Hejto.pl

#bitcoin

44
176

Rocznica: 16 lat temu Laszlo Hanyecz wydał 10000 #BTC aby kupic 2 pizze i była to pierwsza, znana transakcja.


Dzisiaj te 10000 BTC są warte $770 000 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oczywiście, gdyby ktoś, kiedyś nie wypróbował to dzisiaj #BTC byłby nic nie warty a więc szacun.


#kryptowaluty #ekonomia #bitcoin

002ddd18-fb41-4b51-996c-eba6e60ba44c

Z ciekawostek: gdyby w tym roku chciał zainwestować w krypto i te 10000 BTC kupił w styczniu, a sprzedał teraz, to straciłby 500 mln złotych

@manstain Dawno temu czytałem o "utylach", czyli teoretycznej jednostce użyteczności, którą stosują ekonomiści. W tamtym momencie, 16 lat temu, dla pana Hanyecza więcej utyli miało kupno pizzy, żeby zjeść ją ze swoimi synami, niż kiszenie wirtualnego pieniądza, który może kiedyś zyska na wartości, a może spadnie do zera.

Zaloguj się aby komentować

Recenzja z użycia bitomatu przez kolegę


Tldr: Nie scam, wypłaca prawdziwe pieniądze ale trwa to ponad godzinę.


Na początku wchodzimy do środka. Zastaje nas prawie całkowity mrok i kolejne drzwi z kraty stalowej, za kratą widać bankomat na końcu pustego pomieszczenia i plakat JK Mikke w skali 1:1

Tutaj największa obawa na początku bo otwarte mogą być albo drzwi zewnętrzne, albo wewnętrzne, trzeba nacisnąć przycisk żeby przestawić drzwi.

To jest moment w którym instynkt samozachowawczy mówi: nie chcesz się tu zamykać z własnej woli bo wygląda to wszystko trochę podejrzanie.

Po naciśnięciu przycisku (czy tam dzwonka) na 100% ktoś patrzy w kamerę i decyduje czy Ci otworzyć wewnętrzne drzwi, magnes łapie drzwi wyjściowe, wewnętrzne można otworzyć podchodzimy do bankomatu.


Na bankomacie jest wybór: wpłata/wypłata oraz rodzaj krypto.

Naciskamy wypłata, btc, na chujowym interfejsie dotykowym z ekranu ze 30 cali wybieramy kwotę przyciskami wielkości może jednogroszówki i dostajemy dwa paragony.


Na pierwszym paragonie jest adres do przelania krypto, na drugim kod kreskowy którym odbierzesz pieniądze. NIE ZGUB KODU KRESKOWEGO bo kasa się pójdzie j⁎⁎ać.

Przelewasz krypto na podany adres i teraz czekasz godzinę aż górnicy wykopią 6 kolejnych bloków. C⁎⁎j wie czemu tak, trzeba czekać chyba 6 bloków i już.

Możesz iść na fajkę jak nie zgubisz kodu kreskowego.


Po godzinie wracasz do pomieszczenia z bankomatem, pokazujesz kod kreskowy do kamery w bankomacie, wylatują banknoty. Koniec


Może kogoś zainteresować:

Stan banknotów 5/5 w stanie fabrycznie nowym albo 99%

Banknoty mają prawie kolejne numery. W opisywanym przykladzie 7 banknotów był numer: A, A+1, A+5, A+6, A+7, A+10, A+11


W środku jest tylko tyle światła żeby można było ledwo coś przeczytać, ale na ścianach i bankomacie są wyraźne duże informacje która firma to obsługuje, przynajmniej 3 numery telefonów do serwisantów i pomocy, adresy email zasady przechowywania obrazu z kamer itp, ogólnie to na plus.


Na minus to kompletnie nieczytelne informacje ile prowizji pobierają.

Nie ma i c⁎⁎j. Możesz sobie policzyc po aktualnym kursie ile więcej wzieli ale to tyle.


#btc #bitcoin #recenzja #bankomaty

entropy_ userbar

@entropy_

Przekaż koledze, że istnieją już kantory kryptowalutowe.

Znajomy opowiadał, że:

-pełna kulturka,

-na określoną godzinę,

-face2face,

-piąteczka,

-proszę spocząć,

-kawka, soczek, soda?

-czekamy do pierwszego potwierdzenia sieci (jakieś trzy minutki),

-gotóweczkę Pan szanowny życzy, czy może natychmiastowy przelewik?

-a tutaj jest firmowy plecaczek, żeby się papierki nie wysypały,

-a tu kubalek z napisem Fuck Banksters!

-a tu proszę wieczorkiem skosztować piwerko warzone specjalnie dla nas,

-dowidzenia bardzo,

-zapraszamy ponownie.

Zaloguj się aby komentować

Od czasu do czasu @Made_In_China wrzuca wpisy z jakimiś promocjami, często tam się pojawia jakiś #hardware . Taguje, gatunek póki co zazwyczaj ignoworany. No i tak sobie dziś klikając w obrazek patrzę sobie na cenę dysku HDD 6tb, oczywiście droższy niż kilka miesięcy temu (może jakaś poprawka co do modelu, nie chcę głębiej sprawdzać). I to zastanowiło mnie, czy nie sprawić sobie dysku #ssd do mojego #homelab #selfhosted .

Opowiem więc, co mi dolega. Na początku lutego kupiłem sobie SSD M.2 za 329 zł w mediaexpert (teraz taki sam chodzi po 379 zł). Włożyłem go do laptopa, wyjąwszy SSD M.2 1TB, i postanowiłem zainstalować sobie #nixos #linux (distro hopping, na ubuntu to jeździłem od 2023, w tych zamierzchłych czasach SSD SATA 128GB kosztował 45 zł). Stary dysk z laptopa miał pójść do #raspberrypi w celu przechowywania nań kroniki #bitcoin . Na malince postawiłem #proxmox umożliwiający spełnianie przezeń wielu funkcji naraz. Skręciłem zestaw i okazało się, że malinka nie widzi dysku. Trochę kombinowałem, moduł do odczytu M.2 działał (czytało mi ten świeżo zakupiony dysk z laptopa), okazało się, że ten SSD to jakiś western digital co się nie lubi z malinką. Kupiłem więc obudowę zewnętrzną na ten dysk 1TB na alledrogo za 130 zł, malinka przez tę obudowę już widziała dysk. Mogłem w końcu zsynchronizować węzeł Bitcoina, ale na tym dysku już robiło się ciasno. Gdy chciałem włączyć serwer electrs, to się jednak okazało, że do tego trzeba zindeksować kronikę, co zajmuje miejsce. I tego terabajta było mało. Obudowa na dysk SSD miała jeszcze port na kartę SD, więc kupiłem kartę 256 GB, wsadziłem, przeniosłem tymczasowo kronikę na HDD i zacząłem kombinować z utworzeniem woluminu btrfs obejmującego SSD i SD. Ale przy próbie kopiowania pojawiały się błędy niestworzone, czytnik SSD nie wyrabiał zapewne. Miałem gdzieś w domu pendrive 256 GB, więc zamiast karty SD jest wolumin btrfs obejmujący SSD i pendrive. A do karty SD sobie dokupiłem czytnik i teraz to ona mi robi za ten pendrive. No i tak się patrzę na te ceny dysków SSD, przez te całe ej aj ceny już wyjebało, i się zastanawiam, czy czegoś sobie nie dokupić, w razie gdyby wyjebało jeszcze bardziej. Format może być zarówno SATA (mam pierdołkę SATA-USB3), jak i M.2 (tylko żeby nie gryzło się z malinką). Jeżeli chodzi o pojemność, to 2 TB no to by było fajnie, a jeżeli chodzi o 4 TB, to na teraz to trochę byłby overkill, ale jeżeli ceny mają jeszcze bardziej rosnąć, a potrzeby się zwiększą (może pobieranie dystrybucji linuxa? jakieś media, niby mam ten hdd 6tb, ale myślę, że on to głośny jest i póki co odłączony), to w sumie wolałbym teraz przeboleć zakup tych 4TB, żeby potem znów nie kombinować tak jak teraz z tym btrfs.

No więc tomeczki, oto moje #kiciochpyta

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem

@209po - to jest jedyne zdanie ze znakiem zapytania:

Jeżeli chodzi o pojemność, to 2 TB no to by było fajnie, a jeżeli chodzi o 4 TB, to na teraz to trochę byłby overkill, ale jeżeli ceny mają jeszcze bardziej rosnąć, a potrzeby się zwiększą (może pobieranie dystrybucji linuxa?

Odpowiadam - kod znaku * w ASCII.

teraz to jak spojrzałem, co na tym homelabie się dzieje - niespodzianka, zero miejsca na btrfs. c⁎⁎j, kupię chińczyka 4tb gdzieś na alledrogo za 1250 zł

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Z niezabawnych rzeczy, znalazłem na backupie instalatory bitcoina i jakiejś koparki z 2011 roku

I screenshot z forum bankiera jak odradzałem ludziom kupno 11 bita.


2011 to był rok złych decyzji finansowych.


Ech… gdybym wiedział


Ślub też wziąłem w tym roku


#gielda #zalesie #bitcoin

Oj tam Oj tam. Było ,to było i nie ma co rozpaczać. Poza tym nie tylko bitcoin może dać w życiu szczęście. Inaczej Indianie z tropikalnego lasu mieliby wiecznie smutne minki ... a tak nie jest

c088a8f3-a9d6-4b18-8f75-429a20516903

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Mam głupi pomysł, to chyba nikogo nie dziwi.

Ostatnio patrzyłem na kurs bitcoina.

Bardzo mocno spadł. Tak się zastanawiam czy by nie zainwestować jakiegoś grosiwa?

Macie jakiś sprawdzony poradnik albo portfel kryptowalutowy bo tak się chyba to nazywa?

Ja w te tematy jestem zielony.


#kryptowaluty

#krypto

#btc

#bitcoin

Binance jest chyba dosyć solidnym graczem choć na rynku krypto i tak bym nie ufał w pełni w ich uczciwości. Jeżeli masz większe pieniądze to i tak bym po zakupie BTC przelewał od razu na fizyczny portfel.


Przekażę Ci nauki od jednego typa co w krypto dużo siedział i wyekstrahował całą wiedzę: wchodzisz co jakiś czas na onet/wp/rmf i widzisz artykuły, że BTC się kończy, rynek się załamał, to koniec cyfrowego złota --> kupujesz. Wchodzisz na te same portale i widzisz artykuły, że BTC ma rajd, że nowe rekordy --> sprzedajesz

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Cena Bitcoina spadła do poziomu poniżej 70.000 USD za sztukę

Bitcoin stracił około 30% wartości w niecały miesiąc — z blisko 100 000 USD do nieco poniżej 70 000 USD na początku lutego 2026, co Reuters określił jako największy spadek od 16 miesięcy. Jednocześnie 12% Polaków deklaruje, że inwestowało lub inwestuje w kryptowaluty.

https://kontrabanda.net/r/cena-bitcoina-spadla-do-poziomu-ponizej-70-000-usd-za-sztuke/

#kontrabanda #informacje #bitcoin #kryptowaluty

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować