Inspirator
  • 22wpisy
  • 522komentarzy
Mam pytanie odnośnie Europa Universalis 4.
Kiedyś pykałem w 1 i 2, teraz sobie ogarnąłem4 i nie kumam przede wszystkim jednej rzeczy: atakuję pewien kraj, ma sojusz z dwoma jakimiś gównopaństwami, a tu ku rwa pół Europy mnie najeżdża i ja się pytam O CHOJ TU CHODZI?

#eu4 #europauniversalis
Legitymacja-Szkolna

@panbomboni a kogo atakujesz? Moze atakujesz państwo które należy do Cesarstwa? Z resztą przy wypowiadaniu wojny masz napisane jakie państwa mogą dołączyć do wojny

panbomboni

@Legitymacja-Szkolna gram Polską. W wyniku eventów Litwa z mojego wasala stała się senior partnerem, co mnie oczywiście wkurzyło i chciałem ich pokonać. Mają sojusz z Wielką Brytanią i jakimś niemieckim GP. W krajach, które mogą dołączyć do wojny jest pół świata i tego nie rozumiem. Skąd się to bierze i od czego zależy?

bojowonastawionaowca

@panbomboni Pokaż screen co Ci się pokazuje jak próbujesz wypowiedzieć wojnę LItwie w tym okienku

@panbomboni Może być kilka przypadków:

1. podczas wypowiadania wojny danemu państwu zaznaczyłeś też okienka przy sojusznikach tego państwa, więc pojawili się również sojusznicy tych sojuszników

2. będąc krajem spoza HRE zaatakowałeś państwo HRE, więc dołączył się do wojny również cesarz HRE wraz z jego sojusznikami

3. miałeś Aggresive Expansion powyżej 50 u wielu państw i one stworzyły koalicję i wypowiedziałeś wojnę jednemu z państw tej koalicji, więc dołączyli się wszyscy

+ parę innych bardziej lokalnych czy historycznych przypadków (typu wojna religijna w Europie)

Jakiś screen? Będzie łatwiej stwierdzić

@panbomboni No i jeszcze pytanie ile masz dodatków, bo one też całkiem sporo zmieniają mechanik

panbomboni

@bojowonastawionaowca w warsztacie tylko spolszczenie a gram na gołym, chociaż mam dostęp do kilku dodatków.

Zaloguj się aby komentować

Uważam, że Tomasz Sommer, redaktor naczelny Najwyższego Czasu jest bardzo niedoceniany w swoim szurostwie. Powinien się stać bardziej znany pod tym kątem. Tutaj jego najnowsza odklejka, jest naprawdę srogo:
#polityka #bekazkonfederacji #bekazprawakow
6fe3b4bf-b6da-45ea-a6e8-fe69f02745ec
Kremovka

To było tak chujowe i bezczelne że nie wiem co napisać

SNCF

@panbomboni damska siła i równouprawnienie, równozatrudnienie i równo na dnie xD łódź titan była projektowana przez firme, której co 3 post na FB podkreśla wartośc i siłę kobiet tworzących tą firmę

e8a93af1-8419-46da-8e77-d9aa1e919867
Gimemoa

Ale nie rozumiem. Przecież prawdę mówi.

#mecz Przez przypadek włączyłem na chwilę studio LM w polszmacie, a tam wszystko w normie: pseudo ekspert Kubicki "X zagrał dobrze. Nie oglądałem tego meczu, ale widziałem urywki" mówi ekspert od angielskich drużyn.

Ciekawostka: w trwającym jeszcze meczu Pucharu NIemiec Nurnberg - Dusseldorf (1:1) w serii jedenastek pod nieobecność w drużynie gości Kowanackiego i Henningsa, którzy zwykle wykonują rzuty karne do pierwszego strzału podszedł... bramkarz Kastelmaier i swoją próbę wykorzystał.
#mecz #pilkanozna #bundesliga

Niedawno, podczas meczu Dortmundu z Augsburgiem pisałem o fatalnej defensywie BVB, gdzie męczyli się, żeby strzelić gola, a później w głupie sposób tracili i tak się szarpali aż do 4:3.
Teraz w meczu z Freiburgiem od 17 minuty grają z przewagą zawodnika, kontrolują mecz, mają w zasadzie miażdżące statystyki, gola wcisnęli po rożnym, gdzie środkowy obrońca jakimś cudem wpakował piłkę z bardzo ostrego kąta, a w 45' po wylewie obrońców dali sobie strzelić na 1:1. xD W sumie to się nie zdziwię jak Borussia znowu nie wygra wygranego meczu, a czołówka znowu im odjedzie.

W meczu Paderborn - Duesseldorf Karbownik najpierw wywalczył karnego, a później sprokurował. Póki co w 70 minucie 3:1 i nie wydaje mi się, żeby drużyna Polaków wywalczyła w tym roku awans do pierwszej ligi.
#mecz #bundesliga

Przewidywałem wynik meczu Schalke - Lpisk na 0:3, a to do przerwy jest już 4, a gdyby nie spalony byłoby 5. Przykro patrzeć jak ten klub znowu leci na ryj. Nie ma nawet cienia nadziei na poprawę ich gry.
#pilkanozna #mecz #bundesliga
Fighter_forGlory

@panbomboni Hajto musi wznowić karierę

panbomboni

@Fighter_forGlory kołków bez techniki to tam akurat nie brakuje. Problemy się zaczynają kiedy trzeba pograć piłką na połowie rywala.