Dostaliście już informacje o podwyżkach opłat za internet od swoich dostawców?
Vectra od września podniosła ceny o 15%.
#inflacja #vectra

Dostaliście już informacje o podwyżkach opłat za internet od swoich dostawców?
Vectra od września podniosła ceny o 15%.
#inflacja #vectra

Zaloguj się aby komentować
podatek od co2 trafią do budżetu kraju który go pobiera, gdyby te pieniądze były wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, czyli modernizację i/lub dopłaty do rachunków - to płacilibyśmy coraz mniej, a nie coraz więcej
pomoc dla ukrainy...w zasadzie daliśmy głównie to co mieliśmy zezłomować, a sytuacji z kacapami powoduje, że się boimy i kupujemy dużo broni - a odwołanie do ukrainy to nacjonalistyczne pierdololo
lockdowny - rozróżniam pierwszy lockdown, kiedy w zasadzie politycy się bali nic nie zrobić, więc zrobili to co większość innych krajów. następny lockdown był po to żeby się nakraść. ogólnie - można było iść drogą szwecji i ograniczyć zgony i koszt dla społeczeństwa.
Zaloguj się aby komentować
![Kaczyński wykończył 14 tys. sklepików! [VIDEO]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/2760b01c2ac00b4496a15e5797b313bb.jpg)
Zakaz handlu w niedziele dobił drobny handel zamiast pomóc. Skorzystały na tym tylko wielkie sieci. https://www.youtube.com/watch?v=UNJ-9Grw2T8
#zakupy #nwo #gospodarka #ekonomia #inflacja #wyboryalbomajdan #pieniadze #jebacpis #bekazpisu #kaczynski #wiadomoscipolska...
Nie dla Polaka smak kawy Dżejkobs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #polska #inflacja #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować

Kto ulokował oszczędności w obligacjach skarbowych, tej decyzji dzisiaj raczej nie żałuje. Inflacja wciąż jest dość wysoka, a to pozwoli więcej ciułaczom więcej zarobić. Wśród osób, które takie papiery wartościowe zakupiły, jest premier Mateusz Morawiecki. I tylko w tym roku obligacje mogą mu...

Od 2018 r. koszt budowy domu wzrósł o ponad 76 proc. Jeszcze pięć lat temu można było zbudować metr domu w stanie deweloperskim za nieco ponad 3,4 tys. zł. Dziś to ponad sześć tys. zł za metr - wynika z szacunków serwisu wielkiebudowanie.pl.
Polska #budownictwo #nieruchomosci #budowadomu #ekonomia...

Inflacja w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła o 15 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. To ważny wskaźnik, gdyż na jego podstawie wylicza się maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych na przyszły rok. W 2024 szykuje się podwyżka danin największa od ponad 25 lat.
polska #ekonomia...
#inflacja #bekazpisu #jebacpis
37,5%, 90ml. Czyli ani to wódka, ani tym bardziej seta. Kto tyle doł?

Zaloguj się aby komentować
Ej. Ale ta #biedronka to naprawdę już.. sam nie wiem. Obniża ceny czy co?
Pamiętacie? Masło w promocji, mniej więcej tyle kosztowało w 2021 roku.
Następnie, jeszcze pół roku temu nawet pod 5zł (z 8zł) podchodziło.
A od poniedziałku ...
Co to? Krowy za dużo mleka dały?
#inflacja #ceny #pieniadze #jedzenie #zakupy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czipsy za 4 ziko, a Browar za 2. Tak trzeba żyć.
#piwo #pijzhejto #czipsy #jedzenie #ceny #niemcy #inflacja #jedzzhejto #gospodarka

Zaloguj się aby komentować

Inflacja i drożyzna są największym problemem Polaków. Ludzie nie mają pieniędzy na podstawowe artykuły spożywcze, bo część z nich podrożała nawet kilkaset procent. Ceny chleba, masła i mleka są bardzo wysokie a zwykłe zakupy spożywcze to dzisiaj duże wyzwanie. Skąd ta drożyzna oraz inflacja?...

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zwróciła się do podległych jej jednostek o "podjęcie działań, aby w sposób racjonalny i oszczędny gospodarować energią". W związku z tym w piśmie wezwano poszczególne komisariaty i wydziały o zdanie czajników elektrycznych. - Wprowadzamy ograniczenia...
dolar po 3.99 zł chyba se kupie trochę i potrzymam gdzieś na jakiejś lokacie. Glapa twierdzi że będzie obniżał stopy po wakacjach przed wyborami więc robimy pełne zanurzenie na turcje nie ma co trzymać tego śmiecia złotówki.
#gielda #dolar #pieniadze #inflacja #gownowpis
Zaloguj się aby komentować

Pieniądze trzymane na lokatach bankowych przez ostatnie 5 lat straciły realnie aż 25 procent wartości – wynika z analizy HREIT. Relatywnie niskie w stosunku do inflacji stopy procentowe sprawiły, że oprocentowanie lokat było „nienormalnie” zaniżone.
polska #ekonomia #inflacja #pieniadze #gospodarka...
Propaganda po brytyjsku.
Wg BBC to wina ludzi, że inflacja jest wysoka bo śmią prosić o podwyżki. Co tam rekordowe dochody koncernów paliwowych czy Tesco gdzie ceny rosną z tygodnia na tydzień.
Szefuncio sainsburys dostał prawie 5 milionów funtów w bonusach, ale inflacja to wina plebsu, bo zamiast żreć gruz i stać w kolejce do foodbankow żądają podwyżek, smiecie jedne.
#wielkabrytania #uk #inflacja

Nie, pierdolisz bzdury. Nigdzie nie napisali, że to wina ludzi.
https://www.bbc.co.uk/news/business-66156713.amp
BBC podało suche fakty. Zimna ekonomia.
Pewnie dlatego nie ma linku do całości lub choćby wrzucenia tu artykułu.
Proszę, jedno z pierwszych zdań:
„However, despite the record increase, pay rises still lag behind inflation - the rate at which prices go up"
Czyli co, obwinia ludzi i jednocześnie zwracają uwagę, że wypłaty nie doganiają inflacji więc ludzie tracą? Hello, czyli jednak nie obwinia ludzi?
I tak, wzrost wypłat także ma wpływ na inflację, jest to prawda. I prawdą jest, że wzrost wypłat był rekordowy. Bynajmniej BBC nie obwinia ludzi, w całym artykule nie ma nic o twoich wysrywach. Wypłaty i ich wzrost to jeden z czynników inflacji i tyle. Bo mocną gospodarkę stać póki co na pracowników i oznacza to, że nie ma tak wielu Januszy, co nie podniosą pracownikowi zarobków.
Weź może przeczytaj całość, a nie wyrywasz z kontekstu zdanie i zrozum całość. No chyba, że to nie pasuje do „siania fermentu" co wielu ludzi lubi dziś robić?
Wstyd, żeby kilku zdań nie rozumieć i fejki tworzyć. Tfu.
Zaloguj się aby komentować
Ile tak mniej wiecej wydajecie miesiecznie na jedzenie?
#inflacja #zywnosc
Zaloguj się aby komentować

Niekiedy system pisowskich trolli się psuje i nagle piszą tak absurdalne rzeczy, że trudno w to uwierzyć. Oto pod wpisem senatora, Krzysztofa Brejzy, uaktywnił się jakiś płatny troll, zapewne działacz PiS, i zaczął wypisywać, że w sklepach jest tanio. Najwyraźniej nie wiedział, jaki osiągnie efekt....