Potynkowane. Ktoś z Was ma jakiś dobry patent na wtachanie 60 płyt OSB na strop? XD #budowadomu #budownictwo

Potynkowane. Ktoś z Was ma jakiś dobry patent na wtachanie 60 płyt OSB na strop? XD #budowadomu #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Tak z czystej ciekawości bo raczej wątpię że to się gdzieś mogło wydarzyć: czy komuś z was albo komuś kogo znacie udało się przekazać gminie prywatną drogę dojazdową?
#budowa #budowadomu #dzialka #droga
Zaloguj się aby komentować
#budujzhejto #majsterkowanie #budowadomu #remontujzhejto
Jak wygląda u Was zamykanie drzwi wejściowych, zewnętrznych? Nowe drzwi z KMT, zamek Wilka, montaż przez ich dealera.
Trzeba nimi walnąć na tyle mocno (za chwilę będą tynki pękać) żeby zamek dało się zaryglować w innym wypadku albo nie da się w ogóle klucza przekręcić albo idzie z bardzo dużym oporem.
Po zatrzaśnięciu drzwi za lekko, kiedy zamka nie da się w ogóle zaryglować i dociśnięciu drzwi mocno do futryny nie słychać żeby jakiekolwiek zamki dodatkowo się zapadały dodatkowo, tak jakby uszczelki tak mocno to blokowały.
Był już serwis z KMT i wymieniali całą blachę w futrynie ponieważ montażyści zeszlifowali małą kątówką dziurę gdzie wchodzi język z ryglowania - czyli widzieli, że jest coś nie tak. Dodatkowo prawdopodobnie śruby są przekręcone w futrynie ponieważ blacha ma aktualnie około 0,5mm luzu i nie jest dokręcona na środku - tam gdzie jest zamek, na górze i dole jest faktycznie dobrze dokręcona.
Serwis z KMT tą blachę wymienił i jest jeszcze gorzej - czyli zamykają się gorzej niż przed szlifowaniem. I serwis i dealer twierdzi, że drzwi są zamontowane zgodnie ze sztuką.
Serio, aktualnie nie wiem jak mocno powinno się nowymi drzwiami trzasnąć żeby można było je zaryglować bez oporu i jestem skłonny wziąć do pomocy jakiegoś rzeczoznawcę budowlanego.
Stare drzwi zamykały się o niebo lepiej niż te nowe.
Zaloguj się aby komentować
@festiwal_otwartego_parasola to jest to o czym dzisiaj rano gadaliśmy - buduje się na zadupiu osiedle kurników w wąskim, odrolnionym magicznie polu, a potem reszta się musi zrzucić na całą wymaganą prawem infrastrukturę. O ile mnie pamięć nie myli, dotyczy to również transportu publicznego, bo mamy jakieś tam przepisy o walce z wykluczeniem komunikacyjnym, i jakiś bus musi być.
Zaloguj się aby komentować
Największy przypał na budowie do tej pory odbyty - rura osłonowa pod fundamentem jest niedrożna i nie da się rury z wodą przełożyć. Trzeba kuć i kopać. Ależ jestem wk********
#budowadomu #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
No to stało się. Pierwsza noc w nowym domu. Materac dmuchany, śpiwór i ból pleców (Sks). No ale się udało. Fakt że to jeszcze nie przeprowadzka, ale człowiek czuje że już coraz bliżej.
Dół już w 80%, ale góra jeszcze czeka. A bez tego ani rusz. Nie mamy zamiaru żyć w syfie z budowy. Także miłego dnia hetusie.
#chwalesie #budowadomu #dziendobry

Zaloguj się aby komentować
Wykańczaliśmy cały dom własnymi rękoma. W jakim stylu? W stylu filozofii Trzy Razy P. #ppp
Prototyp, Prowizorka, Pi⁎⁎⁎⁎lić, niech tak zostanie. *)
Oto moja instalacja ogrzewania podłogowego. Nie pamiętam, czy nie wrzucałem kiedyś fotki ale co tam.
Oczywiście zrobiona "tak tylko, żeby zobaczyć czy to zadziała". Zadziałało więc już sobie hula któryś tam rok z rzędu, jak to prowizorki.
Story za tym jest takie, że kiedy budowaliśmy dom, podłogowe nie było aż tak oczywiste i hydraulik zrobił nam na odwal się trzy małe obiegi: w łazienkach i kuchni i w ciągach komunikacyjnych. W sumie wchodzi ok. 15 litrów wody plus bojler. Widoczny na zdjęciu bojler 5 litrów i chyba 2 kW grzałka wyrabia spokojnie, rozgrzewa się całość ok. trzech godzin. Dom niewielki i sensownie poukładany więc ciepło rozchodzi się równomiernie. Normalnie grzejemy kominkiem tradycyjnym bez płaszcza, podłogowe odpalam jak przywali konkretnym mrozem. W tym roku pochodziła dłużej bo nawet mieliśmy zimę. Bez palenia sama podłogówka przy mrozach potrafi potrzymać temperaturę tak, że nie widać parującego oddechu po wyjeździe na dwa dni ale wtedy pewnie więcej pociągnie prądu.
No właśnie, ile to bierze.
Za miesiąc potrafi skonsumować ok. 800 kWh. Ponieważ mamy panele i rozliczenie na starych zasadach to wychodzi może ze 300 zł bo przecież nikt nie wie po ile w tauronie jest kilowatogodzina. Same panele za styczeń czy luty potrafią wykręcić między 100 a 200 kWh więc mają niewielki udział w ogrzewaniu.
No i tak siedzę i myślę, czy bufor i pompa ciepła, zapewne używana, miała by sens i jak nie liczę to wychodzi że nie. Rocznie płacimy za prąd jakieś 1500 zł - za cały rok, a grzeję prądem CWU i gotuję na indukcji, gdyby używać więcej podłogówki poszłoby w górę o parę stówek. Oszczędności zrobię na kilanaście, może kilkadziesiąt złotych miesięcznie, nie zwróci się to w żadnym sensownym terminie. Musiałbym chyba dostać za darmo instalację z demobilu żeby nakłady na modernizację się zwróciły a stopień skomplikowania znacznie by wzrósł.
Czasem prymitywne rozwiązania okazują się wystarczające.
Ten drugi zbiornik to stary bojler pracujący jako odpowietrznik, po uruchomieniu instalacji zawsze coś się wybąbelkuje na początku i nie zapowietrza się pompa.
#budowadomu #diy
*- nie, schodów betonowych na środku salonu nie robiłem więc proszę bez porównań

Ja mam podłogowe wydumane z teściem. Jak w lokalnej hurtowni chciałem PEX kupić to patrzyli jak bym UFO powiedział. Kupiłem na Allegro razem z chińskimi rozdzielaczami ( gównolit pomalowany na mosiądz, zaworów nie ruszałem od 20 lat, najpierw się bałem, teraz już tak zasniedziały że strach ruszać). Działa 20 lat, tfu przez lewe ramię, bez awarii.
Zaloguj się aby komentować
Po ponad 2 latach od pierwszej rozmowy z architektem, roku od zlozenia pierwszego pozwolenia z dwóch w końcu jest, pozwolenie na budowę xD Nie, nie chce budować twierdzy Srebrna Góra, tylko małą dobudówkę, po prostu architekt okazał się kłamcą, oraz pani (celowo z małej) z urzędu przy pierwszym pozwoleniu też dała piekny popis :v
#budowadomu #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Z takich osiągnięć życiowych to kupiłem sobie wczoraj klimatyzację z instalacją
To będzie pierwsze lato, gdzie nie będę się budził codziennie z mokrą d⁎⁎ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#klimatyzacja #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
Ugh. Stary niedźwiedź, czyli ja, obudził się że snu zimowego, i zabrał się do roboty. Po 10+latach od wprowadzenia się postanowiłem wymienić barierkę na piętrze. Stara była z takich samych desek szalunkowych pozostałych po budowie jak to rusztowanie i oczywiście była tymczasowa 😁 #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Hejka, ktoś poleci tynkarza w Stalowej Woli?
#stalowawola #podkarpackie #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
Cały dom z palet, wybudowany przez jedną osobę w 129 dni.
https://www.youtube.com/watch?v=3QAsDHeF89k
#budujzhejto #budowadomu #recykling #domnazgloszenie
Zaloguj się aby komentować
Dobra podłoga zamknięta w #apartament35mkw
Ale spokojnie parapetów jeszcze nie ma.
Teraz muszę zamówić listwy przypodłogowe i barierki
I też wrzucam jak to wygląda od dołu ponieważ
@LuigiGDA wolał.
Całkiem spoko to wyszło. Trzeba jeszcze zrobić łącznik między antresolami ale muszę równo dociąć deski od jakiegoś przymiaru.
Spokojnie od dołu też będą listwy maskujące a wieszaki na te belki pomaluję na czarno. Przynajmniej taki jest sprytny plan.
#budujzhejto
#budownictwo
#budowa
#dom
#budowadomu
#drewno
#architekturadrewniana




Zaloguj się aby komentować
No dobra. Dosyć tego leniuchowania i trzeba coś wrzucić z #apartament35mkw
Ogólnie miałem nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległe wrzutki w tym temacie. No ale jak już coś jest odłożone na później potem dochodzi do tego jeszcze następna rzecz i robi się jeszcze większy natłok wszystkiego, obowiązków i innych problemów to nie jestem w stanie tego ogarnąć więc stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie na bieżąco wrzucanie co tam ciekawego się dzieje. A w tak zwanym międzyczasie postaramy się to jakoś nadrobić.
To tyle słowami wstępu.
I na czym to teraz my tu stoimy? Tak podłoga, podłoga na antresoli. Legary już są. To teraz przyszedł czas na właściwą podłogę.
A podłoga będzie nie byle jaka bo luksusowa, drewniana z polskiej sosny z polskiego tartaku. Grubość 28 mm. Elegancki pióro-wpust.
Po przywiezieniu musiały nabrać mocy urzędowej i zaaklimatyzować się w nowych warunkach.
Po około tygodniu. Dobrze byłoby czymś je zabezpieczyć, zwłaszcza od spodu gdzie podłoga będzie widoczna między legerami. Tam wpadła lakierobejca z sadolina w kolorze skandynawska biel. I tak dwa razy przyciągnięte.
Jak już wszystko wyschło, to kręcimy. To też właśnie był potrzebny ten dobijak, który był wcześniej robiony.
Wkręty 4,5*70 kręcę od boku w pióro. W taki sposób aby nie było widać od góry i dziur w deskach. Wcześniej muszę zafazować wiertłem ponieważ strasznie wyszczerbiają mi fazowane powierzchnie.
Aaaa jeszcze jedno.
Taki protip przy układaniu podłogi z desek drewnianych na legarach.
Jak w trakcie pracy chodzicie po podłodze. I słyszycie ewidentnie że jedna deska skrzypi ale to cała skrzypi. To prawdopodobnie czegoś jej tam brakuje. W moim przypadku były to wkręty.
Dobijamy oczywiście przez deskę aby nie zniszczyć piór w deskach. I też jedna taka uwaga warto zwrócić uwagę jeśli macie teoretycznie symetrycznie frezowane pióra i wpusty z bloku deski to tam jest taka na pół milimetra różnica gdzie jest góra A gdzie jest dół deski. To nie wolno tego pomylić.
Mi oczywiście pomyliło się przy dwóch deskach ponieważ chciałem ładniejszą stroną do góry. To powstała na całej długości łączenia może nie za szeroka ale widoczna szczelna.
Została jeszcze do położenia połowa podłogi a niestety z tym fazowaniem idzie dużo dłużej.
I tak to jakoś leci dzień za dniem tydzień za tygodniem zaraz znowu Wielkanoc, Wszystkich Świętych i Nowy Rok.
#budujzhejto
#budownictwo
#budowa
#dom
#budowadomu
#drewno
#architekturadrewniana





Zaloguj się aby komentować
Wczoraj był wpis o budowaniu się na siłę, widziałem też wrzucony przez kogoś artykuł o pustostanach w Japonii i możliwych scenariuszach dla Polski, a dziś rano taki świeży post wyświetlił mi się na facebooku. Gość odpowiada sensownie w komentarzach, więc wydaje się legitne, choć chyba świta, że mógł odwalić lipę, dlatego pisze anonimowo. Udzielają się osoby, które znają podobne przypadki i proponują samodzielne przygotowanie drogi wraz z sąsiadami.
#budownictwo #budowadomu


Zaloguj się aby komentować
Od wbicia lopaty minęło 17 miesięcy i 6 dni i oto w końcu jest on, DOM! Oby już nigdy więcej przeprowadzki xD nie wiem kiedy się odkopiemy z toreb, kartonów itp. A, no i na trzecim zdjęciu nasza lodówka, bo moja wymarzona wyjebana w kosmos lodówka po podłączeniu… nie chłodzi xD kierwa no, ale i tak nie zepsuło mi to wczoraj humoru. Zostało jeszcze kilka pierdół w domu, chociaż wydaje mi się że i tak stan wykończenia jest bardzo zaawansowany.
#pandabudujedom #budujzhejto #budowadomu #przeprowadzka #jebanySamsung



Zaloguj się aby komentować
Nasz ulubiony budowlaniec dał update odnośnie jego najsłynniejszego projektu czyli schodów do nikąd. Jak widać projekt został ukończony i obecnie służy za półki. @StepujacyBudowlaniec czemu się tu nie chwalisz?
#stepujacybudowlaniec #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Suwałki (Podlaskie) sprzedają działki budowlane za pół ceny. Program ma zachęcić osoby młode, planujące budowę domu, do zamieszkania w mieście. Miasto Suwałki (Podlaskie) ogłosiło przetarg na sprzedaż 10 działek budowlanych z 50-procentową bonifikatą dla osób do 40 roku życia. W ubiegłym roku...