Zdjęcie w tle
jeikobu__

jeikobu__

Sum
 • 25wpisy
 • 535komentarzy
Z mównicy sejmowej PiSior za PiSiorem krzyczą głośno o zamachu i powtarzają najgłupsze mity religii smoleńskiej, zarzucając nierzetelność śledztwa. Od czternastu lat nadają jak zacięta płyta - to może odrobina faktów?

1: W Smoleńsku doszło do katastrofy lotniczej. Nie było żadnego wybuchu, i do tej pory nikt nie odnalazł dowodów popierających tę tezę. Kapitan pod naciskiem gen. Błasika i Kaczyńskiego podchodził do lądowania w warunkach skrajnie złej widoczności do archaicznego, wojskowego lotniska bez choćby systemu ILS (aczkolwiek widoczność była tak słaba, że wymagany by był ILS kat. 3, którego nie ma na wielu nowoczesnych lotniskach). Zeszli za nisko, wcisnęli przycisk automatycznego odejścia, które nie zadziałało, a ręcznego odejścia próbowali za późno. Kapitan Protasiuk wleciał w brzozy i rozbił samolot, w czego wyniku zginęli wszyscy na pokładzie - takie są fakty.

2: Prace podkomisji smoleńskiej były prowadzone pod tezę o zamachu. Mówią o tym głośno m. in. byli jej członkowie, którzy stworzyli słowo odrębne do raportów podkomisji. Raport NIAR, którym Macierewicz tak często się chwali, wprost obala tezy o zamachu. NIAR symulował różne teorie, m. in. o wybuchu, i tymi symulacjami podpierał się Macierecze - ale te nie zgadzają się z rzeczywistością. Wiecie, która symulacja dokładnie odzwierciedliła prawdziwe zniszczenia samolotu i jego ostateczną lokalizację? ...Oczywiście, że ta zakładająca uderzenie w drzewa i katastrofę. Szkoda, że z mównicy nikt tego nie powiedział.

3: Podkomisja wielokrotnie w toku prac zmieniała swoje założenia tylko po to, żeby lepiej pasowały do teorii zamachu. Raz nagrania były okej, raz jednak przesunięte; raz wybuch był w jednym czasie, raz w drugim... Nie mówiąc już o tym, że rzekomy dźwięk wybuchu był badany przez człowieka, który nie miał kompetencji w zakresie badania wypadków lotniczych, a on sam pytany przez dziennikarzy mówi, że nie stwierdził, że to wybuch, a w jego raporcie zawarta jest wielka adnotacja na czerwono, że porównanie z jedną krótką próbką jest nic nie warte.

4: Wielkim błędem Tuska idącego z nurtem polityki współpracy z Rosją, której przewodził Obama, było oddanie śledztwa stronie rosyjskiej zamiast powołania komisji międzynarodowej. Nie dlatego, że śledztwo MAK było nierzetelne (choć całkowicie usprawiedliwiało stronę rosyjską, która powinna kategorycznie odmówić lądowania tym idiotom w tych warunkach), ale dlatego, że do dziś daje to napęd PiSowskiej propagandzie. Niezależnie od tego, jak dokładne było śledztwo Millera nie będzie miało ono takiej mocy, jaką miałoby niezależne, międzynarodowe śledztwo.

W sprawie podkomisji smoleńskiej polecam reportaż "Siła kłamstwa": https://www.youtube.com/watch?v=d4SbikxciZo
Polecam również niezależnie przesłuchać taśmy z rejestratora: https://www.youtube.com/watch?v=xgCFqu-CpP8

Na nagraniach słychać m. in. ostrzeżenia o beznadziejnych warunkach pogodowych strony rosyjskiej i załogi Jaka, słychać słynne "No to mamy problem" i "Musimy wylądować", słychać też, jak załoga Jaka mówi o tym, że Rosjanie próbowali dwa razy podejść i wylądować.

#polityka #smolensk
SteveFrench

Odnośnie punktu 4 to chyba nie Tusk oddał śledztwo, tylko artykuł 26 Konwencji chicagowskiej

Państwo, na którego terytorium wypadek nastąpił, wdroży dochodzenie co do okoliczności wypadku, stosując się, jak dalece jego własne ustawy na to pozwalają, do zasad postępowania zaleconych przez Organizację Miedzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Państwu, w którym statek powietrzny jest zarejestrowany, powinno się umożliwić wyznaczenie obserwatorów, którzy byliby obecni przy dochodzeniu

Zaloguj się aby komentować

Jeden wpis po drugim - ale to #sejmowyspam, to się nie liczy.

Koniec sezonu 1. Dymy w Patosejmie były niewiarygodne. Reżyser uniwersum Sejmu Hołownia poddymiał, zostawiając włączony mikrofon w strategicznych momentach i rzucając jak z rękawa ciętą ripostą. Braun zrobił dymy roku gaśnicą, wywołując międzynarodowy skandal i generując tonę memów. Aktorzy z PiSu buczeli, krzyczeli, sapali i blokowali mównicę niemal codziennie. Hamulcowi dymów - wicereżyserzy uniwersum - skutecznie blokowali potencjał sejmowej inby, tak jak dziś wicereżyser Wielichowska wyhamowała Bekowicza.

Ogólnie - było średnio, czyli super. Czekamy z niecierpliwością na kolejne sezony Patosejmu. Do zobaczenia na tagu 11 stycznia podczas premiery sezonu drugiego.

#polityka

Zaloguj się aby komentować

Wow. Oglądałem razem z wami wszystkimi "neo-Wiadomości" jak nazwał je Matecki z mównicy chwilę po 20 - jestem w szoku.

Krótko, merytorycznie, zwięźle, bez propagandowych pasków rodem z TVP (albo ostatnio TVN), z sensownym doborem gości (poza Jandą, co mnie obchodzi co aktorzy mają do powiedzenia?). Dno techniczne, ale rozumiem, że składane w pośpiechu - wybaczam. Kilka wpadek na paskach (Sawomir...) - wybaczam, poprawią się.

In minus - i tu muszę Mateckiemu przyznać rację (oby ostatni raz w życiu) - brakowało mi tematu paktu migracyjnego. To ważna sprawa i jego dogadanie to było istotne wydarzenie. Brak wspomnienia o tym temacie to jednak błąd. Natomiast wszystkie tematy były pokryte rzetelnie, z opiniami obu stron (choć znów, brakowało np. opinii profesora prawa nt. zmian w TVP) - nawet Mentzen z krytyką budżetu się złapał.

Oby tak dalej. Będę śledził z rumieńcami na twarzy.

#polityka
matausz

@jeikobu__ ten cały pakt migracyjny to nie jest jakąś ściema? Ponoć nastroje w UE nie są zbyt optymistyczne, uważa się go za zbyt radykalny - pozwala np. wyrzucać tych uchodźców. Poza tym UE do niczego nas nie zmusza. Na tę chwilę wygląda to na zwykle szczucie, a przecież PiS robił konkrety w aferze wizowej.

Zaloguj się aby komentować

No dobrze Hejterzy, reasumując:

 • według Konstytucji organem powołującym rady nadzorcze mediów publicznych jest KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji)
 • ale KRRiT się nie podobała Pisiorom bo była jeszcze peowska, to jak tu zrobić tubę propagandową?
 • w 2015 weszła w życie ustawa przekazująca uprawnienia KRRiT do ministra skarbu państwa
 • w 2016 TK orzekło, że jest niekonstytucyjna
 • również w 2016 PiS zrobił ustawę o RMN (Radzie Mediów Narodowych) - która ma dokładnie ten sam problem prawny - ale z tego co rozumiem w jej sprawie TK nie orzekało
 • PiSiory uważają że to wystarczy, żeby RMN była konstytucyjna
 • Koalicja uważa, że jest niekonstytucyjna, bo ma ten sam problem, co poprzednia
 • TK wydało zabezpieczenie przed zmianami w tych spółkach - które jest nieważne, bo orzekał w tej sprawie sędzia dubler
 • Minister Kultury olał to zabezpieczenie (legalnie), olał RMN (prawdopodobnie legalnie, wg prawników legalnie), a że nie ma ustawy, która na powołanie rad nadzorczych pozwala konstytucyjnemu organowi (KRRiT) to wykorzystał "lukę legislacyjną"
 • Ta luka polega na tym, że Skarb Państwa jest w 100% właścicielem tych spółek i jako taki był pozbawiony kontroli nad swoim majątkiem, więc Minister wezwany przez rząd wczorajszą uchwałą wykorzystał ją do przejęcia kontroli państwa nad tymi spółkami
 • Tym sposobem wieczorem, w gabinecie Ministra Kultury, zebrano nową radę nadzorczą i wywalono starą - i zgodnie z kodeksem spółek handlowych stara rada nie musiała być nawet o tym informowana

Jedyne wątpliwości nasuwają mi się przy niekonstytucyjności RMN. Czy PO ma prawo ją stwierdzić, jeżeli TK orzekało w temacie innej ustawy?

Mój wniosek w tym temacie jest tylko jeden: to jest dramat, co PiS zrobił z prawem w tym kraju. W temacie mediów państwowych wszystko zdaje się mieć wady prawne, TK leży i kwiczy, a nowa koalicja musi wokół tego lawirować, bo Dudu nie podpisze ustaw czyszczących ten burdel...

Źródło: https://businessinsider.com.pl/prawo/jak-minister-kultury-bartlomiej-sienkiewicz-przejal-kontrole-nad-mediami-publicznymi/w3q39lm
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/co-orzekl-trybunal-konstytucyjny-w-sprawie-rady-mediow-narodowych/

#polityka #tvpis
Tylko_Seweryn

@jeikobu__ czyli PiS zostawił lukę w prawie która Koalicja sprytnie wykorzystała? Hahahah to jeszcze lepiej xD

matips

@jeikobu__ Mi się wydaje, że to nie powinno tak działać a koalicja demokratyczna tylko pogłębia chaos prawny. Skoro jest ustawa o RMN, która nie została unieważniona (ani przez TK, ani przez Sejm), to rząd powinien się do niej stosować. Premier jeśli ma wątpliwości odnośnie legalności ustawy o RMN powinien skierować ją do TK albo zaproponować władzy ustawodawczej (sejmowi) uchylenie wspominanej ustawy.


Koalicja demokratyczna robi dokładnie to samo co robił totalitarny PiS - wybiera przepis które im odpowiadają i ignoruje te które im nie odpowiadają. Władza wykonawcza nie ma mieć prawa rozstrzygać o tym które ustawy są konstytucyjne, a które nie.

ColonelWalterKurtz

Ja się zastanawiam dlaczego nie wyjebali ustawy o RMN (brak umocowania w konstytucji więc można), zmienili ustawy o KRRiT i tym trybem zmieniać. Chyba że organ konstytucyjny KRRiT już jest zabetonowana przez pis...

Zaloguj się aby komentować

Ach gówno, tutaj my idziemy znowu. Kto dzisiaj zacznie dymić?

#sejmowyspam #polityka
smierdakow

Ciekawe czy Braun będzie, nie wiem czy wytrzyma z tym zakazem wypowiadania się

paulusll

@smierdakow Wykluczony z pierwszego posiedzenia. Czyli z tego co zrozumiałem ma go nie być.

Vakarian

@paulusll może być w budynku Sejmu, nie może być na sali posiedzeń.

Zaloguj się aby komentować

[TAJNE] [KLUB PiS] Spin na 12 grudnia 2023, godz. 19:

 • Koalicja chaosu
 • Obrady w atmosferze skandalu
 • Za Witek by takich rzeczy nie było
 • To są rezultaty obniżania powagi Sejmu
 • Srebrny przycisk
 • Robienie show w Sejmie
 • Marszałek Hołownia jest wpółodpowiedzialny
 • Marszałek Hołownia uciekł
 • Marszałek Hołownia nie reagował na występki Brauna

#sejmowyspam #polityka

Zaloguj się aby komentować

Patologią jest, że w tej sesji pytań powiewem świeżości - wróć, powiewem mniej stęchłego powietrza - jest PiS grzejący swoje afery wiatrakowe, a nie grzejący ten obrzydliwy spin przeciwko Hołowni.

#polityka #sejmowyspam

Zaloguj się aby komentować

Wyjątkowo bez sejmowego spamu, bo temat głębszy i jednak dokładnie opisany.

Dzisiaj ok. godz. 17 poseł Braun użył gaśnicy proszkowej do zgaszenia Chanukiji w holu Sejmu, gdzie odbywała się coroczna (już 17) ceremonia ich zapalenia [1] [2]. Proszkiem oprócz Chanukiji oberwało się obecnej tam Magdalenie Gudzińskiej-Adamczyk - dokładnie mówiąc opryskał jej gaśnicą twarz [3]. Poseł został za to wykluczony z obrad oraz otrzymał karę finansową (50% uposażenia przez 3 msc i całość diety przez 6 msc) [4].

Ja się Was, Hejterzy, pytam: gdzie my, kurwa, żyjemy? Dorosły człowiek, poseł na sejm RP ma tak nie po kolei w głowie żeby gasić świeczki Żydom na korytarzu gaśnicą, robiąc syf, raban, stwarzając zagrożenie życia lub zdrowia, łamiąc zapewne przepisy przeciwpożarowe, regulamin Sejmu i pewnie jeszcze kilka innych aktów prawnych. Podkreślam: ktoś na tego odklejusa głosował. To nie tak, że nie było wiadomo, do czego Braun jest zdolny - bo wiadomo to od dawna po jego innych akcjach - więc jego wyborcom taki radykalizm ewidentnie się podoba. Brzydzi mnie fakt, że tacy ludzie w tym kraju żyją.

Dodajmy też, że PiS oczywiście musiał z tego wydarzenia zrobić element gry politycznej i ustami Czarnka przekazał, że "kiedy rządziła [Sejmem] marszałek Witek, nigdy nie dochodziło do takich sytuacji" [5] - bo przecież marszałek Hołownia poklepywał Brauna po plecach, a Tusk podawał mu tę gaśnicę. Marszałek nie ma żadnego wpływu na ten odpał Brauna... co nie przeszkadza PiSowi w próbach wykorzystania go do przeciągnięcia udzielenia wotum zaufania Tuskowi o 24 godziny [5].

Trzymać Brauna jak najdalej od parlamentu. A PiSowcom tradycyjna mela w ryj za obrzydliwe politykowanie.
[1]: https://twitter.com/domi_dlugosz/status/1734600481505173710
[2]: https://twitter.com/sebastiantvn24/status/1734603768451444741
[3]: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/grzegorz-braun-zaatakowal-ja-gasnica-prysnal-mi-w-twarz/2txd99s,79cfc278
[4]: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/grzegorz-braun-wykluczony-z-posiedzenia-sejmu-zgasil-swiece-chanukowe/tv05xgp,79cfc278
[5]: https://www.youtube.com/watch?v=7a8oN7qiqyg

#polityka
DiscoKhan

@jeikobu__ z tym zdrowiem to bym nie przesadzał, ta doktor widzi wariata i się sama pod niego pchała zamiast ochronę wzywać.


Jeden czubek atakuje ozdobę, druga wariatka bardziej dba o ozdobę aniżeli o swoje bezpieczeństwo.

jeikobu__

@DiscoKhan uważasz, że wdychanie proszku z gaśnicy to wspaniała rzecz dla płuc? Mówię o wszystkich osobach postronnych, nie o pani, która dostała w twarz. I nawet nie chodzi o sam proszek, ale też o panikę i chaos, który wywołała ta sytuacja. To się mogło dla kogoś źle skończyć w całkowicie nieprzewidywalny sposób.

DiscoKhan

@jeikobu__ nie, nie uważam tak. Jednocześnie ludzie zamiast odejść od zagrożenie się w nie pchali.


Wprost Brauna czubkiem nazwałem ale mnie z paru robót wyrzucili, bo ja gdy chodzi o faktyczne zagrożenia zdrowia jestem fanatykiem procedur BHP. Widziałeś co się tam działo? Jakby był pożar to by się też pchali pod sam ogień. Tam prawie każdy zasłużył na karę finansową - oczywiście Braun w pełni zasłużoną, najwyższą.


Wyobraź sobie odbiór całej sytuacji gdzie ludzie po prostu wzywają służby porządkowe zamiast pchać się w zagrożenie zdrowotne.


Panika i chaos... Elity, przywódcy, taka ich mać. Na magazynie zwykli robole miewają więcej rozsądku i rozumu niż "najlepsi" naszego narodu.


Tylko i wyłącznie to się mogło źle skończyć, bo absolutnie nikt nie przestrzegał żadnych procedur i wszyscy zachowali się jak stado małp, jednej poprawnej reakcji tam nie było.


Zaś jak ktoś dobrowolnie pcha się w zagrożenie, ewidentne i bardzo widoczne mając alternatywne drogi ewakuacji to jeszcze powinien się wręcz leczyć na swój koszt za swoją głupotę.

Zaloguj się aby komentować

TRZYNASTY GRUDNIA, JAWOHL, VON DER LEYEN, NIEMIECKI AGENT, WOLNE MEDIA, KOALICJA ZEMSTY I CHAOSU, TUSK ROZKRADŁ POLSKĘ, PIS PROWADZI POLITYKĘ DIALOGU A TO PEŁO DZIELI!!!!

No tak było.

#sejmowyspam #polityka
Alky

Boze. ocal polske. ........

Frog

@Alky a nie Jarosław Polske Zbaw ? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

the_good_the_bad_the_ugly

@Alky plot twist: bóg ma w dupie Polskę jak i wszystko bo nie istnieje

Zaloguj się aby komentować

Jedno pytanie do pana Płaszczaka.

Slyszałeś, chuju, o Ryszardzie Siwcu i jego akcie politycznego protestu? Jego samobójstwo też nie powinno być przytaczane przez polityka?

No debil xD

#sejmowyspam #polityka

Zaloguj się aby komentować

Siema, Hejtoświry! W sam raz na pytania do premiera rotacyjnego - restream z /cam2, /cam3 oraz programem obrad i zegarem w rogu.

Do tej pory byłem spóźniony, bo często wstaję po rozpoczęciu obrad - ale pracuję nad automatycznym odpalaniem i gaszeniem restreama. Już teraz restream jest ulepszony do tego stopnia, że odpalenie go to dwa kliknięcia.

Bez zbędnego przeciągania - zapraszam was serdecznie: https://youtu.be/FohNDA5QLzA

EDIT: Teraz powinno też iść równo z oficjalnym streamem

#polityka #sejmowyspam

Zaloguj się aby komentować

Chłop szaszłyków narobił, wpieprzał dzisiaj i jeszcze jutro wpieprzy.

Polędwiczka w kurczaka w kostkę, 24h w oliwie z przyprawami (w ch... papryki ostrej i wędzonej, pieprz cayenne, czosnek granulowany, homeopatyczne ilości pieprzu ziołowego, sól), papryka i cebula, na patyk, na grilla elektrycznego na jakieś 10-15 minut (na oko robię, nie na zegarek xD) i wychodzą pyszne.

#gotowanie #jedzenie #jedzzhejto #sienawpierdalam
9cbaeb5e-e41c-4486-bb0b-c30496c41160
jeikobu__

No i oczywiście z chlebkiem jem. Bez chleba bym się nie najadł.

bartlomiej_rakowski

Fajne fajne, bardzo ciekawe, eleganckie haj! Smacznego dla jego.

cweliat

@jeikobu__ poledwiczka z kurczaka nie istnieje

jeikobu__

@cweliat powiedz to Lidlowi

Zaloguj się aby komentować

Hejtoświry! Oglądacie obrady sejmu? Chcieliście legendarne /cam2? Na moim restreamie jest nie tylko Cam2, ale też Cam3 i nieznane Cam4!

Restream tylko dla Hejtoświrów: https://www.youtube.com/watch?v=WpaDsx-8cGw Polecam się bardzo!

#polityka #sejmowyspam
maximilianan

Ale złoto! Widać pięknie jak pis przejmuje się zdaniem obywateli...

jeikobu__

@maximilianan Jak znikną pielęgniarki, to zobaczysz, że opozycji jest niewiele więcej... Wczoraj do końca dotrwało może z 10 posłów.

Zaloguj się aby komentować

Czy często budzisz się rano zmentzony po snach o wolnym rynku?

Czy cierpisz na sośnierz skóry głowy?

Czy w ostatnich 12 miesiącach zauważyłeś u siebie symptomy:
- zespołu Brauna,
- choroby Korwin-Mikkego,
- zakażenia bakterią berkowca,
- zarażenia wirusem tuduja zwyczajnego?

Jeśli tak - koniecznie weź Konfederastan. Konfederastan to jedyny na polskim rynku lek skutecznie leczący urojenia prawakoidalne wywołane konfederozą. Weź go już dziś i pożegnaj się z bólem przy chodzeniu na bosaka.

Konfederastan to lek. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Podczas terapii Konfederastanem wykonuj kontrolne USG wiplerowskie narządów płciowych co 90 dni.

#pasjonaciubogiegozartu #heheszkipolityczne #polityka #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować

Ale mi z rana urosło ciśnienie... Nie dlatego, że post jednego użytkownika zleciał za manipulację. Znaczy też, bo to niebezpieczny precedens (proponuję dodanie funkcji zablokowania komentarzy pod wpisem, jeżeli chodziło o kontrolę emocji, i skorzystanie z funkcji adnotacji moderatorskiej), ale nie głównie przez to.

Urosło mi ciśnienie, bo jedna użytkowniczka (cześć @moll) właśnie samodzielnie postawiła moderację w wizerunkowym szachu, który powinien być natychmiastowo odkręcony w oświadczeniu. Jej - cytuję - "choleryzm" doprowadził do tego, że moderacja wygląda, jakby ugięła się pod żądaniami jednego użytkownika.

a) Jeden z moderatorów (hej @bojowonastawionaowca) kaja się za zostawionego w nocy pioruna pod usuniętym postem w komentarzach pod postem straszącej odejściem użytkowniczki. Pioruny nie powinny być czymś, z czego ktokolwiek jest rozliczany, to mógł być nawet missclick.

b) Większość (choć naturalnie nie cała) komunikacja moderacji na temat skasowania posta również odbyła się pod szantażującym postem. Nie pomaga fakt, że kolejny moderator (siema @Oczk) bezpośrednio i (zdaje się) pospiesznie powiadamiał szantażującą o skasowaniu tego posta, nie pomagając optyce ugięcia się tym żądaniom.

c) (primo ultimo) Moll stawiając swoje żądania postawiła moderację w sytuacji, w której nawet gdyby nie widzieli jej posta i skasowali posta Rewe wyszliby na uginających się pod presją xD

Moderacjo kochana! Powtórzcie proszę głośno w publicznym oświadczeniu (nie w komentarzu tutaj, który do wielu użytkowników nie trafi) słowa Owcy z komentarza, którego zrzut wrzucam w tym poście. Nie może być nawet cienia wątpliwości, że decyzję o skasowaniu podjęliście niezależnie od stawianych przez kogokolwiek żądań. Wyglądacie w tym momencie słabo - nie jest to do końca wasza wina, bardziej niż mniej obwiniałbym za to Moll, ale to nie jest korzystna optyka.

Moll, nie odbieraj moich słów jako atak - po prostu zrobiłaś moderacji krecią robotę zanim mieli szansę zareagować. Taki post dziś o 12 (gdyby moderacja nie zareagowała) miałby zupełnie inne znaczenie. Postawiłaś naszych biednych moderatorów pod ścianą zanim w ogóle mieli szansę coś z tym zrobić, a kiedy coś zrobili, to wypadli co najmniej słabo... Tak się nie robi.

#afera #moderacjacontent
1031b5c6-a7f0-4c00-9a9c-91b7dfceeec4
wonsz

@jeikobu__ do kogo kierujesz ten apel? Nie znam afery, post przeczytałem dwa razy, ni chuja nie wiem o co chodzi.

nobodys

Może wyjdę na ignoranta, ale:


 1. Mod też człowiek

 2. Każdy ma własny rozum i może w dowolnej chwili skasować konto

 3. Wolę taki porządek z możliwymi zgrzytami na froncie mod/użytkownik niż drugi wykop

 4. lubieplackijohn wróć xD


Pora na CSa.

Oczk

Moll, nie odbieraj moich słów jako atak - po prostu zrobiłaś moderacji krecią robotę zanim mieli szansę zareagować.

@jeikobu__ a ja się nie zgodzę z tym stwierdzeniem.


Po pierwsze, kontekst - akcja rozgrywała się w środku nocy i zaraz o poranku, kiedy nie wszyscy wstali i nie mieliśmy czasu na rekcję


Nad ranem, 5:45 zobaczyłem zgłoszenia posta w liczbie 3 - widziałem że coś się dzieje, pobieżnie przeczytałem posta i zaleciało mi manipulacją. Pomyślałem 'będzie inba" i wrzuciłem na nasz panel moderatorsko-administracyjny info że szykuje się grubsza akcja i chętnie to wywalę w pizdu, poczekałem jednak na głosy pozostałych - dyskusja była dość spora pod postem i nie chciałem kasować od razu, żeby potem nie musieć się tłumaczyć ze swoich decyzji, co i tak jak widać muszę robić. Ale przynajmniej Wam, użytkownikom a nie administracji XD

Z biegiem czasu i rosnącej dyskusji, widać było że prowadzi ona donikąd. Rebe manipulował w swoich komentarzach, zbywał argumenty mu nieprzychylne, ogólnie można powiedzieć "robił fikoły". Udowodnił tym samym, że dyskusja pod tamtym postem nie ma sensu bo nie chodzi mu o postowanie prawdy i doprecyzowanie pewnych faktów, a właśnie naginanie i pisanie historii pod tezę. To już było wystarczającym powodem do usunięcia.


A post @moll przyczynił się do tego, że wpłynęło jeszcze kilkanaście nowych zgłoszeń na post Rebe. W osobnym wpisie można było przeczytać wytknięcie największych błędów i kłamstw tamtego wpisu. "Wpis główny" Rebe przestał już w ogóle mieć w tym momencie rację bytu.


Moll nie zrobiła nam kreciej roboty, wręcz przeciwnie - wykazała bardzo konkretne argumenty przemawiające za manipulacjami Rebe w tamtym poście - dała bardzo konkretny powód do jego kasacji.


Co do mojego "szybkiego" tłumaczenia się że skasowany. "Tłumaczyłem się" osobom wywołującym mnie imiennie do tablicy, tak samo jak Tobie teraz. Jak ktoś mnie woła to staram się nie olewać


No i kwestia rzeczowa, wymagająca jak widać doprecyzowania. Ultimatum "albo post albo ja". @moll wie że bardzo ją cenię i jej obecność na tym portalu, o czym została przeze mnie poinformowana Nie miało to jednak wpływu w żadnym stopniu na ocenę czy kasować tamten post czy nie. Dyskusja i "podburzenie" poprzez uświadomienie użytkowników o manipulacji - jak najbardziej. Zagrożenie usunięciem konta - nie.

Z bólem i żalem, ale gdyby nie było rzeczowych przesłanek do kasacji wątku Rebe, pożegnałbym użytkowniczkę moll jeżeli postanowiłaby spełnić swoje przyrzeczenie.


Chyba tyle

jeikobu__

@Oczk dziękuję za kontekst i obszerny post. Ja moderację na tym portalu bardzo szanuję, na pewno nie porównywałbym was do wykopowych moderatorów co czynią niektórzy. Po prostu z mojej perspektywy wyglądało to niefajnie 😅

Zaloguj się aby komentować

Ty, Wiaderny @LordWader, ja to cię nawet podziwiam. Nie szanuję ni chuja, ale podziwiam.

Mi to by było ciężko całe dnie przekopywać pisowskie grupki pełne ćwierćinteligentnych boomerów, portale typu wRealu24 i inne wylęgarnie pokemonów tylko po to, żeby przekładać gołymi łapami stamtąd na Hejto to cuchnące gówno w postaci najgorszych memów. Jeszcze gdyby to były jakieś postarane memiki, ale nie - byle uderzało w opozycję. Chyba już bym wolał kopać rowy.

Chyba, że to takie hobby? Niektórzy lubią fekalne zabawy, może to te klimaty. Nie mi oceniać. Tylko nam powiedz - myjesz po wszystkim ręce? W sumie to ja bym brał prysznic, bo tyle ludzi na ciebie pluje w komentarzach, że to aż nieprzyzwoite.

No więc - masz coś z tego, czy to twoja pasja? Pytanie całkowicie na serio. Czekam z wypiekami na twarzy na odpowiedź.

#polityka
Klamra

A ja myślę, że oni nie są opłacani, tylko są po prostu głupimi ludźmi.

bartek555

@Klamra tu sie nie zgadzam. To nie sa glupi ludzie, to totalnie odmozdzeni debile, bez pojedynczej szarej komorki.

Ragnarokk

@jeikobu__ 

Nie martw się, moderacja napisała tuż po wyborach, że nie będzie tolerowała politycznych spamerów. Na pewno jeszcze dwa tygodnie, góra trzy i się tym zajmie

sawa12721

@Ragnarokk Dobra, dobra, nie trzeba im co pół roku przypominać.

LordWader

Taka publika tacy artyści.

bartek555

@LordWader dawno nie slyszalem glupszego powiedzenia. Myslalem, ze to wlasnie artysci przyciagaja dana rzesze odbiorcow, a nie w druga strone. No, ale moze jednak nie.

jeikobu__

@LordWader Artystą to ty nie jesteś. Koprofilia to fetysz, nie sztuka. Przeszukiwanie i nakładanie gówna od - jeśli dobrze liczę - 7 do 23 (normalnie jak godziny otwarcia Żabki) to nie jest żadna sztuka, to po prostu równie obrzydliwa rzecz co bycie szambonurkiem. Powiesz mi coś o swojej motywacji czy będziesz się migał od odpowiedzi?

Zaloguj się aby komentować

#druciarstwo #boguslawlecina

Nóżka mi się upierdoliła w łóżku. Nowe w drodze, ale trzeba na czymś spać. Znalazłem takie logo Renault w bagażniku i akurat podpasowało.
febbb375-a6ea-4df2-90e0-2d4dd934eb1e
libertarianin

jebaniutki xD, weź klocka drewna opałowego i podłóż chociaz

jeikobu__

@libertarianin już ta deska była wygrzebana z czeluści piwnicy, więcej nie ma xD

libertarianin

@jeikobu__ do lasu i ujeb gałąź na wymiar XD

bejonse

Ściema. Za mało kurzu pod łóżkiem.

jeikobu__

@bejonse smart odkurzacz Xiaomi, mówi to panu coś panie Ferdku?

PanNiepoprawny

@bejonse czyli to tak na prawdę zdjęcie sufitu?

StepujacyBudowlaniec

@jeikobu__ mam taki sam podnośnik ale od Citroena, bardzo dobry sprzęt

GrindFaterAnona

@StepujacyBudowlaniec może ten też jest od citroena. Każdy podnośnik trapezowy wygląda jak logo Renault..

jeikobu__

@GrindFaterAnona poprawka: każde logo Renault wygląda jak podnośnik trapezowy

Zaloguj się aby komentować

Następna