Nawet nie wiem jak to skomentować ku@wa
Trzaskowski kilka godzin temu specjalnie urządził konferencję prasową gdzie mówił, że nic nie wiedział o nieprawidłowościach
#wiadomoscipolska #afera #bekazpo #lekarz100k #polityka

Nawet nie wiem jak to skomentować ku@wa
Trzaskowski kilka godzin temu specjalnie urządził konferencję prasową gdzie mówił, że nic nie wiedział o nieprawidłowościach
#wiadomoscipolska #afera #bekazpo #lekarz100k #polityka

Zaloguj się aby komentować
Czy jak okradnę bank, ale mnie złapią i oddam im część pieniędzy to będę uniewinniony?
#wiadomoscipolska #afera #lekarz100k #kryminalne #patologiazmiasta

@plemnik_w_piwie w oświadczeniu majątkowym miał ponad 700 tys. PLN na rachunkach bankowych, żadna tajemnica https://bip.warszawa.pl/documents/49537/88084837/KACPRZYK+Dawid.pdf/42a859ce-f4a5-6d1d-136c-999e95c92568?t=1780666168248
Czy jak okradnę bank, ale mnie złapią i oddam im część pieniędzy to będę uniewinniony?
@Nighthuntero nie i pewnie tutaj też tak nie będzie. Tu stara się robić ruchy by prokuratura i sądy patrzyły na to łaskawszym okien. Jakaś kara będzie choć mała - zakaz wykonywania zawodu na 2 lata czy coś. Może jeszcze samodzielnie podda się karze nawet.
Zaloguj się aby komentować
W końcu zaczynają pojawiać się rzetelne artykuły
5,5 tys. ludzi zarabia ~10 mld zł, np. budżet na całą Policję wynosi 20 mld zł
https://www.gazetaprawna.pl/biznes/zdrowie/artykuly/11264064,nawet-56-tys-lekarzy-moze-zarabiac-ponad-100-tys-zl.html
#lekarz100k #wiadomoscipolska #afera #szpital

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #humorobrazkowy #lekarz100k #afera

Zaloguj się aby komentować
Tak tylko chciałem przypomnieć, że za covidu (tylko w latach 2020 - 2021) konowały rozkradli 9 miliardów złotych i nie ponieśli za to żadnej odpowiedzialności
#lekarz100k #afera #szpital #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować
#lekarz100k #zdrowie #afera
Tak sobie na marginesie afery z zarobkami myślę o lekarzach i ich wynagrozeniach oraz poziomie życia. Wychowałem się w małym mieście i to, co tam zawsze mogli o mogą lekarze, to była patologia na którą wszyscy pozwalali. Lekarz był królem większym niż proboszcz, lokalny szef januszexu i pan prawnik razem wzięci. Lekarz jednym skinieniem palca skazywał i ułaskawiał. Lekarze byli bez kolejki obsługiwani w urzędach, ich dzieci w szkole głaskane po głowach, żony komplementowane na lokalnych imprezach. Lekarz to był półbóg pan życia i król.
Temat jest trudny, bo system nie działa. Mamy najmniej lekarzy na 1000 głów w Unii, więc oni zawsze będą mieli otwartą ścieżkę do zarabiania na kilka batów.
Więc co, otworzyć bardziej dostęp do zawodu?? Przecież już dziś młodzi lekarze nie chcą leczyć. Zachowawcze terapie, które nie uczynią szkody, ale i nie pomogą. Diagnostyki za dużo nie przepisywać, bo po co się narażać pracodawcy, który marudzi na koszta. Spróbować jakiegoś mocniejszego leku, czy zabiegu? Po co się narażać na ewentualną porażkę i pretensje pacjentów, czy skargi do organów? Lepiej robić wymagane minimum i kasować za to.
To przecież jest też nasza wina, bo z jednej strony chcemy, jak najlepszego leczenia, a z drugiej bardzo chętnie skarżymy się na lekarzy do Izby, czy organów ścigania. Skończy się to, jak w Stanach - koszty leczenia wzrosną tak, że w pięty nam pójdzie.
Lekarze się wybronią, bo zawsze będą potrzebni, a w d⁎⁎ę dostaniemy my. Nie rozumiem więc tej nagonki i hejtu na lekarzy, skoro to system jest zjebany od samego początku, od dekad już i to my się też do tego przyczyniamy, bo nie rozliczamy polityków z tego co robią, a tylko klaskamy im kiedy robią imbę.
@Fly_agaric nagonka jest na tych co mają fikcyjne etaty, i jak ktoś im zwróci na to uwagę to zostaje opluty bo oni się mają za półbogów.
Myślę że społeczeństwo zauważyło, że jest za mało lekarzy i są oni potrzebni, ale zauważa też że młodzi wyjeżdżają z Polski bo starzy trzymają się stołków i obstawiają wszystko co się da dla znajomków.
@MalyDiabel Ale to co napisałeś nie zmienia nic w kwestii tego co napisałem:
Lekarze się wybronią, bo zawsze będą potrzebni, a w d⁎⁎ę dostaniemy my. Nie rozumiem więc tej nagonki i hejtu na lekarzy, skoro to system jest zjebany od samego początku
Mają się za półbogów (generalizacja, ale chuuj już, niech będzie, choć ja bym bardziej powiedział, że są aroganccy ponad miarę), bo sprzyja im rozj€bany i coraz bardziej r0zpi€rdalający się system. Ja Twoje obiekcje rozumiem, ale my jesteśmy na nich skazani. Dokręcenia im śruby pod publiczkę i ku waszej uciesze, skończy się tym co w Stanach. Koszty leczenia wyjebią poza skalę, a my będziemy w dupie bardziej niż kiedykolwiek.
Nikt takiego systemu naprawiać nie chce, bo politycznie można na tym stracić wszystko, a zyskać nie da się nic. Zacznijmy polityków wybierać wg. tego co faktycznie robią, zamiast wybierać ich po tym, który robi fajniejszą imbę, a jak nie, to mordy w kubeł, bo sami sobie takie okoliczności stwarzamy.
Zaloguj się aby komentować
Ile według was powinni zarabiać bogowie życia i śmierci?
Ile porodówek i szpitali trzeba zamknąć aby lekarze byli godnie wynagradzani?
#lekarz100k #afera #szpital #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Rafałek od podstaw wybudował szpital dla platformiarzy i żeby 28-latek zarabiał ponad półtora miliona
#lekarz100k #takaprawda #afera #konowalposting #bekazlewactwa #polityka
https://streamable.com/nctout
Zaloguj się aby komentować
Minister może określić ile zarabia nauczyciel. Policjant. Sędzia! Co do grosza. Może miliardowym koncernom, nakazać, że benzyna dziś ma być za 5,99 zł a w weekend 6,35 (bo jest promocja) i ma w d⁎⁎ie, czy ropa zdrożała czy staniała.
Ale lekarzom, nadludziom, NIC nie może.
#lekarz100k #wiadomoscipolska #afera #szpital
https://streamable.com/56cotg
Zaloguj się aby komentować
Dla kolesiów prywatny pokoik z kawką i w spokoju czekanie kilkanaście minut na zabieg, a dla plebsu zdychanie w kilkugodzinnej kolejce
#lekarz100k #afera #konowalposting #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować
https://www.timesnownews.com/world/france-accuses-israeli-firm-blackcore-of-election-meddling-in-multiple-countries-article-154578898 Co jak co, ale dbania o swoje interesy za granica, to moglibysmy sie od nich nauczyc. #polityka #wiadomosciswiat #afera
Jak pogadasz z Mariuszem pracującym w kołchozie i spytasz ile zarabia to ci normalnie powie:
- minimalna krajowa i pięć stówek w kopercie, jakoś się kręci.
Pogadasz z Anetką w korpo, to też normalnie odpowie:
- No, średnia krajowa, czasem premia wpadnie, jest okej.
A lekarz? Ja pie**olę… Lekarz w Polsce to jest zupełnie inny gatunek człowieka, ku**a.
Zapytasz go, to nie usłyszysz:
- A, osiemdziesiąt, sto tysięcy, zależy od miesiąca.
Nie, ku**a. Od razu zaczyna:
- Jak pan śmie pytać? A wie pan ile ja się uczyłem, ku**a? A wie pan ile mam odpowiedzialności? A wie pan, że mam trzy etaty, dwa kontrakty, cztery dyżury i jeszcze prywatny gabinet?
#lekarz100k #takaprawda #pracbaza #afera #konowalposting #humorobrazkowy

jak w kazdej tak znajonalizowanej branzy (chyba ustepujacej tylko wymiarowi sprawiedliwosci) w sluzbie zdrowia wszystko zbudowane jest na hierarchii politycznej, gdzie kumoterstwo sie szerzy i najwazniejszym wyznacznikiem powodzenia nie jest swiadczenie jakosciowych uslug, tylko to z kim pijesz wutke. ustawione dziady kosza miliony, a rezydenci bez znajomosci zapierdalaja za miske ryzu. not all doctors are bastards
Zaloguj się aby komentować

Inba z Bąkiewiczem i ROG. Niemiecka policja spacyfikowała Ruchaczy Obrony Granic i Bąkiewicza. Spacyfikowała, dosłownie, z wzięciem pod but, przyklękiem ala Floyd na co poniektórych i flekowaniem opornych, a nawet tych nieagresywnych bezlitośnie lano po głupich łbach. polityka #afera #wydarzenia...
Inba z Bąkiewiczem i ROG.
Niemiecka policja spacyfikowała Ruchaczy Obrony Granic i Bąkiewicza. Spacyfikowała, dosłownie, z wzięciem pod but, przyklękiem ala Floyd na co poniektórych i flekowaniem opornych, a nawet tych nieagresywnych bezlitośnie lano po głupich łbach.
#polityka #afera #wydarzenia #niemcy i może #wydarzeniapolska
Zaloguj się aby komentować
"Prezes PKOl Radosław Piesiewicz poinformował, że zobowiązania po firmie Zondacrypto wobec trzech polskich medalistów olimpijskich i dwóch trenerów - dzięki prywatnym sponsorom - zostały spłacone. - W poniedziałek rano pieniądze przelano na konta - przekazał na briefingu."
Czyli inni sponsorzy wyłożyli kasę za firmę, która robiła wałki. Fajnie że to załatwili - teraz czas na dymisję, żeby jako tako z twarzą z tego wyjść. (Edit: wiem, że tego nie zrobi
#sport #pkol #zondacrypto #afera
Zaloguj się aby komentować

Są zarzuty w śledztwie dotyczącym oprogramowania "Pegasus". Dotyczą one przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy. Śledczy przedstawili zarzuty dwojgu byłym funkcjonariuszom CBA oraz jednej obecnej funkcjonariuszce CBA. Chodzi o śledztwo dotyczące wykorzystania oprogramowania...
#afera #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #microsoft #microslop
Komentarz Arkadikuss 12-06-2026 https://www.youtube.com/watch?v=W7Lxe6MkVmI
https://x.com/RetroTata/status/2065009883548704910 cytat:
Odzyskałem konto. Rozmowa trwała godzinę wraz z całą pomocą techniczną. W sumie niewiele więcej jest do powodzenia bo zapytałem jak mogą się kontaktować ludzie z straconymi kontami to na stronę supportu mi pokazała. Powiedziała by dokładnie dane wypisać przy kontakcie bo mają wszystko w systemie. IP, adres, logowania. Co do ułatwienia sobie życia odzyskiwania to zapisywać sobie: Kiedy konto zostało stworzone i gdzie (kraj/ip), Rejestrować...
Arkadikuss o sprawie https://www.youtube.com/watch?v=qCG_VT0P_i0
Twitter Retro Tata https://x.com/RetroTata
Odpowiedź Supportu Microsoft https://x.com/RetroTata/status/2062451724648890542/photo/1
Krótko: Użytkownikowi o pseudonimie Retro Tata ktoś zajeb@ł konto Microsoft, na którym miał zakupione około 300 gier., dane w One Drive, licencje na oprogramowanie, konsole Xbox, postępy w grach i tak dalej.
Odpowiedź Microsoftu na prośbę odzyskania konta (po przesłaniu dowodów zakupu treści cyfrowych, etc.):
"Wiemy, że ktoś ci się włamał na konto. Usunęliśmy dane z OneDrive dla twojego bezpieczeństwa, nie możemy zmienić danych...
A co to jest za guwno? Ja chce moje rogale
#hejto #afera

Zaloguj się aby komentować