Zdjęcie w tle
Szewczenko

Szewczenko

Fenomen

Dołączył/a: 24.12.2022

  • 127Wpisy
  • 1Komentarzy
  • 5Obserwujących
Chiny dostarczają Rosji to, na co embargo nałożył Zachód
Śmiertelność z powodu raka w Polsce wyraźnie wyższa niż w UE. "To jest dramat"

Niespełna 30-latek założył w domu firmę o kapitale 5 tys. zł i 10 dni później Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało mu prawie 55 mln złotych dofinansowania. 

 

Chodzi o ogłoszony w październiku ubiegłego roku konkurs "Szybka Ścieżka - Innowacje Cyfrowe", w którym o dofinansowanie mogły się starać zarówno małe, jak i duże firmy. NCBiR przyznało w nim pieniądze na 117 projektów a średnia kwota dofinansowania wyniosła 5 i pół miliona złotych. Jak ustalili dziennikarze śledczy Radia ZET i radioZET.pl, prawie 55 milionów złotych przypadło zarejestrowanej w Gdańsku spółce, która zgłosiła projekt "Rozwiązań IOT do śledzenia towarów w łańcuchu dostaw i monitorowania parametrów ich transportu". Spółka została założona 10 dni przed ostatecznym terminem składania wniosków, przez jedną osobę, w mieszkaniu prywatnym. Wniosek firmy otrzymał najniższą możliwą ocenę dopuszczającą do finansowania, czyli 10 na 16 punktów. 

 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/podejrzana-dotacja-od-rzadowej-agencji-zalozyl-firme-i-po-10-dniach-dostal-55-mln-zl?_gl=1*9owf7y*_ga*ODE4NTEwMjc0LjE2NjEzNDQxNjc.*_ga_MPM3D93P3J*MTY3NTM1MjE2OS41OTguMC4xNjc1MzUyMTY5LjYwLjAuMA..

 

#polska #pieniadze #afera #bekazpisu

c7493e02-3849-4f9f-9ca2-2604d6025d17

nawet nie wiecie jak sie ciesze ze mieszkam w uk kiedy czytam takie newsy, a zarazem czuje wkurwienie. Przeciez to co PIS robi z tym krajem to jest masakra, pis juz dawno przekroczył wszelkie granice a teraz kradną hajs jak szczury chwytające co sie da zanim utoną

@Emantes Od urzędów ?! .. to się dzieje od szefa małego zakładu co nielegalnie utylizuje śmieci i składek pracowników zus nie płaci, zatrudnia córkę jakiegoś drobnego urzędasa na etacie pomimo, że pracą rąk w firmie nie skalała żeby tylko ojczulek z urzędu przymknął oko kontroli na machlojki firmy. Tak drobnymi szczeblami kombinatorstwa to Polskie drzewo gnije od korzeni. Sam tego przez lata doświadczyłem. To co na górze sie dzieje to nie jest symptom to efekt choroby, która jest na każdym szczeblu tego państwa.

@DeadRabbit przykład idzie z góry.

Zaloguj się aby komentować

Wysokie ceny zniechęciły Polaków do masła? Sklepy promują je teraz na potęgę!
Oo nowy profesor Rafał Wilczur. Netflix pokazał pierwsze zdjęcia ze "Znachora"
Skarbówka chce pieniędzy za rozbieranie się w internecie
Sędzia kradł pendrive’y 6 lat temu. Jest bezkarny, zarobił pół miliona
Francuskie protesty przeciw reformie emerytalnej. Demonstrowało nawet 2,8 mln osób
Policjanci do chorego na schizofrenię strzelili 17 razy. "Ustalcie wspólną wersję"
Ksiądz wykręcił ręce uczniowi i kazał "przeprosić Boga". Usłyszał zarzuty