Zaloguj się aby komentować
Ciapąg który wygląda jak chomik.
#pociagi #pociagiboners #kolej #zainteresowania #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować
Polska to sinusoida....
Przyleciałem wczoraj z UK w odwiedziny do rodziny. Zatrzymałem się w Krakowie na noc. Poszedłem koło północy na spacer na Rynek Główny.
Moim oczom ukazał się obraz nie taki jaki się spodziewałem. Mnóstwo młodych ludzi pijanych w sztok i rzygających po kątach.
Kupiłem sobie w jakimś barze browara i usiadłem przy stoliku na zewnątrz. Nie minęła minuta i jakiś mocno napity jegomość zapytał czy mam ognia? (Maniek Maniecki pozdrawiam!) Zanegowałem.
Gość zacząć coś pod nosem gadać i nagle wyciąga z kurtki pistolet (jakiś Glock czy coś podobnego) i zaczyna wymachiwać że on porządek zaraz zaprowadzi... piwa nie dokończyłem. Czym prędzej udałem się na nocleg.
Dzisiaj zapowiadało się lepiej. Pyszne śniadanie w Sphinxie. Miła obsługa. Spacer po rynku - polecam Pijana Wiśnia
Dzień zapowiadał się dobrze. Do czasu dotarcia na dworzec Kraków Główny.
Mój pociąg w kierunku Przemyśl Główny - tak jak podejrzewałem - miał opóźnienie. 30 minut. Czekam grzecznie Peron 2 tor 3.
Nagle o 14:12 wbija komunikat - przepraszamy ale pociąg w kierunku Przemyśl odjedzie z peronu 3 tor 1. Go go go!!!
Wszyscy ruszyli do schodów i wind aby zmienić peron.
Schody ruchome na peron 3 - nieczynne. Jest winda i kolejka przed nią. Dałem radę windą wjechać.
Pociąg zlokalizowany, wsiadłem do pierwszego lepszego wagonu. Po może niecałej minucie pociąg ruszył pozostawiając kilkanaście - głównie starszych - zdezorientowanych i zszokowanych osób na peronie. Spojrzałem na zegarek - była 14:20.
Głąby z obsługi dworca dali kilkudziesięciu ludziom 7 minut na zmianę peronu. Bez działających ruchomych schodów. Zwykle schody zlokalizowane gdzieś nie wiadomo gdzie. Mała winda do dyspozycji... zagotowało mnie to mocno.
Poczułem mocno czym jest państwo z dykty i kartonu...
#polska #przemyslenia #krakow #podroze #panstwozdykty #pociagi #pkp
@bobiczek to z tymi zmianami peronów jest po⁎⁎⁎⁎ne, sama miałam sytuację, że jechałam na lotnisko (!) i prawie bym nie zdążyła przez taką zmianę.
Dodatkowo pociąg jadący w kierunku lotniska i w kierunku przeciwnym (Wieliczka) stają na tych samych torach
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kilka zdjęć z dzisiejszej przygody. Pociong, giga koło i dwie wieże
#spierdotrip #przygoda #pociagi




Zaloguj się aby komentować
Podróż niemieckim DB zawsze jest pełna wrażeń, pociąg albo się sporo spóźnia albo przyjedzie 15 minut przed czasem, zatrzyma się na wypizgarzu a w apce pojawia się info o problemie medycznym lub stoi długo na stacji a tam notka Police activity dwa razy w jednym pociągu na różnych stacjach i wyciągają policjanci murzyna bez biletu który mówi że jest noisy boy xD, odwiedziłem dworzec czołowy w Lipsku który zrobił na mnie duże wrażenie bo jest gigantyczny i ładny po czym udałem się na Frankfurt am Main i tu znowu bardzo duży i ładny dworzec czołowy, przy okazji ogarnąłem że mogę za około 40 euro odwiedzić Zagrzeb lub Amsterdam
#pociagi #pociagiboners #podroze #podrozujzhejto





Zaloguj się aby komentować
Środa Wielkopolska dziś.
#waskotorowka #pociagi #pociagiboners #ciuchcia #parowozy #kolej #zainteresowania





Zaloguj się aby komentować
Wpis z rodzaju "Znajdź niepasujący element".
Tak btw jak na hejto się robi spolier?
W nowej ekranizacji Znachora dali lokomotywie Ty2 oznaczenie Pn12, które wyglądały kompletnie inaczej. Sam fakt że lokomotywa zaprojektowana podczas II wojny światowej gra w filmie osadzonym w latach 20/30 jest smutnym świadectwem tego jaka posucha jest wśród czynnych parowozów normalnotorowych w Polsce.
Pn12 wyglądał jak ten na drugim obrazku.
#netflix #znachor #filmy #pociagi #pociagiboners #parowozy


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
O, pętla pociągowa, super sprawa. Pamiętam, jak za dzieciaka do babci na wieś jeździłem, to jedna była na trasie, trzeba było się przypinać, żeby głową w sufit nie wyrżnąć.
Dziś takich nie robią, za duże koszta. Ta z gifa to pewnie jedna z ostatnich niezdemontowanych, prawdopodobnie gdzieś na terenie byłego Związku radzieckiego.
Zaloguj się aby komentować
#kolej #pociagi #pociagiboners #gif #wypadek

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#kolej #pociagi #pociagiboners #gif

Zaloguj się aby komentować
#kolej #pociagi #wypadek
Człowiek uderzony przez pociąg
Uwaga drastyczne +18
Zaloguj się aby komentować
Alstom Pendolino. Niebieska strzała XD
#pociagi


Zaloguj się aby komentować
Wypadek manewrowy z wczoraj. Międzyrzec Podlaski. Maszynista w czasie dojeżdżania do wagonów najechał na nie, w wyniku czego dwa wagony uległy wykolejeniu. Maszynista zabrany przez pogotowie. Podobno dostał zawału.
#kolej #pociagi #pociagiboners #pkp


Zaloguj się aby komentować
Sieć kolejowa w USA i EU.
#kolej #pkp #pociagi #usa #europa #ciekawostki

Sytuacja jest jeszcze gorsza niz wyglada. Koleje pasazerskie w USA musza czekac na pociagi towarowe (firmy obslugujace towar sa generalnie wlascicielami torow). W zasadzie jak chcesz gdzies byc na godzine to nawet nie startuj do kolei.
Z drugiej strony, o ile mi wiadomo, transport towarowy jest bardziej efektywny w USA niz w Europie. Szybszy i tanszy. Wiec moze to jest cos za cos, a na takie odleglosci ludzi i tak lepiej wyslac samolotem.
@banita77 Z liniami obsługującymi pasażerów to nabiera sensu. Polecam Twojej uwadze stan Alaska. Powierzchnia 5,5 raza większa od Polski, mniej niż milion mieszkańców i tylko jedna aktywna linia kolejowa z wybrzeża do Fairbanks, gdzie 120 lat temu odkryto złoto. Gdyby nie gorączka złota to na Alasce może nie zbudowano by ani jednej linii, bo lata budowy tej istniejącej pokrywają się z odkryciem złota w Fairbanks.

Zaloguj się aby komentować
#pociagi #mikole #matematyka #nauka
Kilka słów na temat bolesnych początków kolei.
Zaloguj się aby komentować