Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=EPdmFJm2TPQ w więszkości firm rozmowa z szefem o podwyżkę po dziesięciu latach pracy w firmie idzie niem więcej tak
#ojciec #syn
SUPER GOSPODARKA K⁎⁎WO
#gospodarka #ekonomia #pieniadze #inflacja #recesja #heheszki #heheszkipolityczne #polska #jebacpis #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi #kryzys #takaprawda
#polityka

A co mnie jakaś tam inflacja, deficyty czy inne PKB obchodzą? Jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: 800+, 13, 14, 15 emerytura, Polska Maryi zawierzona, Jezus królem, ojciec dyrektor jakieś drobne od czasu do czasu dostanie, silna armia, skuteczna policja. Do pełni szczęścia brakuje tylko żeby ta Unia i Tusk się do nas nie wtrącali.
Zaloguj się aby komentować

Kaczyński spełnił groźbę sprzed lat. W II kwartale PKB w Polsce spadło najmocniej pośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wobec poprzedniego kwartału mamy spadek o aż o 3,7 proc. Zapaść polskiej gospodarki to realizacja groźby, którą prezes PiS złożył w 2016 roku w rozmowie z zagranicznymi...

Produkt Krajowy Brutto niewyrównany sezonowo zmniejszył się w drugim kwartale 2023 r. realnie o 0,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku – ogłsił w środę Główny Urząd Statystyczny. To wynik gorszy od prognoz ekonomistów.
#ekonomia #gospodarka #pieniadze #kryzys #inflacja...

Nazywa siebie anarchokapitalistą, jego poglądy gospodarcze określa jako libertariańskie oraz prawicowe, kwestionuje problem globalnego ocieplenia, domaga się zlikwidowania banku centralnego w swoim kraju oraz wspiera adopcję Bitcoina.
#wybory #argentyna #inflacja #konserwatyzm

Skala nieprzejrzystości finansów publicznych i utrata konstytucyjnej rangi przez budżet państwa są tak ogromne, że doszło do bezprecedensowej sytuacji. Kolegium Najwyższej Izby Kontroli – pierwszy raz w historii wolnej Polski – nie wyraziło pozytywnej opinii w przedmiocie absolutorium dla...
#gastronomia #inflacja
Cena za tak skromny obiad nawet w miarę ale kompotu to ja się już w tym lokalu nie napiję. Nie, żeby był niedobry bo nawet był ale jak to powiedział Vincent Vega "ale nie wart 7zł". 0,25 kompotu za 7 żetonów to spora przesada. Za butelkę 2l to by wyszło prawie 56zł a za tyle tobym miał bimbru dobrej jakości. Jakby dolewali tam bourbona tobym jeszcze zrozumiał a tak to, ech.

Zaloguj się aby komentować
<Meme z gęsią>
<gęś> A dzięki komu ceny rosły?!
<gęś> Odpowiadaj standupowcu, dzięki komu?!?!?!
#nbp #polska #inflacja #gospodarka

Zaloguj się aby komentować
Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu, przecież my się zaraz rozbijemy. #inflacja #ekonomia
Zaloguj się aby komentować
Aktualnie życie w dużym mieście nie ma najmniejszego sensu, jeśli ktoś chce zbudować rodzinę i żyć na godnym poziomie. Duże miasto to pierwszy przystanek w kierunku rewolucji, która będzie opierać się na życiu na abonament. Wynajem, współdzielenie, model rodziny 2+1 ("mama, tata, pies").
Zmiany widać gołym okiem. Nadchodzi zakaz wjazdu do miast dla starych aut spalinowych, być może wejdzie w życie zakaz produkcji aut spalinowych, elektryki (oczywiście dla klasy wyższej), do tego Fit for 55 i wiele innych.
Wiecie ile kosztuje 85 metrowe mieszkanie w Gdyni w innej lokalizacji, niż dojazd godzinę do pracy w korkach? Ponad milion złotych. Z miejscem parkingowym to z 1,2 miliona
Mieszkanie na własność, samochód i dzieci to coś, co miało zapewne wiele z waszych rodziców, ale dla was, a na pewno dla młodszych pokoleń, będzie to za chwilę czymś nieosiągalnym.
Każdy żyje tak jak chce, ale NIECH KAŻDY ZADA SOBIE TO PYTANIE. Czy za dzieciaka marzyliście o tym, by mieszkać w zakorkowanych miastach, nie posiadać żadnej własności, żyć na abonament, pracować jako pionek w korpo, spędzać 3/4 czasu wolnego korzystając z co raz to nowych aplikacji, wypłukać się z uczuć i nie być zdolnym do zbudowania stałej relacji z partnerem? Pokolenie Z jest totalnie bezwartościowe i za sens życia uznaje konsumpcję.
A mi konsumpcja nie jest potrzebna, potrzebne jest mi życie, nie złota klatka. Wolałbym być takim Jankiem za średnią krajową z 10 letnim autem i kochającą rodziną, niż być niewolnikiem globalnych trendów.
Przyjechałem do dużego miasta, w którym wcześniej studiowałem, ale zadaje sobie pytanie - w sumie po co? Chyba tylko przepracować swoje, nałapać kontaktów i skilla i uciekać na zdalną. Jestem mega ciekaw jak przy dzisiejszej sytuacji gospodarczej i tej na rynku nieruchomości, ludzie będą chcieli tutaj sobie układać życie. A nie każdy będzie w stanie zarabiać +10k miesięcznie, bo wystarczy spojrzeć, ile ludzi w Polsce ma takie zarobki.
#pracbaza #nieruchomosci #inflacja #pieskiezycie #korposwiat #takaprawda #bekazpodludzi #gownowpis
Ludzie żyją w dużym mieście nie dlatego że lubią małe mieszkania i długi czas dojazdu do pracy tylko ze względu na pracę.
Dostrzegalne zmiany nie wynikają według mnie z globalnego planu na zniszczenie nam życia tylko są to naturalne zmiany wynikające z:
-duzego zagęszczenia ludzi i rozrostu największych miast. Siła rzeczy trzeba blokować ruch samochody bo 2 miliony ludzi z aglomeracji Warszawskiej nie może dojeżdżać do pracy samochodem. Ale nie powiemy tego ludziom wprost więc znajdźmy argument o truciu wywołany przez stare samochody, dla elektryków pojawi się bariera cenowa - samochodów będzie mniej i efekt osiągnięty
-zbyt małego opodatkowania najmu nieruchomości względem innych inwestycji, słabej kultury inwestorskiej, centralizacji - rozwija się tylko kilka największych miejsc w Polsce. Brak jakiegokolwiek protekcjonizmu na rynku nieruchomości itp.
Mała podaż duży popyt powoduje rozrost miast i dłuższy czas dojazdu.
-elektryki i zmiana zrodeł energii - jest logiczna decyzja dla krajów które nie śpią na ropie.
- rozwój subskrypcji, współdzielenia, najmu - wynika z tego że koszty posiadania i nabycia pewnych rzeczy są niewspołmierne do potrzeb. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście to carsharing/uber może być bardziej opłacalny niż własny samochód którym nie dojedziesz do pracy bo nie będziesz miał gdzie zaparkować a sklep masz pod nosem.
To wszystko są logiczne decyzję, ale to czy ktoś kieruje się logiką czy checią udupienia plebsu nie zmienia rezultatu tych zmian.
Jasne, jeżeli jesteś specjalistą IT który dyktuje warunki to możesz pracowac w pełni zdalnie z miejsca którego chcesz i mieć ciastko i zjeść ciastko. Ale większość ludzi musi wybierać pomiędzy normalna praca która jest w dużych miastach a niskimi cenami nieruchomości/przestrzenią.
O ile nie będzie nakazu pracy zdalnej to nic się nie zmieni, największe miasta i ich okolice będą się rozszerzać a reszta będzie wymierać zarówno społecznie jak i gospodarczo. Dzietność upadnie, pary zamiast segmentów w sypialniach największych miast będą kupować małe dwa pokoje, w tej samej sypialni która zamiast segmentów będzie mieć osiedla bloków.
Wołałbys być Jankiem że średnia krajową.... Tylko że w powiatowym ta średnia to kosmicznaflota.jpg znaleźć pracę na normalnym stanowisku za normalne pieniadze jest trudno, a jak już znajdziesz to się jej kurczowo trzymasz bo nie ma konkurencji. Pracownik IT w powiatowym może zarabiać minimalna+ kilkaset i nie będzie miał zdolności kredytowej na jakąś tania kawalerkę mimo że będzie ona kosztować 2x mniej niż w wojewódzkim. Może mieszkać że starymi i spędzić młodosc na odkładaniu hajsu na mieszkanie, może wynajmować i nie móc nic odłożyć ale może też wyjechać.
Gdy wyjedzie do wojewódzkiego to wynajmując pokój będzie mieć szansę na kredyt - zdolność i odłozenie na wkład.
Także błednie zakładasz że jest jakiś dobry wybór dla przecietnego człowieka, są same złe i ludzie wybierają mniejsze zło czyli duże miasta.
@Lopez_
Nie rób tego, marnujesz potencjał!: A mi konsumpcja nie jest potrzebna, potrzebne jest mi życie, nie złota klatka. Wolałbym być takim Jankiem za średnią krajową z 10 letnim autem i kochającą rodziną, niż być niewolnikiem globalnych trendów.
Poniżej to lepszy plan:
Chyba tylko przepracować swoje, nałapać kontaktów i skilla i uciekać na zdalną. Jestem mega ciekaw jak przy dzisiejszej sytuacji gospodarczej i tej na rynku nieruchomości, ludzie będą chcieli tutaj sobie układać życie. A nie każdy będzie w stanie zarabiać +10k miesięcznie, bo wystarczy spojrzeć, ile ludzi w Polsce ma takie zarobki.
Jakbym wiedział to co wiem teraz, w życiu nie pracowałbym w Polsce, ale wiesz, każdy musi swoje błędy popełnić, sam nie wiem czy potrafiłbym pracować w obcym środowisku na początku. A jestem tu gdzie jestem z powodu wszystkich nawet błędnych decyzji podjętych w przeszłości. I nie jest źle
K⁎⁎wa, sam się nad tym zastanawiam. Problem w tym, że w Krk mam najwięcej znajomych obecnie i jakbym chciał pracę hybrydową, dobrze by było mieć dojazd w skończonym czasie.
Żyje w małym miasteczku i ludzie mają tutaj super domki, takie coś w wielkim mieście to obecnie już koszty milionów, masakra, a zwykłe mieszkanie w bloku dawno przekroczyło pół bańki.
Zaloguj się aby komentować
Wykop stronk, szkoda, że prowadzący audycję miał rację, bo ceny żywności miesiąc do miesiąca spadły, oczywiście przez sezonowość, ale spadek to spadek
#wykop #inflacja

Zaloguj się aby komentować
PiS przy pomocy PO przepchnął w Senacie 800+, zwróciłem na to uwagę poplecznikowi tych drugich, użytkownikowi @Wyrocznia, no i gość mnie rozjebał...
#jebacpis #jebacpo #polityka #inflacja

@pol-scot Na początku myślałem o tym tak jak ty ale w polityce mają swoich analityków. Zapewne obliczyli że więcej stracą głosów jeżeli nie poprą 800+ niż zyskają.
Przez wiele lat PO opowiadało się przeciw takim programom i przegrywali. Teraz pomyśleli że trzeba to zmienić i stworzyć wizerunek prorodzinny.
Według mnie jednak popełniają błąd i szukają przyczyn przegranych nie tam gdzie powinni.
Zaloguj się aby komentować
Jaki jest największy polski wynalazca?
J. Kaczyński - wynalazł, że Polacy to debile którzy będą na niego głosować, gdy nadrukuje pieniędzy i je rozda xd
A potem zostawi ich z inflacją xd
Powinien dostać Nobla
#ekonomia #inflacja #wiadomoscipolska
#polityka

@sztuczna_inteligencja chyba antynobla. Jemu już nie jest fajnie, już czuje rozkład. Jeszcze 3 miesiące, ale ile dokładnie? Adrian będzie milczał do końca. Jeszcze 3 miesiące. Może być rząd UFO+Konfa, byleby piss i przede wszystkim praktyki niszczenia państwa wytępić! Przywrócić służbę cywilną etc.
Zaloguj się aby komentować
cena gazu rzędu 2.98 zł za litr to jest zbrodnia przeciwko ludzkości. Obnoszę się z zamiarem pozwania orlenu oraz reszty stacji (prócz Auchan, stacji Pieprzyk, mikstol oraz tej małej stacji nie daleko mnie prowadzonej przez gościa z zespołem Tourette'a) do trybunały w hadze. Będą razem pierdzieć w pasiak z putinem.
#gownowpis #paliwo #ceny #inflacja #lpg
Zaloguj się aby komentować

PiS okrada Polaków na każdym kroku. Okazuje się, że prąd w Polsce jest o połowę droższy niż w Niemczech, które mają zarobki 2-4 razy wyższe niż my. Czy trzeba lepszego dowodu na to, jak jesteśmy pozbawiani pieniędzy. Prąd w Polsce jest o 50% droższy od tego w Niemczech. Niebywały sukces PiS. I...
Znajno w Czechach. Bar w centrum. Taka ciekawostką.
Ogólnie diesel taniej, restauracje taniej, kawiarnie taniej.
#inflacja #bekazpisu

@Half_NEET_Half_Amazing Przyjeżdżali jeszcze rok temu na zakupy i tankowanie, obecnie jest dokładnie na odwrót. Jedź sobie do Kłodzko/Nachod, pod czeskim Tesco same polskie rejestracje, to samo z tankowaniem, kiedyś jadąc do niemiec tankowaliśmy na polskiej granicy pod korek, od pół roku zatrzymujemy się na czeskim Orlenie bo taniej
@kwahu666 to musiałeś trafić na jakaś mega promkę. Mieszkam w CZ w niedużym mieście i normą jest około 49 CZK za pilsnerka i 45 za radga w hospodzie. 38 CZK za piwo to ja dawno nie widzialem.
Tutaj tańsze jest tylko piwo w knajpach i jedzenie czasem, danie dnia to około 130 CZK. Tańszy jest tez internet. Reszta jest droższa, a zwłaszcza jedzenie w sklepach, o jakieś 20% procent przynajmniej.
Zaloguj się aby komentować
Główne przyczyny inflacji to covid i Putin. Jeśli twierdzisz, że odpowiedzialnymi są rząd, czy NBP, to jesteś ruską onucą.
Czegoś nie rozumiesz?
#inflacja #nbp #wukrainie

Zaloguj się aby komentować

Marże 58 proc. firm w latach 2021-2022 były bliskie wysokości górnych poziomów marż historycznych z poprzednich siedmiu lat, a dwa razy więcej firm marże zwiększało niż zmniejszało — wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Czy to potwierdza, że jedną z przyczyn inflacji jest spirala...

Chcesz 10 tysięcy euro? Jeden z internautów napisał jak to możliwe: Chcesz 10 tysięcy euro? Ba, kto by nie chciał... No, to masz. Ty masz, twoja żona też, twój syn, matka, ojciec, 90-letnia babcia, synek szwagierki, który urodził się wczoraj, sparaliżowany sąsiad na wózku. Nawet menel spod dworca....