kolej. 23zł vs 28 - no i bus staje dużo bliżej centrum Taorminy.
Przy okazji polecam appkę Omio, za pomocą której można kupować bilety na kolej czy busy.
Na miejscu z kolei urokliwie, nie powiem. Ludzi sporo, ale wystarczy zejść odrobinę z głównego traktu i jest już spokojnie.
Po nasyceniu się widokami poszliśmy coś zjeść. Wybór padł na https://maps.app.goo.gl/R1zy2FYQU8meSRGs8 , bo knajpka jest nieco poza głównym deptakiem, a więc powinno być luźniej (i było) i trochę taniej (nie wiem czy było, nie porównywałem :D).
Za Margerittę i 0,5l wina daliśmy ok 20 ojro. A jedzonko smaczne.
Później, za radą kolegi @Taxidriver udaliśmy się do Castelmola celem odwiedzenia penisowego baru (https://maps.app.goo.gl/vfUJgqEnPS5osajE7 ) - miejsce faktycznie niecodzienne, ceny nieco wyższe ale generalnie warto było wpaść. No i ostatnie piętro baru (czwarte zdaje się) jest równocześnie punktem widokowym.
Samo miasteczko to jeden wielki punkt widokowy tak swoją drogą.
Do Castelmola można również dostać się autokarem. Z tego samego przystanku gdzie wysiada się w Taorminie ->https://maps.app.goo.gl/ifGdzbxkJ7D2YGdA7 . Całość to ok 20 min jazdy górskimi serpentynami - widoki super, a jak ktoś ma lęk wysokości to zalecam nie patrzeć przez okno.
Niestety (co widać na zdjęciach) zrobiło się już ciemno i trzeba była wracać do Katanii.
Po powrocie szybki odpoczynek i wypad na drinki - tym razem mniej niż ostatnio, bo dziś w planie wycieczka na Etnę (o której pewnie jutro ale i może dziś wieczorem, kto wie).
Drinkowaliśmy w https://maps.app.goo.gl/2oxta6JDtyap98jo9 - wyższe ceny, ale super wystrój i bardziej wymyślne drinki, a potem poszliśmy ponownie do https://maps.app.goo.gl/48ou68ryJbVJAfQW8 , które jest już dla nas pewniaczkiem.
Ale rozważymy też opcję od kolegi @Barcol
#podroze #podrozujzhejto #urlop





Przecież Taormina to taki włoski Dubrownik, kompletnie nic tam nie ma oprócz ekskluzywnych fancy sklepów i jeszcze droższych restauracji. Całe szczęście straciłem tam tylko 4h, ale to i tak strata czasu jak dla mnie. Za to z miast bardzo polecam Cefalu jak jeszcze nie byłeś (niestety byłem tylko przejazdem 3h, a z chęcią więcej czasu bym tam spędził). Etna obowiązkowo - weszliśmy na 2900, praktycznie cały dzień zszedł, ale mieliśmy samochód, więc na pewno łatwiej poruszać się po wyspie.
Zaloguj się aby komentować